ADV TOP
ADV LEFT

Ambuporod od AdoZ

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Gehenna » neděle 21. březen 2010, 16:11
Takže bude asi nejjistější zavolat v nejbližší pracovní den, jestli o tom na té matrice ví...

A ještě :oops: Je pro jistotu lepší čekat na nejbližší vizitu, nebo se ujistit jen po porodu, že je všechno ok, sbalit děcko a vypadnout jak nejdřív to pude?
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Vitule » neděle 21. březen 2010, 22:46
Ahoj,
ja rodila v cervnu 08 v Horovicich a sla hned domu a bylo to naprosto bez problemu. Oni se tam totiz po tom pripadu, ktery tu nekdo zminoval, jak na maminku, kterou propustili driv, poslali policii...atd. chytli za nos a problemy nedelaji, protoze kdyz clovek podepise revers, proste pravne fakt nemuzou.
No ale jak to bylo u nas - byla jsem predem domluvena s pediatrou ze vezme mimi do pece, papir jsem teda nemela. Ambu porod jsem teda nehlasila predem, prijde mi to tak lepsi, ze se na Tebe od zacatku nedivaji jako ze chces neco extra a hlavne clovek nevi, jesli fakt bude vsechno v pohode nebo taky jak se budu citit.. bylo to 1. mimi. Porod byl v poradku a ja i mimi taky, tak jsem jim jen oznamila, ze pujdu domu - u gyn. bezproblemu, detsky chteli tel. na tu domluvenou pediatru, zavolali ji aby si to overili a taky ok. Odber z paticky mi teda delala ona, o papirkach ted vubec nevim, ale myslim, ze mi je automaticky dali v porodnici (nebo je mela ta pediatra?) - fakt ted nevim, proste si s tim nevybavuju zadnej problem. Sono kycli jsme byli myslim az nekdy po sestinedeli normalne na ortopedii kam se pak s kyclema chodilo, tbc jsme meli jit do kalmetizacniho centra, uz si nepamatuju tu lhutu do kdy se to ma, nejak myslim ve 4-6ti tydnech? (to je hrozny, jak jsem to zapomnela a to jsem to mela vsecko peclive nastudovany :o)) kazdopadne jsme nesli, pze Vitek mel nejakou lehkou rymicku, takze se to pak odklada nejak na 2 roky nebo tak neco, kazdopadne tbc jeste teda nemame. No a co se tyci me, nikdo me nekontroloval, az muj gyndr. po sestinedeli.... vsecko bylo v pohode... tak snad sem na nic nezapomnela... kazdopadne tenhle typ ambu porodu mi vyhovoval a jednoznacne bych do toho sla znova... mozna sem mela v ceskych podminkach kliku, ze jsem zadny problemy nemela... ale kez by to bylo takhle umozneno vsem :)
Vitule
Klábosilka
Klábosilka

555 příspěvků
27. březen 2008
Praha
Příspěvekod Amazonka01 » pondělí 22. březen 2010, 08:50
Gehenna píše:
A ještě :oops: Je pro jistotu lepší čekat na nejbližší vizitu, nebo se ujistit jen po porodu, že je všechno ok, sbalit děcko a vypadnout jak nejdřív to pude?

Já bych to nechala na aktuálním stavu, pokud bude porod krátký, nebudeš krvácet, dítě se bude zdát OK, tak na co čekat. Asi bych tedy při nočním porodu vyčkala rána, ale jinak není důvod.
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Gehenna » pondělí 22. březen 2010, 11:06
Amazonka01 píše:
Gehenna píše:

Já bych to nechala na aktuálním stavu, pokud bude porod krátký, nebudeš krvácet, dítě se bude zdát OK, tak na co čekat. Asi bych tedy při nočním porodu vyčkala rána, ale jinak není důvod.

V noci jasně, já mám prostě jen zafixovaný, že se rodí výhradně v poledne :)
Ono asi co u děcka neodhalí rovnou, to už můžu řešit i z domu, hádám... nemocnici mám kousek, v nejhorším.
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Terem » pondělí 22. březen 2010, 20:57
Rodný list ti vyřídí, my měli jen problém se zdravotním průkazem dítěte a s lístečkem na krev z patičky. Průkaz jsme si prý měli vyzvednout osobně, to nám nikdo neřekl, ale bez problémů si ho vykorespondovala naše doktorka. Poslali k tomu i ten papír na krev z patičky. Ale to bylo před 5 lety, teď po domácím porodu jiná doktorka ten lísteček měla. Za sebe bych doporučila odejít 2 h po porodu, před přesunem na šestinedělí, co vím z doslechu, tak se tlak na setrvání v nemocnici postupně zvyšuje. A odchod v noci je ideální, všichni zalezou spát a moc se nedohadují :) Ovšem po třetím porodu bych nebyla schopná odejít po svých, takže jsem ráda, že jsem zůstala rovnou doma.
Terem
Pískle

