ADV TOP
ADV LEFT

Císařský řez a průbojnost dítěte

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Avespasseri » pondělí 29. červenec 2013, 07:43
Nedávno jsem narazila na otázku po vztahu císařského řezu a průbojnosti dítěte. Nám to kdysi na předporodní přípravě porodní asistentka také říkala a také jsem o tom četla (nejspíš ve Vl. Markovi). Malá se narodila císařem (porod už byl dlouhý a neotvírala jsem se) a chvilku mi to bylo líto. Ale pak jsem si řekla, že není špatné zažít, že Vás odněkud, kde jste se zasekly, nakonec vytáhnou nějaké "dobré duše".
Ale proč zakládám tuhle diskuzi. Malá mi totiž vůbec nepřijde, že by nebyla průbojná. Je společenská, když jí něco nejde, neodchází od toho a neříká, že jí to nebaví, naopak. I když si třeba někdy pobrečí, tak nad tím sedí, dokud se jí to nepodaří. Je jí šest let a půjde do první třídy. Navíc je dost bojovná, hraje si na agentku Kim Possible a touží dělat kung fu...
Co vy? Jaké máte vy zkušenosti se vztahem císařského řezu a průbojnosti Vašeho dítěte? Možná je načase zjistit, jak je to s touto teorií doopravdy :-) Netřeba pak matky stresovat před porodem něčím dalším (jen ne císař, jen ne císař... to je jak kdyby si ho pak člověk spíš přivolal; případně jsem špatná matka, ani normálně porodit neumím...).
Sem chodím vnímat, že ten život je opravdu často radost i starost, a na www.zitjak.wordpress.com píšu o tom, že Žít je umění. A že to teda kolikrát je :-)
Avespasseri
Pískle

59 příspěvků
22. červenec 2013
Příspěvekod Le_chat_noir » pondělí 29. červenec 2013, 07:50
ahoj, mam dva kluky sekci co se neztrati. pokud by to platilo, tak si nedovedu predstavit jejich prubojnost po vaginalnim porodu :roll:

tyhle veci uz nastesti neresim ... jinak to proste neslo ikdyz snaha byla. radeji bych neposlouchala bachorky o cisarich, clovek si akorat muze zadelat na slusnou depku jak diteti po... cely zivot.

:-*
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Lau » pondělí 29. červenec 2013, 07:51
Obě děti (aktuálně 4 a 6) jsou císařem, ani jedno mi nepřipadá zakřiknuté, bojácné, neprůbojné. Obě jsou vztekací, když jim něco nejde - ale to bude spíš výchovou a naším vzorem :oops: . Ale společenské jsou, pořád by chodily někam na návštěvy, dokážou si to i sami zařídit. Julka je vyloženě generál a stejně staré děti rovná do latě :)
Lau
Klevetnice
Klevetnice

3490 příspěvků
21. září 2006
Kolínsko
Příspěvekod Zuzga » pondělí 29. červenec 2013, 07:57
Ahoj,
mám 3 deti SC.
Všetky sú priebojné až moc. Občas by som si želala dieťa, ktoré by v neznámom prostredí pri mne sedelo a neutekalo za dobrodružstvami.

Najstarí syn si chodí sám nakúpiť dobroty, cudzích sa spýta na všetko, čo ho zaujíma - toto všetko zvládne asi tak od 5 rokov.
A menší v ňom v ničom nezaostávajú, len sú trochu hanblivejší.

Akurát by mohli byť trpezlivejší, keď sa im nedarí.

Zuzana +3 ( :kluk: - 7, :holka: - 4, :kluk: - 3)
Zuzga
Žvatlalka
Žvatlalka

148 příspěvků
11. říjen 2007
Příspěvekod Kurkumína » pondělí 29. červenec 2013, 07:59
Mám za sebou dva vymazlené porody. První dítě prokřičelo šestinedelí, pak se nadechlo a od 3-6m křičelo zas. Jako čtyřletá je velmi introvertní a o průbojnosti nemůže být řeč. O druhém můžu zatím říct jen to, že řve už 7 měsíců non-stop. Co bude dál, se uvidí.

Císař - zakřiknuté dítě mi přijde jako blbina.
Kurkumína
Žvatlalka
Žvatlalka

297 příspěvků
09. prosinec 2011
Příspěvekod Trixl » pondělí 29. červenec 2013, 08:13
Císařem to nebude, taky mám stejně starou holčičku a je to vítr v bedně :D je úžasná a je to Lvice :)
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Mamamila » pondělí 29. červenec 2013, 08:17
Mám dvě děti cs a doma jsou teda průbojní až dost. Kluk je sice takový mamlásek, ale když mu o něco jde tak bojovat umí. Dcera je silně stydlivá na návštěvách, ale ve školce a doma je průbojná až dost.
Já nejsem průbojná vůbec-narozena normálně
Mamamila
ZLATÁ MAMAMILA

61246 příspěvků
23. září 2006
Modžany
Příspěvekod Ratta » pondělí 29. červenec 2013, 08:25
Každý člověk je jedinečný, proto není možné určit, jaký by byl, kdyby... Takže všechny teorie tohoto typu jsou jen, s prominutím, slepičí úvahy u dětského hřiště.

Pokud ženy stresují před porodem, že císař ne, tak to je většinou z jiných důvodů (přiživím se - prosím, existuje někde nějaký seriózní zdroj srovnání, třeba i zde, na BC?). A hlavně, tady se stresuje kvůli tomu, že většina císařů je úplně zbytečná a "zachránění dusícího se dítěte" je zvěrstvo.

Já jsem teorii závislosti průbojnosti na CS nikde neslyšla, Avespasseri, prosím, mohla bys mně odkázat na zdroj, nebo sis to vymyslela proto, abys sem mohla vlípnout reklamu?
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Inkognito » pondělí 29. červenec 2013, 08:32
3 neprůbojné (ne sice zakřiknuté, ale spíš stydlivé) děti narozené normálně, žádný CS...

možná by jim CS prospěl a byly by bývaly byly průbojnější
:grr:

Ale jinak průběh porodu se odráží v jejich povaze, to zase ano - temperamentní děti se mi rodily živelně, prudce a bolestně, pohodově dítě se schopností se dohodnout s ostatními se mi narodilo pohodově, skoro bez bolestí.

Mak
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Trixl » pondělí 29. červenec 2013, 08:36
Jaká reklama? To co má v podpisu je blog ne? To se snad může?
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Ratta » pondělí 29. červenec 2013, 08:47
Trixl píše:Jaká reklama? To co má v podpisu je blog ne? To se snad může?

Asi jsem paranoidní a omezená a soudím podle sebe - já jsem se až po třičtvrtě roku po registraci zmohla na to, abych si nahrála nějaký tupý avatar, tak mi je podezřelé, když si někdo hned na začátku dá takovou práci s podpisem. Neberu to samozřejmě jako komerční reklamu, ale zajímalo, by mně, jestli se Avespasseri zajímá o náš názor a ještě tady s námi trochu podiskutuje, nebo jen chce, abychom četli její blog. Pokud jsem paranoidní, tak se omlouvám, ale to víte, vola už jsem tady párkrát dělala.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Jarkab1 » pondělí 29. červenec 2013, 09:11
to snad spíš naopak, ne

mám dva kluky 15 a 8 - oba sekcí
první akutní sekce - a taky je ADHD :( v PPP po zodpovězení otázky o těhotenství a porodu psycholožka jen konstatovala - buďte ráda, že je jen takovýhle

druhý už šel plánovaně sekcí ( i když mě cca 2 týdny před porodem vyděsili, že ho porodím normálně ) a je to takový ňunínek, ale spíš rozmazlený, než neprůbojný, do všeho se hrne, u všeho musí být... v soutěžích sice nevyhrává, ale nevzdává to ( zatím )
Jarkab1
Howgh
Howgh

11019 příspěvků
26. srpen 2007
Vysočina
Příspěvekod Trixl » pondělí 29. červenec 2013, 09:31
První příspěvek byl do diskuze cca před týdnem, týkal se miminka. Mezitím nevím pokud bylo něco smazáno. Koukni do blogu, vypadá to velice zajímavě :)
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Kasia » pondělí 29. červenec 2013, 09:34
Právě jsme se vrátili z tábora. Děti mám 2 a čtvrt a necelých 5. Oba rození přirozeně. A teda podle ostatních dětí jsou to neuvěřitelná telátka, která mi byla většinou za zadkem. Když se měla ně něco sama zeptat jiných, někam sami dojít, o něco si říct, požádat, zapojit se....ani to nebudu komentovat :D.

Z 50 dětí tam byla skupina průbojných, neprůbojných a průměrných. docela zajímavý vzorek a ještě zajímavější je pozorovat.

Myslím, že způsob porodu zde nehraje roli.

Je to spíš o povaze, o prostředí, ve kterém dítě vyrůstá, o pořadí mezi sourozenci, o výchově....
Kasia
Howgh
Howgh

5918 příspěvků
21. září 2006
Olomouc
Příspěvekod Trixl » pondělí 29. červenec 2013, 09:37
Možná v tom hraje vliv kdy se narodili (astrologie) docela tomu věřím :)
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina