ADV TOP
ADV LEFT

jaké vložky po císařském řezu?

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Aprilmouse » neděle 11. prosinec 2011, 19:58
Jasný, ono je indivindi všechno :)
já jenom vím od sebe, že po týdnu už jsem byla na slipovkách a ségra porovnávala dva normoš a jeden císař a měla to taky tak (tj. normální hodně a císař skoro nic :)
Aprilmouse
Moderátor diskusního fóra (Motorová myš)
Moderátor diskusního fóra (Motorová myš)

13818 příspěvků
25. září 2006
Jaroměř
Příspěvekod Petruse » neděle 11. prosinec 2011, 20:38
Lo píše:
Petruse píše:Děvčátka moje zlaté, já věděla, že mi někdo poradí! Na svou velikost ty síťované kalhotky asi neseženu, ale vezmu si takové ty "babičkovské" bavlněné s vysokým lemem. S těma vložkama asi teda vezmu ty dlooooouhé s křídly i balíček těch porodnických a uvidím, co bude lepší(když neužiju, užije pes při hárání 8-) )

Petruse, chtej v lekarne inkontinencni sitovane kalhotky od teny, velikost XL, urcite ti budou, stoji okolo 25 kč.V prostejovske lekarne u Orla je meli. Jsou ze super materialu, kdo je mel, ten si je chvali.

Teď jsem si je našla na netu, ty by mi měli být určitě! Mrknu po nich, mohli by je mít i v zdrav. potřebách u nás v nemocnici (tu mám před domem) Děkuju moc!
Petruse
Treperenda
Treperenda

1421 příspěvků
04. listopad 2007
Prostějov
Příspěvekod Novajda » neděle 11. prosinec 2011, 21:02
Kalhotky jsou skoro jedno...první den budeš bez kalhotek a vložky ti budou měnit sestřičky a po 12-ti hodinách je už jizva zaschnutá. Navíc budeš 3x denně mýt mýdlem, aby ti to vysychalo a chodit si to nechávat vydezinfikovat. Síťovaný kalhotky (i Hartmann dělaá XL - ta krabka, kde jsou 3 ks stojí asi 40 Kč) jizvu netahají...budeš mít jeden souček na začátku jizvy a druhej na konci...jinak nikde žádný šití nekouká...jsou to samovstřebávací stehy.
Já používala klasický poporodní vložky, dvě přes sebe. U prvního porodu celou dobu v porodnici u druhýho porodu snad jen první 2 dny. (oba porody mám císařem). Když jsem odcházela z porodnice, tak už jsem nekrvácela.
S tou bolestí je hodně těžký vstát po těch 12-ti hodinách, ale pak se to celkem rychle rozchodí. Zkrátka musíš. :erik:
Přeju hodně štěstíčka!! :sunny:
Obrázek
Obrázek
Novajda
Kecka
Kecka

1909 příspěvků
15. červen 2009
Příspěvekod Jitulenka » neděle 11. prosinec 2011, 21:05
Taky se přikláním k síťovaným kalhotkám, měla jsem je 2x po sekci. Jednou jsem zkusila norm. a děs. Okraj končil přesně na jizvě. No a vložky jsem kupovala poporodní v lékárně.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Jitulenka
Žvatlalka
Žvatlalka

146 příspěvků
15. červen 2008
Nymbursko
Příspěvekod Anazu » neděle 11. prosinec 2011, 21:16
Dnes jsem 5 den po CS, jsem pro "sitove" kalhotky a porodnicke vlozky. Vlozky normalne nenosim a predstava, ze se dole "parim" v igelitu je des. Sitove kalhotky urcite sezenes i ve velke velikosti, je bezva, ze je mam pres bricho - nekonci na jizve. Krvaceni - hodne jsem krvacela prvni den, mozna i druhy, pak uz se to uklidnilo. Ted mam sice dve porodnicke vlozky, ale jen pro jistotu, stacila by bohate jedna "mini" porodnicka. Ale to asi zalezi individualne.
Anazu
Klábosilka
Klábosilka

452 příspěvků
13. duben 2011
Příspěvekod Mirousek » pondělí 12. prosinec 2011, 07:23
Ahoj,

vložky jsem měla úplně obyčejné normální a kalhotky vždycky síťované. A u nás se na desinfekci jizvy teda nechodilo, do sprchy 2x denně potom dle potřeby.
Jsem po 2 sekcích, při akutní to bylo horší, při druhé plánované o mnoho lepší.

M.
Mirousek
Krafařka
Krafařka

807 příspěvků
21. září 2006