ADV TOP
ADV LEFT

Ambulantní porod a pediatr Brno

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Sloník » pondělí 12. duben 2010, 22:15
Ahoj,
chystám se na ambulantní porod, naše současná pediatra, se kterou jsem jinak moc spokojená, ale děti po ambulantním porodu nebere :(

Nemáte tip na pediatra, který nemá s ambu porodem problém? Jinak mám teda představu, že by to měl být pediatr rozumný, tj. komunikativní, neignorující názor rodiče, svolný k posunu očkování atd.
Sloník
Krafařka
Krafařka

810 příspěvků
02. leden 2007
Příspěvekod Lo » úterý 13. duben 2010, 07:31
mas SZ
Lo
Kecka
Kecka

1628 příspěvků
06. prosinec 2007
Příspěvekod Luca235 » úterý 13. duben 2010, 07:48
Pro ambulantní porod není v zákoně povinnost, aby převzal pediatr dítě do péče. Porodnice to sice může vyžadovat, ale v zákoně to podloženo nemá, takže nic dokladovat nemusíš a oni s tím nemžou nic dělat.
Samo si najdi jiného doktora, pokud nejsi spokojená.
Obrázek Obrázek
Obrázek
Luca235
Diskutérka
Diskutérka

2870 příspěvků
30. září 2006
Teplice
Příspěvekod Suri » úterý 13. duben 2010, 08:29
Taky jsem poslala kontakt v SZ.

Přeji ať vše vyjde dle představ.

Jinak pokud vím, tak se ambulatní porod dal předem dobře domluvit u Milosrdných bratří.

Suri
Suri
Kecka
Kecka

1839 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Dociska » pondělí 19. duben 2010, 20:45
Pomněnka píše:Maminky z Brna, rodit sice už nehodlám, ale do Brna jsem se přestěhovala a stále hledám dobrou/ dobrého komunikativního pediatra z Brna, který je otevřen názorů rodičů.. Prosím o tip na SZ.
Pomněnka

Dobrá pediatrička je MuDr. Bartovičová Eva z Nového Lískovce. Chodím k ní s mým 9-měsíčním chlapečkem a je to doktorka na svém místě. Když to není nutné, necpe dítěti chemii. Na ekzém nám doporučila nejprve babské rady a pak teprve přešla k medikamentům. Když jsem se rozmýšlela nad Prevenarem, ráda mi poradila a řekla i negativní názory. Je komunikativní a všechno na požádání ochotně vysvětluje.

Ale co se týče ambulantního porodu, nevím, jak se k tomu staví ona a zda přijímá takto narozené děti. Ale myslím si, že by takové dítě sice s výhradami, ale přijala do péče. Ale to je jenom můj subjektivní názor.
Dociska
Pískle

35 příspěvků
13. květen 2009
Příspěvekod Sykorka » sobota 10. listopad 2012, 01:38
Ozivuji diskuzi...
hledam detskeho lekare z Brna (mozno i severni okoli), ktery je vstricny nejen k ambu porodu, ale predevsim k posunuti ockovani...
Za tip (i pres SZ) moc dekuju.
Sykorka
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

887 příspěvků
21. září 2006
Pod velikým kopcem
Příspěvekod Jandulka » sobota 10. listopad 2012, 05:30
Sýkorko, máš SZ.
Jandulka
Kecka
Kecka

1771 příspěvků
21. září 2006
Brno
Příspěvekod Dráček » sobota 10. listopad 2012, 14:08
Ahoj holky,
taky se chci zeptat na tip na lékaře-pediatra,kt. by přijal po ambu-porodu, byl pro odkládání očko atp., dítě do péče v oblasti Vysočina, nejlépe Třebíč(sko). Díky moc předem za kontakty, tipy, i přes Sz. Díky a hezký den.
Dráček
Krafařka
Krafařka

653 příspěvků
06. srpen 2008
Příspěvekod Sambesi » sobota 10. listopad 2012, 22:52
Přidávám se k Sýkorčině dotazu a poprosila bych Jandulku (nebo někoho dalšího, kdo ví) o tip.
Byla jsem na konferenci Aktivní rodičovství, kde paní Candigliota z Ligy lidských práv na téma ambul. porodu i posunutí očkování mluvila a na naléhání nás, účastnic, nám potom dala aspoň tip, ke komu nechodit (byť novorozence po ambu porodu přijímá).
Sambesi
Krafařka
Krafařka

936 příspěvků
31. prosinec 2011
Příspěvekod Lenia » pátek 18. duben 2014, 22:34
Prosím, mám stejný problém s hledáním pediatra, který dělá ambu porody a případně je pak i ochotný se nějak individuálně bavit o očkování, můžete někdo poslat tip? Ideálně Brno Bystrc, Komín, Kohoutovice...ale klidně budu dojíždět dál.

Původně zvolená doktorka sice přijetí úplně neodmítá, ale zároveň zvolila přístup, že vyjmenuje všechno, co by se mohlo stát a že vůbec nevím, co čeho jdu, a že být v nemocnici je vlastně přece děsně fajn..a taky ještě žádné dítě po ambu porodu neměla, takže vlastně ani moc sama neví... tak kdybyste měli někoho zkušenějšího, budu vděčná:)
Lenia
Pískle

2 příspěvků
18. duben 2014
Příspěvekod zmese » pondělí 22. leden 2018, 14:17
Ahojte : ) vidim,ze stara tema, ale skusim.. tiez hladam pediatra, ktory nema problem s ambulantnym porodom (za tymto ucelom som si aj zriadila konto tu na baby cafe webe).. je mi jasne, ze som nova, etc, tak mi asi tak lahko neposkytnete kontakt, cize kludne vas aj nazivo pozvem na kafe a presvedcim, ze to myslim vazne a nechcem len anonymne ziskavat informacie, ktore potom zneuzijem .. som zo slovenska, kde je docela hon na alternativnejsich doktorov.. dakujem!
zmese
Pískle

1 příspěvků
22. leden 2018