ADV TOP
ADV LEFT

Samovyšetření čípku před porodem

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ty » neděle 22. leden 2012, 21:36
Ahoj, prováděla jste si některá samovyšetření před porodem? Pozorovaly jste postup, nebo nějaké změny?
Já tak po 3 dnech tedy hmátnu..a nevím no..Doteď jsem hmatala vak blan na který naléhala hlavička a dnes jakoby vystupovala nějaká tyčka 8-) Napadlo mne, že by to mohla být hlenová zátka..

V minulém těhotenství jsem už byla touto dobou dávno aspoň na 2 otevřená - to, předpokládám bych poznala..nebo ne?

Pokud máte cokoli k tématu, sem s tím..pže na netu jsem nenašla ani řádek..

Díky

Jana
Ty
Krafařka
Krafařka

651 příspěvků
07. srpen 2010
Příspěvekod Ivca79 » neděle 22. leden 2012, 21:44
Já se přiznám, že jsem se pokoušela, ale nějak sem nic nepoznala, tak sem nadále nezkoušela .... a prokoučovala odjezd do porodnice :D
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Matap » neděle 22. leden 2012, 21:51
Ahoj,

já to nezkoušela, jen si myslím, že ta tyčka je uzavřený čípek a ten domnělý vak blan byla normálně poševní stěna.

Zkus napsat SZ Ed, ta se určitě samovyšetřovala.

Mata
Matap
Drbna
Drbna

4401 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Zdenicek » neděle 22. leden 2012, 22:10
vak blan nemuzes hmatat, dokud nejsi otevrena , takze to byla nejspis normalne pochva, jak pisou holky

jinak ja bych se nejak extra nevysetrovala, jednak hrozi zavleceni infekce a jednak je to celkem zbytecne - muzes chodit otevrena na 2cm i par tydnu a muzes byt zavrena jeste par hodin pred porodem, potvrzenim je treba nekolikero diskuzi tady na BC
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Kacous » neděle 22. leden 2012, 22:20
Já jsem se zkoušela vyšetřit při porodu, resp. po několika hodinách kontrakcí, asi 8 hod. před porodem a nevykoumala jsem nic. Ale nejsem zvyklá si čípek zkoumat.
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Ty » neděle 22. leden 2012, 22:43
jasně, pochvu a nad ní jakoby ty vaky s hlavičkou..napsala jsem to blbě..

Ivčo, to není až tak špatný ;)

I když teda já bych přece jenom ráda stihla dojezd, posledně to bylo tak hodku před - zn. ideal..nemíním tam hodiny někde pérovat :grr:
Ty
Krafařka
Krafařka

651 příspěvků
07. srpen 2010
Příspěvekod Ty » neděle 22. leden 2012, 22:45
Jo, Matap - ale ta tyčka tam předtím fakt nebyla a je to tenký, úzký..
Ty
Krafařka
Krafařka

651 příspěvků
07. srpen 2010
Příspěvekod Matap » neděle 22. leden 2012, 23:14
No moc možností, co by ta tyčka mohla být není... Kdy naposled ses vyšetřovala? Je možné, žes ten čípek předtím nenahmátla, neb byl vysoko. Teď to máš za pár, hlavička nejspíš sestoupila víc do pánva a pošoupla čípek blíž k poševnímu vstupu.
Matap
Drbna
Drbna

4401 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Kacous » neděle 22. leden 2012, 23:41
Tenký a úzký je zajímavý, já si šahala těsně před porodem hlavičky na hlavičku a to bylo jak hrana vyfouknutýho balónu, vůbec to nebylo kulatý... bylo mi řečeno, že se to narovná :D a narovnalo, hlavička byla normální, tak nechápu, co jsem cítila....
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Olivinek » neděle 22. leden 2012, 23:55
Kacous píše:Tenký a úzký je zajímavý, já si šahala těsně před porodem hlavičky na hlavičku a to bylo jak hrana vyfouknutýho balónu, vůbec to nebylo kulatý... bylo mi řečeno, že se to narovná :D a narovnalo, hlavička byla normální, tak nechápu, co jsem cítila....

Tos neříkala :D

K tématu- samovyšetření jsem zkoušela u druhýho (u třetího mě to nějak nenapadlo a u prvního jsem o tom neměla ani zdání ) a taky nějak netuším, co dlouhýho tenkýho jsi mohla cítit :? . Já jsem jasně vnímala, že jsem otevřená cca na 3cm.
Olivinek
Howgh
Howgh

5614 příspěvků
19. duben 2007
Příspěvekod E-liska » pondělí 23. leden 2012, 00:16
Ty píše:Jo, Matap - ale ta tyčka tam předtím fakt nebyla a je to tenký, úzký..

To je jasný, už mu kouká anténka :D
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Noemmi » pondělí 23. leden 2012, 00:26
E-liska píše:
Ty píše:Jo, Matap - ale ta tyčka tam předtím fakt nebyla a je to tenký, úzký..

To je jasný, už mu kouká anténka :D

prstíčkem šťourá!

Zakladatelko, jak máš vprůkazce ten graf a u toho CS - cervix skóre - tak tam máš ty různé věci, co se hodnotí. Tož nahmatej čípek a zhodnoť :)
Noemmi
Drbna
Drbna

4599 příspěvků
03. květen 2007
Horská oblast Litoměřicka
Příspěvekod Mirabelka » pondělí 23. leden 2012, 02:10
Hele delate si legraci, ale kdyz me PA pri porodu rekla at si zkusim jestli a jak citim hlavicku, tak jsem si hmatla neco podivneho rozhodne nekulateho.. No a byly to Ty prsticky... ;)
Mirabelka
Drbna
Drbna

4018 příspěvků
02. září 2008
Sydney
Příspěvekod Ty » pondělí 23. leden 2012, 08:43
Zdenicek píše:jinak ja bych se nejak extra nevysetrovala, jednak hrozi zavleceni infekce a jednak je to celkem zbytecne - muzes chodit otevrena na 2cm i par tydnu a muzes byt zavrena jeste par hodin pred porodem, potvrzenim je treba nekolikero diskuzi tady na BC

Mno právě já tak minule byla skoro měsíc, takže podle toho soudím, že porodím tak v dubnu.
Mmch, občas se mi k čípku dostanou i daleko méně dezinfikované "nástroje" než můj prst :oops: to jen k tý infekci..

Noemmi - právěže mám CS 1-2, tedy jakože nic...

Takže mi z celé diskuze vyplývá, že na to asi peču..Stejně nic nezjistím :-?
když mě už to nebááá :-Z
Ty
Krafařka
Krafařka

651 příspěvků
07. srpen 2010
Příspěvekod Ivuska.h » pondělí 23. leden 2012, 14:07
Taky mě napadl prst :D Úplně vyloučené to není... Já jsem po odchodu zátky (u Ondry asi měsíc před porodem, teď tak 14 dní) cítila hlavu a před ní maličko vody, na lebce hmatný i šev... Potom s rozbíhajícím se porodem už jen klenoucí se vak.
Klára, nar. 9. 7. 2008
Ondřej, nar. 8. 2. 2010
Julie, nar. 29.12. 2011
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008