ADV TOP
ADV LEFT

3.porod-kde jsem udělala chybu?

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Fronicka » pátek 11. květen 2012, 12:42
Ahojky, jsi skvělá, že jsi to vydržela a k personálu nemám co dodat :grr: Jsem ve stejné situaci, skoro stejné. Čekám třetí dítě, první porod dlouhý a bolestivý, druhý rychlý a docela v poho. Teď mám od začátku těhu nějaké problémy (hematomy, bolest stydké kost, že někdy nemůžu ani chodit a momentálně šílené křečáky až na rodidlech) porodu se teď bojím nejvíc. Musím se nějak dát dohromady nebo to nebude dobré. :-?
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Fronicka
Krafařka
Krafařka

892 příspěvků
31. srpen 2010
Zlínský kraj
Příspěvekod Lydushe » pátek 11. květen 2012, 12:55
Fronicko dula? Porodní asistentka samostatně pracující. Je tam někdo takový? Kdo by se o tebe postaral, podpořil tě?
Lydushe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

10709 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod Fronicka » pátek 11. květen 2012, 13:13
Lydushe píše:Fronicko dula? Porodní asistentka samostatně pracující. Je tam někdo takový? Kdo by se o tebe postaral, podpořil tě?

Určitě někdo ano, musím to zjistit. Díky
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Fronicka
Krafařka
Krafařka

892 příspěvků
31. srpen 2010
Zlínský kraj
Příspěvekod Lydushe » pátek 11. květen 2012, 13:19
Fronicka píše:
Lydushe píše:Fronicko dula? Porodní asistentka samostatně pracující. Je tam někdo takový? Kdo by se o tebe postaral, podpořil tě?

Určitě někdo ano, musím to zjistit. Díky

Tak držím palce. Hodně mi pomohlo mít u sebe někoho, kdo mě podpořil a znal trochu porodní proces. I jsme si povídali před porodem o obavách, o tom, proč co a jak.. A ujištění někoho, kdo tomu rozumí a má zkušenost, bylo pro mě hodně úlevné.
Lydushe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

10709 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod Vrtina » pátek 11. květen 2012, 14:29
Mně teda napotřetí hodně pomohlo vlézt do takové porodnice, kde jsem se nikoho nebála, spíš jsem se tam těšila (Vrchlabí), a prostě rodit v prostředí, kde se člověk může chovat pudově, s lidma , který zná a před kterýma se nestydí ani řvát (manžel a soukromá PA), případně ostatní mít na háku (ale k tomu vede dlouhá cesta v sobě sama). Porod se nám podařil tak přirozený, že to ani víc nešlo. Výběr místa a osob je důležitý! Ale nic si nevyčítej, oni se prostě nechovali správně!
Vrtina
Treperenda
Treperenda

1227 příspěvků
06. květen 2008
Plzeňsko
Příspěvekod Romisek » pátek 11. květen 2012, 14:48
Lydushe píše:
Bridget píše:Jee,vy jste hodný,fakt díky za komentáře..

Já se při tom porodu cítila jak trubka,co rodí potřetí a neumí to, a navíc je trapná..a ještě tam heká a řve,že to nezvládne..
u předchozích porodů jsem skoro nehekla..

Já sama nevěděla,o co jde a proč to tak straaaašně všechno bolí..oni se mě neptali..co a kde bolí..říkala jsem si,jestli jsem neměla toho víc nastudovat o porodu a tak..

Každopádně fakt moc díky..brala jsem to jako svou chybu,svoje selhání..
VELKÉ DÍKY.

to znám. ;) trubka co rodí potřetí.
Je krásný jak každé dítě přichází na svět svým způsobem.
třetí porod mě bolel nejvíc a byl tak jiný. Nejvíc jsem řvala.. byla to pěkná fuška.

Naštěstí díky za skvělou porodní bábu... jinak bych skončila bůhví kde.

