ADV TOP
ADV LEFT

Vyšetření novorozence bezprostředně po porodu

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Barci » čtvrtek 27. červen 2013, 21:53
v porodním plánu jsem měla jasně napsáno, že dítě po porodu ihned na břicho, veškerá vyšetření na mém těle a v mé přítomnosti. vážit až při přechodu na šestinedělí ( či jak se to jmenuje), měřit až při odchodu z porodnice, nikdo s tím neměl problém. nevím už jak přesně to říkala ta dětská, ale chtěli si ji odnést na dečku, tak jsem jim řekla že mám taky 37 a postačí deka pro mě, už nic neříkala, občas přišla a na malou šáhla. Dostala jsem šílenou zimnici a klepavku, tak jsem jim ji na chvilku půjčila a za přítomnosti otce ji zběžně prohlédli, otřeli jen tak jak jsem chtěla. aby mi ji dali hned na pokoj byla podmínka, že si tam dojdu sama, cestou ji ještě za mého přihlížení provedli jakési reflexní testy ( prý nesmí prochladnout, hlavně že ji svléknou a cvičej s ní jak s opicí bez jakéhokoliuv zahřívání, na pokoji aspoň bylo topení nad koupacím stolem, to jsou pořád protiřeči ). byl tam zrovna šrumec, tak možná i byli rádi, že maj o jedno děcko mí'n :D
plně všechno respektovali a nikdo mi ani nenaznačil, že jsem nějaká poblázněná hipísačka, nebo že chci ohrozit své dítě. dokonce se mě sestra přišla zeptat proč jsem nechtěla otírat ručičky...
bylo to v Náchodě
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3651 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Santhe » čtvrtek 27. červen 2013, 21:57
Vydra píše:Taky jsem měla skvělou rozmluvu o triplu. Dr. začal něco ve stylu ... když ke mně chodíte do poradny (hodně nadnesený název), tak bych měla mít tu důvěru :palma: Jako by důvěra v doktora měla znamenat důvěru ve veškeré testy, které existují :palma: Pak si to teda nechal podepsat, ale to co jsem podepisovala bylo hodně manipulativní :-Z Prostě to zatím neumí přijmout, že za své zdraví a tělo si zodpovídáme hlavně my a doktor (i když to myslí dobře) je až druhý v pořadí.

Neboj, dobře nám to dopadne ;-) :sunny:
Dnes jsem to probírala s kamarádkou a ta mi poradila jednoduše, tak se teď snažím si to tak nastavit - odevzdat to výš a už se v tom nepatlat. Čím víc s tím člověk bojuje a snaží se něco vymyslet, tím spíš něco takového přivolá = tím bojem dává sílu tomu negativnímu. Čím víc člověk věří tomu, že vše dopane OK a narazí na samé dobré lidi, tím spíš se to tak taky stane. Můžu potvrdit, že schůzka s doktory tomu odpovídala.

Koukám, jsem pacient za všechny prachy. Objednala jsem se na první návštěvu až v 11.tt, pro průkazku jsem teda musela za dva týdny, ale odmítla jsem NT, což vcelku bylo snadné, neb se platí. Objednali mě za tři týdny, kvůli triplu, což mi došlo až když jsem volala, že nemůžu přijít, protože sestra říkala, že musím přijít tento týden, jelikož jsme nedělali žádné genetické testy. Když jsem jí řekla, že žádné nechci, tak jsem se dozvěděla, že musím, když jsem těhotná. Odvětila jsem, že musím jen porodit, když jsem těhotná a že prostě testy nechci a objednám se, až se mi to bude hodit. Teď jsem se teda objednala, protože potřebuju žádanku na utz... Uvidíme, sestra už mě asi začíná nesnášet. Mám v plánu začít odmítat vnitřní vyšetření, což se mi napoprvé nepodařilo, protože "se to musí"...
Takže vlastně úplně OT, ale nějak to ve mně pořád kysne :-?
Santhe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

8202 příspěvků
24. únor 2008
praha - východ
Příspěvekod Lucia » čtvrtek 27. červen 2013, 22:05
Barci píše: dokonce se mě sestra přišla zeptat proč jsem nechtěla otírat ručičky...

prosím, můžeš mi napsat, proč jsi nechtěla nechat otírat ručičky?
chápu nekoupat, max. otřít do sucha, a prostě by mě to zajímalo ;-)
(za chvíli bude čas sepisovat porodní plán)
Obrázek
Obrázek
Lucia
Diskutérka
Diskutérka

2213 příspěvků
13. srpen 2007
Praha
Příspěvekod Maggiemae » čtvrtek 27. červen 2013, 23:07
Lucia píše:
Barci píše: dokonce se mě sestra přišla zeptat proč jsem nechtěla otírat ručičky...

