ADV TOP
ADV LEFT

Jak se rodí v Číně :)

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ratta » čtvrtek 19. duben 2012, 10:22
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Maryjenka » čtvrtek 19. duben 2012, 10:46
zajímavé, ale mám tu, myslím, trošku zajímavější....

http://www.vietnamtravel.cz/index.php/c ... -muza.html

jak se rodí ve Vietnamu!
Maryjenka
Krafařka
Krafařka

733 příspěvků
02. únor 2011
pod tím naším Řípem
Příspěvekod Amazonka01 » čtvrtek 19. duben 2012, 10:51
No, přijde mi to úúúplně stejné, jako kdekoliv u nás :), jen asi přesunu někam jinam, páč o přirozený porod nejde (a ani nešlo ;)).
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Breburda » čtvrtek 19. duben 2012, 11:14
Ahoj,
četla jsem a souhlasím s Amazonkou. O přirozený porod nešlo.

Možná toho dojmu nabyla pisatelka pravděpodobně proto, že ji pod nůž nevzali rutinně plánovaně, ne? O to jí asi šlo.
Jako nepřirozený porod bere variantu přijít na čas, operace, a za 50 minut hotovo.

S epidurálem to moc "přirozený" není, ne? (ale pisatelka asi myslela vytlačím po jakékoli medikaci = přirozený porod)

Nějak chybí informace nakolik přirozeně se porod připravoval těch 26 hodin. Že by dle stanov HZNP celou dobu ležela přikurtovaná k monitoru bez možnosti se pohybovat?

Breb
Breburda
Treperenda
Treperenda

1477 příspěvků
04. listopad 2007
Liberecko
Příspěvekod Ratta » čtvrtek 19. duben 2012, 11:23
Amazonka01 píše:No, přijde mi to úúúplně stejné, jako kdekoliv u nás :), jen asi přesunu někam jinam, páč o přirozený porod nejde (a ani nešlo ;)).

Jj, nevěděla jsem, kam to dát.

Dobré jsou ty hlášky v diskuzi pod tím :D
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Amazonka01 » čtvrtek 19. duben 2012, 11:28
Breburda píše:Ahoj,

Možná toho dojmu nabyla pisatelka pravděpodobně proto, že ji pod nůž nevzali rutinně plánovaně, ne? O to jí asi šlo.
Jako nepřirozený porod bere variantu přijít na čas, operace, a za 50 minut hotovo.

S epidurálem to moc "přirozený" není, ne? (ale pisatelka asi myslela vytlačím po jakékoli medikaci = přirozený porod)

Nějak chybí informace nakolik přirozeně se porod připravoval těch 26 hodin. Že by dle stanov HZNP celou dobu ležela přikurtovaná k monitoru bez možnosti se pohybovat?

Breb

Spíš šlo o klasický omyl, kdy přirozený = vaginální a pak už je jen sekce. Málokdo ví, že přirozený porod je způsob vaginálního porodu a že má přesná pravidla.
Amazonka01

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Petulka82 » čtvrtek 19. duben 2012, 11:37
Tohle jsem ted měla na gyndě :) Sestřička: "Oba porody přirozeně?" Já: "No... oba byly vyvolávané." S: "Ale já myslím přirozeně jako..." Já: "Vaginálně? Tak to oba."
Petulka82
Diskutérka
Diskutérka

2634 příspěvků
27. červen 2008
Karlovarsko
Příspěvekod Breburda » čtvrtek 19. duben 2012, 11:43
Amazonka01 píše:
Breburda píše:Ahoj,

Breb

Takhle jsem to myslela, vypadlo mi z hlavy slovo vaginální. :)

Spíš šlo o klasický omyl, kdy přirozený = vaginální a pak už je jen sekce. Málokdo ví, že přirozený porod je způsob vaginálního porodu a že má přesná pravidla.
Breburda
Treperenda
Treperenda

1477 příspěvků
04. listopad 2007
Liberecko
Příspěvekod E-liska » čtvrtek 19. duben 2012, 12:28
Amazonka01 píše:No, přijde mi to úúúplně stejné, jako kdekoliv u nás :), jen asi přesunu někam jinam, páč o přirozený porod nejde (a ani nešlo ;)).

Souhlas, taky v tom nevidím nic nevšedního, krom zeměpisného místa a toho, že jsme se dozvěděli, že v Číně se běžně rodí sekcí podle časového harmonogramu (což mě ani v nejmenším nepřekvapuje) a kolik tam stojí soukromá péče (což mě opět nepřekvapuje).
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 19. duben 2012, 13:49
Petulka82 píše:Tohle jsem ted měla na gyndě :) Sestřička: "Oba porody přirozeně?" Já: "No... oba byly vyvolávané." S: "Ale já myslím přirozeně jako..." Já: "Vaginálně? Tak to oba."

To má sestra měla při porodu horší pokřik sestry :

Otec dítě stejný "Pepíček Nováků "??

Má sestra byla vdaná,její manžel u ni stál, měla jeho jméno a ten dotyčný Pepíček Nováků byl uveden někde v počítači, odkud to ta zdravotnice četla proto, že sestra před 8-mi lety měla závažnou nehodu, při které ji šlo o život a také došlo i k poškození plodu a byl vyvolán potrat...

Samozřejmě, že švagr o všem věděl, ale nic moc pocit při takovéhle situaci!
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Samana » čtvrtek 19. duben 2012, 13:55
no, tak vietmam teda nedávám :-O
Samana
Klábosilka
Klábosilka

421 příspěvků
27. červenec 2009