ADV TOP
ADV LEFT

Porodní Přání- insiprace

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod bambooska » pondělí 16. únor 2015, 12:07
Ahoj,
snažila jsem se poctivě najít diskuzi kde by se problíraly porodní přání, nenašla jsem, pokud existuje, prosím naveďte mě a tuto smažte :)

Zanedlouho očekávám svůj den P, a jelikož jsem vzdala možnost porodu doma, bohužel, sestavila jsem si porodní přání. Nevím ale, zda není moc strohé, nebo naopak moc obsáhlé, ráda bych ho s vámi zkonzultovala a přečetla si vaše rady. První porod byl děs běs, nerespekt k nčemu, proto volím tuto cestu. Díky :)

Porodní plán
jméno: xy
rok narození: xy
adresa: xy

gynekolog: xy
pediatr: xy

Prosím o dodržování následujících porodních přání:

1) příjem a 1. doba porodní:
-osoby u porodu - pouze otec a porodní asistentka
-příprava k porodu - klystýr ani holení nevadí
-prosím o porod bez zbytečných zásahů
-informovanost - vysvětlit a konzultovat veškeré navrhované postupy a zákroky - v případě, že nebudu moci rozhodnout sama, rozhodne za mne otec dítěte
-prostředí - tlumené osvětlení, klid a zachování soukromí
-bolest - léky ani jiné prostředky na tlumení bolesti nenabízet, pouze na moji žádost
- nezavádět kanylu preventivně
-dirupce - neprovádět protržení plodových obalů
-vnitřní vyšetření - omezit na nezbytné minimum
-umělý oxytocin - nepodávat, pouze po konzultaci v odůvodněných případech
-císařský řez - v případě nutnosti provést císařský řez požaduji epidurální anestezii
-ráda bych střídala polohy v 1. i 2. době porodní
-natáčení KTG pouze při příjmu, poté bych ráda využila dopler

2) 2. doba porodní:
-nástřih hráze -  pouze po konzultaci v lékařsky indikovaném případě
-porodní polohy - zvolím si sama
-bonding - dítě ihned po narození na mou hruď
-z důvodu předešlé laktační psychozy nebudu kojit, k zamezení laktace mám svá homeopatika
-po celou dobu porodu budu mít na sobě podprsenku
-je pro mě přirozené uvolnit se křikem
-přítel na tuto dobu odchází na chodbu, vrací se neprodleně po položení miminka na mé tělo

3) 3. doba porodní:
-porod placenty - nepodávat umělý oxytocin, vyčkat na její přirozené odloučení , za pupečník netahat. Nikam nespěchám.

4) 4. doba porodní:
-dítě neodnášet, nebalit, nemýt, veškerá potřebná vyšetření provádět na mém těle
-po porodu přikrýt červeným ručníkem, který jsem si přinesla
-měření a vážení dítěte až později
-žádné preventivní odsávání dítěte ani kapání do očí
-vitamín K nepodávat dítěti injekčně
-poloambulantní porod (domů po 1. vizitě)
-z důvodu minimalizace separace semnou dítě pojede na oddělení šestinedělí v náručí

5) rooming (v případě, že bude nutné setrvat na oddělení šestinedělí déle než jednu noc):
-veškerá vyšetření a zákroky na dítěti jen v mé přítomnosti a s řádnou informovaností
-informovanost v případě případného dokrmu dítěte
-nadstandardní pokoj

Předem velice děkuji!
bambooska
Pískle

6 příspěvků
02. únor 2015
Příspěvekod Veronika » pondělí 16. únor 2015, 19:10
Já mám jenom poznámku k tomuto...

císařský řez - v případě nutnosti provést císařský řez požaduji epidurální anestezii

Podle mě toto přání nelze respektovat - buď je sekce plánovaná a epidurál se zavede, když je žena v relativním klidu. A nebo se rodí normálně a něco se podělá a dítě musí rychle ven, žena se kroutí bolestí a není čas čekat - pak je zvolena anesteze celková, protože je rychlá.

Nejsem lékař, beru to jen selským rozumem a z vlastní zkušenosti. Z mých porodních přání zbyl jenom šedý obláček dýmu :palma:
Veronika
Howgh
Howgh

6072 příspěvků
15. říjen 2006
České Budějovice
Příspěvekod Zuza77 » pondělí 16. únor 2015, 20:14
Ja myslim, ze to mas pekne. Je tam vsechno podstatne a zaroven se neztracim v romanu.

Vecne jen dve poznamky
- nastrih - taky jsem chtela jen po predchozim souhlasu, ale pak to bylo nejak rychle. Tak mozna predrm probrat, jestli radeji akceptujes natrzeni i se svymi riziky, nebo nastrih jako moznost beres.
- v poslednim odstavci - moje profesni deformace mi veli napsat, ze dokrmovat po PREDCHoZIM souhlasu.

Jeste bych doplnila, ze prosim, aby se s mym porodnim planem seznamil kazdy, kdo bude u porodu pritomen. Kdyby se stridaly smeny nebo tak neco.

Hodne stesti!!
Zuza77
Howgh
Howgh

12845 příspěvků
29. listopad 2009