ADV TOP
ADV LEFT

K čemu je DOOPRAVDY "monitor" ?

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.

K čemu je doopravdy CTG od 36tt do 40tt?

Jde o důležitou diagnostickou metodu, která včas a spolehlivě odhalí problém.
13
12%
Aby rodička i gynekolog zůstali ve střehu a 1x za týden se ujistili, že "miminku se daří dobře, maminko."
31
28%
Aby si rodička mohla zacvičit akrobatické kousky při pokusu vzbudit dítě a zůstala tedy před porodem fit, načež následuje nácvik ležení na zádech, potřebného při porodu na koze.
24
22%
Aby se pojišťovně mohlo naúčtovat bezva vyšetřeníčko a rodička se dokonale zmátla hláškami o tom, kolik je CS a kdy už "to" URČITĚ (ne)bude.
41
38%

Celkem hlasů : 109

Příspěvekod Vanda_ » pátek 05. srpen 2011, 15:15
Monitory z celého srdce nesnáším :grr:

Mimochodem, když byla na iDnesu ta lékařka, co online odpovídala na dotazy o přirozeném porodu, právě proto jsem se jí na ty monitory ptala a ona odpověděla, že podle jakýchsi studií ty monitory nikdy ničemu extra nepomohly - tj. monitorované i nemonitorované rodičky dopadaly v konečném důsledku stejně.

Jinak v prvním těhotenství jsem si je vyžrala všechny, dítko klasicky spalo, oni to něj šťouchali a já husa je nechala, trávila tam místo 20 minut 40 (po 3hodinové čekačce), a při porodu samozřejmě běs - monitor v kontrakcích na zádech patří mezi způsoby mučení.

Teď jsem se většině vyhnula. Byla jsem ve 36tt jednou v Neratovicích a odkroutila si jeden (stejný model jako s Vincentem - prodloužená doba, buzení aj. úchylárny) a pak se dohodla, že zbytek "poraden" budu před porodem absolvovat v Praze. Tak nějak jsem jim zamlčela, že monitory do toho nepatří, protože budu chodit do Áčka k IK. Takže další monitor až zase v kontrakcích (smluvená PA mi už předem řekla, že bez monitoru mě k porodu nedoprovodí - právě kvůli tomu krytí :grr: ). Když jsem se tam pak svíjela a ona pravila něco jako ať se uvolním či co, vyjela jsem na ní, jak se mám jako v téhle zas*ané pozici uvolnit (během porodu halt neznám bratra :oops: ) a ona pochopila, přinesla nějakou podložku a nechala mě klečet. Vzhledem k tomu, že předtím jsem taky prodýchávala v kleče, mi pak už bylo jedno, jestli mě opásala nebo ne, takže uff! Jinak se podařilo porodit 3 hodiny po příjezdu, takže mě to tam potkalo jen jednou (Valerie se na to holt nemohla dívat a vylezla sama, kdyby to bylo jen na mně, rodím ještě teď ;))

Za mě monitory fakt ne..
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Vanda_
Krafařka
Krafařka

910 příspěvků
25. květen 2009
Praha
Příspěvekod Trixl » pátek 05. srpen 2011, 15:39
kok by se ušetřilo za plošné monitorování?
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Gehenna » pátek 05. srpen 2011, 15:54
Trixl píše:kok by se ušetřilo za plošné monitorování?

Přece když už tu mašinku mají, tak čím víc ji využijou, tím víc šetří. Si blbá nebo co? :D
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Mrrmrr » pátek 05. srpen 2011, 15:56

Ani to nezmiňuj! Ještě by třeba pak byly peníze na prvotrimestrální screening pro všechny těhotné, takže by pak byl zbytečné tripl testy, to by nám pak zase zbyly další peníze a nedej bože, aby je pak rodičky chtěly uvolnit na poporodní domácí péči PA, když by odcházely z porodnice po 24 hodinách (což by zase ušetřilo další výdaje z pojištění)...to se nakonec dostaneme do spirály stále přebývajících peněz v systému a to nesmíme dopustit!!! :grr: :grr: :D.
Mrrmrr
Diskutérka
Diskutérka

