ADV TOP
ADV LEFT

VBAC a ruptura dělohy v číslech

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Trixl » neděle 02. únor 2014, 00:52
Díky, co chvíli se tu někdo ptá na vaginální porod po císaři. Jsem těch lékařských tanců ušetřena, když ho mám jako poslední, ale kdyby došlo na další těhotenství, velmi bych stála opět o vaginální porod.
Jestli si to pamatuju dobře, tak Ed z Jasmínek měla první porod císařem a další porody vaginálně doma (bydlí v Anglii), jejím porodní příběhy byly velmi inspirující.
Trixl
Howgh
Howgh

15771 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Zuza77 » neděle 02. únor 2014, 11:18
Informace pro mě velmi užitečné... ale ten překlad :palma:
Zuza77
Howgh
Howgh

12685 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Elee » neděle 02. únor 2014, 11:27
Já tu řešila VBAC před necelým rokem. Nikdo kupodivu nestrašil, ale porod vyvolávaný kvůli velikosti miminka (4,21kg a 54 cm). Zkoukla jsem i videa v odkazu a krásně jsem si znovu procítila tu ozdravnou moc přirozeného porodu po sekci...
Elee
Klábosilka
Klábosilka

306 příspěvků
28. září 2012
Příspěvekod Trixl » neděle 02. únor 2014, 11:30
Njn strojový překlad nějak upravený, ale pro toho kdo by si zdroj nedokázal přečíst je to paráda.
Trixl
Howgh
Howgh

15771 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Zuza77 » neděle 02. únor 2014, 11:41
Elee, můžeš mi, prosím napsat, proč vyvolávali kvůli velikosti?? Jak přesně to odůvodňovali (strašili??).
Přeci je poměrně známá pravda, že až tak nezáleží, jestli 3,90 nebo 4,20, ale na anatomii miminka a vůbec tak všem.
Se ptám, protože budu mít zřejmě obříka a doufám ve VBAC.
Zuza77
Howgh
Howgh

12685 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Zuza77 » neděle 02. únor 2014, 12:24
Mně se vlastně ten argument, že vyvoláván zvyšuje riziko ruptury, velmi velmi hodí.
Jsem pro to, nechat to poměrně dlouho na přírodě - vyvolávání jen rozhodí rovnováhu hormonů a je to v prčicích. Takže v případě přenášení hodlám tentokrát strašit já zdravotníky :-) (nebojím se, že by se chytli za nos, ale ať si tu roli zkusí).
Zuza77
Howgh
Howgh

12685 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Elee » neděle 02. únor 2014, 13:01
Zuza77 píše:Elee, můžeš mi, prosím napsat, proč vyvolávali kvůli velikosti?? Jak přesně to odůvodňovali (strašili??).
Přeci je poměrně známá pravda, že až tak nezáleží, jestli 3,90 nebo 4,20, ale na anatomii miminka a vůbec tak všem.
Se ptám, protože budu mít zřejmě obříka a doufám ve VBAC.

Zuzi ani nestrašili, jen MUDr. konstatovala, že na UTZ se moc spolíhat nedá (ale odhad váhy měli nakonec velmi přesný), odhad může být klidně +/- půl kila a navíc se mrňousovi moc nechtělo ven, že teda by bylo lepší mu trochu dopomoct (nakonec Hamilton + oxytocinovej zátěžák a injekce na zvýšení dráždivosti dělohy a rozjel se porod sám). Jinak mi ale nikdo neházel před očima číslama, rizikama atd. Vůbec se snažili být maximálně vstřícní a podporovali mě. Během porodu mi pak nechali moje tempo, tmu a klid, rodila jsem nakonec jen s PA, která teda trochu víc sledovala bolesti v jizvě (jednu chvíli celkem jedno místo bolelo, ale bylo to ok nakonec). Na 2. dobu jsem pak skončila na křesle, ale ani mi to nějak nevadilo, zapřela jsem se rukama a na dvě zatlačení byl prcek venku :D Obvod hlavy 37 cm, šitá jsem byla dost, ale bez nástřihu a jen povrchový stehy.
A ten pocit jako bych zdolala Mount Everest. Byl to pro mě hodně ozdravující proces (a sex si po tom užívám jako nikdy předtím :D)
Elee
Klábosilka
Klábosilka

306 příspěvků
28. září 2012
Příspěvekod Ame » neděle 02. únor 2014, 13:09
UTZ je sice hodně přesný, ale váha se počítá z parametrů typu délka stehenní kosti a obvod lebky, takže mi před sekcí kvůli KP přihodili argument, že je to 5 kg obřík a slečna se vykulila 3,3 kg :D

několikrát se mě během porodu zeptali, jestli necítím tah na jizvu, ani ji neměřili
Ame
Howgh
Howgh

6229 příspěvků
07. listopad 2006