ADV TOP
ADV LEFT

Několik dotazů okolo porodu

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Michalka » pondělí 24. říjen 2011, 19:00
Zuzka84 píše:
Michalka píše:Ja se Ivi omlouvam, ze se pripojim s dotazem.

Me hrozej vyvolavanim v 38tt, aby se predeslo porodu velkeho ditete po predchozim cisari. Ten mi udelali proto, ze meli podezreni na abrupci placenty (nebo jak se to pise), ustaly mi kontrakce, bricho bolelo jak svina.

No a tedka nevim co si pocit. Ani tak to neni jako dotaz, spis jako povzdech do tmy. Nevim co si pocit. Jestli vyvolani nebo risknout si rodit velky dite. Zatim jsem vycetla jen dobry zkusenosti i s velkyma detma, ale jsem tak nejak vyrizena z porodnice a toho vseho, ze jsem ani moc nestudovala co, kde a jak

Snad zalezi jak je jizva zhojena , ne? Merili ti ji utz ? Ja jsem porodila 14dni po terminu (pro doktory 9dni po terminu) a mela jsem 20mesicu po sekci , miminecko nase melo pred porodem odhad 4,3kg , odhad tloustky delohy v miste jizvy tusim 6mm

ne ne, jeste mi nemerili vubec nic.
a tobe vyvolani vubec nenutili? kde jsi rodila?
Michalka
Treperenda
Treperenda

1108 příspěvků
22. srpen 2010
Příspěvekod Michalka » pondělí 24. říjen 2011, 19:11
ahaaa, uz koukam, budejovice, no tak to je panecku od nas štreka :)
Michalka
Treperenda
Treperenda

1108 příspěvků
22. srpen 2010
Příspěvekod Evita » pondělí 24. říjen 2011, 19:15
Michalko,
já jsem rodila vyvolávaně po císaři (tři roky po), tam je omezení, že smíš dostat jen jednu tabletu. synek měl 4kg rovný.
Já jsem rodila ve 40tt, ale měla jsem teda jiný indikace než velikost dítěte. Tím se nikdo nijak moc nezabýval (l=epe řečeno se bralo, že dítko je normálně velký). Jizvu sjem měla kontrolovanou několikrát utz během těhotenství. Plus se vždy ptala dr na stav, jestli nebolí, netahá atd.
Evita
Kecka
Kecka

1731 příspěvků
25. červenec 2007
Příspěvekod Noemmi » pondělí 24. říjen 2011, 19:21
Michalka píše:noemi, to oni mi s tim strasej. Linda mela 4000g a tak je prece jasny, ze i druhy bude velky :-| dle dr.
odhad vahy jeste nemam, ale stejne se mu neda verit

:-| :-| :-|
prvni ditě 4200g, druhé 2900 (myslím)
Porodník je asi věštec, nebo co :roll: .
Na to bych se fakt vybodla.
Jinak u prvního jsem jedla vitamíny, u druhého ne. Víc lidí má zkušenost, že po vitamínech dítko víc narostlo.

otázka do pléna - dá se stravou ovlivnit velikost/váha détěte při porodu? Jako třeba sladkým? Když člověk nemá cukrovku?
Noemmi
Drbna
Drbna

4592 příspěvků
03. květen 2007
Horská oblast Litoměřicka
Příspěvekod Noemmi » pondělí 24. říjen 2011, 19:26
Mě to tak rozčílilo, že jsem to ani všechno nedopsala:)

Zkus se tím nenervovat. Podruhé to může jít úplně samo a "včas" i pro doktory. Asi bych se, být tebou, koukla na nějaké "alternativní" způsoby popohnání porodu, teď mě nic nenapadá, ale někdo někde psal takový utrejch, myslím (podle složení), že hlavní smysl toho byl vyvolat pořádnou hnačku a čekání, jestli se k ní připojí i porod :? :) , zní to dobře, ne? ;)

Podle mě je hrozně ošemetné podle předchozích porodů odhadovat ten další - hlavně u takových věcí, jako je váha.
Ikdyž já teda doufám, že když můj druhý porod byl rychlovka bez zranění, bude třetí minimálně stejný :oops: ...
Noemmi
Drbna
Drbna

4592 příspěvků
03. květen 2007
Horská oblast Litoměřicka
Příspěvekod Evita » pondělí 24. říjen 2011, 19:28
Noemmi,
já myslím, že nedá. Dítě si vezme co potřebuje. Ikdyž mu nasypeš málo, tak si tě vycucá.
Evita
Kecka
Kecka

1731 příspěvků
25. červenec 2007
Příspěvekod Zuzka84 » pondělí 24. říjen 2011, 19:30
Michalka píše:
Ivuska.h píše:
Amazonka01 píše:Paradox je, ze predchozi sekce je relativni kontraindikace pro indukci porodu. Nekyvla bych ani omylem, hrozi prasknuti delohy pri prostinovych stazich.

Přesně tak, po CS bych do vyvolávání nešla ani za nic, buď nechat spontánně nebo rovnou další císař.

no ja prave druhyho cisare nechci ani za nic, nesu to hodne spatne. jeste ted je mi z toho smutno

ale vyvolani taky ne :)

chapu, taky bych radsi sla do vyvolani nez dalsi cisar, i pro me to byl zly sen :-?

