ADV TOP
ADV LEFT

3.porod-kde jsem udělala chybu?

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Bridget » pátek 11. květen 2012, 08:04
Ahoj holky..

docela těžko se mi o tom píše,ale cítím,že bych potřebovala se vypsat a zjistit názor někoho objektivního,někoho,kdo v této chvíli není "zbaven" zdravého rozumu pod tíhou poporodních hormonů..

Před týdnem jsem porodila své třetí dítě, chlapečka, váhy i míry průměrné..

První dítě jsem rodila 14 hodin, z toho 7hodin šílených bolestí,ale mimi pak vyklouzlo jak po másle..
Druhé dítě od prvních bolestí 7hodin,šílené bolesti skoro žádné,klystýr byl..byla to rychlovka..

Když jsem zjistila,že jsem potřetí těhotná,tak jsem se začla porodu bát,během těhu to odeznělo,ale ke konci už strach pomalu zas přicházel..ne velký,ale měla jsem divný pocit..
Celé třetí těhu bylo náročné,jak pro mě tělesně (od nevolností,přes bolesti kyčlí,stydké kosti apod.-dle dr.se to prostě stává..)
Porod trval od prvních bolestí 6hodin,2hodiny jsem byla v porodnici..přijela jsem otevřená na 5cm..tak jsem zajásala..jenže pak začly šííílený bolesti do kříže,kyčlí,nohou a já po několika bolestech škrábala zeď..
Klystýr jsem nedostala,páč PA naznala,že by se to nemuselo stihnout,ale přitom mi řekla,že do rána to snad stihnem (do rána zbývalo 5hodin)..
Otvírala jsem se pomalu,pak jsem prosila manžela,ať jde za PA,že už to nevydržím,že chci něco na bolest..ona přišla,vyšetřila mě a zjistila,že branka?je skoro zašlá..tak jsme začali přitlačovat..už jsem byla úplně vyřízená a občas i řvala bolestí (cítila jsem se jak trubka před PA)..v době bolestí mi PA se nějakou další PA napichovaly žílu - asi oxytocin..říkala jsem jim,která žíla je dobrá,z které mi berou krev - neposlouchaly a napichovali si v největších bolestech jinou,která byla naprosto nevhodná,takže mě tam v šííílených bolestech napichovaly..navíc už jsem měla mimi v por.cestách a styd.kost mě šíleně bolela,myslela jsem,že prasknu..už jsem to nemohla vydržet..a na posteli jsem se otočila na bok,ony mě stále chtěly napichovat,páč se jim to nedařilo do té žíly,kterou chtěly..pak na mě křičely,ať se otočím,jenže já se mohla otočit až po bolesti,stydká kost málem praskala spolu s kyčly a stehny ve švech..bolest neuvěřitelná..chce se mi brečet,když to píšu..
Pak PA řekla,že jdem na kozu tlačit a když mě musela s manželem smykem táhnout po chodbě,páč jsem nemohla chodit,tak na mě křičela,že musím jít..ale to prostě nešlo,myslela jsem,že se rozpadnu..
no a na koze jsem dr.prosila,aby mi pomohl,že dítě prostě už nevytlačím..nepomohl,naštěstí stačilo jedno zatlačení..
ale ta bolest styd.kosti a kyčlí .. nevydržitelná.. nebyla jsem pomalu ani schopná se na mimi podívat.. pak už to šlo..no,prostě můj nejhorší porod..

Na poporodním jsem zjistila,že nemůžu pořádně chodit-kyčle,styd.kost,šílený bolesti,nebyla jsem schopná malého ani nést..takže jsem ho musela nechávat u sester a nosily mi ho na kojení..
Léky na bolest nezabraly,až potom několik injekcí..
Naštěstí ty bolesti už povolily,chodit můžu,ale moc toho neujdu,naštěstí je manžel doma..

Udělala jsem někde při porodu chybu?? Třeba tím,že jsem měla takový divný,nevysvětlitelný strach?? Já nevím..
Stalo se vám něco podobného??
Třeba se to běžně stává a já z toho dělám zbytečnou vědu,že??
Každopádně pro mě to byl hrozný zážitek..a to jsem si přála si porod "užít"..

Díky za vyslechnutí..
Bridget
Klábosilka
Klábosilka

523 příspěvků
05. květen 2011
Příspěvekod Frolic » pátek 11. květen 2012, 08:23
Ahoj Inko,

moc mě to mrzí, já ti jen porádím, aby sis třeba napsala Naje o radu ohledně bachovek, aby jsi se s porodem vyrovnala, pokud to potřebuješ :sunny:
Frolic
Diskutérka
Diskutérka

2031 příspěvků
15. září 2008
Příspěvekod Amazonka01 » pátek 11. květen 2012, 08:31
Chybu jsi urcite neudelala zadnou, ty bolesti mohly byt z bocniho postaveni miminka v deloze, kdy dite musi zrotovat vlastne celou delohu. Nicmene tohle ma poznat PA a navrhnout ulevovou polohu, pripadne by mohl pomoci epidural - lepsi uvolneni panve a snazsi rotace. To same rozestup symfyzy behem porodu, casto by stacilo zvolit jen jinou polohu.

Takze suma sumarum, stacila dobra PA (pripadne lekar), a mohla jsi mit porod zcela jiny. Ale i tak moc gratuluju :)
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Pixar » pátek 11. květen 2012, 08:43
Jsi skvela, jak jsi to zvladla a nerozkopala jim xichty, sorry...
Pixar
Diskutérka
Diskutérka

2979 příspěvků
01. leden 2008
Příspěvekod Mirabelka1 » pátek 11. květen 2012, 08:47
Ty voe... kudla se mi otevírá v kapse!!!! :grr: :grr:

Za co by si kočko asi tak mohla?

Já teda to teda z popisu vidím, jako naprosté selhání personálu!!! Snad ani ke krávě ve stáji se nechovají tak hrubě...
Dle mne psychika je na porodu sakra, přesakra důležitá... to Ti teda "pomohli"!!!
Už před porodem, se tam mohl najít někdo vstřícnější, více řešit tvé bolesti už před porodem, psychiku taktéž.
V průběhu porodu, to už ani nemám slov...
Hlavně, že výsledek je OK, matka a dítě vpořádku... že... Co se o trochu víc snažit... proč...
Fakt se k nám chovaj jak k dobytku...

Jako, osobně mám zkušenost se svým strachem u druhorozené. Šla o něco dřív. Já nebyla na porod ještě psychicky připravená. První porod byl úžasný (jako jasně, bolesti jak prase, trvalo to, ale celkově jsem prostě z prvního porodu nadšená). Byla jsem plna odhodlání, dítko strašně chtěla, takže to bylo o tom, jo, jo!!! holka malá, pojď do toho, vše zvládnem. Měla jsem úžasný personál a prostředí. Takže druhého jsem se vůbec nebála. Ale když to přišlo, já nechtěla "malou prostě ještě pustit". Dochtoři už ovšem rodit chtěli, nevím, buď to chtěli mít už za sebou, nebo tam opravdu byly indície, které ukazovaly, že jistější bude prostě rodit.
No ale tadle má nechuť a strach, se dle mne v tom porodu hodně projevila. Hrozné bolesti, opravdu porod nic moc. Vše dopadlo dobře, ale hezké vzpomínky na to nemám.
Možná, že měl někdo pořešit, že dítě jde dřív, to tělo matky prostě není ještě připravený.... a vést ten porod jinak. Ale je fakt, že byl pupečník obtočený, a apgar nižší... takže celkově to zas tak nikomu nevyčítám. Jsem vděčná, že jsme obě tady.

Naštěstí moje holky jsou opravdu jak den a noc. První krásný porod, potom však tři měsíce dítě naprosto odstřel. No ono asi celoživotně, takový oříšek jest má prvorozená :D Druhá - porod hrůza, ale pak celkově dítě anděl, dítě, které Vás dennodenně dobíjí pozitivní energíí. A to už víc jak tři roky :erik:
Takže se to alespoň tak hezky kompenzuje.

Přeju moc, moc, ať se z toho brzy oklepeš, a jen zdravíčko, radost a tak přeju!!!!
Mirabelka1
Howgh
Howgh

7364 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Mirabelka1 » pátek 11. květen 2012, 08:47
Pixar píše:Jsi skvela, jak jsi to zvladla a nerozkopala jim xichty, sorry...