Rodila jsem teď v sobotu - potřetí. A ano, připadala jsem si jak trubka, co rodí potřetí a neví vůbec nic. Naprosto jsem byla ohromena - tou rychlostí, tou mírou bolesti. PA mě nechala v tom vykoupat... Nebo si myslela, že potřetí už to zvládnu levou zadní. Naštěstí tam byl manžel, masíroval záda, byl tam. PA si pak naštěstí všimla, že panikařím a poradila.
Stejně na to nemám hezké vzpomínky, chtěla jsem to JINAK. Ale malý měl jinou představu, jak se drát na svět.

Třetí porod byl naprosto nejhorší. Tak třeba se mi to vrátí v optimistickém dítěti, ha ha.
Romisek
Treperenda
Treperenda

1376 příspěvků
30. květen 2007
pod Orlickými horami
Příspěvekod Bridget » pátek 11. květen 2012, 15:04
Holky,fakt jsem ráda,že jsem tu našla podporu..už to moc pomáhá..jednak v tom,že to znovu odprožívám,když to píšu a můžu si uvědomit spoustu věcí,co se staly při porodu a já je v té chvíli nechápala a neporozuměla jim..a také v tom,že začínám věřit tomu,že to nebyla moje chyba,že jsem nebyla trapná trubka..

Jinak k PA - určitě to je v soukromí fajn ženská :-),ale fakt mi neporadila a brala to rutinně..navíc mi řekla že: např.pomáhám sprcha,sedět na balonu s co nejvíce roztaženýma nohama..no,tak jsem to dělala..jenže v mé situaci,kdy mě ty kyčle bolely a styd.kost taky,tak to byla asi nejhorší poloha..chjo..

Jak jste tu některá psala..nechala mě v tom vykoupat..

Fakt mi moc pomáhá vědomí,že jsem za to nemohla a že nejsem "máčka" nebo "slaboch"..

Díky.
Bridget
Klábosilka
Klábosilka

523 příspěvků
05. květen 2011
Příspěvekod Bridget » pátek 11. květen 2012, 15:06
Fronicka píše:Ahojky, jsi skvělá, že jsi to vydržela a k personálu nemám co dodat :grr: Jsem ve stejné situaci, skoro stejné. Čekám třetí dítě, první porod dlouhý a bolestivý, druhý rychlý a docela v poho. Teď mám od začátku těhu nějaké problémy (hematomy, bolest stydké kost, že někdy nemůžu ani chodit a momentálně šílené křečáky až na rodidlech) porodu se teď bojím nejvíc. Musím se nějak dát dohromady nebo to nebude dobré. :-?

Měla jsem ty samé těhu problémy jako Ty.. ale to neznamená,že budeš rodit stejně..
Určitě se řiď rad holek tady a nějak to promysli a vyřeš než půjdeš rodit..

Přeju krásný porod a krásné vzpomínky na něj..
Bridget
Klábosilka
Klábosilka

523 příspěvků
05. květen 2011
Příspěvekod Cheia » pátek 11. květen 2012, 15:36
Bridget, neudělala jsi špatně vůbec nic!!! Jak už psaly holky, byla chyba na straně personálu a ty jsi skvělá, žes to vůbec přežila, fakt. Pokud bude ještě nějaké příště, určitě by to chtělo si v těhotenství najít někoho, kdo by ti pomohl to zpracovat a případně empaticky doprovodil k porodu..

Fronicko, určitě se po nějaké té dule, soukromé porodní asistentce poohlídni. U porodu to dělá moc, a v Tvém případě už teď je třeba s někým pořešit Tvé strachy.

Já měla první nemocniční porod hrozný, skončilo to kleštěmi, dlouho jsem se nemohla fyzicky a ještě déle psychicky vzpamatovat :( Ale zpětně už taky vím, že to nebylo mnou, ale zdravotníky okolo.

Oproti tomu druhý porod, kde jsem si už na začátku těhotenství sehnala skvělou dulu, chodila k ní na cvičení, které opravdu tělo hezky připravilo k porodu (žádné bezduché posilování a nácvik řízeného tlačení, fuj), dopadl naprosto fantasticky a bez problému (tak rychle, že jsem to ani do porodnice nestihla). Ta psychika a podpora doprovodu je moc důležitá.
Cheia
Kecka
Kecka

1800 příspěvků
07. prosinec 2008
Příspěvekod Zuza77 » pátek 11. květen 2012, 15:59
Cheio, odkud je ta skvělá dula, můžu-li se zeptat?
Zuza77
Howgh
Howgh

12845 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Delin » pátek 11. květen 2012, 16:46
Fronicko, jen k tomu pojmosloví. Dula je hrozně fajn ženská podpora, ale její úloha je úplně jiná než porodní asistentky. Jde k porodu jakoby za tvojí kamarádku, proto je dobré dulu poznat dostatečně dlouho dopředu. Abys věděla, že si sednete. Že chceš podporu právě od téhleté konrétní ženy. PA by naopak měla být především tím profesionálem, který rozumí porodním mechanismům, umí vidět, co se právě v tu danou chvíl děje a umí na to reagovat, poradit ti či pomoci. Já jsem zatím narazila jen na velmi málo nemocničních PA, které tohle umí, často na mne půdobí spíš jako ty, které asistují při porodu, ale nikoli rodičce, spíše lékaři a jedou si ve své rutině.

Zakladatelko je mi to líto. Chápu tě, sama mám třetí porod před pár měsíci. Drž se!
Delin
Diskutérka
Diskutérka

2106 příspěvků
12. leden 2011
Příspěvekod Fronicka » pátek 11. květen 2012, 17:22
I já vám všem moc děkuji za rady!
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Fronicka
Krafařka
Krafařka

892 příspěvků
31. srpen 2010
Zlínský kraj
Příspěvekod Cheia » pátek 11. květen 2012, 18:22
Zuza77 píše:Cheio, odkud je ta skvělá dula, můžu-li se zeptat?

Brno. Je to nejenom empatická duše, takový porodní anděl, ale právě velmi dobře rozumí i těm porodním dějům, umí přesně poradit a pomoct - poradit polohu, naordinovat homeo apod. I když studovaná porodní asistentka není, je v tom lepší, než ty nemocniční studované.
Cheia
Kecka
Kecka

1800 příspěvků
07. prosinec 2008
Příspěvekod Gaia » sobota 12. květen 2012, 05:24
Bridget, určitě jsi nic nezpackala ty a nejsi máčka nebo slaboch. ;)

Já jsem řešila sama v sobě třetí ne tolik povedený porod taky dost dlouho. A to žiju v zemi (Kanada) kde mám legálně možnosti domácího porodu, doktoři se chovají slušně, poslouchají tvoje připomínky...prostě v tomhle ohledu pohoda, velká tolerance...takže moje frustrace vůbec nebyla spojená se systémem. A přesto jsem se cítila že jsem selhala. Protože se mi nezadařil přirozený porod - ve chvíli kdy jsem dostávala halucinace z bolesti jsem si řekla o epidurál a pak už můj porod nebyl můj... Ale já si to všechno naplánovala jinak, navíc můj druhý porod bych skvělý, přirozený a povznášející (jo, fakt..skoro orgasmický :D ),takže svůj třetí porod jsem čekala ve stejných vlnách. A houby. A dobře mi tak. Byla to pro mě taková mírná facka abych byla pokorná a moc neprudila. Naší nejmladší jsem porodila, díky jejímu obtížnějšímu příchodu na svět máme spolu hodně silný svazek, což si myslím bude přínost vzhledem k tomu jak je bláznivá a nevypočitatelná.... Prostě věci se dějou protože se tak mají dít.
Moc ti přeju abys taky našla důvod proč se věci děly tak jak se děly. :erik:
Gaia
Diskutérka
Diskutérka

2295 příspěvků
30. říjen 2006