ADV TOP
ADV LEFT

Autosedačka 0-18kg proti směru jízdy, jaká?

Moderátoři: Trixl, Mirabilis

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » pondělí 04. leden 2016, 13:02
Ahoj krafařky,
potřebuji dítěti koupit dvojkovou autosedačku, vyrůstá z vajíčka. Našla jsem na netu, že nejbezpečnější pro dítě je jezdit co nejdéle proti směru jízdy. V úvahu pro mě přicházejí v podstatě dvě značky a to Römer a BeSafe. Obě prošly zpřísněnými testy ADAC. Obě značky jsou drahý jako prase, ale rodina přislíbila, že se na ní všichni složíme, takže můžu investovat vyšší částku.

Od vás bych potřebovala radu a zkušenosti, pokud tyto autosedačky vaše děti mají? Jde mi konkrétně o tyto typy:
Römer MAX-FIX
BeSafe iZi Combi X4 Isofix
Römer DUALFIX

Vzhledem k tomu, že se mi v autě zabil blízký člen rodiny, nechci polemizovat o tom, zda je to drahé a kolik za to dám a jestli si to můžu dovolit. Prostě tohle je věc, která mi za ty peníze stojí.

Díky všem.

inko sedačka (asi mě stejně poznáte, ale nemám v úmyslu řešit závistivce)
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Flyingfrog » pondělí 04. leden 2016, 13:49
Omlouvám se, že nemám přímo jmenovanou, protože pro nás už drahá byla a netrvala jsem na tom, že dítko musí sedět v protisměru co nejdéle, ale máme Be Safe IZI Comfort X3 a jsme spokojení. Mám ráda její polohování, když dítě usne, i ty magnetky, které připnou pás, pokud dítě vyndáš, takže při dalším vsazování dítka do autosedačky se nic neplete.

Potah jde sundat dobře, trochu hůře nandat. I když nemáme isofixovou, tak jde připoutat dobře a drží (mám ozkoušeno ve třech autech - ne našich, to jen na okraj, že nemám na drahou autosedačku a pojíždím si ve třech autech :-)).
Flyingfrog
Klevetnice
Klevetnice

3294 příspěvků
16. září 2008
Příspěvekod Mae » pondělí 04. leden 2016, 16:10
máme BeSafe iZi Combi X3 Isofix
u nás spokojenost, protože jsme chtěli prostisměrnou. Nejde moc polohovat, takže pro úplný mimina to není moc dobrý. Naše přecházeli z vajíčka až po roce, takže jsme to tolik neřešili. Protisměrná se upíná isofixem a pásem. Když jí dáš po směru, tak už jen pásem.
Sundávání potahu podle manžela nic moc, ale my ho sundavali asi 3x dohromady, a to jsme měli jednu dobu 2 stejné.
Je třeba počítat s tím, že to zničí sedadlo v autě. A taky si dej pozor, aby se tam vešla. Je pravda, že my sjme ji měli v Suzuki Swift, ale přední sedačka byla posunutá úplně vepředu, takže dospělí už tam vlastně sedět nemohl.
Mae
Krafařka
Krafařka

631 příspěvků
12. prosinec 2009
BE
Příspěvekod Santhe » pondělí 04. leden 2016, 22:03
Zkouseli jsme dualfix. Dali jsme si ho do auta. Super idea otaceni, ale ja nedokazala zmacknout ten cudl a sedacku otocit z nastupni pozice do prepravni. :-? Ale nejvetsi problem byl v tom, ze se sedacka hodne prisouva k sedadlu a dite tim padem nema misto na nohy v protismeru :(
Be safe se nam blbe vlezla, ale hlavne nici sedadlo, coz si v aute, ktere nevlastnime, nemuzem dovolit. Ale misto na nohy super. Taky mi vadilo, ze po smeru nejde na isofix. Nakonec mame posmernou sedacku a vyresilo to problem dite vresticiho sotva do auta usednuvsiho, coz vyznamne snizilo predpoklady k autonehode, kdyz je ridic v pohode... :roll:
Rvala i v tech testovacich, i ve vajicku...

Taky bych si dala pozor na kotvici body aute, nase nema moznost pridelani toptetheru...
Santhe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

8139 příspěvků
24. únor 2008
praha - východ
Příspěvekod Inkognito » úterý 05. leden 2016, 11:41
Díky všem za zkušenosti. Ještě se zeptám, čím ta sedačka ničí sedadlo? Jakože dítě nohama? A nevyřeší to ten kryt koženkový? Nebo ničí jinak?
inko sedačka
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Irucha » úterý 05. leden 2016, 12:35
Nemáme žádnou z těchto, máme Maxi-cosi. Jen chci poradit, abys koukala taky na polohování.
Ta naše je v tomhle naprd, má jen dvě polohy, takže je blbá na spaní. My jezdíme dlouhý trasy, tak mě to pěkně štve...
Přitom normální 9-18 mají polohování fajn, takže si myslím, je by to mohlo být tou obousměrností.
Irucha
Moderátor kočárkárny 2nd
Moderátor kočárkárny 2nd

4797 příspěvků
21. září 2006
Praha 10
Příspěvekod Mae » úterý 05. leden 2016, 21:24
sedačka v autě se ničí, tím udělátkem, které to drží na místě
Obrázek
musí se to hodně vysunout a prostě to "prosedí" to sedadlo, pod sedačku můžeš dát nějaký kryt, ale tohle je protlačený

co se týče místa na nohy, tak náš průměrně vysoký tam vydržel určitě do tří let. Snažíme se to tu s manželem vyvzpomínat, ale hodně dlouho vydržel v protisměru.
Mae
Krafařka
Krafařka

631 příspěvků
12. prosinec 2009
BE