ADV TOP
ADV LEFT

Přenašečky, jak dlouho jste přenášely?

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ratta » pátek 08. květen 2015, 11:03
Aktijo, máš o mnoho víc zkušeností, než já, takže ti neřeknu nic nového, ale v takových situacích je dobré si připomenout staré pravdy. Že i když se na hlavu postavis, miminko se narodí, kdy je potřeba. Snahami o vyvolání člověk zbytečně stresuje sebe i miminko, myslím, že to je to poslední, co teď oba potřebujete. Dokonce si myslím, že je to kontraproduktivní, pokud je pravdou to, že žena porodi, když se cítí v bezpečí, ty se stresem o pocit bezpečí pripravujes a porod oddalujes. Možná, tedy. Příklad- ženy, když přenáší, často porodi noc před plánovaným nástupem na vyvolání nebo začnou rodit v den nástupu, ale spontánně. Protože už je rozhodnuto a svým způsobem z nich spadne ten stres. Takže já bych doporučila (jestli nejsem příliš drza a domysliva) víc věřit svému tělu, že "ví co dělá " a že je schopno porodit miminko jakékoli velikosti, pořád ještě nejsme preslechtene civavy, aby naše děti měly tak velké hlavy, že se nedostanou ven.

Jinak doufám, že to píšu zbytečně a že se už mazlis s miminkem :)
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod E-liska » pátek 08. květen 2015, 11:26
Aktijo, držím pěsti!
Obříka se neboj, leckdy to jde i líp, než u někoho drobné miminko. Váha je jen jeden ze strašné spousty faktorů! Však co tobě budu radit ;-)
Pokud se miminko ještě neumoudřilo, tak bych s ním zkusila promluvit, nahlas bych mu řekla něco v tom smyslu, že se na něj už všichni těšíte, až vykoukne na svět, že je tu pro něj všechno nachystáno, že venku ucítí doteky a vůni maminky a že dostane napít mléka z prsu.

Přeju hladké vylodění, pokud ještě neproběhlo :-)
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Katchen » pátek 08. květen 2015, 11:30
Aktijo a ty máš nějaké signály, že by mimino mělo být obřík? Nevím, jak to máš naplánované, ale PA nebo doktoři tě nějak straší velkým miminem? Mně teď u posledního těhotenství nikdo žádný váhový odhady nedělal a já byla jedině ráda. Ale je fakt, že jsem se nechystala rodit doma, takže jsem neměla takovou potřebu být připravená na různé eventuality. Děti rodím průměrné - prvorozený měl 3,5 kg, dcera byla tříkilové nic a teď čerstvá slečna měla skoro 3,7 kg. A neřekla bych, že se ty porody nějak dramaticky lišily, tedy zejména ty poslední dva - nekomplikované a docela rychlé. Ale je fakt, že ani jedno mimino nešlo přes 4 kg.

No a jinak mně moc pomáhalo si tuhle diskuzi pročítat pořád dokola, fakt jsem se uklidnila. A souhlas s Rattou - poslední porod běžel od rána a moje tělo zcela zřetelně reagovalo na ruch kolem a na moje rozpoložení (které bylo "běžte všichni někam pryč a nezaclánějte mi tu"). Jo a přenášela jsem taky prvně, obě předchozí děti šly před termínem a na těhotenství přes termín jsem naprosto nebyla psychicky připravená. Strašně mě to rozhodilo.

Taky se necítím povolaná radit, ale fakt se narodí, uvidíš.
Katchen
Howgh
Howgh

5232 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Ratta » pátek 08. květen 2015, 20:56
Ha, nikdo se neozývá!
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Ratta » pátek 08. květen 2015, 20:56
Katchen, jak je?
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Aktija » sobota 09. květen 2015, 11:53
Ahoj holky, jsem ještě celá :( dnes 41 + 2 .. žádné příznaky a nic podobného nemám...u čtvrtého těhu jsem mívala silné poslíky, a pak se dcera narodila 40 + 1 .. Teď nemám nic.. občas nějakou slabou kontrakci , ale to už mám 14 dní.. ale je to fakt slabý...Včera jsem nedělala vůbec nic, celé odpoledne jsem si s dětma užívala na sluníčku na zahradě a běhali jsme bosky....klídek , pohoda....Dneska vyrážím na tůru , 3 km do kopce , kam budu tlačit kočárek s naší 3 letou dcerou , která je líná chodit...Tak třeba se to mrně ve mě konečně hne....
Aktija
Pískle

