ADV TOP
ADV LEFT

Dýchání u porodu - jak?

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Pixar » úterý 25. červen 2013, 21:58
Ahoj,

gratuluji k poceti :mimiholka: (ty ruzove boby s motylky Ti fakt preji, dcera je vyuzila i letosni zimu a vsichni je obdivuji). P.S.: Doporucuji detske boby od Vydry.

K dychani nic podnetneho nedodam - pri porodu jsem byla nemocna, silne zahlenena a rozkazali mi dychat usty, az jsem se dusila.

Moc Ti preji, abys porodila dle svych predstav a jsem rada, ze jednani s dr. bylo uspesne.

Jsi mi inspiraci (ackoli mam za sebou jen jeden porod a CS, do budoucna bych si take prala porodit vaginalne, bohuzel mam ale kripldelohu), drzim Ti palce, aby se Tve prani splnilo a verim, ze pri Tobe budou stat andele. Tesim se moc na report "po".

Kdyby byl ale nakonec treti CS, preji Ti, aby sis to nevycitala a netrapila se, ptz jsi pro vaginalni udelala vse, co jsi mohla.

:sunny:
The wind in my hair
Makes me so aware
How good it is to live tonight
And I haven't felt so alive
In years
Pixar
Diskutérka
Diskutérka

2977 příspěvků
01. leden 2008
Příspěvekod Vydra » úterý 25. červen 2013, 22:01
Lilla píše:Mně se hlavně nezdá, že rutinně odnáší dítě hned po porodu do jiné místnosti, tam jej prohlédnou a pak mi ho teprve přiloží. No a pro mě zrovna nepřerušované kontakt je priorita číslo jedna :(. Tak nevím. Prý hned po narození ho na chvilku dají, tak jim ho pak asi nevrátím :).

A pak tvrzení, že pro ně porodní plán není závazný. Chvilku na to doplněné o to, že stačí ho mít v hlavě. Závazný pro ně přestane být až v okamžiku, kdy se tak rozhodnu nebo nastanou život ohrožující komplikace. Takže pocit z toho mám, že se plánům brání. Co je jen v hlavě, jakoby nebylo a zpětně prokazatelné to ani není. Kdežto papírově to musí poputovat do dokumentace, je to prokazatelné a závazné.

Ach jo, mít více odvahy, bylo by mi mnohem bližší rodit doma. Takhle si doopravdy trochu připadám, jak když se chystám na boj.

Sterilizaci mi nenabízeli - pro mě je to první dítko, takže by to nebylo možné, i kdybych chtěla (ale stejnak bych do ní nešla).

Aha, tak já myslela, že si minimálně po jednom císaři.
Tak to není pravda, porodní plán je pro ně závazný a je dobré, aby byl fakt dobře vypracovaný. Tak v něm můžeš mít třeba to, že když bude potřeba dítě odnést, tak s ním bude minimálně jeden rodič. Pokud to nebudeš moc být ty, tak samozřejmě otec. Když mi pošleš na SZ mail, můžu ti poslat PP, který jsem měla při druhém porodu a teď jsem se dostala k ještě lepšímu přes holčinu, která taky řešila VBA2C. Ty a manžel jste zákonní zástupci dítěte a oni nemaj nárok s ním manipulovat bez vašeho souhlasu nebo bez vaší přítomnosti. Není vůbec marné mít sebou víc vítisků.

JInak já se dnes vůbec nebavila o průběhu porodu a existenci PP. Probírali jsme "jen", jestli sekce nebo vag.porod.
I ZA MRAKY POŘÁD SVÍTÍ SLUNÍČKO
Na vola nenarazíš, ten do tebe vrazí sám.
Vydra
Howgh
Howgh

8121 příspěvků
05. říjen 2007
Plzeň
Příspěvekod Kobliha82 » úterý 25. červen 2013, 22:01
Pixar píše:Kdyby byl ale nakonec treti CS, preji Ti, aby sis to nevycitala a netrapila se, ptz jsi proto udelala vse, co jsi mohla. :sunny:

Tak!
Kobliha82
Howgh
Howgh

6606 příspěvků
24. říjen 2010
Příspěvekod Vydra » úterý 25. červen 2013, 22:11
Pixar, ty mi překvapuješ, měla jsem pocit, že jsi další dítko snad nechtěla. Ale můžu si to plést s někým jiným a ty naopak můžeš měnit názor :)

Díky za přání i rady.
Ono to určitě nějak dopadne a výsledek bude určitě OK. Počítám s tím, že kdyby něco nešlo dobře, tak to může tím císařem přeci jen skončit, ale nějak cítím, že to tentokrát dopadne jinak. Tak uvidíme, necháme se překvapit.
Mmch je legrační, že první dítka, která šla císařem byla proti tomuto mrňavá. První šel o 6týdnů dřív a měl jen 1,6kg, ten druhý měl 3,2kg a tahle něžná bytůstka má prý skoro 3,9kg. Skoro jsem se jim nevešla do tabulek - jednak jim podle velikosti vypadá o týden starší a pak mi taky řekli, že kdyby měla přes 4kg, tak by mi vag.porod nedoporučili zcela určitě. Tak jsem jásala, že přes ty 4kg nemá. Doktor odvětil, že je to ale jen odhad a je to +/-0,5kg, takže klidně přes ty 4kg může mít.

