ADV TOP
ADV LEFT

Léto/podzim 2015

Pro miminka roku 2015
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Deimoska » středa 24. květen 2017, 11:34
Flyingfrog: záleželo, jak moc jsem pospíchala. Pokud jsem pospíchala, tak jsem ho nejdřív zkusila táhnout za ruku (samozřejmě pokud by byl větší odpor a hrozila by vykloubená ruka, tak ho netáhnu) - pokud povolil a začal se mnou jít, tak jsme šli. Nebo jsem ho popadla a i přes jeho odpor nesla (po čase se pak uklidnil a vzdal to). Ve většině případů jsem měla ale dost času, tak pokud se mi začal válet uprostřed chodníku, tak jsem ho pouze přemístila vedle do trávy, ať se válí tam :) ... a čekala a čekala :) To se párkrát po sobě opakovalo, pak to většinou po 15 minutách vzdal. To mi kupodivu fungovalo na všechny děti.
Deimoska
Drbna
Drbna

4084 příspěvků
20. duben 2007
Příspěvekod Flyingfrog » čtvrtek 25. květen 2017, 13:31
Deimosko: Mno, tak já když s ním jdu, tak obvykle je to cíleně, takže víceméně pospíchám. Ale asi bych mohla vycházet dřív. Jen strašně, ale strašně špatně snáším řev dítěte na ulici, kdy je člověk pod pohledy ostatní stylem "nooo, to dítě teda moc nezvládá, nooo, proč mu nedá na zadek apod."
Flyingfrog
Klevetnice
Klevetnice

3516 příspěvků
16. září 2008
Příspěvekod Deimoska » čtvrtek 25. květen 2017, 15:57
Flyingfrog: já to radši trénovala na odlehlých místech. Samozřejmě okolí je jinak plné chytráků (obvykle ženy ve věku 45+) s podobnými komentáři. Např. válecí scény v hračkářství a v obchodech řeším tak, že ho zvednu a nesu řev neřev. To zatím ještě moc nezvládá, se tam nudí a nechce např. čekat ve frontě apod. Ale je ještě malý, je mu jen 17m, tak to snad natrénujeme.
Deimoska
Drbna
Drbna

4084 příspěvků
20. duben 2007
Příspěvekod Kittylittle » čtvrtek 25. květen 2017, 18:47
Hele tady to žije :)

Ráda čtu, jaký děláte s dětma pokroky. Fotky krásný, jsou to fakt božani úplně všichni :)

U nás je to podobný, jen teda Matýsek moc nechce mluvit, ovládá bravurně teda anglické číslovky do deseti, to si spočítá co potřebuje (kostky, jabka, čísla na hodinách přečte, prostě fakt skoro cokoli, vyrovná si to a spočítá a správně anglicky pojmenuje). Ale máma, táta, nic. Ještě tak něco jako ham a pápá :palma: Ale chytrej je jak opice, perfektně chápe, co se po něm chce, akorát teda vůbec neposlouchá. Za ruku ale docela hezky chodí a ujde už docela slušnej kus, tak kočárek asi brzo vyřadíme.
Na nočník teda neumí, občas se zadaří, ale myslím, že mu to ještě nespíná, co a jak. Ale nehrotím nic.
Jo a vzteklej je taky, to sebou práskne, začne válet sudy, dupe nohama a ječí. A tak podobně. Hodnej je teda venku, doma škodí víc :)

Já od ledna pracuju v podstatě na full time, tak si ho už moc neužiju. Ale co už. Ordinace se rozjela až moc, nestíhám, tak mi na stýskání ani není kdy myslet přes ten den.

Na prázdniny se chystáme k mamce a pak v srpnu s dětma na Lipno, to se moc těším. Neměla jsem volno od toho začátku roku, jen občas den a už melu z posledního.