19 příspěvků
31. říjen 2011
Chrudimsko
Příspěvekod Ratta » sobota 09. květen 2015, 18:19
To nicnedelani zní dobře, nejlepší terapie, jakou jsi mohla zvolit! Pokud to tedy lze nazvat terapií, vždyť nejsi nemocná, že. Porodis ve správný čas. Držte se!
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Elee » sobota 09. květen 2015, 18:48
Já o obříkovi věděla, nicméně jsem si komplikace vyplývající z váhy nijak nepřipouštěla. To přenášení bylo pro mě o to horší, že od 38. týdne se mě doktoři snažili nacpat aspoň do indukce. Tak jsem se i na poslední kontrolu a monitor vykašlala (a ejhle, druhý den ráno bylo po všem a měla jsem mimino v náručí).
Můj provní porod skončil sekcí, takže doktoři byli z váhy připo*** už u druhýho, ten měl 4,21. Paradoxně mi připadá, že čím větší dítě, tím mám snazší porod. S Bořivojem jsme šli 9 hodin po akci domů, ruptura sice byla, ale malá a já včera už na zahradě pomaličku okopávala záhon :D :D

Aktijo bude to brzy, neboj. Žádné dítě se ještě nevstřebalo, na tohle prohlášení Ivany K. jsem myslela každý den, co jsem "přenášela".
Elee
Klábosilka
Klábosilka

306 příspěvků
28. září 2012
Příspěvekod Katchen » úterý 12. květen 2015, 13:28
Nahlížím, nahlížím a nic? Tak snad už je další mimino na světě...
Katchen
Howgh
Howgh

5232 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Frantishka » úterý 12. květen 2015, 13:41
Ty jo Elee, promiň, že opožděně, ale moc gratuluju k Bořivojovi! Ať je zdravej a šťastnej.

A koukám, že budu nahlížet, jak je na tom Aktija... :)
Frantishka
Diskutérka
Diskutérka

2345 příspěvků
28. prosinec 2011
Příspěvekod Bajunka28 » pátek 15. květen 2015, 09:11
Cao holky,celkem vas pravidelne procitam.no za chvilku se tady muzu zapojit. dnes jsme uz 38tt a popravde mam toho plne kecky. timto velké sorry Katchen - fakt jsem v 34tt neverila,ze nejde usnoust driv nez ve 2h rano.nemuzu v noci spat,vsechny prohlidky jsou ok,ale ja uz bych to nejradeji mela za sebou.jsem pekne podrazdena a uz neumim ani delat kompromisy.jak neni po mem,tak jsem desne vytocena. Takze ted si tady neustale opakuju,ze zadne mimi se fakt jeste nevstrebalo a ze ta nase holka se urco chce narodit na moje narozky za dva tydny ve ctvrtek.tak snad ty dva tydny jeste dam v klidu. :palma:

A gratulace vsem maminkam,ktere mate uz mrnousky u sebe (desne zavidím ;-) )
Bajunka28
Žvatlalka
Žvatlalka

119 příspěvků
16. únor 2008
Příspěvekod Bajunka28 » pátek 15. květen 2015, 09:13
Aktijo - moc drzim palecky aby vas uz bylo doma víc ;-)
Bajunka28
Žvatlalka
Žvatlalka

119 příspěvků
16. únor 2008
Příspěvekod Elee » pátek 15. květen 2015, 15:14
Bajunko bude to dobrý, já jsem ke konci taky byla hnusná na všechny kolem, unavená, podrážděná. Bude líp a než se naděješ, bude se ti po pupíku stýskat.

Aktijo čekám na zprávy :D
Elee
Klábosilka
Klábosilka

306 příspěvků
28. září 2012
Příspěvekod Katchen » pátek 15. květen 2015, 21:18
Bajunka28 píše:Cao holky,celkem vas pravidelne procitam.no za chvilku se tady muzu zapojit. dnes jsme uz 38tt a popravde mam toho plne kecky. timto velké sorry Katchen - fakt jsem v 34tt neverila,ze nejde usnoust driv nez ve 2h rano.nemuzu v noci spat,vsechny prohlidky jsou ok,ale ja uz bych to nejradeji mela za sebou.jsem pekne podrazdena a uz neumim ani delat kompromisy.jak neni po mem,tak jsem desne vytocena. Takze ted si tady neustale opakuju,ze zadne mimi se fakt jeste nevstrebalo a ze ta nase holka se urco chce narodit na moje narozky za dva tydny ve ctvrtek.tak snad ty dva tydny jeste dam v klidu. :palma:

Chachá, vítej! :mrgreen: Já sem teď chodím nakukovat a machrovat. A je mi tak strašně blaze, že už jsem bez břicha. Nestýská se mi ani trochu. Tak se holky ještě držte, máte to za pár...
Katchen
Howgh
Howgh

5232 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Ratta » pátek 15. květen 2015, 21:47
Njn, někdo už spí na břiše a na zádech.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků