ADV TOP
ADV LEFT

Umíte rodit?

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.

Máte pocit že umíte rodit?

Ano, možná potřebuji podporu, ale rodím já sama
82
74%
Ne, potřebuji někoho aby porod vedl, bez podpory nevím jak by to dopadlo
20
18%
Nevím
9
8%

Celkem hlasů : 111

Příspěvekod Miladka » sobota 10. prosinec 2011, 15:18
Zdravím všechny!

Když jsem porodila svou první dceru, říkala jsem si, že porod byl celkem dobrý, že jsem to v rámci možností zvládla, hlavně proto že jsem zvládla dělat to, co mi radili zdravotníci. A vzpomínala jsem na něj v dobrém (na rozdíl od většiny mých kamarádek).

Po porodu druhé dcery ale byl pocit úplně na jiné úrovni, měla jsem takové "dejavu", něco jako "vždyť já umím rodit!". Došlo mi, že dceru jsem porodila já, to, že jsem měla podporu duly bylo fajn a potřeba, ale nakonec jsem rodila já. Že mi nikdo nemusí říkat kdy a jak dýchat, kdy tlačit/netlačit, samozřejmě občas potřebuju podporu, ale mé tělo spolu s miminkem porod zvládne samo.

Zajímá mě, jak to máte vy. Nechci, aby to vyznělo, že pocit "já umím rodit" je ten nejlepší a ostatní je špatně. Respektive vlastně ano, ale pokud to někdo má jinak, myslím si, že je to spíš obecným přístupem k porodům, než tím, že by byl někdo "horší než já".

Pokusila jsem se i o anketní otázku, snad se mi podařilo ji formulovat dobře (můžu to případně i nějak upravit..).

Dík za reakce,

Milada
Miladka
Kecka
Kecka

1517 příspěvků
23. leden 2007
Příspěvekod Irucha » sobota 10. prosinec 2011, 15:33
Chybí mi tam varianta "Nevím" :).
Ačkoli mám 2 děti, nevím, jestli umím porodit. Zřejmě ano, že, tak to příroda vymyslela :).
Jenže první porod urychlovaný tabletou, byla jsem úplně mimo sebe, ani jsem si nevšimla, že se mi chce tlačit, až když se mě sestra zeptala.
Druhý vyvolávaný, ukončený akutní sekcí...
Takže jaksi mi doktoři nedali šanci porodit sama, přirozeně, normálně...
Dala jsem ne, protože takový pocit z toho prostě mám, ale kdo ví...
Irucha
Irucha
Moderátor kočárkárny 2nd
Moderátor kočárkárny 2nd

4784 příspěvků
21. září 2006
Praha 10
Příspěvekod Gehenna » sobota 10. prosinec 2011, 15:33
Řekla bych že jo, ale potřebuju někoho, kdo by mi podával pravdivé informace o průběhu porodu a pak neotravoval s hovadinama, jak dýchat... a takových je v porodnicích pomálu...
Gehenna
B-C Kašpar

26188 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Ubikvita » sobota 10. prosinec 2011, 15:38
Mam za sebou len jeden porod, kedy pre nepostupujuci priebeh po 17h neefektivnych kontrakcii skoncil cisarom. KOntrakcie som nemala uplne rovnake, len intenzita bola dobra, ale frekvencia a dlzka boli ine, tudiz na porodne cesty bez efektu, nakoniec po zasahoch sa nalez este zmensil.
Bola som sklamana zo svojej delohy, ze to nedala, a napriek zdravemu synovi som sa musela vyrovnat s pocitom, ze som svojho syna nedokazala porodit.
Nakoniec to uzavreli ako cefalopelvicky nepomer, takze som nakoniec bola rada, ze sa tam nenarval moc nizko a netahali ho spodom, ze aj deloha aj on vedeli, co robia...
Caka ma druhy a som zvedava. predpokladam, ze to bude malinka holcicka, co mi preklzne jedna radost, ale nemusi to tak byt.
mozno potom budem vediet jednoznacnejsie odpovedat, ci viem rodit... jedna skusenost je maly statisticky subor :D
ObrázekObrázek
Ubikvita
Howgh
Howgh

6009 příspěvků
07. duben 2010
Vysočina
Příspěvekod Miladka » sobota 10. prosinec 2011, 15:40
Tak jsem psala, že případně hlasování upravím a teď nevím jak... Chci tam přidat to Nevím, nápovědu jsem nenašla :( Poradíte?
Jde mi o aktuální pocity, i když jste rodily jen jednou nebo třeba vůbec.
Miladka
Kecka
Kecka

1517 příspěvků
23. leden 2007
Příspěvekod Hajinka » sobota 10. prosinec 2011, 15:43
Myslím, že to umíme všechny, hm? Jen kdybychom si do toho nenechaly kecat a věřily více přírodě a instinktům a intuici....
Hajinka
Diskutérka
Diskutérka

