ADV TOP
ADV LEFT

Přirozený porod KP v LTM nemocnici

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Rudi007 » neděle 20. březen 2016, 20:07
Dávám odkaz na článek, mě potěšil. Snad některou z vás také potěší.

http://litomericky.denik.cz/zpravy_regi ... 60319.html
Rudi007
Howgh
Howgh

5339 příspěvků
02. červenec 2007
Příspěvekod Třebule » pondělí 21. březen 2016, 06:24
Potěšil!
Možná proto, že jsem se kdysi taky narodila koncem pánevním? ) Bane, kvůli jen tomu ne :) Zní to dobře, že někdo někde přemýšlí o jednotlivci a ne jen tak nějak paušálně ať už ve smyslu KP= SC nebo jakémkoli jiném. Tak snad to není, nebude jediné místo!
Třebule
Klábosilka
Klábosilka

451 příspěvků
20. březen 2009
Příspěvekod Rudi007 » pondělí 21. březen 2016, 16:16
Přesně tak, že to neberou automaticky KP - CS . Taková vlaštovka :)
Rudi007
Howgh
Howgh

5339 příspěvků
02. červenec 2007
Příspěvekod Sylvah » pondělí 21. březen 2016, 16:48
Yes! To je úžasný!

Vzhledem k dvoutýdenní dceři chodím šmírovat i na jiné servery a bylo mi několikrát fakt líto, jak se většina nastávajících maminek ke KP staví.... Tady v Brně asi nechávají zřejmě o dost víc rodit KP přirozeně (tak nějak je zřejmě na Moravě ta atmosféra daleko lepší, já porodu nemůžu vůbec nic vytknout - bez porodního plánu, nakonec bez své PA a přesto prostě fakt super, všechno šlo, co jsem chtěla a většinou aniž bych si musela říct.... no ale OT, pardon).
Tak na těch diskuzích to je - To tě přece nemůžou nutit rodit KP přirozeně, jak je to možný, že ne automaticky sekce etc.... Bohužel to fakt většina matek vnímá jako patologii, tak je skvělé, že ty vlaštovky jsou! :hura:
Sylvah
Drbna
Drbna

4009 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Wingec » pondělí 21. březen 2016, 21:03
Tangerine píše:Tak to nakonec ani moc nebolelo. :) Litoměřice u mne mají palec nahoru. Ale protože jsem věčná šťoura, tak mě na tom kraťoučkém článku nejvíc pobavilo toto:

Malá přišla na svět pár hodin po vyvolání porodu a bez komplikací," popsala svou zkušenost maminka malé Karolínky, jež se narodila koncem února.

Simona Podráská její slova jen potvrdila: „Porody koncem pánevním sice mohou trvat o něco déle, ale není to pravidlem, maminky, které u nás letos takto přivedly na svět miminko, porodily do 4-5 hodin po příchodu do porodnice."

Bodejť by byl delší porod pravidlem, když jim hned mezi dveřmi šlehnou vyvolávačku. :D

tak vyvolávačka přece nemusí znamenat rychlý porod..
Wingec
Howgh
Howgh

9774 příspěvků
27. září 2006
Brno
Příspěvekod Rudi007 » úterý 22. březen 2016, 17:26
Tangerine píše:To je moje bolestivé téma. Ale článek si přečtu a určitě mě těší, že to všude není jako u Apolináře.

tak já díky tomu nakonec 3x císař. protože tady v naší porodnici neumí KP,přestože (to vím až teď) málá byla malá a KP bylo možno, naléhala zadečkem....
tak jsem ráda, že někde to není scifi, rodit KP. přitom dřív se normálně takhle rodilo, CS byl velký risk.
Rudi007
Howgh
Howgh

5339 příspěvků
02. červenec 2007