ADV TOP
ADV LEFT

poloha KP- automaticky cisarsky rez?

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Navalon » sobota 07. leden 2012, 10:51
ahoj holky,

jsme ve 36 tydnu a mimi je porad koncem panevnim

doktor rika ze uz moc neveri tomu ze se mimi otoci- mate jine zkusenosti?

mam rodit v podoli- nevite nahodou jestli tam rovnou delaji s touto polohou cisare nebo mne nechaji rodit vaginalne? netusim co je tedy horsi-asi oboje :?

a jestli delaji s touto polohou rovnou cisare, tak mi naplanuji termin sekce v terminu, nebo par dni pred terminem,nebo az po terminu?
nebo se ceka na kontrakce?

musim tam v PO zavolat ale pochybuji ze mi k tomu v kartotece neco reknou- myslela jsem spis ze tady nekdo bude mit zkusenost osobni nebo znate zkusenost nekoho z okoli

dekuji!
Navalon
Navalon
Žvatlalka
Žvatlalka

139 příspěvků
29. prosinec 2011
Praha
Příspěvekod Adka007 » sobota 07. leden 2012, 11:12
Navalon - k tomu otočení.. Myslím, že to prostě možné je, já rodila dvojčata ve 35+2tt a ještě těsně před porodem se během utz oba obrátili i několikrát a že tam opravdu místa nebylo moc :-) ale stejně neměli možnost oba hlavičkou, takže císař byl.
Adka007
Diskutérka
Diskutérka

2630 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Biba » sobota 07. leden 2012, 11:13
Rozhodnutí je na Tobě, oni by Ti měli podat informace o všech pro a proti. Nikdo Tě nemůže donutit rodit SC, pokud nechceš.
Naposledy upravil Biba dne 07. leden 2012, 11:13, celkově upraveno 1
Biba
Howgh
Howgh

5128 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Radunka » sobota 07. leden 2012, 11:13
Podle mě budou dělat váhový odhad dítěte a podle toho se rozhodnou. Moje kamarádka i švagrová rodili přirozeně KP (ne v Praze), ale děti měly kolem 3kg
Radunka
Diskutérka
Diskutérka

2650 příspěvků
21. září 2006
Chrudimsko
Příspěvekod Navalon » sobota 07. leden 2012, 11:15
Makytko-diky za prispevek
ja kdybych se mela rozhodnout tak ani nevim-jak by jste rodily vy, kdyby jste se meli rozhodnout? mne pripada ze porod KP musi byt dost komplikovany, pripadne se musi pomoct klestema nebo tak

ale u cisar take neni o co stat- takze vubec nevim :-?
Navalon
Žvatlalka
Žvatlalka

139 příspěvků
29. prosinec 2011
Praha
Příspěvekod Navalon » sobota 07. leden 2012, 11:19
Radunka
v tuto chvili ma ditko dle ultravuku 3 kila, ale jste je mesic do terminu

muj lekar se prave ptal kolik merim(pouze 156 :oops: ) tak rikal ze asi cisar..ale nemam tucha jak to s vyskou souvisi....sire panve mozna ale vyska? divne
Navalon
Žvatlalka
Žvatlalka

139 příspěvků
29. prosinec 2011
Praha
Příspěvekod Sisina » sobota 07. leden 2012, 11:20
Ahoj,

jsem na tom podobně, 37tt, sice stále doufám v otočení, ale přestávám tomu věřit.
V naší maloměstské porodnici se k tomu staví takto: záleží zda jde o provorodičku nebo druhorodičku. Pokud o prvorodičku, tak se více kloní k CS, ale není to podmínkou. Pokud se jedná o druho- či vícerodičku upřednostňuje se vaginální porod s tím, že se během první doby porodní uvidí. Každopádně tu porod KP nevede porodní asistentka, jak je u porodu hlavičkou obvyklé, ale lékař. Nakolik zde dají ná přání rodičky nevím, ale chystám se to zjistit. Stejně se do porodnice chystám jít - vyplnit přijímací papíry (zde se předem neregistruje), takže předpokládám, že tam někoho kompetentního, kdo zodpoví moje otázky najdu, na přeporodní kontroly i monitory totiž chodím ke svému dr., který v dané porodnici nepracuje.

Co se týká otočení, tak to je naprosto idividuální. Myslím, že hodně záleží na tom, kolik tam má dítě místa. Znám případy, kdy se dítě otočilo pár dnů před porodem.

Určitě bych se v porodnici informovala, abys věděla co můžeš očekávat.
Sisina
Krafařka
Krafařka

798 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Mirabelka » sobota 07. leden 2012, 11:20
Nejdriv bych zkusila ditko motivovat k otoceni..

Hodne navodu tady http://spinningbabies.com/

U me fungovalo to lozeni po ctyrech.. Denne jsme se se starsim honili 2x 10 minut po byte po ctyrech... Jeste ze jsem mela to dite nebo bych si pripadala jako blbec, ale otocil se ve 36 tt
Mirabelka
Drbna
Drbna

4018 příspěvků
02. září 2008
Sydney
Příspěvekod Sisina » sobota 07. leden 2012, 11:26
Jo ještě - můj dr. říká, že k tomu většinou existuje nějaký důvod, proč se dítě neotočí. Každopádně mi doporučil - jakmile přijdete do porodnice rodit, jako první hlaste, že máte dítě KP!

A k tomu co píše Mirabelka - porodní asistentka mi také doporučila polohu na čtyřech - zacvičit si kočičí hřbet, nebo se jen předklonit a opřít třeba o linku, aby se břicho uvolnilo a dítě mělo prostor pro otočení.
Sisina
Krafařka
Krafařka

798 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Snazilenka » sobota 07. leden 2012, 11:27
Navalon myslim si že nikde není automaticky při KP císař. Záleží na mamince, co si zvolí. Teda ideálně, můžou Tě tlačit do cř. Ale správně by Ti měli pořádně vysvětlit pro i proti obojího postupu. A taky samozřejmě podle váhového odhadu plodu dle UZ - pokud bude nad 3,5 kg tak doporučí cř. Dělá se většinou pár dnů před termínem, aby nedošlo k odtoku plodové vody která by s sebou strhla pupečník....Ale to by Ti měli všechno v porodnici říct. Jsi prvorodička? K tomu taky někdy přihlížeji, vícematky rodí KP líp. (ale mám kamarádku, co porodila KP jako prvorodička a kluk měl 4,20kg a úplně v pohodě).

To jsem poradila, co? :roll: Rozhodnutí je na Tobě. Kdybys ještě chtěla něco vyzkoušet, tak tohlejsem psala do jjiné diskuse o KP ( http://www.baby-cafe.cz/modules.php?nam ... =0&start=0 )

Snazilenka píše:
.................
Jedla jsem Pulsatillu 15CH 1xdenně 5 kuliček, párkrát jsem ležela hlavou dolu a dr. mi doporučil akupunkturu - domluvila jsem se s tou paní dr. co jí dělala že se sejdeme za týden. Ještě než jsem k ní jela, pro jistotu jsem zajela ke gyndr. na UZ - no a co myslíš? Vítek byl hlavičkou dolu :D :D Nevím co zabralo, ale byla jsem ráda.
........
Natálie1999 Daniel2007 Vítek2009 Eliška2014

http://lb1f.lilypie.com/58J8p1.png
Snazilenka
Howgh
Howgh

5665 příspěvků
04. květen 2007
České Budějovice
Příspěvekod Navalon » sobota 07. leden 2012, 11:39
Biba- no ja doufam ze mne nutit nemuzou..tedy kdyby nutili do nejake varianty kterou vylozene nechci tak bych se bila :) za prosazeni sveho nazoru.... jen tedy netusim jak se rozhodnout

Sisina-jsem druhorodicka, pred 4 rokama jsem rodila vaginalne, s rupturou 3tiho stupne..takze si nesu z prvniho porodu docela trauma, proto to tak resim

Mirabelka-diky! jdu prostudovat
Navalon
Žvatlalka
Žvatlalka

139 příspěvků
29. prosinec 2011
Praha
Příspěvekod Navalon » sobota 07. leden 2012, 11:54
Missorka-cteni supr-Fazolka sikulka, ale pri mem stesti by to takto hladce neslo..koukam ze se zacinam klonit k sekci :-?
Navalon
Žvatlalka
Žvatlalka

139 příspěvků
29. prosinec 2011
Praha
Příspěvekod Navalon » sobota 07. leden 2012, 12:00
Snazilenka
diky za odkaz-to jsem nenasla neb jsem v teto sekci tuto temu nehledala-myslela jsem ze u prirozeneho porodu budou pouze veci typu-porod bez medikamentu, a nastrihu...musim prosmejdit vse co tady je :)
Navalon
Žvatlalka
Žvatlalka

139 příspěvků
29. prosinec 2011
Praha
Příspěvekod Mamamila » sobota 07. leden 2012, 12:05
Ahoj v Podolí automaticky cs nedělají pří KP, klidně se tam objednej v kartotece paní nic říkat nemusíš, konec konců je jí do toho houby. O svem rozhodnutí se bav až s dr.
Jak už tu někdo řekl, dělají vahovy odhad, a pak ti doporučí co si mysli, že by bylo lepší.
Já jsem rodila KP uplně bez problemů, sice dr. říkali jak to jde hůř a kdesi cosi, ale vzhledem k tomu, že jsem něměla možnost srovnaní s porodem hlavičkou tak mi to nepříšlo tak děsné.
Syn zase ležel napříč, do začatku 37tt, pak se otočíl teprva hlavou dolu, pořad je ještě možnost že se otočí.
Mamamila
ZLATÁ MAMAMILA

61246 příspěvků
23. září 2006
Modžany
Příspěvekod Bludicka » sobota 07. leden 2012, 12:05
Se zkušenostma co momentálně mám bych v případě KP zjišťovala jestli jsem schopná kvůli dojezdnosti a pod. rodit v porodnici, kde mají bohatější zkušenosti s KP (aby asistentka případně lékař věděli a včas poznali co je třeba). Hlídala bych si, aby šlo o porodnici kde je obvyklé porod KP porod nevyvolávat a neurychlovat a aby byla opravdová volnost pohybu v obou dobách porodních, zejména u většího dítka. To by u mě bylo rozhodující víc než velikost dítěte. Při porodu KP totiž podle mých informací (mohu se mýlit, proto nepíšu obecně, ale o sobě) je ještě důležitější dobrá spolupráce rodícího se dítěte a těla než u porodu hlavičkou a pro souhru matčina těla s dítětem je podstatné, aby porod začal sám a jeho rychlost nebyla ovlivňována zvenčí.
Jinak víc než na velikosti záleží na uložení zadečku a nožiček, jsou polohy KP co se vag. rodit nedají, protože by ublížily dítěti. Tam je SC optimální i pro příznivce vaginálního KP.
Pokud bych měla dostupné pouze porodnice které KP vedou hodně lékařsky a končí v poloze na zádech, bála bych se do toho jít i s drobným dítětem (asi bych zvolila CS) a s dítětem nad 3,5kg bych do toho nešla rozhodně, protože s takovým mám při "Pražské klasice" problém i když je hlavičkou.
Pokud bych měla dostupné třeba Vrchlabí, pokusila bych se při příznivém KP o vaginální porod, a nechala byh to trochu otevřené, tzn bych počítala i s možnou sekcí z toho důvodu, že se může stát, že se v první době porodní přestanu cítit a dostanu špatnej pocit. Pokud ne, snažila bych se vyhnout CS dřív s tím ,že se třeba otočí na poslední chvíli. Dost bych vybírala porodnici a průvodce porodem s ohledem na to, aby brali ohled i na můj aktuální psychický a fyzický stav, který se může v průběhu porodu měnit a bylo by pro mě důležité, že spolu budem spolupracovat na co nejlepším výsledku.
Pro plánovaný CS, bych pro změnu řešila jestli jsem typ co mu vadí odloučení dítěte po CS nebo ne a hledala porodnici podle toho, taky bych zvážila možnost nadstandardu a možnost bydlení manžela s námi v porodnici, kdybych po CS byla v hodně špatné kondici a zároveň chtěla mít dítě u sebe, aby o něj počoval tatínek. Myslím, že i předem plánovaný CS může být pěkný porod a v kladném smyslu nezapomenutelný začátek společného života. Jasně, že hojení je asi mazec oproti nekomplikovanému vaginálnímu, ale s dobrým přístupem a podporou, to emočně může být pěkný porod.
Bludicka
Drbna
Drbna

4240 příspěvků
21. září 2006