ADV TOP
ADV LEFT

Test - Zvládly(i) byste poskytnout pomoc u porodu?

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Maggiemae » úterý 07. únor 2012, 21:41
Romísku, psala jsem to v průběhu diskuse, pohledej. Základní principy" dítě plácnout na sebe, prohlédnout pusu, případně nos, přikrýt, kooukat na něj, dlachnit nožičky a zádíčka a sledovat, jestli se nadechuje. Moje třetí šla rychle a nemoohla pak "popadnout dech", ttak jsem ji nechávala trochuku zaplakat, pro jistotu. Kdyby to nešlo, tak začít dýchání, popisuji výše.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5117 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Schamka » úterý 07. únor 2012, 22:27
tie holandske rady, ze co v pripade, ked to PA nestihne su take, ze netreba panikarit, lebo rychle porody nebyvaju komplikovane a ze akurat treba dat dietatko do tepla. pripadne po dotepani privriet pupocnik svorkou (tu ma doma kazdy, je sucasnou porodneho balika, ktory dostava od poistovne domov kazda tehotna zena) alebo nejakou snurkou. ono to take horuce teda asi nebude...
ja som si ten test ani nerobila, mne uplne stacil ten priserny obrazok - chudera zena rozcapena ako na bitunku, nadseny buduci otecko to krasne zvlada a drzi jej hlavu a medzi nohy tej uboziacky hladi polka nemocnice. brrr :-?
Schamka
Krafařka
Krafařka

929 příspěvků
23. září 2006
medzi tulipanmi
Příspěvekod Noemmi » úterý 07. únor 2012, 23:02
Někdo další čte tuto diskuzi a současně čeká porod každým dnem? :-? .

Už několik dní se bojím nemocničního porodu. Bo nevím, kdo tam bude, jak to půjde, co mi budou chtít dát, atd...

Ach jo.
Noemmi
Drbna
Drbna

4599 příspěvků
03. květen 2007
Horská oblast Litoměřicka
Příspěvekod Karlinda » středa 08. únor 2012, 00:34
Noemmi, tak co kdyby sis to dala překotně doma, vzory tady na BC máš ;)

To, co test považuje za správné odpovědi mi přijde jako strašný krávoviny. Zabíjí to už ta úvodní fotka, šílený výraz paní, která má v ruce dítko a vůbec celé to aranžmá fotky.

A otázky jedna větší perla než druhá. Proč se mají odstraňovat obaly z hlavičky, to přece stačí až když je venku celé dítě?
Proč má furt někdo pocit, že se neustále musí něco dělat, nějak za dítě rvát, přetáčet, manipulovat, tahat za pupečník, šmikat ho atd atd
:-Z :-Z :-Z

Pro uklidnění jsem si radši dala test pro filmové fajnšmekry.

A ještě ad ruptura, kamarádka měla před třičtvrtě rokem u porodu rupturu 3. stupně, šili ji dlouho, ale zřejmě se zhojila brzo a bez problémů, vůbec si nestěžuje, takže on to možná bude strašák zrovna jako krvácení po porodu (které taky není tak rychlé a smrtelné, jak nedávno smutně zjistila Amazonka a jak se stalo u jednoho dom.porodu Zuzaně Stromerové).
Naposledy upravil Karlinda dne 08. únor 2012, 02:24, celkově upraveno 1
Karlinda
Kecka
Kecka

1987 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Schamka » středa 08. únor 2012, 01:01
Karlinda, pokial som to dobre pochopila, je rozdiel natrhnut sa po konecnik, natrhnut si aj konecnik a uplne si ho roztrhnut. S tymi predoslymi dvoma sa po poriadnom zasiti da viac-menej normalne fungovat. Ta posledna moznost vsak moze byt problem. Mozno nie hned, ale casom...
Schamka
Krafařka
Krafařka

929 příspěvků
23. září 2006
medzi tulipanmi
Příspěvekod Karlinda » středa 08. únor 2012, 02:29
Schamko,
Ruptura 3. stupně - zasahuje i anální svěrač.
Ruptura 4. stupně - prochází napříč análním svěračem. To je asi to, co myslíš ty.

Kamarádka měla střevo venku, napříč to myslím nebylo.

Je děsný, co se může stát, to ano. Ale přehnaného strašení je prostě moc.
Karlinda
Kecka
Kecka

1987 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Petraska » středa 08. únor 2012, 04:20
K tomu dotepani pupecniku - rodila jsem v klece, miminko mi PA pomohly odchytit a podaly mezi nohama, sedla jsem si, mimi do naruce, pak behem jedne dvou minut me pomohly lehnout na zada, odkryly bricho a prsa, mimi na bricho, pres nej osusku. Pupecnik nikdo neresil, po porozeni placenty zjistily, ze jeste tepe, tak jsme cekali hodinu, az dotepe. Mezitim mimi zdatne cucalo. Takze i hodka je v pohode.

Trochu vic jsem krvacela, pomohla homeopatie - Arnica, to je dobre mit u sebe furt, na zraneni: zmirneni krvaceni, zmirneni soku a bolesti je to skvele, takze kdo ma deti, vyuzije. Nejdriv PA uvazovaly o oxytocinu, ale moje kamoska homeopatka jim to rozmluvila, a tak daly te Arnice hodinu a vyslo to.

Pusu a nos nikdo nekontroloval, ale to proto, ze hned po narozeni se mimi ozvalo, pak hned ztichlo a dobre dychalo.

A potvrzuji, jako prvorodicka, mimi hlavu 35 cm, porod celkem rychly, poloha v klece a natrzeni zadne. PA pred porozenim hlavicky prilozily teplou zinku na hraz. Netlacila jsem vubec, byl to hukot i tak. Druhe bylo vetsi, hlava asi 38 cm, stejna poloha, jeste rychlejsi a opet zadne natrzeni. Takze v klece mohu doporucit, jen nekdo musi chytat mimi, kdyby vylitlo naraz (hlava i telicko), jako to moje prvorozene. To pro ty, co cekaji porod kazdym dnem a strihani hraze se boji jako ja, to jest jako cert krize - treba ten klek jde i v porodnici na koze.
Petraska
Krafařka
Krafařka

656 příspěvků
26. prosinec 2011
Příspěvekod Amazonka01 » středa 08. únor 2012, 05:57
Romisek píše:Prosím nebyl tu někde článek, co vlastně dělat, když se mimino rodí/narodí? Už si to vůbec nepamatuju, jen matně, že jsem něco takového četla.

Nemohl by to někdo ze zkušených přehledně sepsat. Byla bych moc vděčná, kdybychom to přeci jen do porodnice nestihli ;) O sebe se nebojím, spíš o miminko, kdyby se hned nenadechlo.
http://www.rodina.cz/clanek7474.htm tady je sesumirovano, co vse je potreba. Dulezite jsou hlavne komentare rodicky/autorky, ktera je mmj. i pediatr na novorozeneckem, tedy byva i u porodu.
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Maggiemae » středa 08. únor 2012, 07:43
Petrasko, klek v porodnici na koze je prakticky nemožný, bych se bála, že spadnu. Lepší je na ni vůbec nelézt, což je ale v tom předporodním zatemnění strašně těžké, pokud ti to někdo nepřipomene - já málem na ní vylezla (bylo to asi 2 minuty před porozením dcery), když mi řekli "posaďte se" - že mi zatám nachystali stoličku a zvou mě na opačnou stranu, jsem vůbec nezaregistrovala.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5117 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Vrtina » středa 08. únor 2012, 13:27
Mag, v kleče na koze rodila Myslady P2, myslím. Já bych ráda na zemi a všude to hlásím, tak snad prosadím.

A ještě jedno opakování pro velký úspěch. Mám, prosím vás, nechat dotepat pupečník, když jsem měla oba kluky oranžové asi tři měsíce? řešilo se svícením v poro, ale odchod standardně, doma homeo, sluníčko a nakonec došlo i na zahřívání MM 1 den. Co je důležitější: nechat dotepat kvůli snadnější adaptaci, nebo přestřihnout záhy, protože hrozí žlouta?
Vrtina
Treperenda
Treperenda

1227 příspěvků
06. květen 2008
Plzeňsko
Příspěvekod Maggiemae » středa 08. únor 2012, 13:40
Vrtino, a kluci dotepaní byli? Jinak tahle dlouhodobá žloutenka je jiného typu než ta klasická poporodní (a převažování MM už je zastaralý postup). A ač toooo doktoři tvrdí, tak dotepání nijak novorozeneckou čloutenku nezhoršuje. Koneckonců, klasický novorozenecký ikterus mělo pouze moje jediné nedotepané dítě.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5117 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Vrtina » středa 08. únor 2012, 13:59
Maggiemae píše:Vrtino, a kluci dotepaní byli? Jinak tahle dlouhodobá žloutenka je jiného typu než ta klasická poporodní (a převažování MM už je zastaralý postup). A ač toooo doktoři tvrdí, tak dotepání nijak novorozeneckou čloutenku nezhoršuje. Koneckonců, klasický novorozenecký ikterus mělo pouze moje jediné nedotepané dítě.

První byl SC v 34.tt, druhý klasicky chvíli na břiše a šmik.
Vrtina
Treperenda
Treperenda

1227 příspěvků
06. květen 2008
Plzeňsko
Příspěvekod Kobliha82 » středa 08. únor 2012, 14:04
Vrtino, osobne bych nechala dotepat:

http://midwifethinking.com/2010/08/26/t ... equipment/
Kobliha82
Howgh
Howgh

6612 příspěvků
24. říjen 2010
Příspěvekod Amazonka01 » středa 08. únor 2012, 14:11
Maggiemae píše:Vrtino, a kluci dotepaní byli? Jinak tahle dlouhodobá žloutenka je jiného typu než ta klasická poporodní (a převažování MM už je zastaralý postup). A ač toooo doktoři tvrdí, tak dotepání nijak novorozeneckou čloutenku nezhoršuje. Koneckonců, klasický novorozenecký ikterus mělo pouze moje jediné nedotepané dítě.

Nu, u mě touto protrahovanou žloutenkou trpěly děti, které dědily krevní skupinu (v ABO) po M (jedno dotepané, druhé nedotepané). Holky, které mají KS po mně, byly bez žloutenky (z toho jedna nedotepaná a druhé dotepaná).

Takže je to podle mě úplně fuk :D

Na kozu bych si ani nesedla/nelehla, natož abych se tam snažila o klek, na mě je to moc vysoko a zdá se mi to (jen můj pocit) děsně vratké a úzké.
Amazonka01

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Vrtina » středa 08. únor 2012, 14:17
Amazonka01 píše:

Nu, u mě touto protrahovanou žloutenkou trpěly děti, které dědily krevní skupinu (v ABO) po M (jedno dotepané, druhé nedotepané). Holky, které mají KS po mně, byly bez žloutenky (z toho jedna nedotepaná a druhé dotepaná).

Takže je to podle mě úplně fuk :D

Na kozu bych si ani nesedla/nelehla, natož abych se tam snažila o klek, na mě je to moc vysoko a zdá se mi to (jen můj pocit) děsně vratké a úzké.

Kluci mají nulku, já B, muž A.
Koza na mě působí úplně stejně, musela jsem na ni každý dvě hodiny, tak říkám: už nikdy více!
Vrtina
Treperenda
Treperenda

1227 příspěvků
06. květen 2008
Plzeňsko