ADV TOP
ADV LEFT

Proč se má při porodu ne/tlačit?

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Sharki » pátek 30. listopad 2012, 13:05
Gehenna píše:
Ivuska.h píše:
Bjanka píše:Děkuju za informace o tom, že "vracení se" mimina je normální :erik: Dřív jsem o tom neslyšela, myslím, že ani Stadelmannová o tom nepíše a když nad tím tak uvažuju, tak jsem z toho byla trochu nervózní a lecos se tím vysvětluje.

Tohle jsem já měla naštěstí vypozorované od porodů našich fen, takže mě ani nenapadlo, že by to mělo být jinak :D

A nemohlo by se to lidským porodníkům povinně rok co rok ukazovat? Aby neměli tendence zasahovat, že by se mrkli, jak rodí takové zvíře? :D

takže jsme zase u toho, že nejlepší asistence k porodu je veterinář :D
Sharki
Drbna
Drbna

4226 příspěvků
16. červenec 2007
severni morava
Příspěvekod Ratta » pátek 30. listopad 2012, 13:15
Sharki píše:
Gehenna píše:
Ivuska.h píše:
Bjanka píše:Děkuju za informace o tom, že "vracení se" mimina je normální :erik: Dřív jsem o tom neslyšela, myslím, že ani Stadelmannová o tom nepíše a když nad tím tak uvažuju, tak jsem z toho byla trochu nervózní a lecos se tím vysvětluje.

Tohle jsem já měla naštěstí vypozorované od porodů našich fen, takže mě ani nenapadlo, že by to mělo být jinak :D

A nemohlo by se to lidským porodníkům povinně rok co rok ukazovat? Aby neměli tendence zasahovat, že by se mrkli, jak rodí takové zvíře? :D

takže jsme zase u toho, že nejlepší asistence k porodu je veterinář :D

Laktační poradkyně (jinak dobrá a známá PA) mi taky pořád zmiňovala svou fenu :D
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Ratta » pátek 30. listopad 2012, 13:33
Já jsem měla nutkání na tlačení, ale ve stoje. Pak mi dotorka jakože nechtěně :grr: praskla vodu, pak ty kontrakce začaly být hnusné, šla jsem do lehu na boku, pak do polosedu (nohy nahoře) a pak ani nevím, jak to vlastěn bylo, nějak jsem nedostala šanci se zamyslet, jestli to talčilo samo, nebo ne, ale snad jo. Nepřiměřený tlak - no, pokud trvá x hodin, každou minutu nebo kolik, tak si neumím představit, že by se něco nepoškodilo.

Kacouš, mně ty "vnitřnosti" rychle zalezly, jen co zmizel otok, inkontinence se radikálně zlepšuje, a to ani nějak šíleně necvičím, sama se divím, jak rychle se tělo dává dokupy. Neměla jsem pocit, že by mi měly vypadnout, mně jen strašně bolel ten otok, ale šíleně, to se nedá s ničím srovnat: hemoroidy, natržení, zavinování dělohy jsem ani necítila, pak jsem měla problém s kojením, popraskané bradavky, Raynaudův syndrom, trhání zubu atd - to všechno jsem v té době vůbec necítila, protože ty ostatní bolesti byly proti otokům malina.

Cévy mám v dobrém stavu, modřiny se mi prakticky nedělají, křečové žíly nemám ani náhodou (bylo mi 40), a vůbec úrazy snáším velmi dobře. Svaly jsem měla taky v relativně dobrém stavu (před těhotenstvím jsem cvičila, měla jsem fakt dobrou postavu), uvědomuji si to teď, protože se mi i bez cvičení rychle vrací do normálu, jsem ohromena tím, jakou mají svaly paměť a vůbec jsem překvapená, jak je moje tělo "schopné". Takže fakt nevím, kde by mohl být v mém těle problém. A nikdo mi neumí dát jinou odpověď, než tu, co už jsem říkala. No, chtěla bych znát pravdu, i kvůli případnému druhému porodu. Ale fakt, jak se zpětně podívám, na to mporodu nebylo nic tak hrozné, jak to debilní tlačení. I ty kontrakce, když jsem je jakože "vyplýtvala" a netlačila, šly přežít, sice blbě, ale šly. A taky hrozný byl ten pocit selhání, který jsem celý ten čas měla, cítila jsem se jako ten největší srab a lůzr. Teď vím, že to není moje chyba.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Ivuska.h » pátek 30. listopad 2012, 13:38
Gehenna píše:
Ivuska.h píše:

Lidi přece nemůžou rodit jako zvířata! :grr:
Klára, nar. 9. 7. 2008
Ondřej, nar. 8. 2. 2010
Julie, nar. 29.12. 2011
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008
Příspěvekod Ivuska.h » pátek 30. listopad 2012, 13:41
Jinak teda co se týká poškození pánevního dna, tak všechny moje děti měly hlavu 36 cm a následky jsem nikdy žádné neměla, ani náznak inkontinence nebo tak něčeho. Tak nevím, asi taky nějaká vrozená dispozice k pevnosti svalstva atd., necvičila jsem teda nikdy nic, jen rutinně kegelovy cviky, to už jsem si tak nějak zvykla dávno.
Klára, nar. 9. 7. 2008
Ondřej, nar. 8. 2. 2010
Julie, nar. 29.12. 2011
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008
Příspěvekod Newvelchi » pátek 30. listopad 2012, 14:15
Ivuska.h píše:Jinak teda co se týká poškození pánevního dna, tak všechny moje děti měly hlavu 36 cm a následky jsem nikdy žádné neměla, ani náznak inkontinence nebo tak něčeho. Tak nevím, asi taky nějaká vrozená dispozice k pevnosti svalstva atd., necvičila jsem teda nikdy nic, jen rutinně kegelovy cviky, to už jsem si tak nějak zvykla dávno.

Dáváš mi jistou naději víš to? ;)
Newvelchi
Kecka
Kecka

1787 příspěvků
15. únor 2009
tam kde je má rodina jsem doma
Příspěvekod Ivuska.h » pátek 30. listopad 2012, 18:35
Newvelchi píše:
Ivuska.h píše:Jinak teda co se týká poškození pánevního dna, tak všechny moje děti měly hlavu 36 cm a následky jsem nikdy žádné neměla, ani náznak inkontinence nebo tak něčeho. Tak nevím, asi taky nějaká vrozená dispozice k pevnosti svalstva atd., necvičila jsem teda nikdy nic, jen rutinně kegelovy cviky, to už jsem si tak nějak zvykla dávno.

Dáváš mi jistou naději víš to? ;)

To jsem ráda :-* Já se sama divím, protože většina mých kamarádek nějaké potíže měla, tak přemýšlím, čím to vlastně může být dané... Možná jsem jen nějaká celkově vytahaná a tělo už je zvyklé :D :D Ne že by to teda znamenalo, že rodím bezbolestně :roll:
Klára, nar. 9. 7. 2008
Ondřej, nar. 8. 2. 2010
Julie, nar. 29.12. 2011
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008
Příspěvekod Deena » sobota 01. prosinec 2012, 11:14
Tak já jsem taky zažila porod na různé způsoby, co se tlačení týče.

První porod - nezkušená prvorodička, porodnice tak středně přátelská. Necítila jsem vcelku žádné nucení na tlačení, svoje tělo neuměla nijak zvlášť poslouchat. "Oni" mě nahnali tlačit, na kozu vleže. Moc mě nenapadlo, že by to mohlo být jinak. Šla jsem, tlačila ze všech sil, nemohla vytlačit. Nakonec vytlačila, mimino v pohodě, já krapet - nijak drasticky - natržená. Výsledek - to tlačení bylo šílený, dopadlo to sice dobře, ale hnali mě tam sakra brzy, neprotaženou prvorodičku.

Druhý porod - v mnohém podobný prvnímu, stejná porodnice, stejná poloha porodu, mnou nezvolená, ale druhorodička s povolenějšími cestami. Tlačila jsem, ale ne tak zostra, miminko vyšlo na 4 zatlačení, v pořádku, já maličké poranění v místě toho prvního.

Třetí porod - to teprve byla pohádka. Porodnice "přátelská", já třetirodička s jasnými představami, docela dobře schopná poslouchat své tělo, k tomu drobné miminko (3,10). Porod ve stoje, mnou zvolená poloha. Nezatlačila jsem ani trochu, miminko prostě samo vyšlo, nikdo nám neříkal kdy a jak. Moje pocity a představy u toho slastné. Tak by to mělo být.

Suma sumárum - to, co tady víme všechny. Ať nás sakra nechají na pokoji a nemontují se do toho, do čeho se nikdo montovat nemá, pokud to (byť pomalu) běží samo.

Deena
Deena
Klábosilka
Klábosilka

516 příspěvků
23. březen 2011