Tady jedna fotka od nás, mladej si užíval polední siestu :)
17903801_1689047157786991_5825427828419102521_n.jpg
Kittylittle
Howgh
Howgh

5231 příspěvků
16. červenec 2008
Velké Přílepy
Příspěvekod Flyingfrog » čtvrtek 01. červen 2017, 21:08
Kitty: Ty jsi dobrá s prací. :-) Moje zubařka chodí jen na dvě odpoledne v týdnu, ale i tak toho má dost, co jsem pochopila s povídání si se sestrou, když mně opravovala zuby. :-)

A úžasné povlečení. :-)

Na nočník můj taky nechodí, asi nikdy nebude. :grr: Někdy na začátku týdne jsem učinila pokus, že třeba tam bude sedět, napočítala jsem deset vteřin. Rozhodně posun od té vteřiny, ale pořád nic moc na konání čehokoliv. :-)

A nechala jsem oba kluky ostříhat a M. teď vypadá přesně jako to čertisko kterým je. :-)
Flyingfrog
Klevetnice
Klevetnice

3516 příspěvků
16. září 2008
Příspěvekod Oveczka » čtvrtek 01. červen 2017, 21:24
Taky nesnáším chytré okolí :grr: U nás nočník taky nefrčí a asi ani nepofrčí (a u nás je to ještě o fous vtipnější, protože jakmile ten nočník vytáhneme, Ondřej odmítne chodit na záchod a chce jedině do nočníku :palma: )

Žabko, kojíš nějak častěji? Já už jen večer před spaním a i to bych ráda odbourala, ale zatím to nějak nejde, se mnou bez prsa neusne a pokusy uspat ho společně s Ondřejem moc nevyšly, škodí tam. Uvidíme se zítra na Bradle? My byli po měsíci opět v sokole a Mates neudělal snad ani jednou to, co měl :D
Oveczka
Diskutérka
Diskutérka

2188 příspěvků
08. listopad 2011
Pardubice
Příspěvekod Flyingfrog » úterý 06. červen 2017, 14:53
Oveczko: Ono to nevypadalo na Bradle, že, ale já tam kojila skoro pokaždé v chatce. :grr: Kojím prakticky furt.

Jo a koukej, co jsem našla. :-D http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:KADbx5jIjqcJ:rodina.cz/scripts/diskuse/novep.asp%3Fid%3D138%26pg%3D230+&cd=3&hl=cs&ct=clnk&gl=cz&client=firefox-b
Jsou tam dvě varianty. :-D
Flyingfrog
Klevetnice
Klevetnice

3516 příspěvků
16. září 2008
Příspěvekod Oveczka » úterý 06. červen 2017, 15:15
Dobrý! Podle mě je to ta první, ta druhá moc nesedí :D A máš pravdu, říkala jsem si, že zas tak často nekojíš, ale zdání očividně klamalo ;-) Dojeli jste dobře? Nás trochu zaskočila (teda mě, neb jsem řídila) uzavírka kvůli aviatické pouti, tak jsme to brali trochu složitěji přes město.
Oveczka
Diskutérka
Diskutérka

2188 příspěvků
08. listopad 2011
Pardubice
Příspěvekod Flyingfrog » úterý 06. červen 2017, 15:42
Našla jsem ještě někde další dvě varianty a podle mě si to každý tak nějak upraví. :-)

Dojeli jsme dobře, my odbočujeme i normálně na ten kruháč, takže nás to nepřekvapilo. Jsi dobrá se řízením, já tu naši obludu řídím nerada, navíc ruční brzda zlobila. Ale teď je opravená, tak se na to vrhnu. :-)

Bylo to tam moc fajn, i když asi bych si to víc užila bez M. :-D
Foto mám od tatínka těch malých zoubkových víl. :-)
18986427_10209334352772339_1214157752_o.jpg
Flyingfrog
Klevetnice
Klevetnice

3516 příspěvků
16. září 2008
Příspěvekod Oveczka » úterý 06. červen 2017, 20:01
Tak já si taky sním o nějakém pidi autíčku, ale k dětem je to trochu nepraktické (a tak bohatí, abychom si pořizovali dvě auta, nejsme). Ještě si nejsem úplně jistá v parkování... A vy máte to auto přece jen ještě o něco větší, co jsem tak koukala ;-)

