ADV TOP
ADV LEFT

Obavy z porodu (PKP)

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Janat » středa 08. únor 2012, 16:14
Neporadím, ale povzbudím :)
Druhorozený se otočil na konci 39tt, dva dny před plánovaným SC :)
Chytrej kluk, za odměnu se pak narodil doma ;)
Jo a ještě dodám, že jeho otočení jsem si nevšimla, až jsem si pak všimla, že to, co mě štouchá do žeber, je výrazně měkčí než to, co mi tam štouchalo předtím ;)
J.
Janat
Kecka
Kecka

1909 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Oldmill » středa 08. únor 2012, 18:25
Díky za povzbuzení :erik:, odkazy ještě prostuduju. Bludičko, díky za odkaz na pěkný příběh, přesně takovou vzpruhu potřebuju . :erik:
Vrtino, co jsem tak pročítala různé příspěvky, tak mi přišlo, že jsou tady všechno zkušené matky a ženy, co se porodu nebojí, jsou vyrovnané a v klidu to nechávají přírodě. Připadala jsem si s obavami trochu jak exot :-), tak jsem ráda, že i jiné mamky jsou na tom podobně.
Oldmill
Žvatlalka
Žvatlalka

247 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Rudi007 » středa 08. únor 2012, 18:39
přeju pěkný porod, bezproblémový.

a lituju, že jste tu nebyly, když já byla KP a prvorodička :(
Rudi007
Howgh
Howgh

5310 příspěvků
02. červenec 2007
Příspěvekod Vrtina » středa 08. únor 2012, 19:17
Oldmill píše:Díky za povzbuzení :erik:, odkazy ještě prostuduju. Bludičko, díky za odkaz na pěkný příběh, přesně takovou vzpruhu potřebuju . :erik:
Vrtino, co jsem tak pročítala různé příspěvky, tak mi přišlo, že jsou tady všechno zkušené matky a ženy, co se porodu nebojí, jsou vyrovnané a v klidu to nechávají přírodě. Připadala jsem si s obavami trochu jak exot :-), tak jsem ráda, že i jiné mamky jsou na tom podobně.

Ale všechny jednou rodily poprvé a byly vyjukané, ne? Ty to máš dokonce o KP těžší. Ale i ty zkušené, co se třeba nebojí, tak cítí obrovskou zodpovědnost. Rození se asi dá naučit, bohužel má člověk obvykle málo pokusů, proto je škoda si to hned zkraje zazdít císařem. Ale taky si myslím, že i když rodit umíš, tak nikdy nevíš, jaký ten další porod bude a může tě zase překvapit.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vrtina
Treperenda
Treperenda

1227 příspěvků
06. květen 2008
Plzeňsko
Příspěvekod Pride » středa 08. únor 2012, 20:23
Oldmill ... :erik: :erik:

já sice nerodila KP, ale myslím, že nejdůležitější je při této poloze zkušený porodník ;) Takže pokud mu věříš, tak se ničeho neboj :erik:

Moc držím palce a věřím, že vše bude OK :erik:
Pride
Klevetnice
Klevetnice

3763 příspěvků
09. listopad 2006
Příspěvekod Lora » středa 08. únor 2012, 22:13
Milá Oldmill, předně, držím moc palce, ať to jde jako po másle :) .
Když se ti to nebude hodit, tak na to klidně zapomeň... ale myslím, že nechat si v duchu prostor pro to, že se mimi třeba ještě přetočí, není nikdy k zahození... a když se nepřetočí, tak ne :) .
A ještě k tomu porodníkovi... Vím, že každá jsme jiná, ale někdo má tu zkušenost, že s porodem se dá časově trochu hýbat. Možná bys to mohla zkusit, zjistit si před porodem, kdy má pan doktor službu a prostě na něj "počkat". Týden asi ne, ale pár hodin... Ať vám to vyjde.
Lora
Lora
Klevetnice
Klevetnice

3209 příspěvků
07. únor 2007
Praha
Příspěvekod Silmaril » čtvrtek 09. únor 2012, 13:40
Oldmill tady http://www.baby-cafe.cz/modules.php?nam ... sid=111852 je muj pribeh, jak jsem rodila miminko KP. Jsem taky z Brna a chodila jsem k Dr. Hrubanovi v Bohunicich, ktery je opravdu skvely a taky se specializuje na KP. Dokonce jsem byla u nej i na pokusu o otoceni miminka, ktery se nepovedl, ale porod byl tak rychly a v pohode, ze priste bych se uz vubec nebala a na otaceni se asi vykaslala :)
Silmaril
Kecka
Kecka

1566 příspěvků
14. únor 2011
Příspěvekod Oldmill » pátek 10. únor 2012, 10:00
Rudi001 píše:přeju pěkný porod, bezproblémový.

a lituju, že jste tu nebyly, když já byla KP a prvorodička :(

Ahoj Rudi001, až teď jsem si všimla toho malého písma. Co se stalo? Tys šla na CS?
Oldmill
Žvatlalka
Žvatlalka

247 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Oldmill » pátek 10. únor 2012, 10:06
Silmaril píše:Oldmill tady http://www.baby-cafe.cz/modules.php?nam ... sid=111852 je muj pribeh, jak jsem rodila miminko KP. Jsem taky z Brna a chodila jsem k Dr. Hrubanovi v Bohunicich, ktery je opravdu skvely a taky se specializuje na KP. Dokonce jsem byla u nej i na pokusu o otoceni miminka, ktery se nepovedl, ale porod byl tak rychly a v pohode, ze priste bych se uz vubec nebala a na otaceni se asi vykaslala :)

Silmaril, díky za další inspirativní příběh. Já pojedu z Blanska, tak doufám, že stihnu dojet včas :D , prvorodičky snad rodí pomaleji.

Jo a předpokládám, že u porodu ten tvůj doktor ani nebyl? Že tam byli spíš nějací náhodní kolemjdoucí mudři :) ?
Oldmill
Žvatlalka
Žvatlalka

247 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Silmaril » pátek 10. únor 2012, 14:57
Presne tak. Byl tam proste zrovna ten, kdo mel sluzbu. Ale tim, ze jsem tam mela svou PA a manzela, tak jsem ho ani zas tak moc nepotrebovala.
Silmaril
Kecka
Kecka

1566 příspěvků
14. únor 2011
Příspěvekod Kobylkalucni » pátek 10. únor 2012, 16:20
Já sice KP nerodila, tak v tomto směru moc neporadím, ale jestli tě to uklidní, tak kecy okolí by byly tak jako tak. "Cože, ty už jsi týden po termínu? A to ti to nevyvolají? A jakto, že nejdeš na císaře, vždyť jsi taková drobná..." Nebo moje nejoblíbenější "Tak co, už máš strach?" Hele, prostě na okolí nesmíš dát, i když samozřejmě vědí všechno nejlépe, že... Prcek má prostě důvod, proč se nechce otočit hlavou dolů, je to třeba brát jako fakt. Holky tu psaly, že jdeš do dobré porodnice, která má s KP zkušenosti, to je moc fajn. Hlavně se nesmíš bát, VĚŘ SI. Upni se na myšlenku, že celý porod půjde jako po másle, na pozitivním myšlení opravdu něco bude ;)
Kobylkalucni
Krafařka
Krafařka

750 příspěvků
30. říjen 2008
Příspěvekod Oldmill » neděle 26. únor 2012, 19:48
Ahoj holky, tak :erik: Kája :erik: je na světě. :hura: Narodil se minulou neděli a vše je naprosto ok. Od včerejška jsme doma (měl žloutenku, tak jsme šli trochu později). Porod KP byl naprosto v pohodě. Zvládli jsme to bez problémů - od pravidelných kontrakcí za cca 6 hodin. Jsem šťastná, že to šlo všechno přirozeně. Jen před tlačením mi píchli trochu oxytocinu a asi v půlce tlačení mě dr. nastřihl. Byla jsem dost šitá, ale stehy prakticky necítím - dr. si s šitím dal záležet. :hura: :hura: :hura: Díky za podporu, potřebovala jsem ji.
Oldmill
Žvatlalka
Žvatlalka

247 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Vrtina » pondělí 27. únor 2012, 19:21
Ježiš, to je krásná zpráva, to jsem ráda! Tak gratuluju :hura:
Vrtina
Treperenda
Treperenda

1227 příspěvků
06. květen 2008
Plzeňsko
Příspěvekod Bludicka » pátek 02. březen 2012, 09:02
Gratulace, bezvadný, nepodělíš se časem o porodní příběh?
Bludicka
Drbna
Drbna

4241 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Silmaril » pátek 02. březen 2012, 09:06
Taky moc gratuluju :)
Silmaril
Kecka
Kecka

1566 příspěvků
14. únor 2011