ADV TOP
ADV LEFT

Umíte rodit?

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.

Máte pocit že umíte rodit?

Ano, možná potřebuji podporu, ale rodím já sama
82
74%
Ne, potřebuji někoho aby porod vedl, bez podpory nevím jak by to dopadlo
20
18%
Nevím
9
8%

Celkem hlasů : 111

Příspěvekod Jana1234 » sobota 10. prosinec 2011, 17:25
Ano i Ne...

První dcera se mi narodila doma ve vaně, naprosto přirozeně, bez jakéhokoliv zásahu zvenčí, ale já ten proces nijak neovlivňovala, prostě to šlo samo :-).

Druhá dcera - o půl jsme přijeli do porodnice já otevřená na 4 cm a za deset minut byla malá na světě. A zase, šlo to samo, bez nějakého mého snažení nebo já nevím jak to nazvat...

Takže rodím ukázkově, ale vůlí to neovlivním /oba porody byly svým způsobem překotné/. Samotný proces rození jde tak nějak mimo mě.

J.
Jana1234
Kecka
Kecka

1853 příspěvků
04. říjen 2006
Příspěvekod Tebilly » sobota 10. prosinec 2011, 17:54
Po druhem porodu bych rekla,ze jo :-D
Prvni porod predcasny po odtoku PV, nasledne infuze oxytocinu, nastrih a slo to rychle.
Druhy porod prekotny doma v koupelne za asistence zachranaru. Tlacila jsem podle sebe, oni sice porad jen opakovali at tlacim, i bez kontrakci :-D zkusenost s porodem mel jeden z tech tri a to pred 15 lety. Takze pohoda. Druhe dite jsem porodila tak nejak podle sebe :-) a to jen s drobou laceraci,ktera nebyla potreba ani sit
Tebilly
Diskutérka
Diskutérka

2165 příspěvků
26. únor 2009
Vysočina
Příspěvekod Lo » sobota 10. prosinec 2011, 18:01
rodit bych řekla, že umím, nerozhází mě ani porodnice, ani PA..
již to tu někdo psal, zato kojení :roll: .. pokud nemám klid a podporu okolí, je to fiasko...v tomto naprosto selhávám
Lo
Kecka
Kecka

1628 příspěvků
06. prosinec 2007
Příspěvekod Gehenna » sobota 10. prosinec 2011, 18:18
Lo píše:rodit bych řekla, že umím, nerozhází mě ani porodnice, ani PA..
již to tu někdo psal, zato kojení :roll: .. pokud nemám klid a podporu okolí, je to fiasko...v tomto naprosto selhávám

vyprávěj mi o tom:D
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Biba » sobota 10. prosinec 2011, 18:47
Gehenna píše:
Lo píše:rodit bych řekla, že umím, nerozhází mě ani porodnice, ani PA..

vyprávěj mi o tom:D

Nikdo nejsme dokonalí.
Biba
Howgh
Howgh

5127 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Tetakosta » sobota 10. prosinec 2011, 19:30
První porod, vyvolávaný, netušila jsem co se děje a bezmezně věřila doktorům - oni přece vědí ... trvalo to tři dny. Druhý porod se spustil sám, opět dokončený v porodnici. Třetí dítko přenášené - vyvolávaný porod, nejrychlejší a asi ten nejhorší, skončila jsem na JIPce na transfúzích. A to jsem si myslela, že po tom druhém, co mi přišel skoro takový jak jsem si představovala a s úžasnou eufórií, třetí zvládnu jak malinu a pořádně si ho užiji. Takže rodit neumím, a nebo umím jenom holky, moji kluci se nechtějí s maminkou rozloučit ;) Teď už vím, že mám "plaché porody" a měla jsem s sebou mít zkušený ženský doprovod. Ráda bych rodila doma, ale chtěla jsem mít dobrou neonatologii za zády a to se úplně neslučuje. Bohužel to už nenapravím a mám v sobě pocit selhání a to takový, že jsem se u Mikrofóra z 12.11. rozbrečela lítostí, že tohle nezažiju :(
TetaKosta
Filip 03/2004, Hanka 02/2006, Karlík 05/2010
Tetakosta
Krafařka
Krafařka

845 příspěvků
28. březen 2010
Praha západ
Příspěvekod Bludicka » sobota 10. prosinec 2011, 19:33
Moje tělo umí rodit samo ve spolupráci s miminem (nebo spíš přesněji moje děti se umí rodit samy ve spolupráci s tělem), ale nenechají si do toho jakkoliv kecat a potřebují čas, takže první dva porody byly dost blbý, než jsem na to přišla. V prostředí s klidem a vyčkávacím přístupem je to radostné. Po prvním jsem si myslela, že moje tělo rodit neumí, tušit souvislosti jsem začala po druhém porodu, od třetího vím.
Bludicka
Drbna
Drbna

4241 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Chokina » sobota 10. prosinec 2011, 19:36
Já myslím že ano.. první porod dlouhý , hodně..nechtěla sem žádné oblbováky ani epi, ačkoliv sem měla vize jiné, a pak pocit že to nemůžu zvládnout.. zvládla, a vím, že byl vlastně krásný... druhý "porod" CS... hnus hnus hnus.. to se porodem vlastně ani nazvat nedá, a nechápu jak někco může říct, že císař je přece lepší - pro mě naprostý nesmysl.
Čeká mě třetí, a doufám, že si porodím sama, podle sebe... a CS nebude nutný, moc si přeju porodit miminko přirozenou cestou.

