ADV TOP
ADV LEFT

Porod v jiné nemocnici než poradna?

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Lachtanicka » čtvrtek 12. září 2013, 14:56
Ahoj,
právě jsem se objednala do Mělníka do registrační poradny a znovu mi vyvstal můj osobní problém, který jsem řešila už pár měsíců zpět, když jsem si vymyslela, jak a kde hodlám rodit.
Rodit totiž hodlám pokud možno v tom Mělníku, jenže jsouc pražská, přišlo mi vhodné zaregistrovat se i v Praze, kdybychom třeba nestíhali dojet nebo nastala jiná nepředvídaná situace. A vzhledem k tomu, že v devátém měsíci už se asi jen tak sama autem do Mělníka do poradny neodvezu a muž se těžko uvolní každý týden z práce, aby mě vozil, plánuju docházet v Praze i do poradny. (Gynekolog si mě nechává v péči relativně dlouho, ale až do konce pravděpodobně ne, a mám své důvody, proč s ním výběr porodnice příliš nerozebírat.) A tak nějak mi to nepřijde košer - totiž nebudou mít v tom Mělníku třeba nějaké řeči, pokud se jim tam zjevím rodící a budu mít poslední zprávy ne od lékaře, ale z jiné porodnice? Případně nemůže se objevit nějaký jiný zádrhel?
Naštěstí doufám, že snad nejsem jediná, kdo to takto praktikoval, a touto cestou prosím - může mě někdo zkušenější uklidnit, že to fakt jde? :oops:
Díky...

5+3 už dávno ne, momentálně 34+1 :)
A. + ♀ 10/2011 + ♂ 10/2013
Lachtanicka
Treperenda
Treperenda

1445 příspěvků
29. červen 2011
Příspěvekod Bren » čtvrtek 12. září 2013, 15:05
Ano, jde. Potvrzuji jak z pohledu právního, tak i z vlastní zkušenosti ;-)
Bren
Klevetnice
Klevetnice

3336 příspěvků
28. únor 2007
Příspěvekod Lachtanicka » čtvrtek 12. září 2013, 15:08
Díky. Z pohledu právního vím, že to jde, ale zajímá mě ta praxe - jestli to třeba nějak komentujou, pozastaví se nad tím, dostanu černý puntík a tak. ;-)
Lachtanicka
Treperenda
Treperenda

1445 příspěvků
29. červen 2011
Příspěvekod Amazonka01 » čtvrtek 12. září 2013, 15:08
:)
Planovala jsem porod doma, alternativou bylo Vrchlabi (kde jsem mela posledni vysetreni - ofic). Ditko jsem vyklopila "cestou" v Jicine ;-)

Reci jakesi meli, ale tam bylo trecich ploch vic, tak se tohle ztratilo.

Ted teda netusim, pokud se placka umoudri, tak to necham konovi (posledni porod 1.5 od prvni kontrakce, my bez auta, v horach, prosinec/leden a porodna 25km vys v horach - myslim, ze to muze byt zajimave), ale fakt po me nemohou chtit, abych se nekam strachala pro CTG a pod. Pokud se nevytahne, budu hodna a moudra ;-)
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Ivca79 » čtvrtek 12. září 2013, 15:16
Nevím jak v Mělníku, ale v Neratovicích trvali na jedné návštěvě, to jsem si splnila a až do konce těhotenství jsem jezdila ke svému gynekologovi a následně jen k PA (IK) - nikdo s tím problém neměl.

U druhého těhu jsem chodila až do konce do poradny ke svému Dr - v té době ještě pracoval v nemo a takže taky nikdo neřek ani popel.

Takže domluvila bych se v tom mělníku, jestli jim stačí být jen zaregistrovaná, nebo jestli chtějí třeba 1 návštěvu (oni si mě zadali do PC, už tam ledacos měli a tak, takže na přijmu to pak byla větší pohoda)
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Bren » čtvrtek 12. září 2013, 15:19
Lachtanicka píše:Díky. Z pohledu právního vím, že to jde, ale zajímá mě ta praxe - jestli to třeba nějak komentujou, pozastaví se nad tím, dostanu černý puntík a tak. ;-)

Nikdo se ničemu nedivil, nikdo nic nekomentoval. Ani mě nenapadlo, že by s tím měl kdokoli mít nějaký problém. Byla jsem tam poprvé v životě (porodnice Slaný), předala těhu průkazku, nadiktovala nějaké ty osobní údaje a řekla, že mým porodním plánem je, aby pokud možno nikdo do ničeho nezasahoval. A v podstatě tak to i proběhlo. Jinou zkušenost tedy nemám, ostatní 3 porody proběhly v téže porodnici, kam jsem chodila do ambulance i poradny.
Bren
Klevetnice
Klevetnice

3336 příspěvků
28. únor 2007
Příspěvekod Maar » čtvrtek 12. září 2013, 15:23
Mám čerstvou zkušenost přímo z Mělníka: je to běžná praxe, dělá to tak většina pražských rodiček. A ještě ti poradím, že v případě nutnosti tě tam doveze sanitka firmy Pragomedika, pojišťovna to kupodivu hradí. Jen je dobré jim cca měsíc předem zavolat (1211).
Poradnu jsem tam zvládla jen jednu, ale bylo to prospěšné, to spíš doporučuju, řešili jsme porodní přání, atd. Rodit tam lze přijet i bez toho, ale je to zbytečná komplikace.
Maar
Klábosilka
Klábosilka

529 příspěvků
20. říjen 2011
Příspěvekod Lachtanicka » čtvrtek 12. září 2013, 15:40
Maar píše:Mám čerstvou zkušenost přímo z Mělníka: je to běžná praxe, dělá to tak většina pražských rodiček. A ještě ti poradím, že v případě nutnosti tě tam doveze sanitka firmy Pragomedika, pojišťovna to kupodivu hradí. Jen je dobré jim cca měsíc předem zavolat (1211).

Bezva, tohle jsem potřebovala slyšet. :)

Připadá mi tak nějak jasné, že když člověk chodí k vlastnímu doktorovi nebo PA, tak to nevadí, ale ta jiná porodnice je vlastně konkurence...
Lachtanicka
Treperenda
Treperenda

1445 příspěvků
29. červen 2011
Příspěvekod Franzisca » čtvrtek 12. září 2013, 19:20
Měla jsem to takhle u Vojtíka (do poradny v Dačicích, porod v Havl. Brodě). Neřekli ani slovo.

TeĎ to bude tak, že z Jindřichova Hradce (poradna na poliklinice, event. péče při přenášení asi tady v nemocnici) vyrazíme směr Havlíčkův Brod a dojedeme-li, narodí se malá v Brodě, pokud budu mít dojem, že dál už ani kilometr, narodí se v Pelhřimově.

Franzisca
Franzisca
Žvatlalka
Žvatlalka

278 příspěvků
31. květen 2010
Příspěvekod Pon » čtvrtek 12. září 2013, 21:26
Vyklopila jsem dve decka drze bez jakekoliv poradny kdekoliv (neplanovane, proste se ani jednou nestihla). Ani jednou se nikdo nepozastavoval. Akorat jsem si dopredu z auta volala jestli maji volny porodni pokoj zrovna. (Ale u vas je to s registracema apod. slozitejsi)
Pon
Kecka
Kecka

1691 příspěvků
21. leden 2009
Příspěvekod Tobia » sobota 14. září 2013, 14:43
Registrovaná jsem byla v Podolí, rodit jsem tam chtěla, po zkušenostech s prvorozenou jsem si ale hodlala odpustit jejich poradnu. Takže jsem do ní nedocházela vůbec - do 39. týdne si mě ponechala moje gynekoložka, po té jsem byla 2 další týdny v péči soukromé PA, která mě posléze doprovázela i k porodu do Podolí. Problém s tím nebyl.
Tobia
Kecka
Kecka

1812 příspěvků
25. září 2006
Praha
Příspěvekod Vanda_ » sobota 14. září 2013, 15:01
Ivca79 píše:Nevím jak v Mělníku, ale v Neratovicích trvali na jedné návštěvě, to jsem si splnila a až do konce těhotenství jsem jezdila ke svému gynekologovi a následně jen k PA (IK) - nikdo s tím problém neměl.

Měla jsem to u druhého dítka úplně stejné. Registrovaná v Praze (viděli mě jen u té registrace - poprvé a naposledy), rození plánované a provedené v Neratovicích - jedna vstupní prohlídka. Na monitory jsem nechodila nikam, anžto jsou podle mě blbost, v Neratovicích jsem se tvářila, jako že to mám "pořešené" v Praze. Jednou týdně jsem jezdila do Áčka k I.K. (psala mi údaje do porodní průkazky či co to je) a to mi ke štěstí úplně stačilo. Gynekoložku jsem do toho zapojovala minimálně, poslední dva měsíce pak vůbec. Nevidím důvod, proč by to v tom Mělníku nešlo zařídit nějak podobně. Držím palce! :erik:
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Vanda_
Krafařka
Krafařka

910 příspěvků
25. květen 2009
Praha
Příspěvekod Gvendolina » sobota 14. září 2013, 15:01
Ahoj, já jsem poslední poradny absolvovala v plzeňké porodnici a rodila jsem pak v Hořovicích, nikdo se nepozastavil nad tím, že jsem nechodila k nim. Přišlo by mi dost náročné dojíždět třeba každý týden do poradny do jiného města. Když jsem pak rodila, jen jsem do Hořovic zavolala, jestli můžu přijet a nebyl žádný problém.
Gvendolina
Klábosilka
Klábosilka

438 příspěvků
30. srpen 2011
Příspěvekod Vanda_ » sobota 14. září 2013, 15:05
Franzisca píše:Měla jsem to takhle u Vojtíka (do poradny v Dačicích, porod v Havl. Brodě). Neřekli ani slovo.

TeĎ to bude tak, že z Jindřichova Hradce (poradna na poliklinice, event. péče při přenášení asi tady v nemocnici) vyrazíme směr Havlíčkův Brod a dojedeme-li, narodí se malá v Brodě, pokud budu mít dojem, že dál už ani kilometr, narodí se v Pelhřimově.

Franzisca

Jo, staršího jsem rodila taky v Brodě, poté, co jsem všechny ty "radosti" absolvovala v Praze :) Byli tam skvělí, když jsem jim v slzách volala, že v té Praze rodit nechci, prostě řekli, ať se stavím a bylo. V okolí HB jsem začala vartovat dva týdny před termínem, což bylo v případě našeho lenocha doost předčasné, takže pak jsem se tam zjevovala jednou týdně, aby mě vůbec někdo viděl. Až ke konci mě tam chtěli zavřít a časem vyvolávat, ale podařilo se mi se z toho dost dlouho vykrucovat a nakonec mladého ukecat, aby šel ven. Uff!
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Vanda_
Krafařka
Krafařka

910 příspěvků
25. květen 2009
Praha