ADV TOP
ADV LEFT

Obavy z porodu (PKP)

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Oldmill » středa 08. únor 2012, 12:17
Ahoj, za tři týdny mám termín - miminko mám v poloze KP. Asi tři týdny jsem z toho byla celkem rozhozená (gynekoložka, obvoďák i moje okolí z toho dělalo mírnou kovbojku - př. a oni vás nechají rodit normálně? A ty nepůjdeš na císaře?), ale pak se to spravilo, když jsem byla v nemocnici u zkušeného porodníka a ten říkal, že můžu úplně normálně porodit, že o nic nejde, že to je fyziologická poloha a vše je ok (budu rodit v Brně u Milosrdných).

Teď mám dny, kdy se na porod těším a vím, že bude vše v pořádku, ale občas i den (jako dneska :-)), kdy se porodu bojím. Nebojím se bolesti a tak (asi si ji ani neumím jako prvorodička představit), ale bojím se, aby se něco nestalo miminku, aby nebylo postižené... A bojím se, že když se budu bát, tak ten porod akorád zkazím a budu muset na císaře - no začarovaný kruh :-)

Jsou tady taky maminky, které rodily miminko KP jako prvorodičky a taky bojovaly s obavami? Potřebovala bych povzbuzení od někoho, kdo prožil totéž, a dobře to dopadlo. Manžel je sice skvělý, uklidňuje mě, ale on rodit nebude :-) a kamarádky zase všechny rodily normálně hlavičkou dolů (nebo vůbec ještě nemají děti), tak s nimi to taky nemůžu nijak moc sdílet...
Oldmill
Žvatlalka
Žvatlalka

247 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Kobliha82 » středa 08. únor 2012, 12:21
Neporadim, zkusenost s PKP nemam, ale dcera se otocila zhruba tri tydny pred porodem hlavou dolu. Treba si to jeste rozmysli a otoci se :-)
Kobliha82
Howgh
Howgh

6604 příspěvků
24. říjen 2010
Příspěvekod Oldmill » středa 08. únor 2012, 12:29
Kobliha82 píše:Neporadim, zkusenost s PKP nemam, ale dcera se otocila zhruba tri tydny pred porodem hlavou dolu. Treba si to jeste rozmysli a otoci se :-)

Díky za reakci, ale myslím, že se neotočí. Cítím, že je neustále ve stejné poloze, a zkušený dr. taky říká, že se neotočí - je tam málo místa a placenta vpředu. Leda by se otočilo až při porodu - prý se to ve zlomku procent případů stává. No, každopádně je to jedno, já se potřebuju psychicky připravit na porod KP a ne doufat v něco nepravděpodobného...
Oldmill
Žvatlalka
Žvatlalka

247 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Mamia » středa 08. únor 2012, 12:32
Ahoj Oldmill,
rodila jsem KP druhého - celkem jsem rodila 4 x a ten KP nebyl zas až tak jiný než ostatní porody. U vás to bude také v pohodě :)
Mamia
Klevetnice
Klevetnice

3399 příspěvků
02. březen 2011
Příspěvekod Kobliha82 » středa 08. únor 2012, 12:33
Tak promin.
Kobliha82
Howgh
Howgh

6604 příspěvků
24. říjen 2010
Příspěvekod Maggiemae » středa 08. únor 2012, 12:35
Moje kamarádka rodila KP první a druhé dítě, ve Vrchlabí, ve stoje a bez poranění. První holčička 3kg a druhé chlapeček 4.5kg, ale to nevěděli předem, tu váhu :) Je to porod hodně citlivý právě na polohu matky a trpělivost ze strany porodníka.
Naposledy upravil Maggiemae dne 08. únor 2012, 12:42, celkově upraveno 1
Maggiemae
Howgh
Howgh

5118 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Calime » středa 08. únor 2012, 12:36
Tak já tě jdu uklidnit - sice jsem rodila KP druhátko, ale prosadila bych si i první. Rodila jsem ve velké porodnici, kde s tím vcelku souhlasili - pokud je mimi menší a všechno ok.
Porod probíhal přirozeně až na závěrečné tlačení, kdy už jsem neměla sílu moc bojovat a víc se dožadovat nechat mě být. Takže to jsem si musela lehnout na kozu, dali mi kapačku oxytocinu a povinný nástřih - aby prošla hlavičky, bylo vidět, že fakt mají strach, ale já jsem ho nějak neměla. Celkově porod 5 hodin, což je pro mě teda dlouhé, první šla překotně. Prý to ta prdka míň proráží než hlavička.

ALe vím, že jsou tu holky co rodily KP úplně přirozeně.
Calime
Treperenda
Treperenda

1032 příspěvků
28. leden 2010
Plzeň
Příspěvekod Baboon » středa 08. únor 2012, 12:41
Známá rodila první dítě normálně a druhý KP. A první porod byl naprosto příšernej (dle jejích slov) a hlavně tlačení, druhej porod byl naprosto úžasnej a bez problémů. Takže buď bez obav, ono to půjde ;)
Baboon
Howgh
Howgh

5425 příspěvků
08. říjen 2006
Plzeň
Příspěvekod Oldmill » středa 08. únor 2012, 12:41
díky holky za povzbuzení. Snad jsem tě, Kobliho, nějak neodbyla? Jestli to tak vyznělo, tak promiň.
Oldmill
Žvatlalka
Žvatlalka

247 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Llevelyn » středa 08. únor 2012, 12:49
Oldmil.. je tu několik diskuzí na téma " porod když je miminko KP", počti si. Nejvíc asi záleží na výběru porodnice a porodníka, musí to " umět".

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?nam ... E1nevn%EDm

a další.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Fleur » středa 08. únor 2012, 12:56
ahoj Oldmill, nemám vlastní zkušenost, ale moje babička rodila své první dítě (moji mámu) KP. Když jsem se jí ptala, tak prý v porovnání s druhým porodem hlavičkou dolů nebyl nijaký rozdíl. Ale doktor jí řekl, že to bylo KP až po porodu, prý aby se zbytečně nebála dopředu.. :D
Já sama za sebe bych našla porodníka, který KP rodit umí a nebojí se. Co tak čtu, tak mám pocit, že většina doktorů tě jenom znervozní a pošle na CS.
A taky jsem slyšela, že poloha ve stoje je v takovémto případě to nejlepší.
Držím palce, ať všechno dobře dopadne.
Fleur
Krafařka
Krafařka

798 příspěvků
28. červen 2009
Příspěvekod Oldmill » středa 08. únor 2012, 13:02
Llevelyn píše:Oldmil.. je tu několik diskuzí na téma " porod když je miminko KP", počti si. Nejvíc asi záleží na výběru porodnice a porodníka, musí to " umět".

díky, témata jsem si pročítala, ale hodně se v nich radí otáčení, eventuelně holky došly k CS. Já jsem rozhodnutá rodit normálně, pokud se něco nezkomplikuje, ale potřebuju si za tím rozhodnutím stát, což se mi některé dny nedaří :-).

Jinak porodníka mám doporučeného skvělého, který se na to specializuje - dr. Nagy v Brně u Milosrdných. Chodím k němu na kontroly a z něj vždycky vyzařuje taková jistota a klid. Jenže nikdo mi nezaručí, že když budu rodit, bude mít službu zrovna on.
Oldmill
Žvatlalka
Žvatlalka

247 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Suri » středa 08. únor 2012, 13:06
Já jsem se naopak upínala na to, že se prvorozená otočí a asi jsem měla štěstí a otočila se. Pravidelně jsem cvičila a manžel mi moxoval malíčky a vůbec jsme zkoušeli různé alternativní rady. Já jsem měla i vcestnou placentu a nakonec se ještě posunula. Díky malé porodnici jsme porodila normálně a jsem za to hrozně vděčná.

U druhého porodu jsme měla homeopatickou dulu, která chválila porodnici U Milosrdných bratří, že tam právě umí rodi i KP. Je to sice už 3,5 roku, ale věřím, že to platí stále.

Tak ti přeji. ať vše dobře dopadne, ono jistá rizika jsou u každého porodu a je asi normální, že člověk má strach. Tak si užit poslední týdny a dny s bříškem, hodně odpočívej a vše půjde, tak jak má. ;)

Suri
Suri
Kecka
Kecka

1833 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Bludicka » středa 08. únor 2012, 14:11
Oldmill, tady ještě na chuť a na uklidnění, jak se dá takhle pěkně porodit čtyři a čtvrt kilový valibuk http://www.baby-cafe.cz/modules.php?nam ... sid=110896.
KP jsem nerodila, ale když jsem zvažovala svoje porodní plány a připravovala se na všechny možné varianty, došla jsem tehdy k závěru, že s KP bych šla tam, kde to umějí, nenechala bych na sebe sáhnout s vyvoláváním, protože mi obzvlášť u KP přišlo zásadní aby tělo a dítě dobře spolupracovalo, což chemie vylučuje, takže bych radši nosila přes termín a klíďo rodila větší, ale porod na připravené a spolupracující dítě, než vyvolávání. Jinak věřím, že porod je z největší části v hlavě a že pokud je i v hlavě všechno v pořádku a porod nic, tak se něco děje a dítě ví, co dělá, takže pokud by se i přes moji připravenou a naladěnou "duši i hlavu" porod nerozběhl, šla bych do sekce. Bude to dobré, tělo a miminko se domluví, tohle rozumem neuděláš, jde jen o to miminku a vlastnímu tělu věřit, oni si spolu poradí, páč jsou k tomu stvoření miminko aby se narodilo a tvoje tělo aby je porodilo :erik:
Bludicka
Drbna
Drbna

4241 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Vrtina » středa 08. únor 2012, 15:03
Tak já se domnívám, že obavy mají před porodem všechny těhule, i co mají PPH. Taky se mi to střídá - říkám si jeden den, že to dám, a jiný zas, ty jo, co když to nedám?! :D

Ale u nás v rodině byli všichni prvorození (mamka, ségra, její syn) KP a všichni vaginálně bez speciální přípravy a v obyčejných porodnicích, takže to asi není tak nenormální.

Za mě: Nenech si sebrat vaginální porody a jdi to zkusit!
Po SC je to pak velkej boj si prosadit vaginální. Já bych do KP teď taky šla (1.SC, 2.vag.) Ale já jsem nadšenec do přirozených porodů

:D
Vrtina
Treperenda
Treperenda

1227 příspěvků
06. květen 2008
Plzeňsko