ADV TOP
ADV LEFT

Ambuporod od AdoZ

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ro » pátek 19. březen 2010, 15:11
Mayonella píše:LYDUSH, myslela jsem to tak, že se v CAPU dalo relativně dobře dohodnout.
AMAZ, díky, díky,přesně v tom smyslu jsem se pokoušela vyjádřit, ale nějak se mi nedařilo...

CAP oficiálně není na Bulovce už sedm let. A Bulovka se sice tváří zle, ale dohodnout se tam dá všelicos, většina porodníků je jedlých, většina jich v CAPu dělala, horší tam byli pedři.
Ro
Drbna
Drbna

4685 příspěvků
18. září 2006
Příspěvekod Mayonella » pátek 19. březen 2010, 15:18
RO, bohužel nemůžu Bulvu adekvátně ohodnotit, bo když jsem se rozhodla povít druhorozeného, zbaběle malovali :D
Mayonella
Guma a neuvařitelná slepice :-)

4194 příspěvků
08. listopad 2008
Příspěvekod Zdenicek » pátek 19. březen 2010, 15:57
me by zajimalo, jestli je lepsi /psychicky jednodussi/ nahlasit predem, nebo az po porodu, ve chvili, kdy chci odchazet
konkretne se mi jedna o Podoli
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Sarah3 » pátek 19. březen 2010, 16:09
Zdeni, mě PA doporučovala v Neratovicích nechlásit předem, ale až podle situace. Třikrát jsem se na vizitě zeptala, jestli je dítě opravdu v pořádku, a pak jsem se vytasila s papírem od pediatry a jeli jsme domů. :erik:
Sarah3
Moderátor receptáře
Moderátor receptáře

4208 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Novire » pátek 19. březen 2010, 16:29
Rodila jsem ambulatně v srpnu 2009 u Milosrdných v Brně.
Měla jsem to v porodním plánu, takže se mě na to Dr. ptala hned při příjmu.
Neměla jsem písemné potvrzení o převzetí do péče od naší pediatry, ale byla jsem s ní domluvená, že malou převezme - v PP toto bylo uvedeno, plus telefon na ni.
Malá se narodila v úterý ráno, porod v pohodě, malá taky, ale já jsem měla celkem velkou ztrátu krve, po cestě na šetinedělí jsem sebou sekla a byla jsem dost slabá - odpoledne jsem si domů netroufla.
Druhý den ráno (cca 24h po porodu) jsem už byla OK, takže při vizite jsem hlásila, že bych chtěla jít ten den domů. Gynekologům to bylo úplně šumák, pediatr se ptal proč, říkala jsem, že kvůli staršímu synovi . Mimochodem, tohle byl, zdá se, jediný důvod, který byli doktoři ochotni pochopit. Trochu prskali, že nemám to potvrzení od pediatry písemně, musela jsem slíbit, že to dodatečně odfaxuju...
Taky jsem musela podepsat revers - ten byl celkem strašící, byly tam všechny možné komplikace, bla, bla... Jo ještě mě dostal pediatr, když se mě ptal, co budu dělat, když nebudu moct kojit - tak jsem mu řekla, že to samé, co bych dělala tady, nahřívat prso a co nejčastěji přikládat. Nevím, co tím dotazem myslel...
Celkově to proběhlo ve větším klidu, než jsem čekala a jsem strašně ráda, že jsme šly domů tak brzo :hura:
Naše doktorka u nás byla na kontrole druhý den po propuštění (čtvrtek), v pátek tady byla PA, co jsem měla jako doprovod k porodu.
Sono kyčlí - stihly jsme ještě v úterý odpoledne v porodnici
odběry z patičky - největší problém byl sehnat ty "papírky", nakonec nám je bez problémů dali v porodnici v Ivančicích - po předchozím telef. dotazu, odběry nám udělala naše dětská Dr.
očkování TBC - byli jsme na konci šestinedělí na infekčním v Dětské nemocnici v Brně - po telef. objednání
Naposledy upravil Novire dne 19. březen 2010, 18:05, celkově upraveno 1
Novire
Treperenda
Treperenda

1211 příspěvků
13. listopad 2007
Zastávka
Příspěvekod Dráček » pátek 19. březen 2010, 17:52
Amaz, díky za celkové shrnutí.
Všem díky za postřehy, budu ráda za další.
Geh, posílám SZ.

