ADV TOP
ADV LEFT

Několik dotazů okolo porodu

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Zdenicek » pondělí 24. říjen 2011, 20:50
vahovej odhad coby duvod k vyvolani by mel byt cerstvejsi, u me nejstarsi se za posledni skoro mesic vaha nezmenila, kdyby rostla podle grafu a odhadu, tak by nemela 3.5kg ale 4.5kg
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Michalka » pondělí 24. říjen 2011, 20:56
zdeni, no ja doufam, ze by si pak porodnici pri kontrolach udelali svuj a nespolehali na ten odhad, co mi udelaji pristi tyden u nas. bohuzel si nepamatuju, kolik mi odhadovali u Lindy, ze bych mela alespon srovnani
Michalka
Treperenda
Treperenda

1108 příspěvků
22. srpen 2010
Příspěvekod Zuzka84 » pondělí 24. říjen 2011, 22:28
mochnik , a primar v Ceskem Krumlove pry kamaradce rekl , ze po terminu uz mimino nepribira a fakt jsem pak nekde nahodou nasla clanek , ze podle nejake nove studie je to opravdu pravda :D
Zuzka84
Howgh
Howgh

7721 příspěvků
21. září 2006
české budějovice
Příspěvekod Madleska01 » úterý 25. říjen 2011, 09:31
Michalko, tak 30+2tt bylo 1520 g. Ale stejně, znám hodně holek, co se jim váhové odhady nepotvrdily, je to plus mínus autobus, takže pokud je jizva v pohodě, tak bych se nenechala do nočeho natlačit...
Madleska01
Klábosilka
Klábosilka

515 příspěvků
30. září 2010
Příspěvekod Amazonka01 » úterý 25. říjen 2011, 09:45
Zdeni, já to brala všeobecně, ne jen doporučeními ČGPS ;) na druhou stranu, má G/P Kristell. expresi jako postup non lege artis, a zhusta jí používá.

Prostě, po chemicky vyvolaných, tj nepřirozených stazích, je riziko prasknutí jizvy daleko větší, než při přirozeném porodu, byť většího dítěte (otázkou je, co je to větší).

Pokud bych prokazatelně (více odhadů na různých přístrojích) čekala velké dítě a byla po sekci, tak půjdu do další sekce raději, než do vyvolávání a s tím spojeného rizika.

Jinak je ovšem odhad vždy +-500g, takže jedno měření by mi fakt k rozhodnutí nestačilo.

Mmch, Tom měl ve 33tt 2200g, relativně normální váha. Porodila jsem ho v 37+3tt s váhou 3990g. Schválně, odhadl by někdo, kolik by měl v TP :D
Paradoxně je to jediné těhotenství, kdy jsem byla na oGTT - negativní.
Jůla byla odhadnuta 6hodin před porodem na 2800g, měla 3300g 8-)
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Ivuska.h » úterý 25. říjen 2011, 10:20
Michalka píše:
me ten cisar vadil az zpetne, kdyz mi doslo, ze jsem ji dva dny nemela u sebe a poradne si nepamatuju ty prvni dojmy. u druhyho to za zadnou cenu nechci zazit :(

Tak zrovna tohle se ale dá zařídit, aby podruhé nenastalo... Podepiš reverz, že nechceš být na JIP, aby neměli důvod ti dítě nenechat. No a samozřejmě otec má stejná práva jako ty, takže pokud nejsi ty schopna péče o dítě, musí to být umožněno otci (takže žáné, že dítě musí na novorozenecké atd.). Ideálně kdyby šlo si zařídit nadstandard, kde by mohl být manžel (nebo někdo jiný) s tebou a pomáhat ti s miminem.
Klára, nar. 9. 7. 2008
Ondřej, nar. 8. 2. 2010
Julie, nar. 29.12. 2011
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008
Příspěvekod Michalka » úterý 25. říjen 2011, 10:28
Ivuska.h píše:
Michalka píše:
me ten cisar vadil az zpetne, kdyz mi doslo, ze jsem ji dva dny nemela u sebe a poradne si nepamatuju ty prvni dojmy. u druhyho to za zadnou cenu nechci zazit :(

Tak zrovna tohle se ale dá zařídit, aby podruhé nenastalo... Podepiš reverz, že nechceš být na JIP, aby neměli důvod ti dítě nenechat. No a samozřejmě otec má stejná práva jako ty, takže pokud nejsi ty schopna péče o dítě, musí to být umožněno otci (takže žáné, že dítě musí na novorozenecké atd.). Ideálně kdyby šlo si zařídit nadstandard, kde by mohl být manžel (nebo někdo jiný) s tebou a pomáhat ti s miminem.

tak to jsem bohuzel vubec nevedela :-(
Michalka
Treperenda
Treperenda

1108 příspěvků
22. srpen 2010
Příspěvekod Amazonka01 » úterý 25. říjen 2011, 10:40
Michalka píše:
Ivuska.h píše:
Michalka píše:

tak to jsem bohuzel vubec nevedela :-(

No, a teď to víš :)
Amazonka01

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Schamka » úterý 25. říjen 2011, 14:04
Marketakra píše:
Schamka píše:boze, to Holandsko je ale zaostale! :grr: zeny tu rodia doma, len s porodnou babicou, nemonitoruju decko, nerobia zatazove testy a nedavaju na brucho pytliky!!!! :grr:

ps: na zavinovanie je najlepsie kojit, teda prilozit dietko nech si cucka. ak by priroda myslela, ze je lepsi pytlik s pieskom, bud by sme ho rodili s placentou, alebo by nam na tom bruchu po porode vyrastol. sorry nedalo mi 8-)

Schamko jestli ještě nakoukneš, můžu se zeptat, jak dlouho nechávají v Holandsku přenášet?
Díky.
myslim, ze tych do 14 dni po TP. uplne presne to neviem, lebo to asi zavisi aj od PA, kolko si trufne a navyse, ja som prenasala 9 dni a uz sme sa dohadovali, ze 13.den pojdeme do nemocky, len neviem, ci sa to myslelo na nejaky monitor (ten sa tu nerobi) alebo uz chceli vyvolat ci co... uz si to nepamatam, co to vlastne malo byt
Schamka
Krafařka
Krafařka

929 příspěvků
23. září 2006
medzi tulipanmi