ADV TOP
ADV LEFT

K čemu je DOOPRAVDY "monitor" ?

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.

K čemu je doopravdy CTG od 36tt do 40tt?

Jde o důležitou diagnostickou metodu, která včas a spolehlivě odhalí problém.
13
12%
Aby rodička i gynekolog zůstali ve střehu a 1x za týden se ujistili, že "miminku se daří dobře, maminko."
31
28%
Aby si rodička mohla zacvičit akrobatické kousky při pokusu vzbudit dítě a zůstala tedy před porodem fit, načež následuje nácvik ležení na zádech, potřebného při porodu na koze.
24
22%
Aby se pojišťovně mohlo naúčtovat bezva vyšetřeníčko a rodička se dokonale zmátla hláškami o tom, kolik je CS a kdy už "to" URČITĚ (ne)bude.
41
38%

Celkem hlasů : 109

Příspěvekod Gehenna » středa 18. červenec 2012, 14:03
Trixl píše:To bylo teda na placku a stejně jakou to má vypovídací hodnotu, když nejlíp to jde ve vertikální poloze?

žádnou
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Zurecek » středa 18. červenec 2012, 16:52
Brumlala píše:Co by dala za dnešní vymoženosti moje máma, které v 8. měsíci umřelo miminko v břiše.........

Monitory mi nijak nevadily.....

Má nejlepší kamarádka, přišla před 4roky v termínu o donošeného, zdravého chlapečka, ač chodila pravidelně od 36tt. na monitory. Dokonce den před úmrtím miminka byla na monitoru, ten byl v pořádku a chlapeček přesto umřel. Měli podezření na tromby v pupečníku apod.
Po roce lítání po doktorech se vysvětlení nenašlo, dítě bylo zdravé, bez jakékoliv vady, donošené(3,3kg)kamarádka ani manžel nebyli nositeli žádné genet. vady.
Monitor dítěti život nezachránil, ač byl dělaný 24hod před tím než umřelo.

Já na monitor chodila od 38tt, kdy jsem byla předána do péče porodnice, s Emily jsem to stihla jednou s Elizabeth 2x.
Zurecek
Treperenda
Treperenda

1498 příspěvků
21. září 2006
v mojí milované Ostravě
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 19. červenec 2012, 00:04
Čekám čtvrté dítě a bylo pro mě hodně nepříjemným překvapením, když mi sestra sdělila, že dojdu na první monitor ve 34+1, pak za 2 týdny, a pak budu chodit po týdnu. Navíc o prázdninách, kdy mám doma všecky tři děti. Ani mě nenapadne! Jestli budu opět přenášet, tak si při docházce do nemocnice co 2 dny po TP užiju monitorů ažaž.
Už teď si lámu hlavu, jak se z toho budu vykecávat. A strašně mi vadí, že se z toho vůbec musím vykecávat.
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Trixl » čtvrtek 19. červenec 2012, 00:56
Mně to hlava nebere, až na poslední těhu kdy byla malá v příčné poloze mě nikam do porodky do ambulance mudra nehnala. Normálně mě nechala u sebe v ordinaci zhruba do konce 41tt a teprve potom mi vypsala papír pro ambulanci. Tedy jsem se s monitorem potkala u porodů a potom s docházením až u pátěte. Nevím, že by bylo nařízení, že se musí od určitého týdne do porodnice, ale spíš je to jen zvyk a "tak se to u nás dělá". Nebo jsou v tomto nějaké změny za posledních 5 let?
Trixl
Howgh
Howgh

15771 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Gehenna » čtvrtek 19. červenec 2012, 06:01
Trixl píše:Mně to hlava nebere, až na poslední těhu kdy byla malá v příčné poloze mě nikam do porodky do ambulance mudra nehnala. Normálně mě nechala u sebe v ordinaci zhruba do konce 41tt a teprve potom mi vypsala papír pro ambulanci. Tedy jsem se s monitorem potkala u porodů a potom s docházením až u pátěte. Nevím, že by bylo nařízení, že se musí od určitého týdne do porodnice, ale spíš je to jen zvyk a "tak se to u nás dělá". Nebo jsou v tomto nějaké změny za posledních 5 let?

Dělá se to proto, že to jde. Ty snad nechceš pro miminko všecko nejlepší a co nejvíc? Tak vidite, maminko :-Z
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Larisa » čtvrtek 19. červenec 2012, 06:28
Já jsem při minulém těhotenství ležela asi půl hodiny na monitoru, nebylo mi z toho zrovna moc příjemně, nakonec na to sestra kouká, že to nějak lítá...došli pak k tomu, že mi to dali na tepnu :roll: . Takže následovalo půlhodinové repete.
A to, že člověk přijde s kontrakcema do porodnice a jejich první starost je přivázat vás na monitor a vyplnit lejstra se jmény a nevím, čím ještě, to ani nekomentovat...
Larisa
Žvatlalka
Žvatlalka

160 příspěvků
17. leden 2012
Příspěvekod Ame » čtvrtek 19. červenec 2012, 07:42
nějak mám pocit, že se tím ten gynekolog jistí - kdyby se na ctg zjistila komplikace u něj v ordinaci, nemuselo by se reagovat včas, je to spíš něco jako předání do předporodní péče do porodnice, kde se v rámci monitorování stavu těhotenství dělají jednoduše ty kontroly, kterých jsou schopní - utz+prohmat+ctg+tlak. a plošně to je zas kvůli těm několika málo procentům případů, kdy to může fakt něco ukázat a může to zachránit zdraví/život
Ame
Howgh
Howgh

6229 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 19. červenec 2012, 08:14
Trixl píše:Mně to hlava nebere, až na poslední těhu kdy byla malá v příčné poloze mě nikam do porodky do ambulance mudra nehnala. Normálně mě nechala u sebe v ordinaci zhruba do konce 41tt a teprve potom mi vypsala papír pro ambulanci. Tedy jsem se s monitorem potkala u porodů a potom s docházením až u pátěte. Nevím, že by bylo nařízení, že se musí od určitého týdne do porodnice, ale spíš je to jen zvyk a "tak se to u nás dělá". Nebo jsou v tomto nějaké změny za posledních 5 let?

Nechodím do porodnice, CTG je v ordinaci, do porodnice moje lékařka od doby, kdy si dělá monitory sama, předává, až když je pokročilejší nález, anebo k TP.
Ad změny za posledních 5 let - rodím jen posledních 6 let, tj. co 2 roky, a strašně mi vadí, jak to graduje, za další 2 roky možná budou chtít těhotné nechávat v porodnici aspoň celý poslední trimestr nebo já nevím :-? (já už těhotná nebudu, jednak že víc dětí nechceme a jednak i že už nemám nervy absolvovat veškerý tento cirkus).
Ještě jsem měla výměnu názoru ohledně EKG (dělali mi ho jen v 1. těhotenství na interně, internista tehdy absolutně nechápal, proč jsem k němu byla odvelena, s touto zkušeností jsem při 2. a 3. těhotenství nikam nešla a nikoho to nezajímalo), prý je nezodpovědné, když nepůjdu, protože je to nutné v případě akutní sekce, blablabla. Akorát že rozhovor se odehrával v 31. týdnu a bylo mi řečeno, že můžu jít kdykoliv od té doby do porodu. Opět jsem nepochopila, na co mi bude v porodnici třeba 2 měsíce staré EKG :? . Budu hrát mrtvého brouka :-Z .
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006