Tak a opět je to tady...nic nového, nicméně, musím se trošek vykecat. Je hrozný, že když člověk chce naprosto přirozený věci, jako je být v těhle chvílích životních, zlomových spíš se svou rodinou než v nějaký instituci, tvrdě v naší "pokrokové" zemi naráží...a chce to hroší kůži. Vážně zvažuju, jestli po porodu, který si teda ohlídáme-minulý byl "síla", budu mít ještě dostatek energie na nástřel proti zdi, co se týče v odchodu domů. Takže fakt všem díky a pište, pište. :erik:
Dráček
Krafařka
Krafařka

653 příspěvků
06. srpen 2008
Příspěvekod Lydushe » pátek 19. březen 2010, 17:58
Dráček píše:Amaz, díky za celkové shrnutí.
Všem díky za postřehy, budu ráda za další.
Geh, posílám SZ.

Tak a opět je to tady...nic nového, nicméně, musím se trošek vykecat. Je hrozný, že když člověk chce naprosto přirozený věci, jako je být v těhle chvílích životních, zlomových spíš se svou rodinou než v nějaký instituci, tvrdě v naší "pokrokové" zemi naráží...a chce to hroší kůži. Vážně zvažuju, jestli po porodu, který si teda ohlídáme-minulý byl "síla", budu mít ještě dostatek energie na nástřel proti zdi, co se týče v odchodu domů. Takže fakt všem díky a pište, pište. :erik:

Dráčku moc držím palce :erik: Taky mi bylo líto, že vlastně po nikom nic nechci a jediný co musím je bojovat a platit. Tentokrát to snad bude v pohodě a v klídku.
Lydushe

10709 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod Koniklec » pátek 19. březen 2010, 22:23
Ahoj Dráčku,

napíšu ti svou zkušenost ze srpna 2008 z Bohunic.

Plánovali jsme ambuporod dle okolností, nakonec jsme šli po dvou dnech místo hned po porodu (z důvodu toho, že jsem faktor krve Rh- a čekala jsem strašně dlouho na píchnutí partobulinu - toto jsem neměla zajištěno nijak dopředu, podcenili jsme, mysleli jsme,že injekce proběhne nějak bezprostředně po porodu - to ale asi není tvůj případ).

Jak se psalo výše, ambuporod jako takový neexistuje, ambuporod u nás = odejítí na reverz. to můžeš udělat kdykoli, tudíž nemusíš mít kvůli doktorům nic, žádný papíry od pediatrů atd. pustit tě prostě musí...to, co si je dobrá zařídit, pak děláš vlastně jen kvůli sobě/dítěti + proto, aby se ti líp s dr. "jednalo" o tom, že chceš odejít.

stručně řečeno ale, kdo je rozhodnutý a drsňák :) , může říct, odcházím na reverz, neposlouchat výhružky a je to :)

ale z praxe :) :

měli jsme na vlastním papíře prohlášení pediatra, že dítě po ambupor. převezme a udělá odběry z patiček. s porodní asistentkou domluvena gynek. kontrola doma. v porodním plánu jsme avizovali ambuporod a taky že dítě naočkujem proti tbc na kalmetizaci dle zákona (ne že bysme s tím až tak počítali, ale měli jsme to tam napsaný).

porod proběhl lehce, syn byl ok, já taky. chtěli jsme odejít, samotní gyndaři mi to navrhli, tam nebyl v Bohunicích vůbec žádný problém. Co se týče pediatrů, problém byl veliký. I když jsme to měli v porodním plánu, strašně se po porodu dr. divila a tvářila se, že to v životě neslyšela (přitom bohunice jsou továrna na děti a takových už tam muselo být spousta). dala nám přednášku na dvě hodiny (doslova), hrozila smrtí dítěte. hodně zdůraznovala to, že mám ten rh faktor mínus a co může hrozit atd. my to vyslechli...nakonec nastal problém s partobulinem, takže jsme šli stejně na reverz ale dva dny po porodu. nsáledovala stejně šílená přednáška od jiné dr. nicméně. pokud to ustojíš, reverz ti vystaví a jdeš.

před odchodem dr. volala domluvené pediatře, jestli opravdu dítě přebírá (přitom měla papír). kyčle jsme neplánovaně stihli ještě v porodnici, dle naší pediatry ale není problém zajít pak rovnou do dětské.

ohledně gyndařů, nikdo se o nic nezajímal, jestli mám nějakou por. asistentku nebo ne,o sonu dělohy nikdo nemluvil.

tbc - chtěla jsem domluvit očkování do 6ti týdnů na kalmetizaci na zahradníkové - narazila jsem na šílený personál, kde na mě málem volali sociálku, jakto že jsme neočkovali v porodnici atd. nakonec v pohodě domluva v děstké nemocnici na odklad po základním očkování.

...jestli tě ještě něco napadá, klidně se ptej.

jinak ještě je důležitý a co mně v bohunicích zdůraznovali, pokud odejdeš po porodu a něco je pak s miminkem (stačí třeba vysoká žloutenka), dítě už nevezmou v porodnici, ale jde do dětstké nemocnice, kde není automatická hospitalizace i matky.
Koniklec
Klábosilka
Klábosilka

442 příspěvků
21. leden 2009
Příspěvekod Lydushe » pátek 19. březen 2010, 23:01
Koniklec z tvého vyprávění mě teda dost zaujalo, že u kojeného miminka není automatická hospitalizace matky :? :roll: No to bych si vzala spacák a ukázala jim to. Není to náhodou ze zákona povinné hospitalizovat rodiče s dítětem do 6ti let? a obzvlášť u kojeného?
Lydushe

10709 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod Zdenicek » sobota 20. březen 2010, 08:15
Lydushe píše:Není to náhodou ze zákona povinné hospitalizovat rodiče s dítětem do 6ti let? a obzvlášť u kojeného?

pokud to prostory nemocnice umoznujou... takze je to na nemocnici
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Koniklec » sobota 20. březen 2010, 10:15
Lydushe píše:Koniklec z tvého vyprávění mě teda dost zaujalo, že u kojeného miminka není automatická hospitalizace matky :? :roll: No to bych si vzala spacák a ukázala jim to. Není to náhodou ze zákona povinné hospitalizovat rodiče s dítětem do 6ti let? a obzvlášť u kojeného?

Lydush, zkušenost nemám, jen, co mi říkali: a to, že pokud by miminko muselo jít na JIP do děstské nemocnice v Brně, tak tam možnost automaticky není, ani u kojence. matka může bydlet na ubytobně přes ulici a docházet na kojení. ale zase dle toho, jestli je na "ubytovně" volno.
Jak psal Zdeniček, záleží na každé namocnici. Další věc je, jestli toto není proti Chartě práv dětí v nemocnici, která teda v děstké nemocnici visí :roll: ...
Koniklec
Klábosilka
Klábosilka

442 příspěvků
21. leden 2009
Příspěvekod Gehenna » neděle 21. březen 2010, 15:39
Dotaz (motivovaný webem ProPP):
jak je to s rodným listem? Jestli to chápu správně, tak ze zákona má porodnice povinnost ohlásit narození dítěte na matriku, ať se tam zdrží po porodu hodinu nebo týden... tak proč bych si to měla obíhat já?
Gehenna
B-C Kašpar

26188 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Sarah3 » neděle 21. březen 2010, 15:42
Nevím, ale nám RL v porodnici v Neratovicích zařídili, i když jsme odešli po 36 hodinách na reverz.

Zato po domporodu jsme si to tu na matrice pěkně vyžrali...
Sarah3
Moderátor receptáře
Moderátor receptáře

4208 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Gehenna » neděle 21. březen 2010, 15:49
Sarah3 píše:Nevím, ale nám RL v porodnici v Neratovicích zařídili, i když jsme odešli po 36 hodinách na reverz.

Zato po domporodu jsme si to tu na matrice pěkně vyžrali...

:roll: Úřady a nemocnice, to je asi smrtelná kombinace :D
Já si to vyžrala s druhým jménem půl roku po porodu :D :D
Gehenna
B-C Kašpar

26188 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Amazonka01 » neděle 21. březen 2010, 16:04
Moje zkušenost, při třech porodech (Tábor, Jihlava, Pelhřimov) si ode mne vzali ten canc pro matriku při příjmu, takže předpokládám, že to ohlásili.
Poslední porod to po mě u příjmu nikdo nechtěl (ani bych jim to s hlavičkou mezi nohama nedala), ale druhý den (pár hodin po porodu) se dostavila paní z matriky, a vzala si to ode mne, ještě měla nějakou otázku (už nevím na co).

Takže zase asi jak kde :roll: :-?
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)