2701 příspěvků
22. září 2006
Praha 4
Příspěvekod Plenka » sobota 10. prosinec 2011, 15:45
A co větší rozptyl? Co třeba ano, věřím že bych porodila sama bez pomoci? Tím neříkám že by všichni s tímto pocitem skutečně rodili sami, nebo chtěli rodit samy, (pardon, změnila jsme rod, muži by asi nerodili) ale mám tím na mysli tu úroveň přesvědčení o vlastní schopnosti porodit :-)
Plenka
Diskutérka
Diskutérka

2674 příspěvků
18. červenec 2007
Praha / Řepy
Příspěvekod Ivav » sobota 10. prosinec 2011, 15:46
Já o první dceru při porodu málem přišla, všechno bylo špatně všechno bylo umělé já si nevěřila a ani jsem nevěděla co dělat. Až jsem chtěla druhé dítě rozhodla jsem se že takhle už né, že nechci opět koukat jak tahají moje dítě hrobníkovi z lopaty. Začala jsem se pídit po informacích, proč, jak, co se má a co nemá. Proč jsem musela u monitoru ležet i když věděli že se v leže dusím i bez kontrakcí proč píchali vodu, proč se malá vlastně zasekla a já pak 45minut tlačila a byla porvaná až někam. Atd...

Díky za BC díky za holky co se nebály pustit do debaty a říct tohle je zbytečné, tohle je brzy, pak dítě špatně rotuje, špatně postupuje, matka musí dýchat takhle, soustředit se na tohle může si zvolit polohu a dělat si jak to cítí a zvládne to.

Vytěsnila jsem strachy do nejzaššího koutku mysli a věřila že to zvládneme tentokrát lépe. A můžu říct že porod druhorozené byl můj, jen můj, v klidu, podle svého a kráááásně. Až na malé zpanikaření kdy mi řekli ještě nesmíte tlačit (a mi se prostě tak šíleně chtělo že jsem přitláčela na vrcholu kontrakce) to jsem se bála že zas něco někde opuchne a bude to v háji, ale nakonec jsem si vybavila mantru s každou kontrakcí miminku pomáhám, hlavička postupuje a panika ustoupila soustředila jsem se na to jak jsem to cítila, přitláčela, trošku uvolňovala hráz a mezi tím visela na tyči ve sprše (jj ve stoje). A šlo to jako po másle.

Dnes řeknu že můj první porod prostě pokazila PA a její bezohlednost, nebo já nevím prostě nehodlala ustoupit se zajetých kolejích ani o krůček, já i prosila a bylo mi to houby platné. Celé to zklamání by bylo asi zapomenuto, kdyby na konci porodu nebylo dítě s AS 2-4-6, nerozdýchávali by ji ambuvacem, srdeční masáží a injekcemi adrenalinu, nebyla bez dechu kdo ví jak dlouho (propouštěcí zpráva oficiálně uváděla 7minut) a nemusela následně 16hodin strávit v inkubátoru, kdyby jsme pak neměli šílený boj o kojení a celkově o sžívání se se sebou. A do prvních pokroků netrnuli zda bude normální (normální je, nejspíš nás čekají nějaké problémy s poruchami učení, ale to si spíš můžem gratulovat)
Dnes jsem jinde když by mi řekla takhle řekla bych prostě NE, tehdy jsem nevěděla že můžu a mám nárok na to chtít to JINAK.

Takže já umím rodit (a myslím si že téměř všechny ženy to naprogramované mají). Ovšem jak říkám já umím počít a porodit, ale to mezi to mi sakra nejde. :D
Obrázek

Obrázek
Ivav
Diskutérka
Diskutérka

2505 příspěvků
21. září 2006
Ostrava
Příspěvekod Nikiviki » sobota 10. prosinec 2011, 15:46
Věřim že bych to uměla, ale vlastně nevim. Dokud jsem si do toho nenechala zasahovat, bylo to krásný a opravdu jsem měla pocit, že tělo spolupracuje s miminkem, bylo to přirozený. Zvláštní jak něco, co tak strašně bolí, může být zároveň tak hezký. A pak jsem přestala odolávat moudrým lékařským radám a celý se to po... :-Z
Nikiviki
Diskutérka
Diskutérka

2417 příspěvků
08. březen 2008
Příspěvekod Biba » sobota 10. prosinec 2011, 16:00
Rodila jsem 2x úplně v pohodě. Zvládla bych porodit i sama, ale asi bych byla víc ve stresu.
Biba
Howgh
Howgh

5128 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Ame » sobota 10. prosinec 2011, 16:05
konečně můžu napsat - umím rodit sama :hura:
ale jak tak koukám, nerodit tady (v Hollabrunnu, A), tak to nevím, páč mi porod nepostupoval celých 26 hodin pětiminutových, nicnepřinášejících konrtakcí - a za dalších 50 minut jsem se otevřela i porodila :mimiholka:

EDIT: bez urychlování (po císaři a při mém věku mi to nedoporučovali) a bez nástřihu či natrhnutí ;)
Naposledy upravil Ame dne 10. prosinec 2011, 16:08, celkově upraveno 1
Ame
Howgh
Howgh

6226 příspěvků
07. listopad 2006