ADV TOP
ADV LEFT

Aktuálně.cz: soud, dítě se narodilo ochrnuté

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Katchen » pondělí 23. leden 2012, 09:48
http://aktualne.centrum.cz/domaci/regio ... ?id=729840

Holky, já tomu nerozumím... Rodička byla sice starší, ale stejně mi to nedává smysl: "k porodu se přistoupilo až v 41. týdnu" - to je snad normální, pokud je vše v pořádku, tak se dříve nevyvolává, ne?

Dítě vážilo přes 4 kg, matka 161 cm - ergo těhotenská cukrovka, ergo rovnou CS? A ještě se redaktor diví, že před porodem nebyly provedeny testy na cukrovku? - Test se snad dělá někdy v 25. tt, ale před porodem?? Já měřím 159 cm, syn měl 3 týdny před termínem 3,5 kg a nikdo s žádnou cukrovkou neprudil.

Že byl u porodu lékař bez správné atestace a jestli nereagoval na zhoršující se monitor, je asi špatně, ale jinak mi tam přijdou ty informace nějaké podivné. Mi ten článek přijde zpatlaný - problém tam asi někde byl, ale zase se plácá páté přes deváté a vyvolává se dojem o všemohoucnosti lékařů (během porodu dokážou stanovit snad i budoucí maturitní vysvědčení dítěte).
Katchen
Howgh
Howgh

5255 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Zdenicek » pondělí 23. leden 2012, 10:11
mam z toho podobny dojem jako ty
je mozne, ze Zivny prohlasil neco o cisari predem, ale pochybuju, ze by k tomu vedly jen uvedene veci, jako spontanni potrat v minulosti /ledaze v pokrocilem tehotenstvi/, mozna jeste tak ta vaha u 42lete prvorodicky... ale nevim teda, kde se dela prijimaci ultrazvuk s odhadem velikosti, rozhodne to neni bezne vysetreni vsude

no a doporuceni na vyvolani porodu nebo CS podle gynekologicke spolecnosti je 10dni po terminu, coz je 42tt

podle me novinar pouzil argumenty, kterym rozumi a nejak to napsal
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Gehenna » pondělí 23. leden 2012, 10:16
Tak 4 kila týden po termínu mi nijak nenormální nepřijdou, to přece není znak cukrovky, ale normální vývoj... nebo se má správně úderem 40+0 dítě zastavit na ideálních třech a půl kilech a dál až do porodu nerůst?

a toto je taky asi znak kvalitní žurnalistiky :D
"Podle soudního znalce přístroje již kolem půl jedenácté ukazovaly, že je dítě přidušené. Lékařova kolegyně však dokončila porod až kolem půl jedenácté."
Gehenna
B-C Kašpar

26188 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Katchen » pondělí 23. leden 2012, 10:17
Vidíš, toho jsem si ani nevšimla...

Hlavně ve 40+0 už dítě nemá v břiše co dělat, přece. OT, pardon, neudržela jsem se.
Katchen
Howgh
Howgh

5255 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Llevelyn » pondělí 23. leden 2012, 10:20
Hezkýpopisek :roll: Stav dvouletého dítěte je však dodnes velice vážný. "Vyžaduje 24hodinovou péči, musí se mu pravidelně odsávat hleny, není schopen sám jíst, krmí se sondou do břicha, je hluchý, slepý, nemá žádnou motoriku, prostě nefunguje," řekl zmocněnec rodičů.

Článek je zprasený..
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Gehenna » pondělí 23. leden 2012, 10:22
Jako mi přijde, že se ze všech sil snaží najít chybu na matce, přestože civilizovaně naklusala do nemocnice. Nevím, co by ještě chtěli, asi jak píšeš, císaře nejpozděj 40+0.

Rodila, rozuměj "byla ve smrtelném ohrožení", a ani dr. jí nedovedl pomoct :roll: Možnost jiné úvahy je nepřípustná.
Gehenna
B-C Kašpar

26188 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Gehenna » pondělí 23. leden 2012, 10:23
Llevelyn píše:Hezkýpopisek :roll: Stav dvouletého dítěte je však dodnes velice vážný. "Vyžaduje 24hodinovou péči, musí se mu pravidelně odsávat hleny, není schopen sám jíst, krmí se sondou do břicha, je hluchý, slepý, nemá žádnou motoriku, prostě nefunguje," řekl zmocněnec rodičů.

Článek je zprasený..

Je na úrovni batolete... ( :? :? :? )
Gehenna
B-C Kašpar

26188 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Mysikozisek » pondělí 23. leden 2012, 10:29
Me zaujalo, ze soudce podava odpor proti (svemu) verdiktu :-))
Mysikozisek
Žvatlalka
Žvatlalka

158 příspěvků
03. listopad 2009
od Vltavy napravo ;-)
Příspěvekod Zdenicek » pondělí 23. leden 2012, 10:29
Katchen píše:Hlavně ve 40+0 už dítě nemá v břiše co dělat, přece. OT, pardon, neudržela jsem se.

to si ale bezna populace bezne mysli :(
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Mysikozisek » pondělí 23. leden 2012, 10:35
Mysikozisek
Žvatlalka
Žvatlalka

158 příspěvků
03. listopad 2009
od Vltavy napravo ;-)
Příspěvekod Kacab » pondělí 23. leden 2012, 10:39
No, holky, clanek je sice zprasenej, ale co mi na tom prijde podstatny je, ze ta zenska je fakt chudak :( Ve ctyriceti prvorodicka, po potratu, takze "vymodleny" dite, a takhle to dopadne, je mi ji lito :( I kdyz samozrejme by to bylo strasny pro kazdou zenskou, to je jasny...
Kacab
Drbna
Drbna

4781 příspěvků
24. leden 2008
Příspěvekod Katchen » pondělí 23. leden 2012, 10:54
Ten osud je samozřejmě strašný, ale mě teda přijde podstatná i ta úroveň novinářského zpracování - protože to je to, co určuje veřejné mínění a informovanost.
Katchen
Howgh
Howgh

5255 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Atama » pondělí 23. leden 2012, 11:01
Ahoj,
pěkně to na mladýho doktora hodili...
Takhle mladý dr přece nemůže být nekontrolován, měl by mít stále někoho za zadkem a ne jemn čekat, jestli si zavolá pomoc.
Kde byli ostatní doktoři? V té době to byl jediný porod, který tam probíhal?
Proč PA tedy nevolala zkušenějšího dr?
Dle mého to jen navlíkli na mlaďase...takový z toho mám dojem.
Atama
Diskutérka
Diskutérka

2558 příspěvků
02. březen 2007
Příspěvekod Kacab » pondělí 23. leden 2012, 11:05
Katchen: to mas pravdu (i kdyz krome toho, ze novinari neumej psat, je bohuzel velkej problem i v tom, ze vetsina lidi neumi cist)
Kacab
Drbna
Drbna

4781 příspěvků
24. leden 2008
Příspěvekod Carsa » pondělí 23. leden 2012, 11:54
Je to OT, ale já jsem poslední dobou naprosto znechucená prací novinářů. Jako chápu, že nemůžou být odborníci na všechno, a že musí chrlit články jak na běžícím pásu, ale měli by si uvědomit, že poměrně silně tvoří veřejné mínění.
c.
Carsa
Howgh
Howgh

5381 příspěvků
21. září 2006
Matička naše stověžatá