ADV TOP
ADV LEFT

Aktuálně.cz: soud, dítě se narodilo ochrnuté

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Maggiemae » pondělí 23. leden 2012, 13:13
Atama píše:Ahoj,
pěkně to na mladýho doktora hodili...
Takhle mladý dr přece nemůže být nekontrolován, měl by mít stále někoho za zadkem a ne jemn čekat, jestli si zavolá pomoc.
Kde byli ostatní doktoři? V té době to byl jediný porod, který tam probíhal?
Proč PA tedy nevolala zkušenějšího dr?
Dle mého to jen navlíkli na mlaďase...takový z toho mám dojem.

Atama, souhlasím. Podle mě ani formálně nemá neatestovaný kompetence k rozpozávání a řešení patologií, ne?
Maggiemae
Howgh
Howgh

5117 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Zdenicek » pondělí 23. leden 2012, 13:16
maggie, rozpoznavani patologii urcite ano, co se tyka reseni, nevim, kde maji porodnici tu hranici, co neatestovani muzou a nemuzou bez dohledu
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Biba » pondělí 23. leden 2012, 13:16
Předatestační příprava trvá 5 let, těžko nechají vést porod někoho těsně po škole. Takže už musl mít nějaké zkušenosti a měl poznat patologii na ctg a volat atestovanou lékařku dříve.

Ale možná měl být primárně indikovany císařský řez při její výšce a rizikové anamnéze. A v článku se píše, že porod přebíral, z čehož předpokládám, že příjem s paní dělal někdo jiný a indikoval spontánní porod.
Naposledy upravil Biba dne 23. leden 2012, 13:21, celkově upraveno 1
Biba
Howgh
Howgh

5128 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Maggiemae » pondělí 23. leden 2012, 13:19
Podle jednoho z článků měl praxi 1.5 roku.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5117 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Ivendi » pondělí 23. leden 2012, 13:24
Carsa píše:Je to OT, ale já jsem poslední dobou naprosto znechucená prací novinářů. Jako chápu, že nemůžou být odborníci na všechno, a že musí chrlit články jak na běžícím pásu, ale měli by si uvědomit, že poměrně silně tvoří veřejné mínění.
c.

Přesně tak, bohužel jsme už hodně, hodně dlouho nečetla jediný pořádný (a alespoň v mezích možností objektivně informující) článek. Většina vyjadřuje postoj autora, který mne ale na celé problematice zajímá ze všeho nejméně. Vždycky nejvíc vyletím nad Respektem :roll:
Obrázek

Obrázek

Hezký je, kdo hezky jedná.
Ivendi
Klábosilka
Klábosilka

375 příspěvků
25. srpen 2009
Ta jižní Morava, to je tak krásná zem
Příspěvekod Biba » pondělí 23. leden 2012, 13:25
Maggiemae píše:Podle jednoho z článků měl praxi 1.5 roku.

Takže ješťe hodně mladý, ale patologii na ctg by poznat měl a měl volat atestovanou lékařku dříve.
Biba
Howgh
Howgh

5128 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Amazonka01 » pondělí 23. leden 2012, 13:34
Biba píše:

Takže ješťe hodně mladý, ale patologii na ctg by poznat měl a měl volat atestovanou lékařku dříve.

Tak tohle bych přesně hodila do toho chlívku, že nebudu soudit, jelikož jsem tam nebyla.

Kdy bylo děláno CTG?
Proč na lékaře nikdo nedohlížel?
Jakotože tam byla jen jedna lékařka a jedno "ucho"?
Volal lékařku včas a ona musela být u jiného poropdu (v článku byla zmínka)?

Víme houby :(
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Biba » pondělí 23. leden 2012, 13:40
Amazonka01 píše:
Biba píše:

Tak tohle bych přesně hodila do toho chlívku, že nebudu soudit, jelikož jsem tam nebyla.

Kdy bylo děláno CTG?
Proč na lékaře nikdo nedohlížel?
Jakotože tam byla jen jedna lékařka a jedno "ucho"?
Volal lékařku včas a ona musela být u jiného poropdu (v článku byla zmínka)?

Víme houby :(

Jasně, nebyla jsem tam. Jen předpokládám, že z tohoto důvodu byl rozsudek takový, jaký byl.
Biba
Howgh
Howgh

5128 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Inkognito » pondělí 23. leden 2012, 16:29
Tak jsem zběžne přečetla příspěvky a vyšlo mi z toho, že podle Vás je vlasntě chudák doktor???? :? :? :? :xx: :xx: :xx: . To si snad děláte pr...... :-Z :-Z :-Z .

U nás se automaticky posílá po 35 letech na test cukrovky apod. Když na utz viděla Dr. větší dítě, okamžitě mě na ně také poslala....

Taky psali, že se dítě dusilo dvě hodiny!!!! Tak kdo za to může??? Ať je článek napsaný jak chce tak ve výsledku je stále hlavní to, že dítě je postižené a s tím už se nic neudělá. A vy řešíte jak je článek napsaný!
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Gehenna » pondělí 23. leden 2012, 16:34
Inkognito píše:Tak jsem zběžne přečetla příspěvky a vyšlo mi z toho, že podle Vás je vlasntě chudák doktor???? :? :? :? :xx: :xx: :xx: . To si snad děláte pr...... :-Z :-Z :-Z .

U nás se automaticky posílá po 35 letech na test cukrovky apod. Když na utz viděla Dr. větší dítě, okamžitě mě na ně také poslala....

Taky psali, že se dítě dusilo dvě hodiny!!!! Tak kdo za to může??? Ať je článek napsaný jak chce tak ve výsledku je stále hlavní to, že dítě je postižené a s tím už se nic neudělá. A vy řešíte jak je článek napsaný!

a teď už postižené není? když sis ulevila?

nebo jako jak to chápat - když je dítě postižené, nesmí se člověk ptát, proč se tak stalo a proč se o tom "informuje" tak dementně?
Gehenna
B-C Kašpar

26188 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Zdenicek » pondělí 23. leden 2012, 16:36
Inkognito píše:Ať je článek napsaný jak chce tak ve výsledku je stále hlavní to, že dítě je postižené a s tím už se nic neudělá.

no prave ze s tim uz se nic neudela... jako muze tu byt diskuze "chudak zenska, takova hruza" , ale me osobne to prijde zbytecny, i kdyz samozrejme je to pravda a je mi cele rodiny lito

otazka viny toho konkretniho lekare /a proc ne jeho nadrizench nebo toho, kdo nerozhodl o cisari den predem?/ nebo zpusobu napsani toho clanku je vec, o ktere se diskutovat da
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Amazonka01 » pondělí 23. leden 2012, 16:48
Inkognito píše:Tak jsem zběžne přečetla příspěvky a vyšlo mi z toho, že podle Vás je vlasntě chudák doktor???? :? :? :? :xx: :xx: :xx: . To si snad děláte pr...... :-Z :-Z :-Z .

No vidíš, a já v 36 letech na testu na cukrovku byla (jedinkrát za 4 těhotenství), a nikoliv kvůli tomu, že bych čekala větší dítě, v té době byl syn standartní miminko), a i s negativním výsledkem se narodil o tři týdny dřív a vážil 4kg. Rozhodně nikdo nešílel, že bych si ho měla nechat rovnou vyříznout, když jsem stará. 4kg dítě týden po termínu je absolutně normální nález, není důvod ani k panice ani k preventivní sekci.

A mmch, v článku (nevím v které verzi) bylo, že testy měla paní VŠECHNY negativní, i ten na cukrovku.

Takže, dítě je na světě, je hrozně smutné, co se stalo, a a no, mohlo se tomu nejspíš zabránit. Ale osobně si nemyslím, že by za to mohl JENOM mladý lékař, ten tam totiž především neměl být sám. Pokud by to na oddělení fungovalo tak, jak má, tak by lékaře někdo kontroloval a nebyla by tam k dispozici jen jedna další lékařka.
Amazonka01

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Gehenna » pondělí 23. leden 2012, 17:30
Gehenna
B-C Kašpar

26188 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Trixl » pondělí 23. leden 2012, 21:28
Popisy porodů na aperio ve mě vyvolaly pocit děsu. Sama jsem rodila ve 40 sice ne první dítě, ale byla jsem vděčná za horizontální polohu a možnost neomezeného pohybu. Tak jak to tam vedou bych to nedala :-? neměla bych dost síly a hodiny vleže by to nedalo ani dítě. A tohle je porodnice kde se učí medici?
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Holly » úterý 24. leden 2012, 00:21
Já vám nevím, ale mám příbuzné v zahraničí a vím bezpečně, že paní s touto anamnézou: 40 let, prvorodička (dítě vymodlené, ale to by nebylo podstatné), týden po termínu, drobná postava (taky už nepodstatné), 4 kila, možná cukrovka (to by asi taky nebylo podstatné) by tam stoprocentně šla na sekci. A nejen tam, myslím si, že takových států by bylo hodně...
Holly
Diskutérka
Diskutérka

2899 příspěvků
26. září 2007