ADV TOP
ADV LEFT

Umíte rodit?

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.

Máte pocit že umíte rodit?

Ano, možná potřebuji podporu, ale rodím já sama
82
74%
Ne, potřebuji někoho aby porod vedl, bez podpory nevím jak by to dopadlo
20
18%
Nevím
9
8%

Celkem hlasů : 111

Příspěvekod Pixar » sobota 10. prosinec 2011, 23:02
Chybi mi tam moznost NE.

Kdysi mi kolegyne vypravela, ze je nerodici typ, ja si myslela, ze hovori v nadsazce. Myslela to vazne. Zitra to bude rok, kdy vazne vim, ze neumim rodit take.
Pixar
Diskutérka
Diskutérka

2977 příspěvků
01. leden 2008
Příspěvekod Zuza77 » sobota 10. prosinec 2011, 23:13
Občas si dělám legraci, že až budu jednou v porodnici s tím budoucím třeťátkem, tak budu muset nahlásit, že rodím poprvé.
První adoptované.
Druhé v 31tt císařem s totál anestezií, dítě pochopitelně v inkubátoru - takže porod mě vlastně nějak minul.
Potřetí bych to chtěla zkusit normálně :-)
Zuza77
Howgh
Howgh

12759 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Gehenna » sobota 10. prosinec 2011, 23:20
Pixar píše:Chybi mi tam moznost NE.

Kdysi mi kolegyne vypravela, ze je nerodici typ, ja si myslela, ze hovori v nadsazce. Myslela to vazne. Zitra to bude rok, kdy vazne vim, ze neumim rodit take.

Zrovna z tebe mám pocit, že další musí být nutně jen lepší, tak bych to ještě nezatracovala :)
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Ivca79 » neděle 11. prosinec 2011, 10:42
Jak se ukázalo, tak umím :D
U prvního nepostupujícího porodu jsem byla vděčná za rady od PA, díky kterým se mi nakonec povedlo porodit normálně, nikoliv CS nebo kleštěma.
U druhého jsem hodně řešila jestli se mi povede narazit na stejně úžasnou PA, i když ji nebudu mít předem domluvenou... a nakonec jsem porodila opravdu sama (rodila jsem neplánovaně cestou do porodnice). Potřebovala jsme jen někoho, kdo chytí miminko, což byl původně nastávající otec a pak sousedka, co dělá u záchranky. její informace co mám a nemám dělat jsem ignorovala a porodila jsem si podle svého ;)
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Makysek » neděle 11. prosinec 2011, 20:58
U prvního dítěte jsem rodit rozhodně neuměla. Rodilo za mě několik doktorů :D . druhé dítě jsem rodila už já sama, ale spíš proto, že mimino mně ani doktorům prostě nedalo čas nad nějakými špektákly. teprve u třetího jsem sibyla jistá, že s miminem spolupracuju, že ono si to řídí a já mu naslouchám. Škoda, že už si nabytou praxi neověřím ;)
Makysek
Treperenda
Treperenda

1087 příspěvků
21. září 2006
krásný ostrov Taiwan
Příspěvekod Flyingfrog » neděle 11. prosinec 2011, 21:54
Dala jsem nevím. Já za sebe mám dobrý pocit, na druhou stranu doktora a sestry jsem tam měla. S epidurálem jsem je vyhodila, tak hrozné mi ty bolesti nepřišly, ale to je tak asi všechno, co jsem měla v "rukou". :-)

A nevím, zda někdy ozkouším nějaký porod číslo dva.

Ubi: Fakt romantika, vypadá to krásně. :-)
Flyingfrog
Klevetnice
Klevetnice

3278 příspěvků
16. září 2008
Příspěvekod Gajuska » pondělí 12. prosinec 2011, 09:14
Já hlásím že rodit neumím :(
První porod v 41+1tt vyvolaný a ukončený kleštěma (syn AS 1-5-6 :-? , naštěstí se z toho dostal :erik: )
Druhý porod 35+5tt akutní císař pro preeklampsii...
Další dítě mi bylo nedoporučeno ... :-Z
Obrázek

Obrázek
Gajuska
Klevetnice
Klevetnice

3655 příspěvků
21. září 2006
Liberec
Příspěvekod Ivendi » pondělí 12. prosinec 2011, 09:19
Já jsem vysloveně jako králík, jak s plodností, tak s porodem. Myslím, že bych klidně porodila sama doma. A jsem za to velmi ráda.
Ivendi
Klábosilka
Klábosilka

375 příspěvků
25. srpen 2009
Ta jižní Morava, to je tak krásná zem
Příspěvekod Ivendi » pondělí 12. prosinec 2011, 09:23
Ale zase pokulhává (někdy velice) péče o potmostvo tak, jak bych si ji představovala. Porod není zkrátka nic určujícího, podle mě.
Ivendi
Klábosilka
Klábosilka

375 příspěvků
25. srpen 2009
Ta jižní Morava, to je tak krásná zem
Příspěvekod Jandulka » pondělí 12. prosinec 2011, 09:29
Jo, početí, těhotenství a porod zvládám perfektně. S výchovou už je to trochu horší, ale dělám svoje best ;)

Jinak první vyvolaný porod byl celkem o ničem, další dva byly víceméně v mé režii a neměly chybu (tj. naprosto přirozené bez zásahů zvenčí, žádný nástřih atd.).

JANDULKA
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Jandulka
Kecka
Kecka

1813 příspěvků
21. září 2006
Brno
Příspěvekod Kurkumína » pondělí 12. prosinec 2011, 09:54
Já jsem větší než poporodní euforii nezažila. Jsem žena slovanských tvarů a své tělo jsem v době těhotenství a po porodu milovala jako nikdy předtím ani potom. Přišlo mi, že to, že jsem prdelatá a bokatá, hrálo poprvé v životě v můj prospěch. S péčí o neustále řvoucího kojence to pak bylo minimálně pokulhávající.
Rodila jsem fajn, těhotním taky fajn, ale dvojí následné těhotenství nedopadlo. Na vztahu k vlastnímu tělu se to podepisuje úplně zásadně. Dokonce mě to znejsiťuje natolik, že teď ani nevím, jestli rodit umím, jestli to nebyla náhoda. Ta jistota a důvěra k tělu je podle mě zásadní. Musím v tom směru něco podniknout :( .
Kurkumína
Žvatlalka
Žvatlalka

297 příspěvků
09. prosinec 2011
Příspěvekod Aktija » pátek 30. prosinec 2011, 00:04
Ssoniks píše:holky a uvažuje některá z vás porodit další dítě doma jako já? jen v případě že miminko samozřejmě donosim?

ahojky, já jsem rozhodnutá porodit doma , jen s manželem....v dubnu se mi narodí čtvrté dítko.Rozhodla jsem se dávno. první porod byl lékařsky vedený a totálně zkažený , násilný a špatný - měla jsem všechny negativní procedury a s nimi spojené nežádoucí účinky - klystýr , holení , injekce proti bolesti , oxytocin,amniotomie...nemsměla jsem jíst a pít , byla jsem 12 hod v porodnici ve stresu o žízni , , zastavoval se mi porod , doktor se sestrou se několikrát chytli.... řízené tlačení - i když jsem tu potřebu neměla, pak mi hupli na břicho - a uvnitř celou potrhali...syna vytáhli kleštěma, bylo to normální malé dítě 3,20 a já byla porvaná jak blázen.....další dvaa porody v porodce - bez jakéhokoliv zásahu - úplně hladce a v pohodě - mohla jsem pít celou dobu...hned po porodu jsem byla fit a děti jsou na tom psychicky líp, než prvorozený syn.. takže - už žádná porodnice , rodím doma a s manžou se na to připravujeme :mimiholka:
Aktija
Pískle

19 příspěvků
31. říjen 2011
Chrudimsko
Příspěvekod Aktija » pátek 30. prosinec 2011, 00:15
Aktija píše:
Ssoniks píše:holky a uvažuje některá z vás porodit další dítě doma jako já? jen v případě že miminko samozřejmě donosim?

ahojky, já jsem rozhodnutá porodit doma , jen s manželem....v dubnu se mi narodí čtvrté dítko.Rozhodla jsem se dávno. první porod byl lékařsky vedený a totálně zkažený , násilný a špatný - měla jsem všechny negativní procedury a s nimi spojené nežádoucí účinky - klystýr , holení , injekce proti bolesti , oxytocin,amniotomie...nemsměla jsem jíst a pít , byla jsem 12 hod v porodnici ve stresu o žízni , , zastavoval se mi porod , doktor se sestrou se několikrát chytli.... řízené tlačení - i když jsem tu potřebu neměla, pak mi hupli na břicho - a uvnitř celou potrhali...syna vytáhli kleštěma, bylo to normální malé dítě 3,20 a já byla porvaná jak blázen.....další dvaa porody v porodce - bez jakéhokoliv zásahu - úplně hladce a v pohodě - mohla jsem pít celou dobu...hned po porodu jsem byla fit a děti jsou na tom psychicky líp, než prvorozený syn.. takže - už žádná porodnice , rodím doma a s manžou se na to připravujeme :mimiholka:

ještě jsem zapomněla dodat - ano , vím, že rodit umím, když mi do toho nikdo nekecal , porodila jsem druhé a třetí dítko bez jakékoliv pomoci a rad - moje tělo si vše zařizovalo samo podle miminka - samo tlačilo - prostě vše v klidu a pohodě - jen mě na poslední chvíli dovlekli na sál do křesla a pak mimíse vzali na vážení a měření - což už nechci - chci ten porod ve své režii dotáhnout do konce a porodit tam, kde a jak mi to zrovna bude nejpříjemější a a miminko nedávat z ruky.... :mimiholka:
Aktija
Pískle

19 příspěvků
31. říjen 2011
Chrudimsko