ADV TOP
ADV LEFT

Proč se má při porodu ne/tlačit?

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Vydra » středa 28. listopad 2012, 21:19
Dotaz je asi hloupý, ale prostě mi to nedá.
Když čtu deníčky o domporodech nebo přirozených porodech, skoro vždy se dočtu, že tělo "tlačilo samo" nebo nějak podobně je to formulováno. Proč tedy při porodech v porodnicích říká doktor popř. PA, kdy má maminka tlačit, popřípadě kdy tlačit nemá?
Naposledy upravil Vydra dne 29. listopad 2012, 21:59, celkově upraveno 1
I ZA MRAKY POŘÁD SVÍTÍ SLUNÍČKO
Na vola nenarazíš, ten do tebe vrazí sám.
Vydra
Howgh
Howgh

8121 příspěvků
05. říjen 2007
Plzeň
Příspěvekod Sendy » středa 28. listopad 2012, 21:24
To nevim a ani při jednom porodu jsem možnost tlačit neměla, takže fakt neposloužím... kontrakce byly naprosto dostatečné a pokud by nebyly mám dojem, že bych stejně s tím povoleným břichem nevytlačila nic....spíš jsem měla problém s tím, že mi nebylo povoleno ty kontrakce mít :roll:

Tak přece někdo ten porod řídit musí... jinak by se mohlo rodit doma...
Sendy
Howgh
Howgh

6034 příspěvků
21. říjen 2006
Příspěvekod Klaris » středa 28. listopad 2012, 21:27
protože si dr a PA myslí, že to vědí líp než rodičky, zvláš´t když jsou prvo-

a to bez legrace - první dva porody mě nutili tlačit na jejich povel ,aniž bych já nutkání na tlačení pociťovala, navíc na koze, kteroužto polohu nesnáším

u třetího porodu doma mě to nutilo tlačit (aniž by přítomná PA cokoli říkala, že teď už teda jako můžu) , ne že by to tlačilo samo, ale já tlačila ze svého pocitu jak o dušu ;) konečně jsme měla pocit, že rodím (a ten teda setsakra byl ;) ) a ne že jsem rozena
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

8385 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Marka » středa 28. listopad 2012, 21:30
mi to tlačilo samo, vůbec se to nedalo ovlivnit, naštěstí nikdo mi nic neříkal, čekali vždy na kontrakci...
Marka
Diskutérka
Diskutérka

2926 příspěvků
21. září 2006
ÚB 2006
Příspěvekod Sharki » středa 28. listopad 2012, 21:35
Mě by spíš zajímalo, proč spousta rodiček dostává příkaz "ještě netlačit" ikdyž je to už nutí...?

Jinak možná když se rodí s epidurálem, tak by ty vypuzovací kontrakce nemusely být tak znatelné a tělo samo lehce otupělé?
Sharki
Drbna
Drbna

4226 příspěvků
16. červenec 2007
severni morava
Příspěvekod Kobylkalucni » středa 28. listopad 2012, 21:35
Přesně takhle jsem to měla i já. Poslední chvilky před porodem jsem vnímala každou kontrakci, tělo se mi samo naštelovalo do příjemné polohy ( PA mi ji pochválila ), pak už mi tělo i začalo přitláčet. A pak přišla doktorka, povel "na záda, zapřít nohy a Téééď tlačit". Nebyla jsem vůbec schopná jakékoliv námitky, ani mi to v onom stavu a bleskové rychlosti neseplo. Autopilot se mi okamžitě vypl, najela jsem na doktorčino manuální ovládání, kontrakce jsem přestala cítit a tlačila jsem na povel. Doteď jsem přesvědčená, že pokud bych zůstala na všech čtyřech, tlačila si podle sebe a netlačila na sílu, tak zkončím bez zranění. Takhle mě šili asi půl hodiny a rok jsem ještě měla problémy, nezavedla jsem si tampon a samozřejmě i ostatní související věci šly velmi špatně. Mimochodem když už jsme u toho, proč, když už tělo samo začíná přitláčet, tak rodička dostane povel " ještě dvě, tři kontrakce prodýchat, netlačit" ?

Edit. Sharki, máme stejný myšlenkový pochod :-). Já jsem rodila bez epidurálu, bez oxytocinu, jen mi píchli vodu, do příchodu doktorky jsem maximálně poslouchala tělo a stejně jsem si musela dvě kontrakce prodýchnout bez tlačení ( jako kdyby to šlo tak snadno ovlivnit, že...)
Naposledy upravil Kobylkalucni dne 28. listopad 2012, 21:38, celkově upraveno 1
Kobylkalucni
Krafařka
Krafařka

750 příspěvků
30. říjen 2008
Příspěvekod Sendy » středa 28. listopad 2012, 21:37
Sharki, můj případ, prý ještě dítě nedorotovalo... stejně to nebylo nic platný... jako jak mám při porodu zrušit kontrakci? Jednou jsem to zkusila a naštěstí mi došlo, jakou dělám blbost, takže dítě se narodilo pro personál neplánovaně a nikdo u mě v tu chvíli nebyl...
Sendy
Howgh
Howgh

6034 příspěvků
21. říjen 2006
Příspěvekod Ivuškas » středa 28. listopad 2012, 21:44
Prvni porod - lekarka mi sdelila, kdy tlacit, mne se fyzicky nechtelo, PA rajtovala po brise, poraneni i siti velky, dite 3.790 g. Druhy porod - lekarka sice pritomna byla, ale porod byl az do posledni chvile muj - zatlacila jsem snad jednou ci dvakrat a fakt jen, abych si ulevila, ten pocit, ze to prakticky neni treba me prekvapil. Poraneni minimalni, dite 4.400 g. Takze u porodu se tusim asi opravdu tlacit nemusi, pokud lekar nema prilis velke ambice ;)
Ivuškas
Klevetnice
Klevetnice

3423 příspěvků
04. únor 2010
Liberecko
Příspěvekod Maggiemae » středa 28. listopad 2012, 21:46
Straší se nezašlým lemem, který prý jinak oteče a dítě už vůbec neprojde. No nevím, jediný porod, kde mi ho kdo zkoumal, byl ten první, tam se snažili asi hodinu čekat, jestli nezajde, nakonec se ukázalo, že když si v kontrakci přitlačím, tak normálně zaroluje pryč a po kontrakci se zase objeví. U dalších třech porodů to nikdo nezkoumal, a tak jsem rodila, kdy jsem chtěla.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5118 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Maggiemae » středa 28. listopad 2012, 21:48
Jinak dle mého názoru plynou povely k tlačení z toho, že to ženě na zádech jaksi příliš nejde a tudíž se jí musí nutně pomoct. Mně to takhle nejde ani vleže ve vaně. Ve všech vertikálních polohách to šlo tak nějak samo.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5118 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Bianka » středa 28. listopad 2012, 21:49
Pro mě věc taky nepochopitelná. Snad doktoři dostanou časem rozum, trochu polidštěj a našim dcerám už nebude diktováno, kdy zatlačit a kdy netlačit.
Hi, bych s těma doktorama šla na WC až půjdou na velkou a taky bych jim říkala kdy maj tlačit a kdy ne :D Třeba by se chytli za nos ;) A co na WC,... na kozu bych je dala :)
Bianka
Diskutérka
Diskutérka

2288 příspěvků
03. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Vydra » středa 28. listopad 2012, 21:59
Bianko, dobrý :hura:

Moc děkuji, už vím, že mám co přidat do PP 8-)
I ZA MRAKY POŘÁD SVÍTÍ SLUNÍČKO
Na vola nenarazíš, ten do tebe vrazí sám.
Vydra
Howgh
Howgh

8121 příspěvků
05. říjen 2007
Plzeň
Příspěvekod Lora » středa 28. listopad 2012, 22:01
Zažila jsem porody v nemocnici, kdy mi do toho mluvili... doma, kde mi do toho trochu (minimálně) mluvila PA a jeden, kdy jsem rodila doma sama a nemluvil mi do toho nikdo.
Věřím v naslouchání a komunikaci s vlastním tělem a při porodu i s miminkem. Je to v zásadě tak "primitivní" proces, že běží sám. Když do toho procesu rodící ženě v porodnici od začátku někdo zasahuje, pak si umím představit, že některá může být tak zmatená, že soulad se svým rodícím tělem někde cestou poztrácí a pak ani neví, kdy tlačit / netlačit. Někdo může podlehnout úzkosti a miminko "zadržovat", někdo naopak přehnaně "vytlačovat". Kdyby nás tak nechali na pokoji :roll: .
Pro mě zajímavá zkušenost "sama doma" (nechtěla jsem, nedoporučuji ;) ) - byly chvíle, kdy jsem šla kontrakci naproti, i kdy jsem šla jakoby trochu proti ní. Asi to bude ponejvíce o té rotaci miminka. Ochraně hráze. Připravenosti rodičky chytnout pořádně dítě, aby nespadlo na zem :) .
Lora
Lora
Klevetnice
Klevetnice

3209 příspěvků
07. únor 2007
Praha
Příspěvekod Blanka » středa 28. listopad 2012, 22:08
haha opět připomínka mého třetího porodu, já v kleče říkám Sašovi, rodím a studentka PA mně říká, ještě ne, PA říkala za půl hodiny. Jen škoda, že jsem trvala na svém a přivedli ji :( mohla jsem si krásně porodit v kleče. Ona bohužel došla, otočily mě na záda, zakázaly tlačit, rukou držely v cestách Julčinu hlavičku (tak popisuje manžel), aby si nachystaly věci :grr:
Blanka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4038 příspěvků
21. září 2006
JV Morava
Příspěvekod Johanka83 » středa 28. listopad 2012, 22:13
Tohle téma mi jde do rány. Doktoři mi tvrdili, že nerodím, měla jsem kontrakce do zad a ta jejich sonda na břiše to prostě nepobrala. Až vnitřní vyšetření ukázalo, že šup šup. Jenže asi jsem citlivá na změny, takže převoz do porodnice - stop kontrakcím, změna polohy z kleku na kozu - stop kontrakcím. Když se mi v kleče chtělo přitlačit, tak mi říkali, že ještě ne. A pak mě nahnali na kozu a tlačte až bude kontrakce, no a nebyla, tak mi řekli, že mám prostě tlačit. Pocit divný a šitá a nastřižená jsem byla děsně. :-?

A od té doby si lámu hlavu, jak bych poznala, že už, když jsem prostě měla pocit, že se mi nechce a přitom mi říkali, že už jo.
Johanka83
Diskutérka
Diskutérka

2205 příspěvků
16. březen 2009