ADV TOP
ADV LEFT

Maliník

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Daria » čtvrtek 17. květen 2007, 15:24
Ahoj holky,
mám zhruba 40 dní do porodu a začala jsem pít čaj z maliníku. Najdou se tady zkušené maminky, kterým při porodu pomohl? Jak dlouho jste ho pily a v jakém množství?

Já se přiznávám, že na bylinky věřím/nevěřím, spíše si myslím, že to je celé o psychice.. :D :D :D
Obrázek
Obrázek
Daria
Krafařka
Krafařka

885 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Luccie » čtvrtek 17. květen 2007, 15:27
Ahoj Dario!

Maliník je vcelku dobrý na chuť, ale že by to mělo nějaký zásadní význam - to nemá. Musela bys asi kombinovat více takových alternativních metod.

Musím tě ale pozdravit, protože už k nám do diskuze moc nechodíš. Tak přeju pohodovej porod!!!! Je s podivem, jak to letí :)
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek

Obrázek
Luccie
Drbna
Drbna

4451 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Daria » čtvrtek 17. květen 2007, 15:43
Ahoj Lucko,
téda Dareček porostl! Ten je tak nádherný!!
Někde jsem četla, a taky jsme o tom diskutovaly s holkama na těhu-cvičení, že prý čaj z maliníku urychluje průběh porodu - nevyvolává ho dříve, ale samotný průběh je hladší, protože to nějak působí na děložní svalstvo, nějak to prý uvolňuje nebo co. No a aspoň mám pocit, že pro to něco dělám :D :D :D často to bývá hlavně o pocitech, o psychice :D :D :D :D
Ten čajík je ale moc dobrý, takže i kdyby nepomohl, tak ho pít prostě budu :D :D :D :D :D

Ahoj Rybko :hura:
Obrázek
Obrázek
Daria
Krafařka
Krafařka

885 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Luca235 » čtvrtek 17. květen 2007, 15:49
Ahoj
Já maliník pila od 36tt 2x denně. Prý má prokrvovat porodní cesty. Ještě jsem brala Arniku montanu 9CH na prokrvení cest a po porodu na hojení hráze.
Nevím, jestli co pomohlo, ale porod šel celkem hladce. Po předchozím císaři jsem, rodila přirozeně. Rozhodně pití maliníku neublíží. Přeji pohodový a rychlý porod.
Obrázek Obrázek
Obrázek
Luca235
Diskutérka
Diskutérka

2869 příspěvků
30. září 2006
Teplice
Příspěvekod Daria » čtvrtek 17. květen 2007, 15:57
Luco, díky...já taky myslím, že neublíží, buď prostě pomůže nebo ne :-?
Obrázek
Obrázek
Daria
Krafařka
Krafařka

885 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Efča » čtvrtek 17. květen 2007, 16:04
buď pomůže, anebo ne a neuškodí :)
Vydražte si některou z našich BusyBags sad. Podpoříte některý z projektů Zrnek, nebo jeho provoz.
Efča
Howgh
Howgh

9318 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Daria » čtvrtek 17. květen 2007, 16:17
Já akorát měla strach, aby mě někdo nestrašil s předčasným porodem :grr: :D :D :D :D :D :D :D ale to čaj asi neumí :D :D
Obrázek
Obrázek
Daria
Krafařka
Krafařka

885 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Sonepka » čtvrtek 17. květen 2007, 16:33
ahojky...
tak já se hlásím do klubu těhulek s maliníkem. Začala jsem ho pít od ukončeného 34.tt každý den asi tak 0,75 litru (prostě 2 velké hrnky) :D :D :D a musím říct, že mi teda vůbec nechutnal... brrr, ale zvykla jsem si na nej.

Rodila jsem ve 41.tt, takže nemůže vyvolat předčasný porod, jen připravuje porodní cesty.

Nevím jestli mi pomohl, ale ze 4 na 10 cm jsem se otevřela během hodiny.I PA to vyděsilo, protože na prvorodičku prý dobrý. Obešlo se to bez nástřihu. Po porodu se mě PA ptala, jestli jsem nepila maliník a já že ano a ona mi na to řekla, že je to vidět, protože to šlo hladce, ona tomu věřila, že pomáhá a na kurzech ho moc doporučuje.