Fotka super, my jsme ty naše ještě ani neprohlíželi (a z potoka určitě žádnou nemám, to jsem fotila). Tatínka zoubkových víl si nevybavím, víly jo :D A taky bych si to asi víc užila bez Matěje, ale co už, když je to ten pobyt pro děti 8-)
Oveczka
Diskutérka
Diskutérka

2188 příspěvků
08. listopad 2011
Pardubice
Příspěvekod Flyingfrog » pondělí 07. srpen 2017, 16:23
Ahoj holky, dodatečně všem oslavencům před námi vše nejlepší. :hura: Matějovi, Berče, Matějovi a Mikulášovi. :sunny: :sunny: :sunny: :sunny:

A jelikož teď sem chodím sporadicky, tak pro jistotu vše nejlepší dopředu i Ondrovi a Matyášovi. :sunny: :sunny: Do září se snad zase objevím. :mrgreen:

U nás oslava není, páč dárky stejně nevím jaké koupit, prostě hraček je tu moc a potřebovala bych redukovat, ne nakupovat nové a navíc dítko stejně netuší, že narozeniny má. Oslavy s dortíkem budou v září až se staršími a nadvakrát. :)
pageM..jpg

Novinky asi jen, že jsme zvládli leteckou dovolenou aniž spadlo letadlo (pravda, ani ne týden po návratu bylo na ostrově zemětřesení, takže klika obrovská). M. je bez plen. Na noc pro jistotu zatím dávám, ale i noci už jsou více suché než mokré. Říká si včas. Zuby stále nemá všechny, chybí mu dolní špičáky a jedna stolička. Ehm, je stále kojený, i když se budu snažit omezovat co nejvíc. Nepřestávala jsem kvůli letu a jak se to kojení hodilo, jsem měla tichoučké dítě, páč pořád sosal. :-D

Těším se na školní rok, že budu mít doma klid. :) Nějak jsem se nerozřídila a dost času trávíme doma, nejsem schopná jít se třemi šílenci na koupák. Plus teda jsme byli 2x všichni i s chlapem a já fakt čím dál méně dávám davy lidí. Letos jsem se těšila i až vypadneme z tradiční Salvátorské pouti. A to tam nebyly díky vedru ty davy, na které jsem zvyklá. :palma: Stárnu nebo co jako.

Holky, mějte se moc fajn.

Jooo a vivat barcar, páč dítko se stále rádo nosí a já stále raději vytahuju spíš nosítko než kočár, takže nosítko MoniLu je velmi využíváno. Vřele doporučuju. :)
Flyingfrog
Klevetnice
Klevetnice

3516 příspěvků
16. září 2008
Příspěvekod Pájík » pondělí 07. srpen 2017, 17:02
Stydím se, dodatečně všem oslavencům vše nej nej.
Nás to teprve čeká, dort bude na chatě a druhý doma s El (je 22.) Dostanou trampolínu na zahradu, tím jsem eliminovala hory blbin, ale nějaký auto asi bude.

Bez plen? Hmmm nočník ví na co je, sedá si oblečenej, ovšem jak ho svleču, zdrhne :palma: :palma: ale hlásí, že kadil.

