ADV TOP
ADV LEFT

Vyvolávání - co lze čekat?

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Linka » středa 26. červen 2013, 16:51
Ratto děkuji, pocity tedy popisuješ přesně,ale nemám vůli s tím vším prokousat naráz.

Děkuji za všechnu podporu a palce, hodně si toho vážím. Aktuálně řeším, jestli má vůbec smysl vyměnit porodnici, když už tuším, co mě čeká a v podstatě všude stejný postup. Proč mi to ale takto nedokážou říci už doktoři? :-Z
Linka
Howgh
Howgh

7072 příspěvků
21. září 2006
MB
Příspěvekod E-liska » středa 26. červen 2013, 17:00
Ahoj, tak já za sebou naštěstí tuto zkušenost nemám, ale zvolila bych přístup podobný odmítání očkování, tedy "kafemlýnek". Fyziologické těhotenství trvá 38 AŽ 42 týdnů, takže do dne 42+1 mi nikdo nic vyvolávat nebude, tečka.
Nechala bych si udělat monitor + průtoky. A pokud by mi tvrdili, že něco není v pořádku, tak bych chtěla, aby mi přesně popsali na těch grafech, kde, co, jak a proč.
Ale je fakt, že já jsem extrémně nepřátelská (a strašpytel) vůči vyvolávání a radši bych už šla na plánovaného císaře.
Držím pěsti a myslím, že to zvládneš určitě sama do té doby :)
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Linka » čtvrtek 27. červen 2013, 07:10
Kafemlýnek, píšu si ELi, díky.

Ještě jsem se chtěla zeptat, mohla bych si určit pořadí vyyvolávání nějakým plánem? Třeba, hamiltona, ak ten zátěžák a pak teprvá tabletu? Připadám si jako ovce.... Co mi řeknou, to udělám, pokud si nebudu jistá, že si to můžu říct.
Linka
Howgh
Howgh

7072 příspěvků
21. září 2006
MB
Příspěvekod Lilla » čtvrtek 27. červen 2013, 08:42
Linko, můžeš. Máš právo rozhodovat, co chceš a nechceš podstoupit, i když můžeš narazit na nechuť ze strany lékařů. Ale konečné rozhodnutí je na tobě. Je to v naší legislativě, že ty máš právo se svobodně rozhodovat, ke všemu bys měla dát informovaný souhlas - ten spočívá v tom, že jsi seznámena se zákrokem včetně jeho rizik. Pokud něco odmítneš, měla by ti být nabídnuta alternativa, pokud odmítneš tu, tak další, dokud nějaké alternativy jsou. Ideálně bys s alternativama měla být seznámena rovnou.
Lilla
Klábosilka
Klábosilka

352 příspěvků
26. prosinec 2012
Příspěvekod Ratta » čtvrtek 27. červen 2013, 08:57
Taky jsem jela kafemlýnek (opravdu dobrá příprava na očkování), do debat jsem se příliš nepouštěla, jen jsem se tupě usmívala a mlela to svoje a podepisovala jeden revers za druhým, kdybych měla odpovídat, tak se moje chování sníží na jejich úroveň: sice byli milí, ale obsah jejich sdělení byl neskutečně arogantní, oni si to chudáci ani neuvědomovali, mysleli si, že jak mi pomáhají (jj, známe to "vy chcete ublížit svému dítěti?")

Linko, ujasni si, co chceš, kdy a za jakých podmínek k čemu přistoupíš, nejlépe si to napiš v bodech, třeba tady, je to tvoje téma. A pak z toho neuhýbej, protože sama víš, jak je lehké podlehnout a ještě jim potom za to děkovat (jako já :palma:).

Napiš si, čeho se bojíš, že by k tomu došlo, kdbys přenášela, pokecej tady o tom, jaká je pravděpodobnost (tady mi chybí třeba Amazonka, naštěstí, jsou tu i jiné, co toho vědí) - já jsem všechny ty strachy, co by se mohlo stát, loni v tom svém tématu ventilovala a holky mi pomohly ujasnit si, co je reálnou hrozbou a jaké riziko vlastně podstupuji, a co je jen bububu. Myslím, že jsi ten racionální typ, kterému takové sesumírování pomůže k tomu, aby si pak stál za svým. Ono někdy stačí jen vědět své a nic víc nedělat - nedávno mi o tom psala Naja :), že oni tu jistotu z člověka vycítí a dají pokoj. Takže nejlepší, co můžeš udělat, je zainvestovat do té své jistoty, udělej si tady z toho jakousi (klidně skupinovou) terapii :), pokud můžu radit.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Linka » čtvrtek 27. červen 2013, 10:04
Ano Ratto, to právě dělám. Snaží se v sobě najít jistotu, že udělám vše podle svého vědomí a svědomí. Bohužel se stále nemohu rozhodnout, kde mě to čeká, je to pro mne novinka, čekat, jestli k vyvolání dojde nebo ne. Rozhodnout se, co bude nejlepším pro dítě a pro mne... Rozhodně bych nerada podobný psychický blok, jako u první...
Linka
Howgh
Howgh

7072 příspěvků
21. září 2006
MB
Příspěvekod Lauraabunka » čtvrtek 27. červen 2013, 10:19
Linko a nechceš vyzkoušet "poslední pomoc", domácí vyvolávání koktejlem z ricinového oleje (a meruňkového džusu a malého panáka alkoholu)?? Já to tedy nezkoušela, ale podle toho, co za posledních 5 let sleduju na jiném fóru, to je skoro stoprocentní...
Lauraabunka
Klábosilka
Klábosilka

406 příspěvků
19. březen 2009
Příspěvekod Sarah3 » čtvrtek 27. červen 2013, 10:26
Lauraabunka píše:Linko a nechceš vyzkoušet "poslední pomoc", domácí vyvolávání koktejlem z ricinového oleje (a meruňkového džusu a malého panáka alkoholu)?? Já to tedy nezkoušela, ale podle toho, co za posledních 5 let sleduju na jiném fóru, to je skoro stoprocentní...

Jo, já to stihla jen koupit a dát si decku toho džusu, na víc nedošlo. Dneska už bych do toho nešla. Je to skoro jak ta vyvolávačka. Nakonec, pokud dítě má nějaký důvod, proč nechce, nepomůže nic. Je to spíš otázka hlavy, myslím...
Naposledy upravil Sarah3 dne 27. červen 2013, 11:13, celkově upraveno 1
Sarah3
Moderátor receptáře
Moderátor receptáře

4208 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Ratta » čtvrtek 27. červen 2013, 10:31
No já nevím, tak jaká jsou rizika? Už tu padlo, že skutečné přenášení začíná teprve ve 42+1, do té doby je lepší to "neškrabat".

Že placenta stárne - stárne od doby, kdy se vytvořia :), někdy "se nedožije" ani řádného termínu porodu, to víme. Je to loterie a toho jsou si lékaři vědomí, proto tak spěchají, jde o pravděpodobnost - čím déle jsi těhotná, tím je pravděpodobnější, že placenta nebude "stačit", asi jako když častěji řídíš, je pravděpodobnější, že zažiješ dopravní nehodu. Já nevím, jestli ti někdo řekne, jak moc se to riziko zvyšuje a jak je srovnatelné s rizikem, které podstupuješ s indukcí porodu. Že by stálo za to zaměřit se na tuto informaci? Ověřit, jak kvalitní kontrolu stavu miminka ti zajistí různé procedury typu monitor, měření průtoků pupečníku, případně ta amnioskopie, jestli vůbec nějakou? Co by se stalo a co bys dělala, kdyby hlásily "poplach"?

Čekat, jestli k vyvolání dojde...
Ty hodláš na vyvolání čekat, nebo o něm dle situace rozhodnout? Není asi toto nejdůležitější otázka (a odpověď)? To, že si ji pokládáš, ve mně vyvolává dojem, že vlastně ještě nevíš, jestli se o tom rozhodneš sama, nebo se necháš dotlačit. Že se bojíš sama rozhodnout, protože se bojíš vzít na sebe to riziko, které tím podstupuješ (jsem hnusná, ale ani nevíš, jak ti rozumím, já jsem se cítila úplně stejně, vždy jsem odkládala rozhodnutí do dalšího monitoru, tedy o dva dny, takto jsem to vydržela 11 dní. Po bitvě je každý generál, tak teď machruju, ale měla jsem plné gatě a vyplašená jsem byla jak... no, prvorodička :))

O jaký blok z minula se jedná? Můžeš o tom psát?

