ADV TOP
ADV LEFT

Ambuporod od AdoZ

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Dráček » pátek 19. březen 2010, 14:03
Milé holky, zřejmě již opět trpím těhudemencí,ale nemůžu diskuzi k ambulantnímu produ najít..Takže mám prosbu: podělte se o Vaše pozitivní i negativní zkušenosti, zážitky, informace,rady týkající se ambuporodu. Vím pouze toto: není možný v každé porodnici- tudíž ve kt. Vám jej umožnili? Pediatr k mimi po propuštění vypisuje nějaký origoš papír, že souhlasí s převzetím do péče nebo musí maminka mít nějaký "svůj"? Co vyšetření po porodu- matka Sono dělohy, mimi-kyčle, ledviny, odběry na VVV z patičky? A prostě vše co Vás napadne. A konkrétně ambu porod v Brně BOhunicích..prosím. Děkuji moooooooc, zlatíčka. :erik:
Dráček
Krafařka
Krafařka

653 příspěvků
06. srpen 2008
Příspěvekod Mayonella » pátek 19. březen 2010, 14:07
Šmarja ambuporod lege artis snad zatím nejde ještě v žádný český porodnici...ne ?
Mayonella
Guma a neuvařitelná slepice :-)

4194 příspěvků
08. listopad 2008
Příspěvekod Vykyna » pátek 19. březen 2010, 14:16
Ahoj, taky jsem se zajímala, u nás to jde, ale musíš podepsat revers, musíš mít pediatra který je ochoten převzít novoše do péče, PA by se na tebe měla přijít podívat odmů, odběry z patičky dělá pediatr , na očkování se musí do očk. centra.. Všechno si platíš a já nevím, co ještě. Tak je to u nás, jinde nevím.. A u nás se SONO dělohy po porodu vůbec nedělá :?

Už je to dlouho, co jsem se na to ptala a zjišťovala, tak se omlouvám za neúplnost.. ;)
Vykyna
Krafařka
Krafařka

773 příspěvků
07. leden 2007
České Budějovice
Příspěvekod Gehenna » pátek 19. březen 2010, 14:19
ferovanemocnice.cz
Tam je komplet všechno (myslím v sekci pro rodičky), čím můžeš argumentovat.
Jinak jestli chceš, pošlu Ti mailem, co k tomu mám různě vypsané...
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Petulda » pátek 19. březen 2010, 14:23
Mayonella píše:Šmarja ambuporod lege artis snad zatím nejde ještě v žádný český porodnici...ne ?

Proč by nešel? :?
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Lydushe » pátek 19. březen 2010, 14:30
Dráčku, ambu porod jsem absolvovovala v r. 2005 na Bulovce. Měla jsem k tomu docela pěkné právní rozbory.
Myslím, že dobře je to shrnuté v poradně Aperia

V podstatě tě v žádné porodce nesmí nikdo držet. Dobré je předejít problémům a od pediatra, který převezme mimčo do péče mít papír, kde potvrzuje svůj souhlas s převzetím miminka do péče s vědomím, že může být propuštěné dříve jak 72 h po porodu. Je dobré mít na doktora mobil, abys mu mohla hned po porodu zavolat.
Patičky nám udělal dětský dr. doma, očko proti tbc jsme absolvovali na kalmetizaci, sono kyčlí až někdy ve 3 týdnech u klasického ortopeda, ledviny nám nikdo nedělal. Mě nikdy nikdo sono dělohy nedělal a ani se nikdo netvářil, že by to bylo nutné.

Co se týče zkušenosti, tak trochu negativně reagoval propouštějící gynekolog, naštěstí pak přišel jiný, normální, nechal nás podepsat revers a pustil domů. S dětskými problém nebyl.
A z mého pohledu to bylo to nejlepší, co jsem mohla vůbec po porodu kdy udělat.
Lydushe

10709 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod Mayonella » pátek 19. březen 2010, 14:31
PETULDO-No mě se neptej :D ! Já nevim, proč to pořád tak vehementně bojkotujou :grr: (ale tipla bych, že je to nejvyšší platbou od pojištovny za první tři dny v nemocnici :D )! Někde se možná tvářej přístupnějc, ale já teda neznám osobně nikoho, komu by se v český porodce skutečně PODAŘILO odejít hned PO porodu (a neposlali na něj policii, jako loni v Hořovicích).
Třeba mě vyvedete z omylu... budu jen ráda.
Naposledy upravil Mayonella dne 19. březen 2010, 14:35, celkově upraveno 1
Mayonella

4194 příspěvků
08. listopad 2008
Příspěvekod Mayonella » pátek 19. březen 2010, 14:32
LYDUSH, ale to je přecijen už 5 let a CAP už nefunguje :( ...
Mayonella

4194 příspěvků
08. listopad 2008
Příspěvekod Petulda » pátek 19. březen 2010, 14:37
Mayonella píše:PETULDO-No mě se neptej :D ! Já nevim, proč to pořád tak vehementně bojkotujou :grr: (ale tipla bych, že je to nejvyšší platbou od pojištovny za první tři dny v nemocnici :D )! Někde se možná tvářej přístupnějc, ale já teda neznám osobně nikoho, komu by se v český porodce skutečně PODAŘILO odejít hned PO porodu (a neposlali na něj policii, jako loni v Hořovicích).

No že se jim to v nemocnicích nelíbí, je jedna věc, ale není žádný zákon, který by ti nařizoval, jak dlouho máš v porodnici strávit, ne?
Já takových holek pár znám, ale je fakt, že na to musíš mít nervy, čas všechno předem zařídit atd. Ale určitě to jde.
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Mayonella » pátek 19. březen 2010, 14:47
Já vím, že ti v porodnici nemůžou nařídit, jak tam máš být dlouho. Myslela jsem "lege artis" ve smyslu přijít, být akceptována,porodit ambulantně a v klidu odejít...
To, že s příšernejma obštrukcema a pod psychickym nátlakem z mnoha stran se to možná někomu hodně odhodlanému podaří, je věc druhá :(
Mayonella

4194 příspěvků
08. listopad 2008
Příspěvekod Lydushe » pátek 19. březen 2010, 14:52
Mayonella píše:PETULDO-No mě se neptej :D ! Já nevim, proč to pořád tak vehementně bojkotujou :grr: (ale tipla bych, že je to nejvyšší platbou od pojištovny za první tři dny v nemocnici :D )! Někde se možná tvářej přístupnějc, ale já teda neznám osobně nikoho, komu by se v český porodce skutečně PODAŘILO odejít hned PO porodu (a neposlali na něj policii, jako loni v Hořovicích).

a myslíš, že oni si ten porod nenaúčtujou včetně toho pobytu jo?
Lydushe

10709 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod Lydushe » pátek 19. březen 2010, 14:55
Mayonella píše:LYDUSH, ale to je přecijen už 5 let a CAP už nefunguje :( ...

já vím, že CAP nefunguje, ale ten přece neměl na ambulantní porody žádný vliv.
Další ambu porod mám kupříkladu dohodnutý v Rokycanech v porodnici. Primář se na to netvářil nijak překvapeně, on sám s tím problém nemá, spíš mi říkal, že problém budou mít dětský. Do příští kontroly mi to vyjednal i na dětským.
V Hořovicích s tím mají asi vnitřní problém trošku, ale rodičky taky propouštějí dříve.
V Podolí už taky propouštějí dříve, známá odtamtud taky odešla dřív.
Takže já v tom fakt nevidím problém. Spíš bych řekla, že před těmi 5ti lety jsem byla větší exot než teď.
Lydushe

10709 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod Amazonka01 » pátek 19. březen 2010, 14:55
Dráček píše: Vím pouze toto: není možný v každé porodnici- tudíž ve kt. Vám jej umožnili? Pediatr k mimi po propuštění vypisuje nějaký origoš papír, že souhlasí s převzetím do péče nebo musí maminka mít nějaký "svůj"? Co vyšetření po porodu- matka Sono dělohy, mimi-kyčle, ledviny, odběry na VVV z patičky?

Nesmysl, ambuporod jako takový u nás neexistuje, nicméně jej nahrazuje předčasné propuštění, či odchod na negativní revers. A to musí umožnit v každé porodnici, protože zákon mluví jasně o podmínkách, které by lékařům umožnili zadržet matku, nebo dítě v nemocnici. No a předpokládám, že dítě, či matka v přímém ohrožení života se domů nepoženou.

Papír od pediatra, je to s ním jednodušší, a prostě podškrábne papír, že vezme do péče dítě po porodu i před uplynutím doporučené 72h hospitalizace a dá k tomu telefoun, jakýkoliv cár papíru. Nicméně ani na něm nesmí záviset propuštění.

Sono dělohy mi nedělali při žádném klasickém porodu, nedělali mi ho ani při ambuporodu. Na kyčle jsme dostali žádanku od pediatry a byli ve 14 dnech, screening na vvv - asi logisticky nesložitější věc, ani dr., ani PA (pro původně plánovaný dopaporod) neměly kartičky, takže jsem obvolala blízké porodnice a výsledek byl takový, že v té, co byla nejblíž mě vyhodili rovnou (dotaz zněl, zda mi dají kartičku, nebo zda malou můžu přivézt na nabrání), trošku vzdálenější mi nabídla, ať přijedu, a ta nejvzdálenější (28km) viděla vše bez problémů, dokonce pro M. na sesterně nechali v obálce odběrní kartičku. Bodla by jí pediatra.
Nakonec jsem jela den po porodu tam, co mě poprvé odmítli, koneckonců jsem tam rodila, tak mi to přišlo nejsnažší. Ledviny se nesnímaly, ale to ani u nejstarší, tak co :)

Takže v podstatě bych to shrnula, můžeš jet kamkoliv a pokud budeš asertivně trvat na svém a nedáš se, tak tě musí pustit bez čehokoliv. Ale snažší je se domluvit předem, sehnat papír od pediatra a domluvit se na vyšetřeních. Jde všechno, jen vědět, že na to máš právo.
Naposledy upravil Amazonka01 dne 19. březen 2010, 15:42, celkově upraveno 1
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Lydushe » pátek 19. březen 2010, 15:02
Amazonka to moc pěkně shrnula.
My jsme papírky na odběr VVV dostali při propuštění z porodky vč. očkováku a potřebných dalších papírů a zpráv..
Lydushe

10709 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod Mayonella » pátek 19. březen 2010, 15:05
LYDUSH, myslela jsem to tak, že se v CAPU dalo relativně dobře dohodnout.
AMAZ, díky, díky,přesně v tom smyslu jsem se pokoušela vyjádřit, ale nějak se mi nedařilo...
Mayonella

4194 příspěvků
08. listopad 2008