ADV TOP
ADV LEFT

Císařský řez a průbojnost dítěte

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ratta » pondělí 29. červenec 2013, 10:10
Trixl píše:První příspěvek byl do diskuze cca před týdnem, týkal se miminka. Mezitím nevím pokud bylo něco smazáno. Koukni do blogu, vypadá to velice zajímavě :)

Každopádně, pokud Avespasseri tady hledá fórum, kde by si mohla podiskutovat, omlouvám se jí a vítám ji :)
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Mia_a_spol. » pondělí 29. červenec 2013, 10:15
Já věřím, že CS je pro děti bariéra navíc. Nikdo jiný tomu věřit nemusí. Narodit se máme vaginálně, když tomu tak není, musíme začistit tu "zkratku". Začistit to věřím jde, bez následků. Že se v nějakém výzkumu takové děti jevili méně průbojné věřím, náše CS dítě nedává dodnes tak hladce nové věci jako ostatní naše děti, ale je už velký, už toho dost dokázal a překonal a ví to, takže teď ho "nové" nezastaví.

Myslím, že všichni/všechny, kteří/které takové výsledky / názory / víra rozčiluje, nebo znejišťuje by to překonali tím, že přijmou porod i s tím, že mohl být lepší.

CS je velký zásah do těla matky, věřím, že i do vývoje dítěte. Bezesporu existují situace, kdy je nezbytný a tím nemyslím jen život zachraňující situace. Mám za to, že by měl být možný i na přání matky. Nicméně v porodnictví je nadužívaný a to je špatně. Na tom se shodnu i s medicínou. Není to bezpečnější způsob porodu, než porod vaginální, jeho rizikovost je naopak násobně větší. ale i tak lze přijmout jeho volbu, pokud je žena seznámena s riziky.
Mia_a_spol.
Diskutérka
Diskutérka

2818 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Krista » pondělí 29. červenec 2013, 12:00
Ahoj, já jsem teda nečetla nic o průbojnosti ve vztahu k CS, ale nějaké teorie prenatálních psychologů o tom, že pokud dítě projde normálním porodem, což pro něj znamená několik hodin určité trauma, stísněný prostor apod., a na závěr vyjde ven, tak si vtiskne hluboko do podvědomí schopnost v budoucnu odolávat nepříznivým podmínkám, že ten nepříznivý zážitek dokázalo ustát, překonat a nakonec to dobře dopadlo...asi tak v tomto smyslu. Tzn. že i v budoucnu se pod tlakem nesesype, nebude před problémy utíkat, ale najde v sobě nějaké vnitřní síly k překonání překážek.
Dále bylo řečeno, že je lepší, když si dítě prodělá pár hodin vaginálního porodu - traumatu, a poté je vysvobozeno CS, než když je CS plánovaný a vytáhnou ho hned bez toho, aby tušilo, že se vůbec něco začíná dít.

Ale to jsou jen teorie, kterým někdo může věřit a nemusí. Já si myslím, že na tom něco bude, a proces rození je důležitý (pro mě).
Krista
Krafařka
Krafařka

907 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Zuzka84 » pondělí 29. červenec 2013, 14:54
tak naše cisářátko je opravdu takový - drží se od jiných dětí stranou, do dneška (za měsíc bude mít 4roky) chce oblíkat a je schopný plakat, ať ho oblečeme , že on to neumí . to jeho dvouletý brácha už se obleče sám. Bojí se venku čůrat atd. Ale i po porodu bylo vidět, že on je tím traumatizovaný , podle mě pokud je dítě po narození sekcí v pohodě, tak bude pořád v pohodě , tzn. že to nebude platit pro všechny. Daneček se narodil po měsíčním pobytu v nemocnici,plánovanou sekcí , měsíc před termínem,já jsem byla v CA. měl problémy s dýcháním , tak ho odvezli na JIPku,ale horšíl se, druhý den měl nějaké vysoké markery , mysleli si že má sepsi , tak nasadili ATB, ale další den najednou byli markery dobrý , po 6dnech jsem mohla k němu a mohli jsme začít tak nějak normálně kojit, ale odmítal prsa , byl plačtivé - dráždivé dítě ... Prostě oproti bráchům diametrálně jiný , ale třeba je prostě jen takový , ale já si myslím, že to jak člověk přijde na svět má na něj velký vliv :)
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Zuzka84
Howgh
Howgh

7721 příspěvků
21. září 2006
české budějovice
Příspěvekod Adka007 » pondělí 29. červenec 2013, 15:09
Zuzko, třeba to může být tím dlouhým odloučením...

Já kluky rodila císařem, jsou dvojčata, takže stejný podmínky pro ně (měsíc před porodem na kapačkách, narození víc jak měsíc před termínem, poměrně dlouho beze mě na sesterně kvůli mému zdr. stavu a ne velkeé ochotě personálu, přesto je jeden stydlín, mám ho pořád za zadkem, pomalu jí (a vlastně pomalu dělá cokoli), nejradši když mu se vším pomáhám nebo to udělám za něj, je kňouravější, druhej je rychlej, čipernej, dobře se orientuje v cizím prostředí, hned se skamarádí, je to takovej životní optimista, dobře ví co chce a umí si za tím stát. Prostě jsou jak den a noc. Podle mě to není až tak císařem jako povahou.
Adka007
Diskutérka
Diskutérka

2630 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Zuzka84 » pondělí 29. červenec 2013, 15:36
peti , s prvním taky bylo stejné odloučení ;-)
no zkrátka si myslím,že porod člověka ovlivní - ale každého jinak , třeba i podle toho jakou má povahu :)
Zuzka84
Howgh
Howgh

7721 příspěvků
21. září 2006
české budějovice
Příspěvekod Adka007 » pondělí 29. červenec 2013, 15:47
Zuzka84 píše:peti , s prvním taky bylo stejné odloučení ;-)
no zkrátka si myslím,že porod člověka ovlivní - ale každého jinak , třeba i podle toho jakou má povahu :)

Jj, všechno má vliv, jen bych prostě císaře tak nevymezovala, že dítě bude takový nebo makový. Prostě může být a nemusí :)
Adka007
Diskutérka
Diskutérka

2630 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Topazio » pondělí 29. červenec 2013, 15:53
Matysek se narodil cisarem a prubojny je. A je uplne normalni, ba naopak je mnohem vyspelejsi nez stejne stare deti.
Topazio
Kecka
Kecka

1503 příspěvků
27. červen 2008
Příspěvekod Avespasseri » pondělí 29. červenec 2013, 16:49
Přesně jak říká Krista, to jsou přesně ty teorie, o kterých jsem slyšela. Fakt myslím, že jsem to četla u Vlastimila Marka v Nové době porodní (to bych musela dohledat, je to už těch téměř 7 let od porodu a četla jsem to jako těhotná). A v pátek vyšel na blogu Karoliny Loskotové (nechci sem dávat zpětný odkaz, aby to nevyznělo jako ta reklama :-)), ale ta holka ji beztak nepotřebuje) dotazník a kdosi se tam právě na tuhle otázku ptal. A mě napadlo, že by to byla vhodná otázka sem do diskuse, aby se konečně ukázalo, jak je to doopravdy. Jsem asi postižená současným studiem a "falzifikací" různých teorií, což vědci tak milují :-))
Upřímně řečeno jsem na baby-café přišla původně proto, abych dala vědět o svém novém blogu, protože je i o dětech a o věcech, které považuju za důležité pro to, aby z dítěte jednou vyrostl šťastný člověk (sakra, to zní jako zatracená reklama...), jenže jak jsem ho začala psát, tak zjišťuju, že mám mnohem větší potřebu o věcech diskutovat a sdílet, takže ono to tak nějak plyne samospádem a nemůžu říct, že bych tu byla jen proto, abych na sebe upozorňovala :-) Tak budu moc ráda, když si mě tady necháte :-) Já jsem od té doby díky blogu našla už několik stránek a blogů, o kterých jsem původně buď nevěděla vůbec, nebo jsem o nich jen slyšela, a dovídám se spoustu zajímavých věcí a jsem ráda, že konečně narážím na něco smysluplného a že můžu diskutovat o něčem užitečném. Před nedávnem jsem se kamarádů vyptávala na nějaké jiné zdroje informací než jsou ty oficiální (a la TV, noviny, Novinky apod.), pár mi jich napsali, ale teprve teď zjišťuju, kde všude se děje něco mnohem zajímavějšího a důležitějšího, než v médiích. Je to konečně nějak lidštější.

A co se ještě týká mého námětu na diskusi: podle vašich odpovědí se opravdu zdá, že s tím vztahem CŘ a průbojnosti je to jen taková nepodložená teorie. Ale napadá mě, že může mít vliv to, jestli byl ten císař plánovaný, nebo jestli dítě nějakou dobu v porodních cestách strávilo a císař byl takový záchranný tah. V tom druhém případě (což byl i náš případ) by ta teorie možná opravdu moc neplatila. Jaké by byly Vaše zkušenosti v tomto případě?

Jediné, co se podle mě možná negativně na dceři projevilo, byla její panická hrůza z bílé roušky (holícího se manžela s pěnou na tváři), která jí vydržela hodně hodně dlouho. Poté, co jsem před nedávnem viděla video se záznamem císařského řezu, tak se ani nedivím... Ale to je jiná...

Jinak si také myslím, že zážitek z porodu má určitě nějaký vliv, ale podle mě se propojuje i s jinými vlivy. Ostatně podle psychologů dítě ovlivňují geny, ale i to, co se děje ještě během těhotenství (včetně potravy, stresu matky a porodu s jeho občas negativními následky). A těžko pak soudit, jestli je dítě zakřiklé kvůli porodu, nebo kvůli povaze, a jak moc by bylo průbojné po vaginálním porodu (jak zde bylo také řečeno). Já myslím, že se toho o něčem tak důležitém, jako je to, jak nejlépe zabezpečit zdravý (i po psychické stránce) vývoj dítěte, moc neví. Rozhodně méně než o tom, jak létat na Měsíc. A to, co se náhodou ví, se nějak stále nemůže dostat mezi ty, mezi které by mělo (doktoři, učitelé, politici rozhodující o mateřské apod. apod.). Hnutí za nepřirozený porod by mohlo vyprávět :-)
Sem chodím vnímat, že ten život je opravdu často radost i starost, a na www.zitjak.wordpress.com píšu o tom, že Žít je umění. A že to teda kolikrát je :-)
Avespasseri
Pískle

59 příspěvků
22. červenec 2013
Příspěvekod Gehenna » pondělí 29. červenec 2013, 16:57
A tak naší myšlenkou jsou správná místa promořena vydatně :grr:
Gehenna
B-C Kašpar

26188 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Efa » pondělí 29. červenec 2013, 17:03
Mam obe deti cisarem, obe po nekolikahodinovem boji a snaze porodit spontanne. Prvni sestilety je malo prubojny, druha ctyrleta je velmi prubojna. Takze ja tehle teorii vubec neverim ;-). Spis je to o charakteru.
Efa
Klábosilka
Klábosilka

483 příspěvků
23. květen 2008
Nemecko
Příspěvekod Zelenoocka » pondělí 29. červenec 2013, 17:06
Synovec (7 let) se narodil císařem a průbojnej je až moc :roll:
Obrázek
Obrázek
Zelenoocka
Žvatlalka
Žvatlalka

237 příspěvků
19. prosinec 2011
Plzeňsko
Příspěvekod Avespasseri » pondělí 29. červenec 2013, 18:13
Gehenna píše:A tak naší myšlenkou jsou správná místa promořena vydatně :grr:

Ještě jim prosím Vás v porodnicích vysvětlete, že ptát se ženy při příjmu, jaké je zaměstnání manžela, snad opravdu není nutné...
Za prvé se pak má odpověď "nevím" divně vyjímala v dokumentaci, kterou dostal můj gynekolog :-)
A za druhé, možná by s kontrakcí každé 3 minuty bývalo následovalo narození mé dcery dříve než za téměř 24 hodin. A možná by nebyl býval nutný ani ten císař. Kdo ví, to už nikdy nezjistím. Taková jedna drobnost mohla zdravotnictví ušetřit dost peněz :-)
Mě to tenkrát absolutně zarazilo a z porodního transu jsem byla šupem venku...
Už jen proto si příště, jestli bude nějaké příště, beru s sebou dulu nebo nějaký vhodný ženský doprovod - rozhodně hodlám co nejvíce omezit jakékoliv podněty, které by mohly zaměstnat tu moji rozumovou část. No, zkuste si zažívat orgasmus, když vyplňujete dotazník, nebo test :-)))) To už je skoro totéž...
Avespasseri
Pískle

59 příspěvků
22. červenec 2013