2163 příspěvků
19. září 2007
všude dobře ;)
Příspěvekod Gehenna » pátek 05. srpen 2011, 15:58
Mrrmrr píše:

Ani to nezmiňuj! Ještě by třeba pak byly peníze na prvotrimestrální screening pro všechny těhotné, takže by pak byl zbytečné tripl testy, to by nám pak zase zbyly další peníze a nedej bože, aby je pak rodičky chtěly uvolnit na poporodní domácí péči PA, když by odcházely z porodnice po 24 hodinách (což by zase ušetřilo další výdaje z pojištění)...to se nakonec dostaneme do spirály stále přebývajících peněz v systému a to nesmíme dopustit!!! :grr: :grr: :D.

Do porodnice si chodíš odpočinout (cituji tuším emimino: "dovolenou jsem si docela užila") a triply ti zaručujou zdravé dítě nebo žádné dítě.
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Mrrmrr » pátek 05. srpen 2011, 15:59
Gehenna píše:

Přece když už tu mašinku mají, tak čím víc ji využijou, tím víc šetří. Si blbá nebo co? :D

Mmch, to mi připomnělo Meaning of life, porodní scénku. Neviděli jste to?

Ta mašinka, co dělá "ping", a co jí má pan ředitel porodnice tak moooc rád :D :D.

HPNP by se u MP mohlo velmi poučit o správném vedení porodu :grr: :D.
Mrrmrr
Diskutérka
Diskutérka

2163 příspěvků
19. září 2007
všude dobře ;)
Příspěvekod Gehenna » pátek 05. srpen 2011, 16:01
Mrrmrr píše:
Gehenna píše:

Ta mašinka, co dělá "ping", a co jí má pan ředitel porodnice tak moooc rád :D :D.

A zkama myslíš, že je to hlavní HPNP logo? :? :D
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Mrrmrr » pátek 05. srpen 2011, 16:03
Gehenna píše:
Mrrmrr píše:

Do porodnice si chodíš odpočinout (cituji tuším emimino: "dovolenou jsem si docela užila") a triply ti zaručujou zdravé dítě nebo žádné dítě.

No, já nedala mimino ani na minutu z ruky a vzhledem k tomu, že v tom jejich provozní ruchu opravdu nejsem schopná spát, tak pro mě je to v porodce spíš utrpení :-?. U druhého dítěte jsem hned druhý den ráno utekla, jedna noc byla pro mě víc než dost.

Triply já bláhová odmítla. To jsem měla z pekla štěstí, že mám dvě zdravé děti, i přes svou nezodpovědnost. Ale možná proto oba příšeráci nespí, třeba by to triply odhalily a já to mohla včas řešit... :grr:.
Mrrmrr
Diskutérka
Diskutérka

2163 příspěvků
19. září 2007
všude dobře ;)
Příspěvekod Mrrmrr » pátek 05. srpen 2011, 16:04
Gehenna píše:
Mrrmrr píše:
Gehenna píše:

O logu nic nevím...kde je??
Mrrmrr
Diskutérka
Diskutérka

2163 příspěvků
19. září 2007
všude dobře ;)
Příspěvekod Aristonka » pátek 05. srpen 2011, 16:21
Za sebe : Nevím,k čemu je....chodila jsem pravidelne,pořad se jim neco nezdalo,každy monitor se opakoval a stejne byla "křivka" stale dole...musela jsem i na zatežak a zase dole,tak mi bylo řečeno,že si malej asi "sedí na šnuře" a když se s nim "zahyba" tak poposedne a je to v poradku...posledni monitor v den vyvovalním porodu, už nebylo možne ozvy zaznamenat (o tom,že pohyby jsou minimalni jsem informovala dva dny pred tím-odpoved-miminko ma malo mista)nakonec se narodil akutnim CS a bojoval o život na pristrojích..takže sama nevim,k cemu teda vlastne je,když už je tedy "něco" špatne,nic se nedeje a odpoved je,že si miminko "sedí na šnuře" nebo si s ni hraje :grr: :roll:
Aristonka
Drbna
Drbna