A rodila jsem v ceskem krumlove. no po utz ve 20tt, kdy byl malej o 2tydny vetsi , primar neco povidal o tom, ze mozna by se muselo vyvolat driv, kdyz je tak velkej, ale v terminu mi rekl, cituji "porodila jste jedno velky dite , porodite i druhy" :D . Pak uz mi ale vyvolavat chteli , tech 9dni po terminu, ale nastesti stacil malymu pokus o hamiltona
Zuzka84
Howgh
Howgh

7721 příspěvků
21. září 2006
české budějovice
Příspěvekod Zdenicek » pondělí 24. říjen 2011, 19:32
Noemmi píše:otázka do pléna - dá se stravou ovlivnit velikost/váha détěte při porodu? Jako třeba sladkým? Když člověk nemá cukrovku?

neda, bohuzel.. resp. neda ovlivnit smerem dolu, kdyz ma byt dite velky, tak krome predcasnyho porodu se muzes stavet na hlavu a proste bude velky
/3.5kg ve 39+3tt, 4kg ve 41+5tt, 4kg ve 41+3tt/, zadny vitaminy, sladky ve vsech tehu stejne, nijak extra, obzvlast u posledni jsem se snazila, protoze jsem nechtela pretahnout +20kg
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Venkovanka » pondělí 24. říjen 2011, 19:33
Bez vitamínů, bez cukrovky, s obyčejnou těhotenskou všežravostí-
1. syn nedonošený, 32+1, i tak velký 2150g, 47cm
2. syn 39+0, 4600g, 56cm
3. dcera 39+1, 4350g, 52cm
;)
Venkovanka
Howgh
Howgh

8232 příspěvků
01. únor 2007
Příspěvekod Zuzka84 » pondělí 24. říjen 2011, 19:34
Noemmi píše:Ikdyž já teda doufám, že když můj druhý porod byl rychlovka bez zranění, bude třetí minimálně stejný :oops: ...

ja taky verila ze nemuzu rodit dyl , ale jo , rodila jsem o 6hodin dyl , ale to asi tou velikosti , na jednu 160cm vysokou zenskou je 4,6kg mimino asi dost , no :D
Zuzka84
Howgh
Howgh

7721 příspěvků
21. září 2006
české budějovice
Příspěvekod Mochnik » pondělí 24. říjen 2011, 19:49
Zuzka84 píše:
Noemmi píše:Ikdyž já teda doufám, že když můj druhý porod byl rychlovka bez zranění, bude třetí minimálně stejný :oops: ...

ja taky verila ze nemuzu rodit dyl , ale jo , rodila jsem o 6hodin dyl , ale to asi tou velikosti , na jednu 160cm vysokou zenskou je 4,6kg mimino asi dost , no :D

No stejně jsi šikovná, pěkná váha...

Já si taky myslím, že velikost moc neovlivníš, já se všechny těhu dost hlídala, mám sklony k přibírání normálně, natož v těhu. Přibrala jsem vždy 11kg, děti měly 3,8kg; 4,2kg; 4,24kg, nutno však podotknout, že byly všechny dost po termínu, takže by měli v termínu měli asi méně ;)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Mochnik
Krafařka
Krafařka

733 příspěvků
17. srpen 2009
Příspěvekod Michalka » pondělí 24. říjen 2011, 20:15
joo nenervuj se, ja jsem z toho tak s prominutim v prdeli, ze porodim tuty jeste pred 38, pro jistotu

vitaminy jsem radsi prestala jist, kdyby to nahdou fakt vahu ovlinoalo, s Lindou jsem je jedla pravidelne

me ten cisar vadil az zpetne, kdyz mi doslo, ze jsem ji dva dny nemela u sebe a poradne si nepamatuju ty prvni dojmy. u druhyho to za zadnou cenu nechci zazit :(
Michalka
Treperenda
Treperenda

1108 příspěvků
22. srpen 2010
Příspěvekod Michalka » pondělí 24. říjen 2011, 20:17
noemi, kde rodis svy deti ty, koukam, ze jsi krajanka :-)
Michalka
Treperenda
Treperenda

1108 příspěvků
22. srpen 2010
Příspěvekod Madleska01 » pondělí 24. říjen 2011, 20:41
Michalko,
můj gynekolog mě taky lámal, abych šla na vyvolávání v 38tt. První dítě - 41tt, císař (děloha to po jejich oxy dávkách už vzdala) 4350g, holka.
Pořád jsem jen teď při druhém těhotenství poslouchala, jakýho budu mít obra, jak to nepůjde a po tom císaři a kdesi cosi. Trvala jsem si na svým, že prostě porodím sama a zvládnu to. Na poslední kontrole mě vybavil fakt super řečma o tom, jak to nedám. :roll:
No a porodila jsem kluka, 39+2, 3410g. Normálně, v pohodě.
Madleska01
Klábosilka
Klábosilka

515 příspěvků
30. září 2010
Příspěvekod Michalka » pondělí 24. říjen 2011, 20:47
madlesko, me to prave rikal muj gyn taky, ze to bude lepsi
v porodnici mi to PA prednesla tak, ze jsem pochopila, ze to tam vyvolavaji jak na bezicim pasu :(

jakej jsi mela vahovej odhad v tom 31t nebo kdy se to u vas dela?
Michalka
Treperenda
Treperenda

1108 příspěvků
22. srpen 2010