ADV TOP
ADV LEFT

Vyvoláváný porod - co čekat, čemu se vyhnout, co si přát?

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ketrin » pondělí 16. březen 2015, 22:52
Ahoj,
pokud mohu trochu přispět k uklidnění ...
První porod "přirozený" (jak to jen v roce 1991 šlo) 37týden, cca 5 hodin od přijetí do nemocnice, dítě 3200 g, téměř bez bolestí.
Druhý porod po 17 letech, vyvolávaný, důvod nedostatek - téměř absence plodové vody, 40+11, dítě 3250 g, necelé dvě hodiny od nasazení infuze oxytocinu (žádné tabletky),také téměř bez bolestí.
Ketrin
Ketrin
Žvatlalka
Žvatlalka

119 příspěvků
25. září 2006
Táborsko
Příspěvekod Barci » pondělí 16. březen 2015, 23:32
co příběh od žen, kterí znám fyzicky, to úplně odlišný průběh i vnímání, stejně jako u přirozeného.
U mně: vyvolávaný byl rychlejší (10hodin), ale nebylo to zkrátka ono, přirozený byl delší (16hodin) ale mnohem příjemnější. Do císaře bych nešla ani omylem. Je fakt, že moje tělo nebylo na ten první vyvolávaný vůbec připravené, protože jsem se nejdřív otvírala, tak jsem poctivě ležela až z toho to tělo bylo totálně neschopné na jakoukoliv zátěž, u druhého porodu jsem byla v dobré kondici.
Na co si dát pozor, nebo co chtít? nevím, v tomhle by spíš fakt poradila dula nebo dobrá PA, jen bych trvala na bodnigu a přorizených polohách, jako u jiného porodu. Zbytečným monitorům a tak podobně se asi neyhneš,přece jen už nejde o přirozený porod (i když porodníci z apřirozený považují prostě vaginální)
Nemusíš se toho obávat víc než přirozeného, na přirozený vzpomínám sice raději, ale žádná hrůza ten vyvoláaný porod nebyl, horší byli spíš ty zaběhnuté postupy, které by byly i u přorzeného (např. nástřih mi totálně zastavil kontrakce, ale to nemělo nic společného s vyvoláváním). Pokud je tvé tělo aspoň trochu už nachystané, tak věřím, že to půjde hladce.
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3707 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Gehenna » pondělí 16. březen 2015, 23:42
Karoli píše:Kristepane, no to jste mě teda nepotesily [emoji85]
Gehh, nevim, řekla bych,že to má něco spolecnyho s tou transpozici mimina asi?

Jo ty máš vlastně tohle mimino, sorry, co tu nebývám furt, nic neudržím :palma:

V tom případě jsem se Sarah, určitě bych s někým důvěryhodným probrala, jestli dítěti nemůže ta zátěž z vyvolávaného porodu a případně akutního císaře uškodit nakonec víc než císař rovnou plánovaný.
Gehenna
B-C Kašpar

26188 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Lianka1 » úterý 17. březen 2015, 00:45
ona ta bolest asi souvisí s tím, jak se otvírá prvorodička a vícerodička.... já Tě potěším, oba jsem měla vyvolané kolem roku 2001 a 2003 u tady asi nejhorší nemocnice - Apolináře, první byl opravdu bolestivý, dlouhý a vyčerpavající, ale jinak to nešlo ze zdravotních důvodů, chodila jsem neustále s manželem po chodbách, nikdo mi do niceho nenutil, druhý po tom šoku v uvozovkách byl opět vyvolaný a naplánovany 41+6,branila jsem se, ale dohodli jsme se, lekar mi vysvetlil svoje možnosti a nekolik mozných cest, od 10 do 3 jsme chodili ve vnitřní zahradě apolináře i vedlejšího blázince a necitila jsem nic a řvala na manžela, muj šok byl po vyšetření byla jsem otevřena na 7, sestra mi jen řekla , že kdybych dbala jejího doporučení a dala si svařák, už by to bylo, v pet bylo mimi na svete, ano bolelo to , od čtyř do pěti jako každý porod, ale byla jsem odpočata a nevyčerpaná, dalsi sok pro me byl, kdyz mi sestra dala mimi na bricho - rok 2003, no takže tak, co zena to přiběh. Předpokládám , že s diagnozou tveho mimi jsi v nejakem centru, kde je perfektni neonatologie.....Nechala bych to na lekařích, vědí toho opravdu víc. Hodně štěstí tobe i miminku.
Lianka1
Žvatlalka
Žvatlalka

187 příspěvků
15. říjen 2010
Příspěvekod Flyingfrog » úterý 17. březen 2015, 06:00
Lianko1: A kterou to ma bolet min?

Karoli: Ja se tenkrat toho druheho vyvolavani nebala, ze jsem vedela do ceho jdu. No prekvapeni, ze to muze o tolik vic bolet. Na druhou stranu jsem pak na chlapa volala, ze stejne klidne potreti (coz tedy nakonec bude).
Drzim pesti, at porod probehne hladce.
Flyingfrog
Klevetnice
Klevetnice

3277 příspěvků
16. září 2008
Příspěvekod Cance » středa 18. březen 2015, 08:26
Karoli, moc na tebe i malou myslim. At vsechno dobre dopadne. :erik:
Cance
Klevetnice
Klevetnice

3889 příspěvků