dokonce mám pocit, že tím třetím porodem, so potřebuju trochu vykompenzovat ten druhý, protože tam mám vnitřní pocit, že dítě sem neporodila, a vlastně ne... po porodu sem s tím měla veliký problém, psychický.. nemohla sem to přijmout.. a i dneska mám pocit, že potřebuju porodit normálně, abych se pak cítila vnitřně líp.. nevím zda někdo pochopí.
A to už nemluvím o tom, jak se ke mě chovali , a o celém průběhu před operací, během ní, a po ní.. asi sem opět neměla štěstí na lidi.. nebo co :grr:
Naposledy upravil Chokina dne 10. prosinec 2011, 19:39, celkově upraveno 2
Smečka tří pinďourů..
Patrik 3/2007, 3130g, 50cm
Jeníček 10/2010, 2670g, 46cm
Kája 6/2012,3260g ,50cm
Chokina
Klevetnice
Klevetnice

3038 příspěvků
01. listopad 2008
Příspěvekod Cance » sobota 10. prosinec 2011, 19:36
Ano, rekla bych, ze rodit umim. Ale az ted u tretiho jsem konecne pochopila, co to znamena tlacit do konecniku. :D
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Cance
Klevetnice
Klevetnice

3746 příspěvků
09. červen 2011
severní Čechy
Příspěvekod Plenka » sobota 10. prosinec 2011, 20:37
Marki píše:
Plenka píše:
Miladka píše:"narodilo se mi dítě" a "porodila jsem dítě". To druhé jsem byla schopná říct až po druhém porodu.

no hele a já to vnímám naopak. já nic nedělala, dítě se mi narodilo samo, ono vědělo jak se má narodit, a moje tělo mu to jen umožnilo, ale já ho nerodila, věděla jsem že se dítě rodí, ani jsem netlačila, jen jsem se uvolnila když moje tělo to miminko vypouštělo...

Tohle by měli říkat na předporodních kurzech na uklidnění po informacích o nástřihu apod.
:)

Marki, na našem to říkaly a o nástřihu neříkaly, ....nebo jako jo, ale pro a proti. Myslím, že právě i můj předporodní kurz v porodním domě u čápa k tomu pohádkovému průběhu obou porodů dost značnou měrou přispěl :-).
Plenka
Diskutérka
Diskutérka

2674 příspěvků
18. červenec 2007
Praha / Řepy
Příspěvekod Kinga » sobota 10. prosinec 2011, 20:42
Ahoj, tak já teda umím rodit a ani nepotřebuju podporu.
Třetí porod byl takový, jak tady už někdo popisoval, dítě se narodilo, ani jsem netlačila.
A klidně bych mohla být kojná. To mi teda jde. Ale ani jedno už si nejspíš nevyzkouším :(
Kinga
Kinga
Klábosilka
Klábosilka

525 příspěvků
15. květen 2011
Příspěvekod Sendy » sobota 10. prosinec 2011, 21:38
Tak za mě byl první porod o zkušenosti co a jak, víceméně jsem na to byla sama, ale tu podporu jsem brala, měla jsem pocit, že rodím já.

U druhého to už bylo jiné, věděla jsem do čeho jdu a nechala tomu volný průběh. Řekla bych, že to bylo spíš v režii dítěte, než mě, já byla prostředek. Doktoři ještě tvrdili, že zatím ne, že ještě nemůžu tlačit, ale vysvětlete to mému tělu a dítěti, že jo. Neltačila jsem, šlo to samo poprvý i podruhý...U druhého jen PA, která dítě odchytla, to bych sama teda nezvládla :D

No a kojení je kapitola sama pro sebe...
Sendy
Howgh
Howgh

6034 příspěvků
21. říjen 2006
Příspěvekod Ubikvita » sobota 10. prosinec 2011, 21:43
Dakujem za reakcie.
Makytko, prostredie bolo skvele. Uplna romantika :D
Obrázek
s chlapom som sa milovat nemohla, bo mi tam na porodnej posteli celu noc prespal :D
Ale ja som si to uzivala, bola som vo vani, tesila som sa, kontrakcie som vitala, z okna bolo vidiet na rozziarene mesto...
...
Ked mi po x hodinach zacali pomalinky a opatrne ponukat zasahy a ja sa branila, skvela PA videla, ako zapasim, vravela, ze toto uz nie je prirodzeny porod a ze aj ked je proti zbytocnym zasahom, teraz mi ich doporucuje (i tak nepomohlo). Vravela som jej, ze neviem, ci to nejak neblokujem a ze nechcem a ukludnovala ma, ako mohla, ze zdravy porod zas tak lahko (a az tak) zablokovat nejde (mozno s tym nebudete suhlasit, al emne to vtedy pomohlo sa neobvinovat)..este ked ma viezli na sal za mnou volala, ze to nebola moja chyba, nech si to nevycitam..btw, este po porode za mnou zasla na sestinedelie a prebrala to so mnou..videla, ze to riesim a trapim sa, ze sa to nepodarilo...no bola skvela...
sorry, ze som sa tak rozpisala...

EDIT: osobne veci som vymazala, kto mal citat, cital, nemusi to tu visiet furt..
Naposledy upravil Ubikvita dne 11. prosinec 2011, 23:07, celkově upraveno 1
Ubikvita
Howgh
Howgh

5996 příspěvků
07. duben 2010
Vysočina
Příspěvekod Kacous » sobota 10. prosinec 2011, 21:51
Myslím, že rodit umím... i když jsem byla dost zatnutá (jak jsem později zjistila), ale uvolňovat se mi nešlo, bolelo to tak, že jsem byla ráda, že je kontrakce za mnou. A byly to dlouhé hodiny kontrakcí... Ale porodila jsem sama, resp. dítě se samo porodilo ;) , snad jsem ani netlačila, protože tělo tlačilo tak silně samo, že jsem si říkala, že to moje snažení je k ničemu :D
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009