ADV TOP
ADV LEFT

Proč se má při porodu ne/tlačit?

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ratta » čtvrtek 29. listopad 2012, 13:48

Tak já jsem měla tu první polohu, a to na mojí žádost. Jinak samozřejmě nikdo s křeslem nepomohl, klidně mně nechali se plazit po holé podlaze bez pomoci, přece jsem chtěla rodit přirozeně, že, ale že by nabídli pomoc s tím křeslem, to ne, až když jsem zařvala, že chci porodnickou židli, tak jedna mně utřela dost drsně, že nic takového tam není a druhá, že vždyť se dá křeslo upravit jako porodnickou židli, tak ho upravili. Řekla bych, že mi ta poloha vyhovovala, jestli se to tak dá říct, mně totiž nevyhovovalo nic. Prostě nejmenší zlo :)

EDIT: teď už si nepamatuji, jestli mi nohy nahoru vyhodili oni, nebo jsem si je tam dala sama, ale mám dojem, že mi to docela vyhovovalo.

EDIT: taky jsem nejdřív na tom křesle zkusila polohu na boku (takže ne, že by mi nepomohli vůbec), s jednou nohou nahoře, jak je na obrázku číslo nevím které.
Naposledy upravil Ratta dne 29. listopad 2012, 13:51, celkově upraveno 1
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Gehenna » čtvrtek 29. listopad 2012, 13:51
Uanka píše:

No super, tam bych se neudržela ani bez břicha, natož při porodu. Odmítla jsem lézt do výšky.

Když se bojíš výšek, nemáš si pořizovat děti :grr:
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Sharki » čtvrtek 29. listopad 2012, 13:52
Takže já se mám při porodu sápat na to vysoké heblo jenom proto, aby porodník nemusel ohnout hřbet?
Sharki
Drbna
Drbna

4226 příspěvků
16. červenec 2007
severni morava
Příspěvekod Sendy » čtvrtek 29. listopad 2012, 13:53
Mě se osvědčilo přijet na poslední chvíli, nemaj čas ani na papíry ani na vymýšlení problémů ani na premedikace ani na medikaci při... šla jsem rovnou na sál..., přijeli jsme před sedmou a v 19,14 porozeno... je fakt, že mi pořád nutili, že ještě rozhodně NERODÍM A že NEVÍ jestli budou mít místo...
Sendy
Howgh
Howgh

6034 příspěvků
21. říjen 2006
Příspěvekod Ratta » čtvrtek 29. listopad 2012, 13:58
Maar, mně Mělník doporučila Königsmarková, jinak já ho taky všude vychvaluji, protože je to to nejmenší zlo a zdravotnické zařízení jako takové je super, já jsem si tam ty další dny docela užívala, jestli se to tak dá říct :), domů se mi nechtělo, personál zlatý, kromě toho šíleného nátlaku kvůli vyvolání porodu, akorát, že jsem holt natrefila na mladou ambiciózní doktorku, co přišla z Podolí, takže to forsírovala, kde se dalo, a ještě k tomu byla docela hrubá, když si to tak zpětně uvědomím. A já kráva jsem si nechtěla zaplatit doktora, protože jsem si říkala, že snad každý doktor dělá, jak nejlíp umí bez ohledu na prachy, jenže jsem nevěděla, že můžu vyfasovat někoho, koho přesvědčení je tak trochu jinde, než jeho ostatních kolegů v porodnici, která se pyšní tím, jak strašně jsou přirození a jak vychází rodičkám vstříc.

JInak v Mělníku máš velkou šanci se tomu, cos absolovovala u Apolináře, vyhnout. Ty porodní boxy jsou komfortní, je to tam jinak malé, takže když ze sprchy nebo záchodu pořádně houkneš, tak tě PA bude do své kutice slyšet. Ale je fakt, že s jiným, než s balónem a porodním kreslem, moc nepočítají. Pokud si to ale zařídíš po svém, nadávat ti snad nikdo nebude.

Jednolůžkové pokoje bývají většinou obsazeny, takže musíš mít štěstí, ale jinak ostatní pokoje taky ušly, až na ty strašné komáry, ty tam byly všude a štípaly nás, včetně miminek :grr:
Naposledy upravil Ratta dne 29. listopad 2012, 14:05, celkově upraveno 1
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Maar » čtvrtek 29. listopad 2012, 14:01
Ratta: aha, díky!
Maar
Klábosilka
Klábosilka

529 příspěvků
20. říjen 2011
Příspěvekod Gehenna » čtvrtek 29. listopad 2012, 14:03
Sharki píše:Takže já se mám při porodu sápat na to vysoké heblo jenom proto, aby porodník nemusel ohnout hřbet?

To je velice nepěkný úhel pohledu... lezeš tam pro bezpečí mimískovo.
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Vydra » čtvrtek 29. listopad 2012, 14:06
Dancul píše:tiez nechapem preco musia byt pri tlaceni zavrete oci. vdaka 3. porodu viem ze predporodne kurzy su kecy a skutocnost je uplne ina.

Asi nemusí, ale od kamarádky, která bývala PA vím, že se pak nepotrhají žilky v očích. Tak snad to tak je.
I ZA MRAKY POŘÁD SVÍTÍ SLUNÍČKO
Na vola nenarazíš, ten do tebe vrazí sám.
Vydra
Howgh
Howgh

8121 příspěvků
05. říjen 2007
Plzeň
Příspěvekod Vydra » čtvrtek 29. listopad 2012, 14:08
Ame píše:
Newvelchi píše:
Ame píše:Dokud jsem nehlásila, že tlačit MUSÍM, neřekla pa o tlačení ani popel. Uklidňovala mě mezi kontrakcemi, že musím dýchat klidně, že to je pro miminko. Když jsem tlačila, radila JAK (a chválila, jak mi to krásně jde). Do polohy mě naštelovala - do dřepu :erik:

Že bych si zajela porodit k vám? :oops: :erik:

taky si neumím představit, kde v ČR by mě nechali po sc, 5 dní po termínu a s 26 hodinami pětiminutových kontrakcí odrodit v poklidu, bez nátlaku a chemie - a bez natržení :erik:

Já jsem druhý porod měla asi 10dnů po druhém termínu. Na sekci jsem šla prý proto, že měl malý málo kyslíku a fakt spěchali. Nechtěli mi dát spinálku, že na to není čas, tak mi dali zas celkovou. V papírech ale bylo, pro nepostupující porod, tak nevím, co si o tom myslet. Chemii mi žádnou nedávali, akorát ten císař na konci :roll:
Naposledy upravil Vydra dne 29. listopad 2012, 14:10, celkově upraveno 1
I ZA MRAKY POŘÁD SVÍTÍ SLUNÍČKO
Na vola nenarazíš, ten do tebe vrazí sám.
Vydra
Howgh
Howgh

8121 příspěvků
05. říjen 2007
Plzeň
Příspěvekod Ratta » čtvrtek 29. listopad 2012, 14:08
Vydra píše:
Dancul píše:tiez nechapem preco musia byt pri tlaceni zavrete oci. vdaka 3. porodu viem ze predporodne kurzy su kecy a skutocnost je uplne ina.

Asi nemusí, ale od kamarádky, která bývala PA vím, že se pak nepotrhají žilky v očích. Tak snad to tak je.

Mně se potrhalo snad všechno, kromě očních žilek a hráze :)
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Gehenna » čtvrtek 29. listopad 2012, 14:11
Ratta píše:
Vydra píše:

Mně se potrhalo snad všechno, kromě očních žilek a hráze :)

Mně to přijde jako stejná blbost jako proč se má u porodu mlčet. To oko je v úplně stejném stavu, jen je přes něj víčko, ten tlak musí být nutně naprosto totožný...
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Maar » čtvrtek 29. listopad 2012, 14:20
já ohledně zavírání očí znám spíš verzi ehm.. kosmetickou. Při zavření očí se nemají kolem nich udělat podlitiny z tlaku. Tomu i docela věřím, takové podlitiny se mi kolem očí dělají.
Maar
Klábosilka
Klábosilka

529 příspěvků
20. říjen 2011
Příspěvekod Johanka83 » čtvrtek 29. listopad 2012, 14:31
Gehenna píše:
Johanka83 píše: ...

Ano
http://www.borcad.cz/porodni-postel-ave-porodni-polohy/

Děkuju. No, vypadá to tedy drasticky a vůůůůůůůůbec se mi to nelíbí. :-?
Johanka83
Diskutérka
Diskutérka

2205 příspěvků
16. březen 2009
Příspěvekod Silmaril » čtvrtek 29. listopad 2012, 14:39
První porod - nucené tlačení, když jsem ještě necítila potřebu. Pak skákání na břicho. Po porodu hrozná únava.

Druhý porod - dítě koncem pánevním. Najednou nabral takové grády, že jsme sotva stihli dojet. Na chodníku před porodním sálem v kleku tělo zatlačilo samo, nemusela jsem hnout ani prstem a cítila jsem zadeček miminka, při druhém zatlačení jsem zadeček chytla do ruky. Pak doběhli zdravotníci, vevnitř mě položili na záda, udělali nástřih a hlavičku mi řekli, ať vytlačím už bez kontrakce. Nicméně i přes ten konec jsem po porodu měla obrovské množství síly, elánu a euforie.

Taky doufám, že při případném třetím porodu nebudu muset nikoho poslouchat a nechám tělo, ať si dělá, co chce.
Silmaril
Kecka
Kecka

1566 příspěvků
14. únor 2011
Příspěvekod Maggiemae » čtvrtek 29. listopad 2012, 15:32
Ratta píše:EDIT: v porodnici mi tvrdili, že ty otoky a podlitiny jsou právě z toho, jak porod nepostupoval. Ale já myslím, že není nenormální porodit dítě za jedno odpoledne (skončili jsme v devět večer, jako zdálo se mi to dlouhé, ale vzhledem k tomu, že v deset nebo jedenáct? ráno poslali manžela domů, že se nic neděje, tak si nemyslím, že to byla taková tragédie)

Ratto, je mi to moc líto, co jsi prožila. K nepostupujícímu porodu - nedávno jsem narazila na pozoruhodnou prezentaci, která mj. mapuje historizkou proměnu pohledu na "nepostupující porod". V učebnicích porodnictví, až někdy do 60. let, se porod, kdy se dítěti daří a nějaké kontrakce jsou, prostě bere jako postupující a radí se ruce pryč. Teprve v moderních učebnicích se najednou objevuje "porod nepostupuje, pokud se žena neotevře 1cm za hodinu".

http://s3.amazonaws.com/zanran_storage/ ... pdf#page=9

(slide 37 a dál)

1937: "18h je normální délka porodu prvorodičky, řešením pro neefektivní kontrakce je TRPĚLIVOST"
1967: "Perfektní sponátnní porod" je definován jako trvající do 30h, do této doby porodí 80% rodiček bez potřeby zásahů a mohou rodit i mimo porodnické oddělení (tedy mimo péči lékařů)
2002 "Dysfunkční porod diagnostikujeme, pokud porod u prvorodičky nepostoupí 1.2cm za hodinu. Porod by měl být v takovém případě uspíšen podáním oxytocinu nebo amniotomií"

Zkrátka porod prvorodičky za 12 hodin je docela krátko. kamarádka teď rodila 26h od prvních nesmělých začátků, akorát že do porodnice jsem ji dovezla 4h před porodem (přesto závěrečná fáze trvala přes hodinu, včetně toho vracení se, takže ani ta délka neznamená, že to půjde snadno).
Maggiemae
Howgh
Howgh

5118 příspěvků
10. leden 2007