4448 příspěvků
20. listopad 2006
Příspěvekod Klaris » pátek 05. srpen 2011, 16:34
Trixl píše:V Třebíči nebyl monitor před porodem nebo jsem to vytěsnila fakt nevím, za porodu s doplerem PA chodila.
Ve Vrchlábu vsedě při příjmu a pak dopler.
V Havlbrodu zásadně vsedě - jen si maminko nelehejte ať se vám neudělá špatně :) a těsně před plánovaným císařem byl též vsedě a to se mi dělalo blbě i tak, asi od nervů :)
Hlavně že v chytrých knížkách se píše, že od cca 6 měsíce by neměla těhotná ležet na zádech, ale na monitoru a za porodu buch na záda už je ok?

cha nepotřebuju ani chytré knihy, abych věděla, že se v těhotenství v poloze na zádech za a) dusím b)mám pocit, že už nikdy nevstanu kvůli zádům, který přilnou k podložce a odmítají pak spolupracovat (resp. vztyk pekelně bolí)
při třetím porodu jsem pro případ porodnicového průběhu měla v por.plánu napsáno, že pokud si budou trvat na monitoru tak jedině v sedě či na boku, páč abych si lehla na záda, to by se se zlou potázali..(Naštěstí toho nebylo třeba, doma mě PA dvakrát za porod poslechla tím dopllerem či co to je)
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

8436 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Kacous » pátek 05. srpen 2011, 16:51
Já jsem byla jen jednou, v Neratovicích. Jela jsem tam z Prahy busem, čekala jsem asi 3 hodiny, pak ještě na kontrolu u dr. První monitor se rozbil, takže dalších 20 minut na jiném. Dítě mi naštěstí nikdo nebudil, ležet na zádech mi nevadilo, mohla jsem i na boku.
Na další jsem už nešla, řekla jsem jim, že budu v péči své PA. Nikdo s tím neměl žádný problém ;)
Obrázek
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Gehenna » pátek 05. srpen 2011, 17:59
Mrrmrr píše:
Gehenna píše:
Mrrmrr píše:
Gehenna píše:

O logu nic nevím...kde je??

na hentamtom FB (odkaz v podpisu, registrace není nutná)
Be on the look out for things that make you laugh. If you see nothing worth laughing at, pretend you see it, then laugh.
Hnutí pro nepřirozený porod
Střípky z matrik
Obrázek
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Palcerik » pátek 05. srpen 2011, 19:34
Makytka píše:
Amazonka01 píše:
Brumlala píše:Co by dala za dnešní vymoženosti moje máma, které v 8. měsíci umřelo miminko v břiše.........

Monitory mi nijak nevadily.....

Nejspíš by jí to nijak nepomohlo. I dnes v době CTG děti ořed porodem v bříšku umírají a to i večer po té, co ráno maminku kontrolovali na monitoru.

bohužel je to tak. Sledovala jsem to dvakrát u kamarádky - podruhé byla monitorována opravdu velmi pečlivě, přesto se tomu v 39 tt nepodařilo zabránit. Navzdory veškeré špičkové lékařské péči a rizikové poradně... :erik:

Mám známou s podobným příběhem, přišla o děti tři týdny před termínem. Podruhé se dokonce jednalo o dvojčata, byla už v té době hospitalizovaná v porodnici a stejně ji neuhlídali... :(
Palcerik
Kecka
Kecka

1992 příspěvků
26. září 2010
Praha
Příspěvekod Mochnik » pátek 05. srpen 2011, 19:51
s dovolením sem umísťuji zmíněné Monthy Pythony :)

http://www.youtube.com/watch?v=hkIXYrQItMQ
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Mochnik
Krafařka
Krafařka

733 příspěvků
17. srpen 2009