Jestli to fakt bylo maliníkem se nikdy nedozvím,ale každopdáně mi neublížil...

Přeju rychlý porod...
Š + K + D Obrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Sonepka
Drbna
Drbna

4620 příspěvků
21. září 2006
České Budějovice
Příspěvekod Zdenicek » čtvrtek 17. květen 2007, 17:09
tezko rict, jestli pomuze, protoze nikdo si ten samy porod nevyzkousi 2x /s a bez nej/ ;) :D
rozhodne ti neublizi, jak pisou holky :)
a teoreticky by mel pomahat i na tehu zacpu / u me se v tomto neosvedcil :roll: /
a ani jsem se nijak extra neotvirala, ale mela jsem vyvolavanej porod :-?
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Teroda » čtvrtek 17. květen 2007, 17:17
Daria píše:Já akorát měla strach, aby mě někdo nestrašil s předčasným porodem :grr: :D :D :D :D :D :D :D ale to čaj asi neumí :D :D

No to asi maliník neumí. Já ho taky poctivě pila a úspěšně jsem přenášela. :grr:
Jak psaly holky, jestli pomáhá se neví, ale neublíží. A co by člověk neudělal alespoň pro pocit, že pro snažší porod dělal, co mohl, no ne??
Obrázek
Obrázek
Teroda
Žvatlalka
Žvatlalka

136 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Albi » čtvrtek 17. květen 2007, 17:48
Ahojky, maliník je určitě dobrá věc.
Jinak pro průběh porodu je fantastický odvar ze lnu. To chce teda trochu zatnout zuby, protože tohle je vážně poněkud zvláštní konzistence, ale když si člověk nevytvoří podivné asociace, chu´tově to není špatné.
Pomáhá na tvorbu děložního hlenu, který je pak při průchodu miminka moc důležitý. Já ho pila asi deset dní před porodem. Snžila jsem se dvakrát denně. Maliník stejně tak.

Před prvním porodem jsem neužívala ani jedno. Porody srovnávat nebudu, protože i když fiziologicky měly stejný průběh, "vedení" a "nevedení" porodu bylo naprosto odlišné a porody jsou nesouměřitelné.

Albi
Albi
Žvatlalka
Žvatlalka

167 příspěvků
18. září 2006
Příspěvekod Terezza » čtvrtek 17. květen 2007, 18:21
Albi, to je super že to píšeš, to lněné semínko mně zajímalo, k čemu je to dobrý. náhodou ten odvar hezky voní, já to znám z krmení koní, přidávalo se totiž lněné semínko zalité vařící vodou do krmení, aby měli krásně lesklou a zdravou srst, hřívu a ocas :D
Jak to působilo na jejich (klisen) děložní hlen jsem nezjistila :D
Štěpánek a Jonášek
ObrázekObrázek
Terezza
Diskutérka
Diskutérka

2745 příspěvků
16. duben 2007
Praha ha
Příspěvekod Valli-ewa » čtvrtek 17. květen 2007, 18:36
ahoj,ja dala na rady holek a pila jsem malinik od 36tt,kazdy den asi dva hrnky,ke konci uz me nebavilo bricho,tak jsem pila tak litr denne,kdyz jsem si ho sladila,tak mi chutnal.prisla jsem do porodnice se skoro zadnyma bolestma,otevrena na 2cm a mala byla do 3h venku!brala jsem jeste homeopatika(jak mi zacaly stahy).coz mi taky pomohlo(ted nevim ale nazev)
Valli-ewa
Klevetnice
Klevetnice

3960 příspěvků
22. září 2006
Třebíč
Příspěvekod Hajinka » čtvrtek 17. květen 2007, 19:00
I kdyby nepomohl, určitě neublíží :-). Já ho pila taky a porod trval od prasknutí vody do finále 6 hodin :-). A ještě jsem dlabala lněné semínko a odvar z něj, prý to má taky urychlovat porod. Přinejmenším působí proti zácpě :-D
FJH 07/2005, APH 11/2007
Hajinka
Diskutérka
Diskutérka

2701 příspěvků
22. září 2006
Praha 10