:grr: :D ... tak nějak...
Mirabelka1
Howgh
Howgh

7364 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Gehenna » pátek 11. květen 2012, 08:49

Chtěla jsem napsat něco velice podobného :grr:

Ty jsi chybu neudělala, zato lidi, co by věci měli rozumět, nejspíš upřednostnili rutinu před tebou :-?
Gehenna
B-C Kašpar

26188 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Lydushe » pátek 11. květen 2012, 08:51
Bridget, podle toho co píšeš jsi vůbec nezklamala a ani neudělala chybu. Zdá se mi, že velice selhal personál v porodnici.
Užívej si miminka a až se trošku usadíte, tak, pokud bys měla pocit,ž e je to nedořešené, zkus nějakou terapii. Naja míchá bachovky a Gia dělá různé terapie. Tak se to poporodní trauma dá zpětně řešit. Taky se dá použít aromaterapie.

Já jsem rodila třemi různými způsoby, byla jsem i jako doprovod u porodu a bohužel tohle není ojedinělá situace :-? Personál v porodnici prostě "jede" a nějaká rodička, osoba jedinečná s jedinečnými potřebami, mu je prostě putna..
Lydushe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

10709 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod Petrisab » pátek 11. květen 2012, 09:53

Přesně tak. Přeji, aby tě smutek co nejdřív přešel a gratuluji k chlapečkovi :erik:
Petrisab
Klábosilka
Klábosilka

539 příspěvků
05. září 2010
Příspěvekod Bridget » pátek 11. květen 2012, 10:26
Jee,vy jste hodný,fakt díky za komentáře..

Já se při tom porodu cítila jak trubka,co rodí potřetí a neumí to, a navíc je trapná..a ještě tam heká a řve,že to nezvládne..
u předchozích porodů jsem skoro nehekla..

Já sama nevěděla,o co jde a proč to tak straaaašně všechno bolí..oni se mě neptali..co a kde bolí..říkala jsem si,jestli jsem neměla toho víc nastudovat o porodu a tak..

Každopádně fakt moc díky..brala jsem to jako svou chybu,svoje selhání..
VELKÉ DÍKY.
Bridget
Klábosilka
Klábosilka

523 příspěvků
05. květen 2011
Příspěvekod Mafaf » pátek 11. květen 2012, 11:07
Bridget,

zvldála jsi to skvěle :erik: . Klobouk dolů. Jsem kliďas, ale ty PA bych zabila :grr: . Fakt hnus.
Gratuluju k třetímu ;) a i tobě, žes to zvládla :-*
Mafaf
Drbna
Drbna

4222 příspěvků
11. prosinec 2007
prostě doma
Příspěvekod Lydushe » pátek 11. květen 2012, 11:56
Bridget píše:Jee,vy jste hodný,fakt díky za komentáře..

Já se při tom porodu cítila jak trubka,co rodí potřetí a neumí to, a navíc je trapná..a ještě tam heká a řve,že to nezvládne..

Já sama nevěděla,o co jde a proč to tak straaaašně všechno bolí..oni se mě neptali..co a kde bolí..říkala jsem si,jestli jsem neměla toho víc nastudovat o porodu a tak..

VELKÉ DÍKY.

to znám. ;) trubka co rodí potřetí.
Je krásný jak každé dítě přichází na svět svým způsobem.
třetí porod mě bolel nejvíc a byl tak jiný. Nejvíc jsem řvala.. byla to pěkná fuška.
Naštěstí díky za skvělou porodní bábu... jinak bych skončila bůhví kde.
Lydushe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

10709 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod Klaris » pátek 11. květen 2012, 12:09
Lydushe píše:

VELKÉ DÍKY.

třetí porod mě bolel nejvíc a byl tak jiný. Nejvíc jsem řvala.. byla to pěkná fuška.

podepisuju
ráda za porod doma
chovat se ke mě personál jak popisovala Bridget, tak jim do toho ksichtu asi taky kopnu ;) (i kdyby to mělo být jen bolestí..taky to byla u třetího největší výživa..)
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

8481 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Mafaf » pátek 11. květen 2012, 12:23
Tak mne napadlo, že by MISS mohla založit B-C PORODNICI ;)
Mafaf
Drbna
Drbna

4222 příspěvků
11. prosinec 2007
prostě doma
Příspěvekod Gehenna » pátek 11. květen 2012, 12:32
Lydushe píše:

VELKÉ DÍKY.

Přidávám se :-?
Gehenna
B-C Kašpar

26188 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.