Pokud jsem nepříjemná, klidně mně pošli do háje :)
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Lauraabunka » čtvrtek 27. červen 2013, 10:39
To sice jo, ale je to doma, ne v nemocnici, a "bez stresu", pozorování, infuze, neustálých prohlídek, které "brzdí" porod...

Sarah3 píše:
Lauraabunka píše:Linko a nechceš vyzkoušet "poslední pomoc", domácí vyvolávání koktejlem z ricinového oleje (a meruňkového džusu a malého panáka alkoholu)?? Já to tedy nezkoušela, ale podle toho, co za posledních 5 let sleduju na jiném fóru, to je skoro stoprocentní...

Jo, já to stihla jen koupit a dát si cesku toho džusu, na víc nedošlo. Dneska už bych do toho nešla. Je to skoro jak ta vyvolávačka. Nakonec, pokud dítě má nějaký důvod, proč nechce, nepomůže nic. Je to spíš otázka hlavy, myslím...
Lauraabunka
Klábosilka
Klábosilka

406 příspěvků
19. březen 2009
Příspěvekod Mia_a_spol. » čtvrtek 27. červen 2013, 10:40
Linko předně přeju hodně síly. Řekla bych, že potřebuješ nic, nic, nic nedělat, včetně péče o děti, prostě klid od všech vzruchů. Nedomlouvej, nepřemlouvej miminko, tedy za mě, řekni mu, že může, že může kdykoli a že věříš, že to tak bude dobře.

K vyvolávání za mě jen, že medicína neví, jak se porod rozbíhá, nerozumí tomu procesu, ale umí ho spustit, tak do toho vrtaj a rádi protože statisticky roste riziko. Vyvolávání jsem zažila a mé tělo s lékaři nespolupracuje, vyplýtvali vše co umí a k ničemu než bolesti to nebylo. Ta bolest byla zlá, strašně zlá, miminko mělo tachykardii ... všechno špatně, žádný další porod už tolik nebolel i když byl dlouhý.

Nepřenášíš fyziologický porod má rozmězí 14 dnů před a 14 dnů po a až to vzdálenější je přenášení. přes deset dní po termínu jsem rodila třikrát, placenta dvakrát s infarkty, prvně nevím, plodovka jednou fest zakalená potřetí, ale žádné dítko nemělo známky přenášení. Prostě když jim už u mě nebylo dobře, tak šli.

S porodnicí neporadím, ale je to o lidech na které narazíš.
Za sebe bych nikdy s vyvoláváním už nesouhlasila, kdyby bylo třeba tak CS.

Ale ty víš nejlépe.
Mia_a_spol.
Diskutérka
Diskutérka

2818 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Linka » čtvrtek 27. červen 2013, 12:18
Nějaké koktejly, horkou vanu a další pomocníky k porodu jsem zkoušela, ale asi není ten pravý čas, nic se nespustilo.

Cesta skrz hlavu - je to dost možné, první porod jsem se rozhodla že porodím, protože z nemocnice mě "nechtěli" pustit a já se rozhodla, že už tam nebudu. Druhý jsem řekla, že je ten čas a on opravdu byl, ale opět nic co by se dalo srovnat. Ratto, omlouvám se, ale první porod znamená pro mě skutečnosti tak intimní, že nechci, aby visely na fóru. Každopádně manipulace skrz nevědomost už dopustit nechci, proto zvažuju všechno a pečlivě ukládám do hlavy. Zážitek s oxytocinem mám taky. Vím, že to není ideál.

Vím, že bych měla mít "čas" do 8.7. , ale to mi asi nebudou doktoři chtít dát. Podezírám je - prodloužený víkend na krku, třetirodička a sázka na rutinní postup. Proto si říkám, jestli bych neměla sepsat něco jako plán pro tento případ a trvat na zařazení do chorobopisu.

