ADV TOP
ADV LEFT

Maliník

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Evropanka » sobota 19. leden 2008, 21:33
Holky, přidávám se do klubu uživatelů maliníku.Já jsem začala pít maliník asi 2 měsíce před porodem, tak půl litru denně.Mě to teda vůbec nechutnalo, ale každý den jsem se s odporem a vidinou hladkého porodu přesvědčovala.Nejen, že jsem přenášela, ale porod trval asi 15 hodin (upozorňuju, že byl vyvolaný a od počátku plné kontrakce po půl minutě) a po hrozbě císaře jsem se nějak vyburcovala a nakonec porodila spontánně.Přemýšlíme, že by byl čas na druhého potomka, ale já - zbabělec- nemám i 20 měsíců po porodu odvahu znova rodit.... :xx: Máte nějakou radu pro sraby...Petra
Evropanka
Pískle

3 příspěvků
25. leden 2007
Příspěvekod Gami » pondělí 21. leden 2008, 17:43
Petra, druhý pôrod býva väčšinou lahší a rýchlejší, aj u mna to tak bolo. Hlavne treba veriť a nebáť sa. Vela šťastia ;)
Gami
Pískle

5 příspěvků
28. prosinec 2007
Příspěvekod Masek » neděle 17. únor 2008, 20:22
Ahoj holky, přidávám se k uznavačům maliníku. Pila jsem ho od 35tt asi tak 1/2 litru denně. Já tedy nepila ten kupovaný, ale jelikož máme zahradu a rodila jsem v říjnu, vařila jsem si odvary přímo z listů. Když jsem se o tom bavila s doktorkou, tak ta mě varovala, že v tomto provedení je o moc silnější. Ale porodila jsem 39+6. Od doby,kdy jsem začala pociťovat první příznaky (ač jsem si to ještě nepřiznávala) byl malej za 4 hodiny na světě. Téměř jsem o tom nevěděla - a to jsem pěkná "bábovka". Tuto zásluhu přisuzuji právě maliníku. Jen a jen doporuřuji. A když nic jiného - je dobrý ;)
Masek
Pískle

62 příspěvků
21. říjen 2007
Pardubice
Příspěvekod Štěpánka.Š » pondělí 28. květen 2012, 14:51
Maliník i lněné semínko doporučuji a velmi......
Skvělá zkušenost...!
Štěpánka.Š
Krafařka
Krafařka

838 příspěvků
10. říjen 2008
K.V.
Příspěvekod Kocacko » pondělí 28. květen 2012, 19:15
Ehm .... možná blbej dotaz, ale kde se to kouzlo shání? Fakt pochybuju, že stačí malinový čaj od Teekane.
Kocacko
Vždycky je kam dál

7648 příspěvků
20. květen 2007
Kladno
Příspěvekod Llevelyn » pondělí 28. květen 2012, 19:17
List maliníku v lékárně nebo tam kde prodávaj bylinkový čaje :D ne malina plod ale list. Nebo i naškubat v lese..
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Trixl » pondělí 28. květen 2012, 19:26
O maliníku jsem četla jen to, že se používá jako diuretikum. Lněné semínko na zácpu. Tak mi řekněte kde vzniklo to, že obojí zaručí rychlý a bezproblémový porod?
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Llevelyn » pondělí 28. květen 2012, 19:42
Nevím, ale dává se to i zvířatům :D ( dobytku).

Moudrá kniha povídá tonizuje a posiluje svaly pánve, extrakt z maliníku pravděpodobně obsahuje složku, která stimuluje stahy hladkých svalů děložní stěny. V době porodu podporuje správnou činnost hladkých svalů, tedy porodní stahy.

Lněné semínko obsahuje fytoestrogeny a slizové látky, plus hafo vlákniny.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Trixl » pondělí 28. květen 2012, 20:56
Je to pár dnů co jsem četla dotaz jedné těhotné ve 32tt jestli si maliníkem dokáže vyvolat porod (chtěla). Tak jsem se rozhlížela po netu a našla o prospěšnosti k porodu pouze na stránkách maminkovských a těhulkovských a zatím jinde nee. Tak proto ta otázka. Někde byla i zmínka, že by dokázal vyvolat předčasný porod. To jsem četla prvně. K maliníku jsem se nedostala ho vyzkoušet když mě čekal císař, ale sama jsem tohle maminkovské info předávala :) Mám trochu problém s tím kolik ho a jak dlouho pít. Obecně se nedoporučuje pít více jak 3 max 4 hrníčky né pullitráky bylinek a ne dlouho. U maliníku tohle neplatí? I kdyby ty dvě věci pomáhaly "jen" s otoky a zlepšovaly zažívání je to výhra :)
K dobytku jako městský dítě mám daleko a nikdy jsem o tom neslyšela ani nečetla.
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Ratta » středa 30. květen 2012, 08:33
Petr bird píše:Naopak se projevil negativní vliv na to, že některým ženám přibyly předporodní komplikace a některým narozeným dětem musela být věnována a zvýšená péče...

Pane, nevím, jestli "jen tak píšete", nebo to tady i čtete, ale pokud sdělujete informace způsobem, jako je v citátu, tak jsou pro nás dost bezcenné a nechápu moc jejich smysl. Tvrdit, že průser, nenapsat jaký a konkrétně proč, jak se to zjistilo, svědčí spíš o tom, že možná řešíte něco jiného, než že nám chcete pomoct s nějakou informací. Mohl byste prosím specifikovat, o jaké předporodní komplikace se jednalo, proč a jaká musela být novorozencům věnována zvýšená péče a kolika procentům? Nebo dát odkaz na nějakou studii? Pokud nic takového nemáte k dispozici, tak nechte ženám jejich placebo a jděte se bavit jinam.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Trixl » středa 30. květen 2012, 08:42
Přemýšlela jsem jestli to nebyla reklama na služby :) přece jen někdo nový otevřel dávno zapadlou starou diskuzi to nevím jestli by net tak snadno vyplivnul, čekala jsem co adminky na to.
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina