ADV TOP
ADV LEFT

Vyvolávání - co lze čekat?

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Linka » středa 26. červen 2013, 10:34
Došla bída na kozáky.

Po dnešní poradně v místním kombinátu jsem mírně zdrchaná. V termínu 41+2 mi hrozí hospitalizace a vyvolání, při konzultaci, zda je to nutné jsem se dozvěděla, že rodím potřetí a placenta stárne. Tudíž v podstatě přeloženo, děláme rutinu.

Co teď můžu a nemůžu? Mám se dostavit v pátek a v pondělí na monitor. To mě tolik neobtěžuje, ale přinejhorším oznámím, že hospitalizovati se nechám jinde. Pro mě nerudovská otázka - kde. Zatím si držím představu Jičína.

Chybí mi však hodně informací. Nemyslela jsem si, že musím vyzkoušet všechno. Předcházející porody proběhly nejpozději týden před termínem. O hospitalizaci už vím taky svoje, proto nemohu jít do porodnice zde.

Na BC se hodně ví. Co můžu a nemůžu čekat? Mohu se přirozeně rozhodnout čekat do 42. týdne bez obav? Jaké jsou postupy u vyvolání? Musím být nuceně v nemocnici, nebo jít domů? Neznám rizika.

Prosím poraďte.
Linka
Howgh
Howgh

7072 příspěvků
21. září 2006
MB
Příspěvekod Lucia » středa 26. červen 2013, 10:52
pardon, radu nemám, jen tě chci podpořit a uklidnit :erik:

placenta stárne, ale nemá vliv to, že rodíš potřetí - já jsem rodila 41+3 a placenta byla naprosto v pořádku, žádné infarkty, žádné skvrny, ještě mi to porodník ukazoval

měla jsem už taky naplánované vyvolávání na úterý a v neděli jsem porodila sama, i když v pátek mi tvrdili, že se ještě nic nechystá, ani jsem neměla poslíčky, v sobotu se to rozjíždělo a v neděli po o jsem byla v porodnici a večer se syn narodil

no a co asi víš sama nejlíp - je to v hlavě a pohodě
dýchej, uklidni se, uvolni se, udělej si pěkný víkend se vším, co tě těší a věřím, že prostě porodíš ;-) (jo, klidně po mě hoď pantoflí :D )

jo a pokud jsou monitory v pořádku a čípek je ready, jen se čeká až se to spustí, tak bych určitě ještě pár dnů počkala, až se mimčo rozhodne samo - můj porodník říkal, že těch 14 dnů je pro ně max - takže i oni počítají do 42
Lucia
Diskutérka
Diskutérka

2213 příspěvků
13. srpen 2007
Praha
Příspěvekod Linka » středa 26. červen 2013, 10:59
Lucie díky.
Já tohle všechno v podstatě vím. Jde o to, že pravděpodobně se mnou budou manipulovat podle svých rutinních postupů, a na to já jsem hodně citlivá, zvláště teď, takže přesto, že se snažím zachovat klid, potřebuji spíše medicínské info, odkud kam mám manévrovací prostor a zda-li nakonec nebude lepší najít někoho, kdo se postará o děti a někam jinam odjet a kdy. Tyto informace ve zdejším ústavu nedostanu.
Linka
Howgh
Howgh

7072 příspěvků
21. září 2006
MB
Příspěvekod Lucia » středa 26. červen 2013, 11:12
jj, však píšu, že tě jen chci podpořit ;-)
tak držím palce a ať jde vše podle tvých představ (samo!)
Lucia
Diskutérka
Diskutérka

2213 příspěvků
13. srpen 2007
Praha
Příspěvekod Flyingfrog » středa 26. červen 2013, 11:42
...
Naposledy upravil Flyingfrog dne 07. srpen 2013, 15:11, celkově upraveno 1
Flyingfrog
Klevetnice
Klevetnice

3278 příspěvků
16. září 2008
Příspěvekod Pixar » středa 26. červen 2013, 11:46
Vybrecela jsem si vyvolani ve 42+3, co k tomu vic rict...