Na rukou má novorozenec zbytky plodové vody, které ochutnává (cpe si pěstičky do úst) a které voní a chutnají stejně jako mlezivo - podle toho hledá prso k přisátí.

Znova jsem to mohla pozorovat před pár dny u synovce, je to úžasné. Pěst do pusy, čmuch čmuch, zraková fixace dvorce, neuvěřitelné nadzvednutí hlavy (jako fakt, takových 8 cm nad podklad), hlavou doprava, doleva, kop nohou, aby se posunul, znova ochutnávka ruky, tak dlouho, než se dostal, kam potřeboval, olíznutí, chňap prso :erik:
Maggiemae
Howgh
Howgh

5118 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Lucia » čtvrtek 27. červen 2013, 23:16
Maggiemae píše:
Lucia píše:

Na rukou má novorozenec zbytky plodové vody, které ochutnává (cpe si pěstičky do úst) a které voní a chutnají stejně jako mlezivo - podle toho hledá prso k přisátí.

Znova jsem to mohla pozorovat před pár dny u synovce, je to úžasné. Pěst do pusy, čmuch čmuch, zraková fixace dvorce, neuvěřitelné nadzvednutí hlavy (jako fakt, takových 8 cm nad podklad), hlavou doprava, doleva, kop nohou, aby se posunul, znova ochutnávka ruky, tak dlouho, než se dostal, kam potřeboval, olíznutí, chňap prso :erik:

DĚKUJI - velmi zajímavé - a prostě zázrak, jak to vše do sebe zapadá a funguje (když se do toho někdo nevrtá) :erik:
Lucia
Diskutérka
Diskutérka

2213 příspěvků
13. srpen 2007
Praha
Příspěvekod Maggiemae » čtvrtek 27. červen 2013, 23:39
Ještě dodám, že to bylo 24h po porodu, furt to fungovalo, nádhera pozorovat. Ale i poporodní adaptaci měli podobně nerušenou. Byli oba v úžasné společné bublině, máma ho stále mimovolně hladila po hlavě, očmuchávala, on se na ni upřeně díval, tohle je prostě tak úžasnej zázrak, že lituju (a jsem naštvaná na) každého, kdo ho nechce vidět (a brání mu).
Maggiemae
Howgh
Howgh

5118 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Gehenna » čtvrtek 27. červen 2013, 23:42
Jo, teď mi proběhlo na HPNP videjko
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... ijzUDnSDsM
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Lucia » čtvrtek 27. červen 2013, 23:50
Gehenna píše:Jo, teď mi proběhlo na HPNP videjko

no ale co jako, že jo, když počítač prostě POTŘEBUJE ty údaje :roll:
Lucia
Diskutérka
Diskutérka

2213 příspěvků
13. srpen 2007
Praha
Příspěvekod Gehenna » pátek 28. červen 2013, 00:13
Lucia píše:
Gehenna píše:Jo, teď mi proběhlo na HPNP videjko

no ale co jako, že jo, když počítač prostě POTŘEBUJE ty údaje :roll:

Tak jistě, matka je tam kvůli počítači.

Nevím, proč jsem si vzpomněla na tohle
http://www.youtube.com/watch?v=0n_Ty_72Qds
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Ivav » pátek 28. červen 2013, 20:09
Prvotně mě napadlo zda by nestálo za to změnit porodnici, protože takhle nebudeš zrovna v klidu a pohodě, ale ono to není ani tak porodnicí jako lidmi a ty si vybrat bohužel nejde. Tak držím pěsti ať to vyjde podle tvých představ. :erik:
Ivav
Diskutérka
Diskutérka

2505 příspěvků
21. září 2006
Ostrava
Příspěvekod Lilla » neděle 30. červen 2013, 09:53
Díky, bohužel porodnici změnit moc možné není, tady v okolí není kam a nepolepšila bych si. Bude to trochu o štěstí, tak snad ho mít budem. No a nebo jim jednoduše malou nedám, když mi ji nakrátko přiloží, ale k tomu bych došla dost nerada.

V porodním plánu to mám, dopsala jsem k němu ještě lehce důraznější průvodní dopis, kde i konkretizuju vyšetření, tak snad si dají říct. A aspoň jsem si teď trochu více dostudovala informace o bondingu (i když i předtím jsem jich věděla dost).

Teď jen aby se už pomalu malá rozhoupala a šla ven, protože už na nás v poradně vyrukovali s indukcí (a to jsme teprve byly 38+), ale do 41 + 6 se nedáme ;)
Lilla
Klábosilka
Klábosilka

352 příspěvků
26. prosinec 2012