Když mi už máme boby červený, tak na ty růžové podle všeho nedojde :(
Vydra
Howgh
Howgh

8121 příspěvků
05. říjen 2007
Plzeň
Příspěvekod Vydra » úterý 25. červen 2013, 22:16
Kobliha82 píše:
Pixar píše:Kdyby byl ale nakonec treti CS, preji Ti, aby sis to nevycitala a netrapila se, ptz jsi proto udelala vse, co jsi mohla. :sunny:

Tak!

Já vím. Snad to nebudu muset řešit, ale kdyby jo, tak jsem překonala minulého císaře, tak snad bych zvládla případně i ten třetí a líp. Minule jsem to skutečně měla problém rozchodit.
Vydra
Howgh
Howgh

8121 příspěvků
05. říjen 2007
Plzeň
Příspěvekod Pixar » úterý 25. červen 2013, 22:20
Vydro, ja dalsi dite "chcinechci", to je na delsi vypraveni. Rozhodne se s muzem dalsimu diteti nebranime, jen jsme strhani a ja navic filozof...

No a ja mela pocit, ze ty ruzove boby moc chces pro svou budouci holcicku - kdyz jsi mi je v r. 2011 prodavala, tak jsi to zminovala :)

Abch nebyla uplne OT: Dychej si podle sebe :)
The wind in my hair
Makes me so aware
How good it is to live tonight
And I haven't felt so alive
In years
Pixar
Diskutérka
Diskutérka

2977 příspěvků
01. leden 2008
Příspěvekod Lilla » úterý 25. červen 2013, 22:23
Díky Vydro. Já mám atest pro práci ve zdravotnictví (mám vystudovaný příbuzný obor), takže znám i legislativu. I jsem se na porod ptala právničky, u které jsme atestaci z legislativy skládali. Jen mě překvapuje, že to stále část zdr. personálu neví, nebo spoléhá na to, že to pacienti nevědí:(.

PP mám zkouknutý od por. asistentky, ale ráda mrknu i na Tvůj. Takže pošlu SZ.

Tak snad se ty naše děťátka brzy rozhoupou vykouknout na svět a v nemocnici bude osvícený milý personál :)
Lilla
Klábosilka
Klábosilka

352 příspěvků
26. prosinec 2012
Příspěvekod Vydra » úterý 25. červen 2013, 22:31
Pixar, fšak až/jestli budete chtít, ono už si vás najde. :)

Ale to víš, že by se mi pro holčičku moooc líbily, fšak jsou přenádherné. Jenže mezitím jsem jedny potřebovala pro Tomáška a to jsme pořídili červené a tím, že to jde použít příp. pro tu holčičku, když by jsme nějakou přeci jen měli. Zas je prodávat pod cenou a kupovat růžové, to přeci jen leze do peněz a do toho asi nepůjdu. Ale krásný jsou a moc - no třeba si to rozmyslím

Lillo, tak to je jako nošení dříví do lesa :D
Ale když bude zájem, ráda ti ty plány pošlu.
Myslím, že když si to dobře naobjednáme, tak to prostě musí dobře dopadnout. Přeci už ser fůrám těhotnejch povedlo narazit na super lidi, tak proč by ne my? Držím palce.
Vydra
Howgh
Howgh

8121 příspěvků
05. říjen 2007
Plzeň
Příspěvekod Kobliha82 » úterý 25. červen 2013, 22:36
Vydra píše:
Kobliha82 píše:

Tak!

Já vím. Snad to nebudu muset řešit, ale kdyby jo, tak jsem překonala minulého císaře, tak snad bych zvládla případně i ten třetí a líp. Minule jsem to skutečně měla problém rozchodit.

Rozchodit psychicky nebo fyzicky? Nejsem zadnej odbornik, ale myslim, ze pokud by na cs doslo, tak je to proste taky v poradku a rozhodne by se nejednalo o nejake tve selhani!!!
Kobliha82
Howgh
Howgh

6606 příspěvků
24. říjen 2010
Příspěvekod Vydra » úterý 25. červen 2013, 22:44
Kobliha82 píše:
Vydra píše:
Kobliha82 píše:

Tak!

Rozchodit psychicky nebo fyzicky? Nejsem zadnej odbornik, ale myslim, ze pokud by na cs doslo, tak je to proste taky v poradku a rozhodne by se nejednalo o nejake tve selhani!!!