Ani nevím jestli by pomohl klid a nebo aktivita.

Pravda je, že teď mám stále na zřeteli i ty dvě větší holky, můžu se proto špatně soustředit na sebe. Výzo na krku, odjezd do tábora a náročnost té mladší - se rozčilím a je to v háji. (Rozčilení je můj problém.) To už mám v plánu od prvního pořešit. Prostě domlouvám, kdo si mladší vezme. Nástup špitál chtějí ve středu třetího.

Jsem opravdu trochu jako ovce. Vím, že se na manžela v základu můžu spolehnout, ale ze zkušenosti vím, že ho lehce mohou "odstřihnout" a já na to budu sama a potřebuji jistotu, jak by se vhodně dalo pokračovat. Do rizika jít nehodlám, ale zároveň bych ráda vyčerpala všechny možnosti, jak to pohlídat. Tohle je tedy varianta B - varianta A je stále v platnosti, těšit se, že se tady s miminkem přivítáme všichni v ten pravý čas bez jakékoli dopomoci.

Už mě napadla i možnost,že je něco blbě a je překážka, proč to mojí holčičce nejde na svět. Nerada bych byla nezodpovědná a i tuto variantu bych předem zkusila prověřit.

Jsem perfekcionista, zároveň mám ráda postupy. Chybí mi zkušenost a hodně, hodně čerpám z těch vašich. Bojím se vlastně jediného, manipulace a že o ní budu vědět, ale v tu chvíli kvůli např. nedostatku informací s ní nebudu umět naložit. Přemýšlím někdy až moc.
Linka
Howgh
Howgh

7072 příspěvků
21. září 2006
MB
Příspěvekod Lilla » pátek 28. červen 2013, 13:15
Ještě nejsem ani 39+ a už padla první zmínka o indukci.To se mi snad zdá. :-Z
Obrázek
Lilla
Klábosilka
Klábosilka

352 příspěvků
26. prosinec 2012
Příspěvekod Linka » pátek 28. červen 2013, 13:34
Lillo, tak asi tušíš, jak to zamávalo se mnou. Ten strach je infekční, racionalita se mi vytratila a potřebuji psychickou pohodu. Dnes jsem ale měla obrovské štěstí. Dojednala jsem si úžasnou konzultaci, a pak po cestě z monitoru, který vyšel skvěle s jedním kopečkem kolem 40, jsem potkala svoji gyndr. V pondělí po monitoru si k ní mohu zavolat na konzultaci. Působila na mě tak uklidňujícím dojmem, asi pochopila, že mi vadí, když se se mnou v nemocnici v podstatě "nebaví".

Držím nám palce.
Linka
Howgh
Howgh

7072 příspěvků
21. září 2006
MB
Příspěvekod E-liska » pátek 28. červen 2013, 13:47
AHoj, zase já "chytrá", co to sama nezažila :palma: :D
Napadlo mě nejdřív, že ti napíšu něco takového:
Co tak zajít ideálně za homeopatem (ale poslouží i někdo jiný, dobrý posluchač, který umí klást ty správné dotazy...) a promluvit si o tom, netřeba možná ani brát nakonec kuličku.
Mně často do značné míry pomůže i rozhovor, při němž se snažím s "průvodcem" dopátrat toho, kde je blok, proč ten problém tady je. V tomto případě, proč nechci pustit miminko, nebo ono ještě nechce ven. Homeopat na to dokáže dát i tu kuličku :)

ALE pak mi docvakla jedna strašně důležitá věc. TY ZATÍM ŽÁDNÝ PROBLÉM VE SKUTEČNOSTI NEMÁŠ! Problém zatím mají jen dokrtoři s pofidérními daty. Ale ty jsi přece fakt pořád v rámci FYZIOLOGICKÉHO těhotenství. Takže zatím fakt není nic špatného na tom, že už jsi neporodila. Není žádný problém ani s tebou, ani s miminkem. O přenášení se jedná až od 42+1.
Já vím, že to je možná chabé :D Ale když to takhle začneš vnímat, tak ti ty řeči (tedy ty neodůvodněné) doktorů budou u zadní části těla ;-)
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld