ADV TOP
ADV LEFT

Test - Zvládly(i) byste poskytnout pomoc u porodu?

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Petraska » středa 08. únor 2012, 14:30
Aha, tak s tou kozou se omlouvam, ja tu porodnickou v realu nevidela a jestli je podobna/stejna te na gynde, tak souhlasim, ze radeji ne. Ja byla na zemi, odtud neni kam spadnout. Jen nevim, jestli se to da v porodnici ukecat.

To, ze by zloutenka mohla souviset s dotepanim pupecniku slysim prvne (coz nic neznamena, ze), nevite, jak to ti, kteri to tvrdi, vysvetluji? My jsme dotepavali a zadnou zloutenku nemeli. Tak by me zajimalo, jaky mechanismus (spojeny s tim okamzite neprestrizenym pupecnikem) by mohl tu zloutenku zpusobit. Staci nejaky link, jestli vite. Diky.
Petraska
Krafařka
Krafařka

656 příspěvků
26. prosinec 2011
Příspěvekod Vrtina » středa 08. únor 2012, 14:53
Ono to asi není klasická koza, ale polohovací lůžko, ale já jsem si na něm stejně připadala jak na lodi a hlavně je problém na něj lézt, když "oni" si ho naštelujou nahoru, aby měli přehled. Asi by to šlo pokaždé snížit, ale to mi nikdo nenabídl...

O žloutence jsem to četla snad i v IS, ale mně už ty info splývají. Zkusím najít.
Vrtina
Treperenda
Treperenda

1227 příspěvků
06. květen 2008
Plzeňsko
Příspěvekod Meggie86 » středa 08. únor 2012, 15:22
Petraska píše:To, ze by zloutenka mohla souviset s dotepanim pupecniku slysim prvne (coz nic neznamena, ze), nevite, jak to ti, kteri to tvrdi, vysvetluji? My jsme dotepavali a zadnou zloutenku nemeli. Tak by me zajimalo, jaky mechanismus (spojeny s tim okamzite neprestrizenym pupecnikem) by mohl tu zloutenku zpusobit. Staci nejaky link, jestli vite. Diky.

S tou žloutenkou se to má tak, tedy takhle jsem to aspoň z pár článků pochopila, že když se nechá dotepat pupečník, tak dítě dostane plnou transfuzi krve - tedy vše, co by vlastně mělo z pupečníku a placenty dostat. Jenže více krve, více červených krvinek. A jejich následný rozpad, je-li jich moc, způsobí tu žloutenku. Jenže ta žloutenka není podle toho, co jsem četla, tak zlá, jak se z ní dělá. To, že dítě nedostane plnou transfuzi krve z placenty je horší než ta případná žloutenka. Více např. http://www.prirozeny-porod.eu/nebezpeci ... pupecniku/
Meggie86
Pískle

67 příspěvků
16. říjen 2011
Příspěvekod Vrtina » středa 08. únor 2012, 17:37
Tak já jsem v IS našla jen, že špatný je, kdyby vznikla do 48 hodin po porodu, od třetího dne (kdy žloutenka nejčastěji začíná) už se bilirubin nedostane do mozku a je to ok.
Vrtina
Treperenda
Treperenda

1227 příspěvků
06. květen 2008
Plzeňsko
Příspěvekod Petraska » čtvrtek 09. únor 2012, 03:55
Vrtino a Meggie, diky, zase jsem se necemu priucila. Nechame tedy i to treti dotepat.
Petraska
Krafařka
Krafařka

656 příspěvků
26. prosinec 2011