ADV TOP
ADV LEFT

Motol tatinek napul u porodu

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Malaletajicimyska » středa 28. březen 2012, 19:20
Ahoj doufam, ze je tu nekdo kdo by nam poradil. Nema nahodou nekdo zkusenost s tim aby tatinek nebyl pritomen primo porodu ale mohl pak byt s nami ty dve hodinky na boxu?
Abych osvetlila situaci, pritel se boji byt u porodu, nedela mu dobre divat se na nekoho jak trpi na krev a tak. Tak jsme se dohodli, ze k porodu nepujde ale v porodce nam rekli ze pokud nebude u porodu tak uvidi mimco az potom o navstevnich hodinach a to se nam zase nelibi. Zaplatit poplatek nam nevadi. Umozni nam personal toto zkloubeni?
Pry tam maji mistnost pro odpocinek otcu tak ze by se tam treba schovaval :D :D
Malaletajicimyska
Pískle

51 příspěvků
16. březen 2011
Příspěvekod Helienka » středa 28. březen 2012, 19:35
My jsme s účastí u porodu počítali, měli zaplaceno, ale pak to tatínek o pár minut nestihl a byl tam až po porodu ty dvě hodinky na sále s námi. Neměli s tím problém, ale peníze v tomhle případě nevrátili.
Helienka
Klábosilka
Klábosilka

524 příspěvků
17. červen 2008
Příspěvekod Elsa » středa 28. březen 2012, 20:11
Poplatek se už snad Proboha!!! neplatí, nebo jo? :?
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2851 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Malaletajicimyska » středa 28. březen 2012, 20:13
Andělka píše:Poplatek se už snad Proboha!!! neplatí, nebo jo? :?

plati 700korun termin mam za tyden tak to zitra zaplatim
Malaletajicimyska
Pískle

51 příspěvků
16. březen 2011
Příspěvekod Helča » středa 28. březen 2012, 20:13
Andělka píše:Poplatek se už snad Proboha!!! neplatí, nebo jo? :?

já myslím, že jo a někdy valím oči na ty cifry :?
U nás furt 500,-, už deset let
Helča
Klevetnice
Klevetnice

3937 příspěvků
24. září 2006
Slovácko
Příspěvekod Ty » středa 28. březen 2012, 20:20
V Brně (Obilí) před dvěma měsíci otec zdarma.
Každopádne od 1.4. by měl být otec u porodu standard.
Ty
Krafařka
Krafařka

651 příspěvků
07. srpen 2010
Příspěvekod Aaala » středa 28. březen 2012, 21:03
Ty píše:Každopádne od 1.4. by měl být otec u porodu standard.

Myslíš v každé porodnici? Kde jsi prosím k té informaci přišla? Díky!
V Podolí je to totiž za 1700 :?
Aaala
ZRNKA tým
ZRNKA tým

903 příspěvků
06. leden 2009
Praha
Příspěvekod Elsa » středa 28. březen 2012, 21:20
Aktuální situaci neznám, našla jsem starší zprávu
http://www.lidovky.cz/otec-bude-u-porod ... _domov_rka

Naivně jsem si myslela, že je aspoň tohle už vyřešené.
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2851 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Boudika » středa 28. březen 2012, 21:20
Malaletajicimyska píše:.......
Abych osvetlila situaci, pritel se boji byt u porodu, nedela mu dobre divat se na nekoho jak trpi na krev a tak. Tak jsme se dohodli, ze k porodu nepujde ale v porodce nam rekli ze pokud nebude u porodu tak uvidi mimco az potom o navstevnich hodinach a to se nam zase nelibi. Zaplatit poplatek nam nevadi. Umozni nam personal toto zkloubeni?
Pry tam maji mistnost pro odpocinek otcu tak ze by se tam treba schovaval :D :D

Tak pokud vám nevadí zaplatit ten poplatek,může opravdu otec vyčkat v místnosti pro tatínky (není podmínkou poplatku vidět porod "v přímém přenosu") a zavolají ho až budeš chtít - např. na ošetření,vážení dítěte,popřípadě až budeš zašitá a miminko bude s tebou na boxe...vše záleží na domluvě a jsem si naprosto jistá,že problémy dělat nebudou.....(jde jim hlavně o ten zaplacený poplatek -za půjčení ošacení a kdoví ještě čeho ;) ) Ať si vezme pití,svačinu a něco na zkrácení chvíle než bude po všem ;)

Držím palce ;)
Boudika
Klábosilka
Klábosilka

311 příspěvků
25. březen 2009
Kladno
Příspěvekod Ty » středa 28. březen 2012, 21:47
Aaala píše:
Ty píše:Každopádne od 1.4. by měl být otec u porodu standard.

Myslíš v každé porodnici? Kde jsi prosím k té informaci přišla? Díky!
V Podolí je to totiž za 1700 :?

Ahoj, řekli mi to právě v porodnici - že z toho důvodu už poplatek nevybírají.
Nevím proč jsem získala pocit, že to má platit všude (to neplacení :D )

Asi tedy záleží na konkrétní porodnici :-?
Ty
Krafařka
Krafařka

651 příspěvků
07. srpen 2010
Příspěvekod Boudika » středa 28. březen 2012, 22:18
Malaletajicimysko - ještě mě napadlo,že to můžete udělat jinak, pokud s tebou nebude chtít být partner přímo na sále a přesto vidět miminko co nejdříve....
Může počkat před sálem na uzlu B (z druhé strany sálu,odkud budou hodinu po porodu odnášet miminko a za dvě hodiny po porodu povezou i tebe)
Před sálem může čekat v jakoukoli hodinu a jak dlouho chce,nikdo ho nevyhodí....
Tam mu ho sestřičky ukáží alespoň na chviličku než ho donesou na oddělení....
To jen pro další řešení a bez poplatku,přítomnosti přímo na sále...atd.
Boudika
Klábosilka
Klábosilka

311 příspěvků
25. březen 2009
Kladno
Příspěvekod Elsa » středa 28. březen 2012, 22:46
A ostatně - tam si hrají na nějaké návštěvní hodiny? Zjišťuju dodatečně, že porodnice v Západočeském kraji jsou nesrovnatelně normálnější než Praha... Je to smutné, že tohle vůbec musíte řešit.
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2851 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Maggiemae » středa 28. březen 2012, 22:51
Podolí určitě od 1.4. poplatek ruší.

Boudiko, to chceš říct, že mimino je hodinu bez otce i matky????? Proč???
Navíc, předpokládám, že tatínech nechce "vidět mimino", které mu ukáže nějaká cizí ženská kradoucí ho matce, ale chce strávit důležitý čas se svou nově vzniklou rodinou.

Podmiňovat společnou zlatou hodinku přítomností u porodu mi přijde absurdní. Nicméně v rámci téhle patologie můžete udělat prostě to, že bude oficiálně přítomen, ale fyzicky někde stranou, a přijde těsně po porodu.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5118 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Monikab. » středa 28. březen 2012, 23:14
Napíšu náš případ, ale je z Neratovic a 5,5 roku starý....porod jsem měla vyvolávaný pro přenášení...v pátek ráno se něco začalo dít, tak jsem dala manželovi do práce vědět, že se něco děje. Kolem 11 hodiny mi sestry řekly, že jestli chce být manžel u porodu, ať se pomalu chystá přijet. Přijel kolem 14.hodiny, byl se mnou na sále až do doby než řekli: Tak, maminko, začínáme tlačit. V tu chvíli zmizel na chodbu. Když nesla sestra danyho na zvážení a ošetření na dětské (místnost pár metrů po chodbě), tak šel Tom s ní a pak byl u Danyho, dávaly ho do inkubátoru, prý na zahřátí (jinak ho byl kus : 4,2kg a 53cm :) ). mě mezitím doktor zašil a zavezli mě i s postelí na pokoj, tam pak za mnou přišel Tom a donesli mi i Danyho a dali mi ho na břicho-prsa....ale v těch Nerátkách je to asi specifické, že je to taková malá "rodinná" porodnice. Ale prostě nebyl problém, aby na část na kterou tam nechtěl být (byli jsme domluvení předem), tam nebyl.

Ať vám to dopadne jak si přejete. ;)
Obrázek

Obrázek
Monikab.
Diskutérka
Diskutérka

2144 příspěvků
01. říjen 2006
Praha 9
Příspěvekod Coko » čtvrtek 29. březen 2012, 05:56
A co to udělat jinak...půjdete spolu k porodu,nikde nic nebudete řešit...a jakmile začne být příteli porod nepříjemný půjde na chodbu, a uvidíš že i zdravotníci budou rádi, že zavčasu odejde na chodbu, než aby ho tam pak ještě museli křísit, tak si počká asi tedy nejspíš postojí...u nás na chodbě v HK tedy nic na sezení nebylo...pokud bude milej personál třeba mu dají židli a pak jakmile porodíš půjde s miminkem na ošetřovnu podepíše si ho, uvidí váhu a míru a pak ti ho přinese, mezitím tě doošetřej. Můj manžel tedy byl u celého porodu-u obou porodů,ale kamarádka rodila hodně dlouho a manžel to nedal, tak čekal na chodbě.
Jinak osobně si myslím, že k porodu by měl jít každej chlap, aby viděl kolik sil musí ženská mít, aby to miminečko dostala na svět. Myslím si, že z mého okolí, ustáli porod všichni tatínkové a získali tím i tak větší pouto k miminku a obdiv k manželce:-)
Coko
Krafařka
Krafařka

907 příspěvků
27. květen 2008