Svým způsobem obojí, ale nejhorší byla ta psychika.
Jednak jsem té přípravě dost dala, aby jsem porodila normálně a ono se opět nepovedlo a já to dlouho nemohla zkousnout. Přišlo mi, že mám už druhé dítko, ale ani jedno jsem neporodila já, vždy za mě porodili doktoři. Fakt jsem se s tím srovnávala těžko. Tehdá jsem si ovšem vůbec nepřipouštěla, že by vůbec mohla nastat ta možnost, že by to tím císařem zas skončilo. Možná i proto to byl pak pro mě takový problém.

Tentokrát to beru jako šanci to zkusit, ale s tím, že výsledek nakonec může být opět ten císař a počítám s tím i v PP, takže malá bude buď u mě (po vag.porodu) nebo jí bude doprovázet aspoň manžel, aby nebyla sama s cizýma lidma.
Vydra
Howgh
Howgh

8121 příspěvků
05. říjen 2007
Plzeň
Příspěvekod Zelenoocka » středa 26. červen 2013, 21:06
Vydro, moc držím palce!
Rodila jsem ve FN v lednu a musím říct, že jsem potkala jen samej vstřícnej personál (dokonce na třech různejch odděleních :D ).
Obrázek
Obrázek
Zelenoocka
Žvatlalka
Žvatlalka

237 příspěvků
19. prosinec 2011
Plzeňsko
Příspěvekod Vydra » středa 26. červen 2013, 21:14
Díky za pozitivní zprávy.
Já se vlastně s blbým přístupem setkala jen u jedné doktorky, ale ta už se se mnou nepotká, páč jsem včera zjistila, že už tu skončila :hura:
Já se hlavně obávám, že mi budou chtít hodně monitorovat = malá možnost pohybu a nulová možnost sprchy. Hlavně proto chci, aby byl porod co nejkratší, aby tu možnost ani neměli. Evidentně to jde, páč mi včera říkali, jak jim tam onehdá paní porodila tak rychle, že až teprv pak zjistili, že je po 2císařích. Jo, něco takového si představuju pro sebe. Za sebe vím, že vydržím dost, ale co na to doktoři, toť otázka. Minule hrozila i hypoxie plodu, o čem sice kapku pochybuju, ale každopádně to v papírech mám, tak budou mít starost, aby se to neopakovalo. A zas bych nerada riskovala, takže rozhodnutí v tu chvíli je dost těžké, i kdybych zrovna nerodila.
Vydra
Howgh
Howgh

8121 příspěvků
05. říjen 2007
Plzeň
Příspěvekod Vydra » úterý 09. červenec 2013, 19:44
Ahoj holky, že je už Verunka na světě víte, tak jdu akorát poreferovat, jak to dopadlo.

Verunka šla nakonec taky císařem.
Sice to vypadalo docela nadějně, ale pak jsem byla strašně dlouho na 3-4cm. Doktorka přišla s návrhem popohnat to oxitocinem. Být trochu jiné okolnosti, tak bych řekla, že ještě počkáme, ale měla jsem za sebou jen 3hod spánku a už asi 13hod kontrakcí, které byly od začátku nejdýl po 10min a většinu času po 5-3min, tak jsem byla úplně grogy. Oxitocinu jsem se bála, zas až tolik jsem tu rupturu riskovat nechtěla a po těch 3hod spánku jsem si nedovedla představit dalších XYhod kontrakcí, tak jsem nakonec já přišla s tím, že raději půjdu do toho císaře.
Fakt je mi to hodně líto, ale zvládám to o hodně líp než minule a i po fyzické stránce jsem na tom o hodně líp. Daleko rychleji jsem byla bez bolestí, když pominu zvedání a ulehání. Prostě klasika císař, ale rekonvalescence je tentokrát o dost rychlejší.

Verunka je úžasná, spí a bumbá přímo ukázkově. NOční kojba vypadá asi takto - poslední bývá kolem 21hod a další bývá až kolem 4.30hod. Přes den taky většinu prospí a nebo jen tak kouká a je v pohodě. Je fakt velikánský zlatíčko. Dokonce jí nevadí křik dvou bráchů a nás rodičů, když na ty bráchy řveme :oops:

Pořád je mi líto, že se nepovedl ten vaginální porod, ale v podstatě jsem v pohodě. Ještě jednou díky za podporu, hodně mi to pomohlo.
Vydra
Howgh
Howgh

8121 příspěvků
05. říjen 2007
Plzeň
Příspěvekod Gehenna » úterý 09. červenec 2013, 19:50
:)

A ukážeš nám ji? :D
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Frantishka » úterý 09. červenec 2013, 19:53
Ahoj Vydro, díky za zprávu. Jsem ráda, že to neseš líp...možná proto, že sis to vlastně mohla rozhodnout sama? Žes nebyla pasivní "účastník porodu"? Jen hádám. Každopádně moc gratuluju ke zlaté holčičce :) F.
Frantishka
Diskutérka
Diskutérka

2339 příspěvků
28. prosinec 2011