ADV TOP
ADV LEFT

Motol tatinek napul u porodu

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Malaletajicimyska » čtvrtek 29. březen 2012, 13:26
Coko píše:
Malaletajicimyska píše:
Coko píše:A co to udělat jinak...půjdete spolu k porodu,nikde nic nebudete řešit...a jakmile začne být příteli porod nepříjemný půjde na chodbu, a uvidíš že i zdravotníci budou rádi, že zavčasu odejde na chodbu, než aby ho tam pak ještě museli křísit, tak si počká asi tedy nejspíš postojí...u nás na chodbě v HK tedy nic na sezení nebylo...pokud bude milej personál třeba mu dají židli a pak jakmile porodíš půjde s miminkem na ošetřovnu podepíše si ho, uvidí váhu a míru a pak ti ho přinese, mezitím tě doošetřej. Můj manžel tedy byl u celého porodu-u obou porodů,ale kamarádka rodila hodně dlouho a manžel to nedal, tak čekal na chodbě.
Jinak osobně si myslím, že k porodu by měl jít každej chlap, aby viděl kolik sil musí ženská mít, aby to miminečko dostala na svět. Myslím si, že z mého okolí, ustáli porod všichni tatínkové a získali tím i tak větší pouto k miminku a obdiv k manželce:-)

popravde ja o nej u porodu take nijak moc nestojim staci mi jak porad doma plasi pri kazdem sebemensim vzdychtim zda uz rodime a zda jsem v poradku....je to od nej hezke, ze je starostlivy ale asi bych ho tam zaskrtila :D :D :D

Jenže to nikdy nevíš a buď ráda, že se stará třeba budeš ráda, že ti podá pití, že ti pomůže do sprchy pak otřít, prostě bude k ruce a jakmile ho nebudeš tam chtít mít tak ho pošleš za dveře nebo až sám se nebude cítit odejde, ale určitě si dopředu nezavírejte dveře, že tam nebude!!!!!!!
Vím, že nějaké masáže atd. vše mi bylo nepříjemné chtěla jsem jen chodit či být na balonu u první těhu, manžel byl k ruce jen když jsem šla do sprchy a pak když jsem tlačila mě držel za ruku a po porodu frčel s mimčem na zvážení...nikdy bych ho o toto nechtěla ochudit a ani sebe, jsme pár spolu jsme miminko počali a spolu ho i porodíme, on i ten tatínek je na sebe náležitě hrdý...jdou zapíjet a povídají o tom:-))

pokud o to stoji jak zena tak ten muz nevidim v tom problem pokud by o to stal ac tam po nem netouzim, nezekazu mu to, ale nutit ho v zadnem pripade nebudu. Zastavam nazor ze to muze oba obohatit a muze to byt skvele ale take to muze spoustu veci pokazit pokud je tam nekdo jen pro to, ze se to po nem chce. Mimochodem svagrova svagrova muze u porodu mela a vysledek byl ze tam spal kdyz ho nejvice potrebovala a pak se chvastal jak byl u porodu, pry u druheho ho sebou mit nebude ani za nic. Dokonce mi sama nabidla, ze by tam sla se mnou, kdyz muz nechce.
Malaletajicimyska
Pískle

51 příspěvků
16. březen 2011
Příspěvekod Trixl » čtvrtek 29. březen 2012, 14:02
Myško máš k tomu zdravý přístup :) taky jsem názoru nenutit ve smyslu nelámat nedonutit. Trošku nátlaku jsem použila, ženské zbraně :) psí oči, smutný ksichtíky, on podlehnul a spokojení jsme byli oba. Potom s kolegou, který "rodil" o něco dřív si denně vyprávěli zážitky, a na dílně chlapi nechápali :D On nechtěl kvůli tomu, že by mu dělalo problém, kdybych moc trpěla, že by to kvůli bezmoci nedal. Mám porody tichý a skoro nevyrušitelný, takže se nakonec hrnul, aby viděl všechno co se dalo :D Na císaři nebyl, neměli jsme hlídání. Na sál by nechtěl, ale malou nosit a ňuchňat by mu nechali. Možná že na nadstandardu bychom mhli být od začátku všichni tři a nemusela by na novorozenecké. Ale holt kam se staršákama. Kluk by to nedal, ten se v porodnici bál, utíkal ven do parku a naznačoval, že má špatné vzpomínky.
Trixl
Howgh
Howgh

15771 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Elsa » čtvrtek 29. březen 2012, 14:20
Za sebe - před prvním porodem mi přišlo samozřejmé, že tam má manžel být, před druhým bych si bývala vzala s sebou radši kamarádku, kdyby byla po ruce, je to individuální.

Jinak teda kdyby Motol nebyla naše spádová nemocnice, tak bych jim snad nabídla nějaké vzdělávání ohledně zacházení s novorozencem, protože už začínám být dóóóst naštvaná a je jasné, že většina matek tam "bojovat" nebude, neb se to v situaci moc nedá a při tom společenském povědomí o tom, co vlastně porod pro matku a dítě obnáší, naprosto chápu, že to snad i většinu ani nenapadne.
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2849 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Malaletajicimyska » čtvrtek 29. březen 2012, 14:58
Andělka píše:Za sebe - před prvním porodem mi přišlo samozřejmé, že tam má manžel být, před druhým bych si bývala vzala s sebou radši kamarádku, kdyby byla po ruce, je to individuální.

