ADV TOP
ADV LEFT

Po dvou "střižených" porodech třetí bez nástřihu?

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Frantishka » sobota 27. duben 2013, 13:50
Ahoj, prosím o radu nebo zkušenost.

První dva porody (před 8 a 6 roky) jsem byla nastřižená, pokaždé jen pár stehů, ale byla. Vůbec jsem to tenkrát neřešila, prostě "tak se to dělá", a ač šly oba krásně přirozeně, rodila jsem pěkně na zádech na koze, s píchnutou vodou, nástřihem a s odnesením miminka na popsání a prohřátí (chudáčci byli z těch porodních cest promrzlí...). Prostě poslušná maminka. Co už dneska. (Těžko říct, jestli mě stříhat museli, nebo by se tomu dalo vyhnout, mám velké podezření, že taky jeli v modu "tak se to dělá"...)

V červenci mě čeká třetí (a poslední ;-) ) porod a chci to jinak. Promýšlím porodní plán a dumám nad nástřihem. Přece jen ty dvě jizvy tam jsou- je reálné, že by vydržely, pokud bude porod neurychlovaný a zvolím šetrnou polohu, třeba na všech 4?

Mám masírovat? Děsně se mi nechce (nebavííí!), ale když mě přesvědčíte, že je to super účinná metoda, možná se přemůžu :)

Díky moc za názory. Fran.
Frantishka
Diskutérka
Diskutérka

2343 příspěvků
28. prosinec 2011
Příspěvekod Ivca79 » sobota 27. duben 2013, 13:57
Já poprvé byla nastřižená, protože prvorozený si nacpal obě ruce před obličej a prostě fakt nešel.
U druhého (o 2 roky později) jsem se natrhla v místě nástřihu, hojení OK.
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Jahoda » sobota 27. duben 2013, 14:09
Jasně že to jde i bez nástřihu.

První dva porody klasika s nástřihem.
Třetí porod bez nástřihu. Neměla jsem porodní plán, nemasírovala jsem. Porod byl přirozený, bez vyvolání, bez medikamentů, jen s PA. Rodila jsem ve Zlíně.
Jahoda
Krafařka
Krafařka

800 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Lokynka » sobota 27. duben 2013, 14:29
První porod s nástřihem, druhý porod s drobným natržením, třetí porod s drobným natržením
všechny porody vyvolávané.
Před prvním porodem jsem se snažila masírovat, před všemi jsem pila maliník a jedla lněné semínko. Těžko říct, jestli to pomohlo, ale třetí porod byl nejlepší
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Lokynka
Kecka
Kecka

1854 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Bludicka » sobota 27. duben 2013, 14:35
Po dvou s větším nástřihem (urychlované porody s abnormální rotací mimin) dva bez nástřihu a bez natržení.
Porodní váhy v gramech:
3750, 3920, 4290, 3500
U mě zásadní nevyvolávání a svoboda pohybu a polohy v obou dobách porodních (na vytlačení mimina mě to vždy házelo samo od sebe do kleku).
Bludicka
Drbna
Drbna

4241 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Uanka » sobota 27. duben 2013, 15:22
Taky věřím, že to jde - neurychlováním, vhodnou polohou, u mě to byl klek a super bylo i to, že "to vyšlo" po nahřátí ve vaně.
Uanka
Krafařka
Krafařka

770 příspěvků
05. leden 2009
Zlín
Příspěvekod Noodle » sobota 27. duben 2013, 15:47
Ahoj,
resim zrovna to same:) Porody 2007 a 2010. Prvni s nastrihenm, druhy s malym potrhanim v miste nastrihu. Taky chci treti a posledni porod jinak a tak konzultuju s dulou a PA.
Obe se shoduji, ze jde treti porod mit bez natrzeni i kdyz predchozi porody byly s nastrihem, natrzenim...
Radi masirovat (ale to nezaruci, ze se nemuzes potrhat). Spis jde o to nenechat si nakecat, dame toto at to urychli porod...nebo udelame tamto, at to urychli porod...Proste at tve telo dela vse svym tempem.
Drzim palce at se je treti porod ten nej;)
Noodle
Klábosilka
Klábosilka

596 příspěvků
09. květen 2008
Příspěvekod Mamia » sobota 27. duben 2013, 15:56
První dva byli s nástřihem (předčasý a předčasný + KP), další dva bez nástřihu a v pohodě :)
Mamia
Klevetnice
Klevetnice

3431 příspěvků
02. březen 2011
Příspěvekod Holly » sobota 27. duben 2013, 15:58
Ahoj, první porod nástřih strašnej, až někam kdoví kam... Další dva porody bez a děti byly všechny okolo 4 kil. Takže jde to, důvěřuj si a nepovol, držím pěsti!
Holly
Diskutérka
Diskutérka

2899 příspěvků
26. září 2007
Příspěvekod Sally » sobota 27. duben 2013, 16:02
neměla jsem za sebou nástřih, ale taky jsem nemasírovala a dva porody bez nástřihu a bez poranění - první nedonošené dítě, druhé čtyřkilové tahané vakuem.... u toho čtyřkilového se doktorka snažila ještě odmotat miminu před narozením pupeční šňůru (tj. místa bylo dost). Takže když se dr. / PA snaží, a jsou šetrné, tak k žádným nástřihům dojít nemusí.
Sally
Howgh
Howgh

7919 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Frantishka » sobota 27. duben 2013, 16:36
Děkuju, vléváte mi naději do žil :) F.
Frantishka
Diskutérka
Diskutérka

2343 příspěvků
28. prosinec 2011
Příspěvekod Inaina » sobota 27. duben 2013, 17:10
Já moc doporučuju přípravu s epi-nem.

doplnění:
dcerka 3500g, bez jakéhokoliv porodního poranění
rodila jsem vkleče, opřená o postel
Inaina
Pískle

25 příspěvků
31. květen 2011
Příspěvekod Frantishka » sobota 27. duben 2013, 17:14
Inaina píše:Já moc doporučuju epi-no.

doplnění:
jeden porod, ale bez jakéhokoliv poranění

Nevím, jestli jsem nepochopila špatně-myslíš, že doporučuješ epidurál? F.

Upravuju, už vím, co je epi-no, promiň :D (vyhuhlila jsem)
Frantishka
Diskutérka
Diskutérka

2343 příspěvků
28. prosinec 2011
Příspěvekod Marki » sobota 27. duben 2013, 17:39
První porod s nástřihem. Hojení bez problémů.
Druhý a třetí porod bez nástřihu a bez poranění a to především proto, že jsem rodila velice rychle, asi tak rychle, že mi zdrav. personál nestihl jakkoliv do rozjetého porodu zasáhnout. Žádné přípravy, masírování apod.
Druhé i třetí mimčo, obě dcery, měly porodní váhu 2.98 kg, takže šly ven raz dva.
Marki
Klevetnice
Klevetnice

3889 příspěvků
22. září 2006
Praha-západ
Příspěvekod Inge » sobota 27. duben 2013, 17:56
Poprve (3780 g) i podruhé (4220 g) s nastrihem, potřetí (3350 g) překotný porod, kdy na nějaký nastrih čas nebyl ;-) . Žádnou masáž, atd. jsem nedělala před žádným z porodů.
Inge
Treperenda
Treperenda

1069 příspěvků
29. srpen 2007