Fotku nedám. Jsem na dovče a z mobilu to neumím.
Pájík
Drbna
Drbna

4883 příspěvků
20. září 2008
Příspěvekod Vipera » úterý 08. srpen 2017, 08:50
Přeju krásné léto, děkujeme za přání a přidáváme se s gratulací všem dvouletým torpédům :hura: . Omlouvám se, že to nezvládnu jmenovitě, to už je nad moje síly.
Hlášení...zuby všechny, kojení skončeno (i když teda samoodstav to nebyl, ale proběhlo to bez problémů), už tak14dní běhá nahatý a nočnik funguje. I venku si uvědomuje a říká si. Včera už si řekl i s trenkama. Plena v noci suchá (a to teda bude problém, protože starší 4,5 plenu na spaní má pořád, je nevzbuditelnej, nemá snahu to řešit, ale bude mu to vadit, pokud mladší brácha bude bez). Jako bonus si přetáhnul pindíka, jak si s ním hraje. Říká spoustu slov, jednoduché věty, rozumí všemu, opakuje jako papoušek a dokáže se šíleně radovat z maličkostí. Na výletě uťape i 2km (ne v kuse), a jinak stále nosím v manduce, není to už úplně ok, ale je malej, tak má mezi kolenem a nosítkem mezeru asi jen 3cm.
Vipera
Krafařka
Krafařka

916 příspěvků
11. březen 2009
Příspěvekod Oveczka » úterý 08. srpen 2017, 19:27
Ahoj všem,
taktéž děkujeme za přání a připojujeme se s přáním všeho nejlepšího těm, co už oslavili, i těm, co teprve slavit budou! :hura:
Naše hlášení: zuby ještě všechny nemá, pětky mu chybí (a dle zubařky se ani nechystají a máme počítat s tím, že budou později, než bývá obvyklé). Nemluví (mele furt, ale nesrozumitelně, i když musím přiznat, že repertoár slov si přece jen rozšiřuje, teď se naučil kačkač, ale mně to zní jako táta, takže mu to rozumí jen muž), kojení už jsme odbourali někdy v červnu (ale pořád ještě občas přijde, ukazuje na prsa a říká "nene", neb jsme mu řekli, že mlíčko už není), baští pořád nadšeně. Nočník... no, říkala jsem si, že asi zase budu muset přestat chodit na termínovku na jiných stránkách, neb se tam všichni začali houfně chlubit dětmi bez plen, což mě opět uvrhlo do deprese. S Ondřejem to bylo totéž, nakonec se to naučil až po třetích narozeninách, s Matesem jsme doufali v lepší průběh, nočník se mu líbil, ale nikdy do něj nic neudělal. V neděli se tam konečně poprvé vyčural, byl pochválen, pak to ještě dvakrát zopakoval, tak jsme byli plni optimismu, ale od té doby opět chodí na zem, a to i kadit, a to i ve chvíli, kdy stojí 10 cm od nočníku, takže vzdávám. Doufala jsem, že jedno dítě by mohlo proběhnout v pohodě, neb s Ondřejem to byl opravdu očistec, ale zjevně mi není dáno :(
Muž byl včera po dovolené poprvé v práci (po měsíci), tak jsme měli trošku krizi, Ondřej se neustále ptal, kdy už se tatínek vrátí, ale dnes to bylo lepší, tak snad si brzy zvyknou. Každopádně taky moc ven nechodíme, sama si s nimi moc netroufám, Mates má asi batolecí pubertu, všechno je ne, neustále uražený, nikdy neudělá to, co po něm chci... Ondřejovi chybí školka, takže opět řešíme žárlení a jako bonus k tomu máme neustálé "nesnáším ho, nechci ho, hodíme ho do řeky" :oops:
Výletujeme docela dost, Matěj už taky tak ty 2 km ujde, možná i víc, akorát většinou nechce jít tam, kam potřebujeme, takže to stejně povětšinou vzdáme a jde do nosítka. To Ondřej už ušel i 12 km, akorát je to s neustálýma kecama, že chce domů za králíčkem a že nemůže a chce se vrátit...
A nejvtipnější je, že i když mám pocit, že chlapečky nedávám, stejně bych hrozně chtěla třetí (muž teda taky, aspoň to je ok). Jinak u nás vše v pohodě, naštěstí, zato v rodině vztahové problémy u lidích, u kterých bych je nečekala, tak je nálada taková lehce ponurá.
Oveczka
Diskutérka
Diskutérka

2188 příspěvků
08. listopad 2011
Pardubice