Drzim Ti palce, aby se Ti porod rozjel sam od sebe a co nejdriv ;-)
The wind in my hair
Makes me so aware
How good it is to live tonight
And I haven't felt so alive
In years
Pixar
Diskutérka
Diskutérka

2977 příspěvků
01. leden 2008
Příspěvekod Elee » středa 26. červen 2013, 12:03
Popíšu ti, jak to probíhalo u mě, naštěstí se mládě rozhodlo vyklubat dřív, než byl dokončen celý proces vyvolání.

Nastoupila jsem, přežila Hamiltona a dostala injekci. Druhý den ráno amnioskopie, další Hamilton a pak oxytocinovej zátěžovej test (to trvá docela dlouho, tak jsem byla ráda, že se prcek nechtěl nechat poslouchat a vzali mě hned ráno :D - všechno bylo v pořádku). Odpoledne injekce na zvýšení dráždivosti dělohy a na další už u mě nedošlo, dvě hodiny po injekci začaly kontrakce a před půlnocí bylo hotovo.
Elee
Klábosilka
Klábosilka

306 příspěvků
28. září 2012
Příspěvekod Bjanka » středa 26. červen 2013, 12:06
Některé děti prostě to pošťouchnutí potřebují ;) Já přenáším, byla sem rozhodnutá chtít oxitocinový zátěžový test (vyvolávání jsem se chtěla za každou cenu vyhnout, první porod byl císařem) a kdyby blbý, tak rovnou císař. Pro klid všech bych si nechala zkontrolovat průtoky pupečníkem a jinak bych vyčkávala. Hodně pohody přeju, do pondělka je času ;-)
Co ricinový koktejl?
Bjanka
Howgh
Howgh

7600 příspěvků
04. říjen 2006
Vysočina
Příspěvekod Ratta » středa 26. červen 2013, 12:42
Linko, soucitím s tebou, toto jsem prožívala přesně před rokem, takže slavím :/. Měla jsem termín 20.6., a tuším už 21. mi chtěli vyvolávat porod (až pak mi kamarádka sestřička z neonatologie vysvětlila, že je to holt blbá doba, všichni si teď kolem Husa a Cyrila s Metodějem berou dovolenou, tak rychle vyvolávají porody, aby stíhali v době podstavu). Zkoušeli na mně všechno možné i nemožné, vydržela jsem do 2.7., kdy se mi porod nakonec v den, kdy jsem měla nastoupit na vyvolávání, rozjel, takže na příjmu jsem už byla s kontrakcemi, ale dopomohli jim myslím hamiltonem, nějak byli nedočkaví.

obden jsem musela do té doby chodit na monitory, podepisovat revers, strašili mně špatnými průtoky, já jsem na to opáčila, že jak to tak dobře vědí, když mi je už týden neměřili a podobně (takže na těch trvej, pokud chceš víc klidu). Taky zakalená voda - jsem jim řekla, že pokud by to měl být důvod k vyvolání porodu, ať mi na moje náklady udělají amnioskopii, aby se to potvrdilo :). Docela to zabíralo, takže jsem si během 11 dní vyboxovala v podstatě přirozený porod. Voda ztrochu akalená byla, ale řekla bych, že to bylo z toho stresu, jak ten porod forsírovali psychicky i fyzicky.

Jestli se ti chce číst, řešila jsem to průběžně tady:
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?nam ... ic&t=42590
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Melibea » středa 26. červen 2013, 12:45
Taky jsem 3. dítě přenášela. Moje teorie - u provorodiček spustí porod silná fyzická aktivita (schody, okna, procházka), u vícerodiček naopak klid na lůžku. Ten jsem se dvěma dětmi neměla, Hamilton nezabral, takže vyvolávačka, asi dřív, než by bylo nutné, ale já se tak dohodla se svým doktorem, aby u toho byl on.

Do porodnice jsem si s sebou vzala klasika odvar (skořice, hřebíček, čerstvý zázvor), po zavedení tablety jsem ho popíjela. Hodinu po zavedení nic, stále zcela zavřeno, pak rychlý nástup, strááášně to bolelo :) , ale zase bylo rychle hotovo, takže jsem nebyla vysílená, jen manžel nestihl přijet. A samozřejmě jsem byla za hysterku, protože se na mě před chvílí koukali a vůbec nic se nedělo...

Mimčo bylo trochu rozhozené, první noc probrečelo, druhou to už vypadalo taky v tom stylu, dala jsem si ho nahého na nahé břicho, pěkně se doplazilo k bradavce (reflex ;-) ), tak jsme strávili noc a od té doby to bylo superúžasné spokojené miminko. Myslím, že touhle formou se mu v hlavě nastartoval ten správný program, který mu to násilné vyhnání z břicha narušilo.

Držím palce!
Melibea
Drbna
Drbna

4268 příspěvků
22. září 2006
Východní Čechy
Příspěvekod Czekanka » středa 26. červen 2013, 12:48
Linko, k vyvolávání nemám nic, ale k Jičínu: jela jsem tam jednou na pohotovost (krvácení v 10. tt), vyšetřoval mě primář a příště pojedu kamkoliv jinam. Naprosto necitlivý přístup. Ale zase známá tam ležela na udržování těhotenství, měl ji na starosti jiný lékař a toho si chválila. Ovšem moje pocity z primáře potvrdila. Ať to dopadne podle tvých představ!
Czekanka
Pískle

86 příspěvků
15. březen 2007
Příspěvekod Irucha » středa 26. červen 2013, 13:16
Samozřejmě nemusíš na jejich nátlaky přistoupit.
Ale chce to hoooodně síly a víry.

Mě bohužel dostali, já na to neměla, 41+3 mi vyvolávali. První den to nezabralo, až druhý den se mi spustily kontrakce. A jak už mě chtěli mít z krku, při asi 7 cm mi praskli vodu, malá šla okamžitě s ozvama na nulu a skončilo to akutní sekcí.

Postup:
První den jsem nastoupila, hospitalizovali mě, zavedli tabletu. Nic moc se nedělo, slabouličké kontrakce celý den, nevedlo to k ničemu, každou chvíli monitor.
Druhý den další tableta, ta zabrala, stále každou chvíli monitor, když se to rozjelo, přeložili mě na sál a tam mi praskli tu vodu... Grrr.

Chodila bych klidně každý den na monitory, nechala si zkontrolovat průtoky, ale do vyvolávání už bych nešla.

Jsem 21tt a vzhledem k mé přenášecí historii (oba první hodně přenášení) a předchozí sekci to vidím tentokrát na plánovanou.

Držím pěsti, ať se miminko přes víkend rozhoupe.

I.
Irucha
Moderátor kočárkárny 2nd
Moderátor kočárkárny 2nd

4784 příspěvků
21. září 2006
Praha 10
Příspěvekod Sarah3 » středa 26. červen 2013, 13:29
Linko, já porodila třetí v 41+5. Chodila jsem do poradny k PA, a byly jsme domluvené, že pokud do konce 42tt nic, pojedu do Vrchlabí. Že mi tam zkusí domluvit, abych nemusela být hospitalizovaná, ale pouze k nich denně docházela na monitor, aby se vše pohlídalo. Naštěstí k tomu nedošlo, v momentě, kdy jsem vše odevzdala a řekla ok, v pondělí teda pojedem do Vrchlabí, se Ester narodila.

Tehdy jsem byla dost vynervovaná, dneska vím, že bych na vyvolání nekývla a radši šla do plánovaného CŘ s podporou bondingu v Krnově.

Ale moc moc s Tebou soucítím, je to náročné období.
Sarah3
Moderátor receptáře
Moderátor receptáře

4208 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Kurkumína » středa 26. červen 2013, 14:24
Obě děti se narodily ve 42. týdnu. U druhého jsem měla UTZ termín ještě předsunutý, ale naštěstí ho lékaři ignorovali. Proběhlo všechno, co se doporučuje, sex, schody, čaje i opakované lékařské pošťouchnutí. Porod se spustil pokaždé až po stanovení termínu pro indukci. Zanadávala jsem si, poplakala a na indukci nikdy nedošlo. Prostě jsem ty děti musela nějak vnitřně pustit. A porody pak byly za odměnu.
Kurkumína
Žvatlalka
Žvatlalka

297 příspěvků
09. prosinec 2011
Příspěvekod Lilla » středa 26. červen 2013, 16:44
tady je článek o vyvolávání porodu: http://aperio.cz/data/1/Lamaze_Zasada_1.pdf

snad to ještě klapne a nebudete muset na vyvolání, držím palce!
Lilla
Klábosilka
Klábosilka

352 příspěvků
26. prosinec 2012