89 příspěvků
14. únor 2008
Příspěvekod Gehenna » pondělí 05. duben 2010, 20:44
"(4) Péče o děti a jejich výchova je právem rodičů; děti mají právo na rodičovskou výchovu a péči. Práva rodičů mohou být omezena a nezletilé děti mohou být od rodičů odloučeny proti jejich vůli jen rozhodnutím soudu na základě zákona."
Listina základních práv a svobod, Hlava čtvrtá - Hospodářská, sociální a kulturní práva, Článek 32

Asi ještě dodatečně začlením do porodního plánu.
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Dráček » pondělí 05. duben 2010, 20:55
Díky, Geh.
Dráček
Krafařka
Krafařka

653 příspěvků
06. srpen 2008
Příspěvekod Gehenna » pondělí 05. duben 2010, 21:33
Dráček píše:Díky, Geh.

Neděkuj, dělám to hlavně pro sebe :D :D
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Gehenna » čtvrtek 29. duben 2010, 11:12
Kolik nemocnic mám obvolat, abych mohla obvoďákovi říct, že mám ty papíry na patičku? :roll:
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Dráček » čtvrtek 29. duben 2010, 13:27
znáš pohádku o slepičce a kohoutkovi? nechci strašit...a vytrvej!
Dráček
Krafařka
Krafařka

653 příspěvků
06. srpen 2008
Příspěvekod Biba » čtvrtek 29. duben 2010, 16:24
Geh, a tam kde jsi rodila, Ti to nedali???? :?
Biba
Howgh
Howgh

5127 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Littlemouse » čtvrtek 29. duben 2010, 16:31
Gehenna píše:Kolik nemocnic mám obvolat, abych mohla obvoďákovi říct, že mám ty papíry na patičku? :roll:

Gehenno, nám po DP domluvil pediatr odběr screeningu v porodnici v UH. Chtěli nás i očkovat, to jsem odmítla. není možnost přijít do porodky, kde jsi rodila (KM nebo ZL?) a nechat to odebrat tam? A ještě mě napadá, co kontaktovat zdr. pojišťovnu? By ti mohli poradit, dítě má ze zákona nárok na péči, tak by ti měli říct, kde mu ji oni jako zdr. pojišťovna zajišťují. Určitě řeknou že v porodnici, tak tě pak odtamtud nemůžou poslat domů...z logiky věci.... :roll:
Littlemouse
Howgh
Howgh

7878 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Gehenna » čtvrtek 29. duben 2010, 16:47
Littlemouse píše:
Gehenna píše:Kolik nemocnic mám obvolat, abych mohla obvoďákovi říct, že mám ty papíry na patičku? :roll:

Gehenno, nám po DP domluvil pediatr odběr screeningu v porodnici v UH. Chtěli nás i očkovat, to jsem odmítla. není možnost přijít do porodky, kde jsi rodila (KM nebo ZL?) a nechat to odebrat tam? A ještě mě napadá, co kontaktovat zdr. pojišťovnu? By ti mohli poradit, dítě má ze zákona nárok na péči, tak by ti měli říct, kde mu ji oni jako zdr. pojišťovna zajišťují. Určitě řeknou že v porodnici, tak tě pak odtamtud nemůžou poslat domů...z logiky věci.... :roll:

Z logiky věci je to podle dnešního usilovného telefonování spojky z vzp tak, že zodpovědný je pediatr, v porodnici nemají žádnou povinnost mi to provést ani dát a taky to neudělají.
V podstatě momentálně je to o tom, jestli mi dr. bude ochotný prosit v porodnici o půjčení, pak si vyžádá ty papíry v laboratořích a do porodnice je vrátí. Pokud ne, tak leda najít jinou porodnici, kde s ambuporody mají zkušenost a udělají to (vypadá to, že by schůdný mohl být zlín).
Jsem hřešila na to, že mi to "v zájmu dítěte" dají, no...

UH mám kousek, nešlo by to nějak přes něj případně dohodnout taky?? (To jsem drzá, co?)
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Biba » čtvrtek 29. duben 2010, 16:56
Tomu fakt nerozumím..... a jako řekli Ti proč to nechcou dát???

Rodila jsem v Opavě a sestřička mi při odběru z patičky říkala, že to posílají do Olomouce, neb tam toho dělají více (odebírala asi 8 kapek).
Možná zkus kontaktovat rovnou tu laboratoř, kde to vyhodnocují.
Biba
Howgh
Howgh

5127 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Littlemouse » čtvrtek 29. duben 2010, 16:56
Písnu SZ

Logiku VZP to ale fakt moc nemá, mně PA před porodem upozorňovala, že pediatři mají s tímto odběrem problém, protože nemají "kód" od pojišťovny přes, který by jim to proplatila, takže proto ani nemají ty papírky......ovšem co je logické v tomto státě :grr: Dnes mě fakt točí na všech frontách
Littlemouse
Howgh
Howgh

7878 příspěvků
21. září 2006