ADV TOP
ADV LEFT

Jak na jizvu po císařském řezu

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Sedmikraska » neděle 28. říjen 2007, 13:00
Ahoj, nevím přesně, jestlí to sem patří, ale chtěla jsem se zeptat, jak se má pečovat o jizvu po SC? Já jsem tak rychle vypadla z nemocnice, že jsem se nestihla zeptat tam :D
Kromě sprchování, mám tu jizvu pak něčím mazat? Čím? A jak dlouho to trvá, než se vstřebají stehy? Díky :)
Maya 22.10.2007
Lilla 24.7.2010
Vincent 13.9.2014

Age is a state of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.
Sedmikraska
Diskutérka
Diskutérka

2970 příspěvků
13. květen 2007
Příspěvekod Sabera » neděle 28. říjen 2007, 13:16
Prý je nejlepší mazat sádlem, ale já nedělala vůbec nic, hrozně jsem se jí bála a ani na ní nesahala a taky se úplně normálně zahojila ;)
Sabera
Treperenda
Treperenda

1387 příspěvků
04. říjen 2006
České Budějovice
Příspěvekod Aprilmouse » neděle 28. říjen 2007, 13:34
Kup si měsíčkovou mast, tou mazat. Sprchovat vlažnou vodou a vymývat případné stroupky. Kdy se vstřebají stehy nevím, ale ta první jizva se mi zahojila dobře, teď ta druhá byla horší a ještě občas když si lehám, tak cítím, jak mě táhne
Aprilmouse
Moderátor diskusního fóra (Motorová myš)
Moderátor diskusního fóra (Motorová myš)

13818 příspěvků
25. září 2006
Jaroměř
Příspěvekod Martiinkaa » neděle 28. říjen 2007, 13:53
já jen mydlila a sprchovala,takřka furt...a protože jsem měla krapet břicho přes jizvu tak jsem i větrala :D
:kluk: Dominik 1998 :holka: Adélka 2006
Martiinkaa
Howgh
Howgh

8899 příspěvků
01. listopad 2006
severní čechy
Příspěvekod Zuzajda » neděle 28. říjen 2007, 13:58
tohle mi dali u apolináře ;)
http://www.kocovi.com/pomocne/po_cisari.pdf
Zuzajda
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Sonimila » neděle 28. říjen 2007, 14:21
Ahojky,
taky jsem byla na císaři na Bulovce :-) a co si teda ještě pamatuju, tak mi tam zbyly jen ty dva krajní stehy a ty pan doktor radil, ať tak 10tý den odstřihne manžel.... sice se bál, ale chopil se nůžek a bylo :hura:
Já jsem začala masírovat jizvu vždycky už rovnou ve sprše jakoby na sucho.... jenom tím intim sprcháčem. Když už byla rána krásně srostlá, tak za 14 dnů, teprve jsem začala promazávat čistým sádlem - pozor, ať tam není sůl, to mi mamka fakt pomohla :oops: a pak mi na kontrole po 6ti nedělí říkal doktor klidně na jizvu opravdu hodně tlačit, ať tam nezůstanou hrbolky.....
no, a teď už jsem se teda na mazání vyprdla a už jí beru jenom těl. mlékem po koupání.
Přeju všechno nejlepší a co nejvíc zdravíčka :mimiholka: i Tobě.
Sonina a :mimikluk: a :kluk:
[img]http://lbyf.lilypie.com/5F0Wp1.png
.png[/img]
[img]http://lb4f.lilypie.com/yI8up1.png
.png[/img]

http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=5364
Sonimila
Klábosilka
Klábosilka

310 příspěvků
10. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Berta » neděle 28. říjen 2007, 15:44
Hm, tak já byla na císaři v úterý, v neděli mě už "vypárali" jedním tahem a pustili s mimi domů. Jizvu jsem si měla dezinfikovat Jodisolem. O žádném mazání mi nikdo nic neporadil. Potíže jsem neměla. Až půl roku po porodu jsem z jizvy něco opakovaně vymačkávala! ( Mega čudydel... )
Berta
Žvatlalka
Žvatlalka

142 příspěvků
04. duben 2007
JM
Příspěvekod Hanele » neděle 28. říjen 2007, 17:09
Já jsem myla taky intim mýdlem (zdá se mi, že tak nevysušuje) no a pak mazala a "roztahovala" - až byl vytáhlý steh - ty máš ale vstřebávací...
nejlepší je prý klasická mast - třeba indulona
tak až se budeš cítit, tak roztahovat a od sebe rozmasírovávat...
jo a taky jsme mazali vitamínem E - tím klasickým v kuličkách (koupíš v lékárně), kuličku nastříhneš a z toho vymačkáš olejíček - stačí - kuličky na namazání--- jizva se pomalu ztrácí, už nebolí docela dlouho...
Obrázek Obrázek
Obrázek
Hanele
Drbna
Drbna

4404 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Werinka » neděle 28. říjen 2007, 23:13
SEDMIKRÁSKO tak já ti musím nejdřív pogratulovat k miminku! :) Jinak mi tchýně koupila na jizvu Contratubex,ale je dost drahý jinak vím, že je dobré mazat mastným krémem nebo sádlem. Já jsem mazala ze začátku tím Contr. a pak normálně niveou, ale flákala jsem to a jizva mě netáhne a není téměř vidět.

Werinka
Werinka
Howgh
Howgh

13685 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Sedmikraska » pondělí 29. říjen 2007, 16:54
Díky všem za tipy a návod, jsem zvědavá, jak to půjde.

Ještě mě napadlo, takový ten kožní převis nad jizvou se taky časem stáhne, nebo ne? A co pro to můžu udělat? A pomohl by na zatažení bříška ten stahovací pás?
Maya 22.10.2007
Lilla 24.7.2010
Vincent 13.9.2014

Age is a state of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.
Sedmikraska
Diskutérka
Diskutérka

2970 příspěvků
13. květen 2007
Příspěvekod Saraai » středa 31. říjen 2007, 15:40
Ja jsem prvni aspon 2 tydny nemazala vubec nicim, nechala jsem jizvu poradne zaschnout a zatahnout. Pak jsem zacala mazat mesickovym olejem a prestoze jsem nebyla nijak dusledna, myslim, ze ji mam celkem "peknou". To ztuhnuti nebo previs kolem jizvy ti casem zmeni, az opadnou vsechny otoky a zahoji se zasite svaly. Ja jsem mirne stahovaci pas pouzivala ani te tolik kvuli zatazeni bricha jako prave kvuli jizve, davalo mi to aspon psychicky pocit, ze i kdyz tahnu neco tezsiho, jizna se neroztahne. ;) proste jsem se s pasem citila bezpecneji a uvolnene speky a kuze kolem jizvy se mi nenatrasaly. ;)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Saraai
Diskutérka
Diskutérka

2904 příspěvků
23. září 2006
USA, Florida
Příspěvekod Marissa » pondělí 22. září 2008, 14:14
Ahoj!
Já jsem měla jeden dlouhý steh, který mi před odchodem z porodnice bezbolestně vytáhli.
O jizvu jsem se nějak extra nestarala, jen po koupání jsem ji namazala dětským krémem nebo olejíčkem. Teď je to už skoro jedenáct měsíců po porodu a jizva je jen tenká růžovoučká čárečka schovaná v kalhotkách. Jenom první tři měsíce jsem se hlídala, abych opravdu nic těžkého nezvedala, aby se mi nerozjely břišní svaly a cvičila jsem podle rady rehabilitačního pracovníka, který za mnou v porodnici docházel.
Marissa
Pískle

66 příspěvků
21. září 2008
Příspěvekod Krtonozka » úterý 03. únor 2009, 21:59
Potřebovala bych poradit :

Na Silvestra jsem porodila císařským řezem. Z jizvy mi dlouho vytékala tekutina (serom), několikrát mi lékaři pinzetou dělali otvor mezi dvěma stehy, aby měla tekutina kudy vytékat a já si několikrát denně sama tekutinu vymačkávala. Po měsíci jsem z jizvy začala i krvácet, měla jsem uvnitř sraženou krev, kterou mi lékař na pohotovosti vymačkal. Poté už mi z jizvy opět vytékal jen čirý serom. Asi po týdnu jsem z jizvy už žádnou tekutinu nevymačkala a dírka mezi dvěma stehy se zatáhla.

Ovšem dneska jsem si všimla, že těsně nad i pod jizvou mám břicho takové tvrdé, nevím, jestli se tam ta tekutina stále tvoří, ale vymačkat už jí není kudy, dírku v břiše už nemám. Jinak je jizva krásně zhojená, na omak to nebolí, jen je to prostě tvrdé. A tak se chci zeptat, jestli jste to některá měla taky tak, ty zatvrdliny a jestli je třeba to nějak odsát nebo se to vstřebá samo :?: Já už s tím byla od porodu 3x u svého gynekologa, připadám si jak prdlá, že tam pořád lezu a tak nevím, jestli se mám splašit a lézt tam počtvrté nebo je to normální a mám ještě počkat, jestli se to třeba nevstřebá samo.

Budu ráda, když někdo poradí ;) .
Seznam LISTOPAD 2006 : str.5891
Ondřej Daniel se narodil 16.11.2006 v 10:16 hodin, 3340 g, 52 cm
ObrázekObrázek
Markéta Kateřina se narodila 31.12.2008 v 16:58 hodin, 3300 g, 52 cm
ObrázekObrázek
Krtonozka
Kavárenská povalečka :-)

33040 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Le_chat_noir » úterý 03. únor 2009, 22:02
ahojky, ja tedy zadny problem nemela- hojeni ukazkove a na nekterych mistech to mam take tvrdsi. drzim palecky at je to ok. moje sestra s tim mela take strasne lapalie- hnis a ja nevim co jeste :-?
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Jarkab1 » úterý 03. únor 2009, 22:53
ahojky

já neměla problémy ani s první jizvou - jeden obr steh vyndyný 8.den v nemocnici...ani potom s druhou jizvou se stehy vstřebávacími

doporučená péče byla, omývat vlažnou vodou, opatrně vymývat!! - nestrhávat - stroupky, mazat běžným tělovým mlékem - prostě speciální péče žádná, jizva v pořádku, na jednom místě mě jakoby táhla, ale to se samo nějak... prostě problémy nemám, jizva časem vybledne

Krti
vím, že se mě na to dr ptal při kontrolách, právě kvůli tomu "táhnutí" - prostě na to upozorni - radši ať tě někam pošle, nebo na to koukne... i pro tvůj klid ;)
obzvlášť, když jsi tam tekutinu už měla, byla bych opatrná
Jarkab1
Howgh
Howgh

11019 příspěvků
26. srpen 2007
Vysočina