Jinak teda kdyby Motol nebyla naše spádová nemocnice, tak bych jim snad nabídla nějaké vzdělávání ohledně zacházení s novorozencem, protože už začínám být dóóóst naštvaná a je jasné, že většina matek tam "bojovat" nebude, neb se to v situaci moc nedá a při tom společenském povědomí o tom, co vlastně porod pro matku a dítě obnáší, naprosto chápu, že to snad i většinu ani nenapadne.

to verim....popravde jdu rodit do porodky protoze pro domporod nemam podporu a rikam si ze ja to vydrzim hlavni je aby bylo mozne pomoct kdyby se neco delo. Jinak je mi z vetsiny porodnic na :xx: Jela bych do Jihlavy ale je priliz daleko :-Z
Malaletajicimyska
Pískle

51 příspěvků
16. březen 2011
Příspěvekod Elsa » čtvrtek 29. březen 2012, 15:56
A odkud jsi? Neratovice nebo Hořovice třeba jsou daleko?
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2849 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Karlici » pátek 30. březen 2012, 13:25
tak at tam jde a pak se na chvili vytrati, zlobit se nebudou, budou radi ze jim tam nezkolabuje. a treba te prijemne prekvapi a vydrzi to.
Karlici
Klábosilka
Klábosilka

342 příspěvků
17. listopad 2008
Zbraslav
Příspěvekod Babátko » sobota 31. březen 2012, 10:02
Andělka píše:A odkud jsi? Neratovice nebo Hořovice třeba jsou daleko?

No Hořovice taky nejsou zrovna výhra :-?
Babátko
Diskutérka
Diskutérka

2206 příspěvků
12. listopad 2007
Plzeň
Příspěvekod Ropuska » sobota 31. březen 2012, 10:24
Babátko píše:Jako 1700,- je mazec :? my platili 550,- ta pajcka za oblečení,tak by mě zajímalo komu do kapsy šlo to pětikilo :-? A bylo to v Hořovicích. Jinak co se týče odnášení dítěte,tak tam je sice dítě s váma ty 2 hodiny,nikam ho nenosí,ale leží na vyhřívaném lůžku,na který tak nějak vidíte,ale s vykroucenou hlavou-dodneška mě hrozně mrzí,že jsem si nevydupala,aby byl malej na mě.Prostě lehněte,nehýbejte se,ruce nezvedejte,jenom koukejte-paráda :-Z Po dvou hodinách malýho odvezli na novorozenecké,mě na pokoj a pak jsem se malýho domáhala další tři hodiny-vzteklá jsem byla neskutečně.Nejdří že ho myjí,ak že zahřívají a bla bla bla-příště už bych to nedovolila,ale mrzí mě,že malej byl pokusný králík,který to odnesl :( Pardon za výlev :(

Já mám z Hořovic opačnou zkušenost, rodila jsem tam před dvěma lety, v porodním plánu jsem měla, že si nepřeju být odloučená od dítěte a nedovolili si mi ho vzít, hned po porodu na břicho, pak jsem ho celé dvě hodiny měla v náručí, nikdo nás neotravoval - pediatrička byla velice vstřícná, dohodly jsme se, že vit. K mu píchne, protože byl nalokaný plodovky a ublinkával, takže by nemusel dojít kam má - a píchli mu ho u mě v náručí...za mě spokojenost
jenom por. asistentka byla divná, ale to mi bylo fuk, k ničemu jsem jí nepotřebovala :D

Asi ale člověk musí být připraven, co má požadovat a prostě to chtít...

Neplatili jsme nic - asi na nás zapomněli, nebo se za rychloporod neplatí :D
Ropuska
Diskutérka
Diskutérka

2541 příspěvků
21. září 2006
okoli Berouna
Příspěvekod Babátko » sobota 31. březen 2012, 16:48
Ropuska píše:
Babátko píše:Jako 1700,- je mazec :? my platili 550,- ta pajcka za oblečení,tak by mě zajímalo komu do kapsy šlo to pětikilo :-? A bylo to v Hořovicích. Jinak co se týče odnášení dítěte,tak tam je sice dítě s váma ty 2 hodiny,nikam ho nenosí,ale leží na vyhřívaném lůžku,na který tak nějak vidíte,ale s vykroucenou hlavou-dodneška mě hrozně mrzí,že jsem si nevydupala,aby byl malej na mě.Prostě lehněte,nehýbejte se,ruce nezvedejte,jenom koukejte-paráda :-Z Po dvou hodinách malýho odvezli na novorozenecké,mě na pokoj a pak jsem se malýho domáhala další tři hodiny-vzteklá jsem byla neskutečně.Nejdří že ho myjí,ak že zahřívají a bla bla bla-příště už bych to nedovolila,ale mrzí mě,že malej byl pokusný králík,který to odnesl :( Pardon za výlev :(

Já mám z Hořovic opačnou zkušenost, rodila jsem tam před dvěma lety, v porodním plánu jsem měla, že si nepřeju být odloučená od dítěte a nedovolili si mi ho vzít, hned po porodu na břicho, pak jsem ho celé dvě hodiny měla v náručí, nikdo nás neotravoval - pediatrička byla velice vstřícná, dohodly jsme se, že vit. K mu píchne, protože byl nalokaný plodovky a ublinkával, takže by nemusel dojít kam má - a píchli mu ho u mě v náručí...za mě spokojenost
jenom por. asistentka byla divná, ale to mi bylo fuk, k ničemu jsem jí nepotřebovala :D

Asi ale člověk musí být připraven, co má požadovat a prostě to chtít...

Neplatili jsme nic - asi na nás zapomněli, nebo se za rychloporod neplatí :D

No u nás se toho taky moc nestihlo-malej se narodil 1,5 hodiny po příjezdu a já jsem připravená byla,věděla jsem co chci-byla jsem i na tý jejich besedě a podle vše očekávala,ale skutečnost byla jiná byť jsem jim to nekolikrát připomínala :( už to nevrátim,ale příště to bude jiné,ikdyž je mi líto,že to malje "odnesl" :(
Babátko
Diskutérka
Diskutérka

2206 příspěvků
12. listopad 2007
Plzeň