ADV TOP
ADV LEFT

Jak vstáváte?

sem zmizela vybraná témata z diskusí ke smazání
Pravidla fóra
PŘÍSTUP DO FÓRA

bez registrace/přihlášení: jen čtení
noví/registrovaní uživatelé: běžný přístup
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Trixl » čtvrtek 09. listopad 2017, 20:37
Teď mi ten posun času rozbil rituály, pomalu se z toho vzpamatovávám. Když musím vstanu radši co nejdřív po budíku, protože bych znovu usnula.
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Pájík » čtvrtek 09. listopad 2017, 22:39
Když jdu do práce tak vstanu a funguju, mám rituál a jedu a během 45 minut vypravím sebe (včetně sprchy) a děti k odchodu do zařízení. Když nemusím (což už se dlouho nestalo) tak se povaluju v pyžamu ještě v jednáct....Můj muž spí ještě v práci, ráno vodí Eliška do školky jeho :D :D
Pájík
Klevetnice
Klevetnice

3765 příspěvků
20. září 2008
Příspěvekod Barci » pátek 10. listopad 2017, 08:50
Magiamae, tohle by mě zabilo, vlastně několikrát ráno vstávat, stačí mi to jednou natož víckrát. To je snad nějaká forma sebemučení? :D
Pokud se někdy stane, že mám náhodou nějaký čas, tak si spíš sednu k čaji a knížce či mobilu, ale zpět do postele na třeba 15-30min bych už nelezla.
Ale je pravda, že třeba moje tělo dokáže tolerovat denní napíky. Dřív, když jsem usnula přes den, tak to bylo snad ještě horší, byla jsem jak po kocovině, jako kdyby ten čas strávený v noci spánkem se vůbec nepočítal a já spala vážně jen tu jednu hodinu. Poslední dobou mi to nevadí, jsem schopná přes den či večer usnout a pak vstát a být tím osvěžená. Nevím čím to je, že mi to teď jde.
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3676 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Maggiemae » pátek 10. listopad 2017, 10:45
Barci, dřív by mi to přišlo taky divný, ale fakt na tu půl, třičtvrtěhodinu usnu prakticky okamžitě a mám celkem dobrý pocit dospání. Takhle natřikrát to máme jen 2x týdně s tou ranní (bohužel holky je mají v různý den), obvykle je to jen 2x, navíc ne vždycky vstávám, takže to je spíš "budík - kdo vstane? - ty? - díky - chrrr". To jde :) Vzhledem k tomu, že do postele jdu prakticky vždy po půlnoci a obvykle někdy kolem jedné, půl druhé (často o půl dvanácté chytnu slinu a pracuju, na což nebyl klid přes den), tak každá půlhodina ráno dobrá.

Napíky :))) Jojo, můj tatínek má takovéhle odpolední dvacetiminutovky celý život (ale on zas naopak chodí spát brzo a vstane o půl páté, kdy je ještě klid) a začínám ho konečně chápat :)
Maggiemae
Howgh
Howgh

5117 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Myš » pátek 10. listopad 2017, 13:13
vstávám hned - většinou chvíli před budíkem, ten vypínám, abych nevzbudila někoho dalšího. když do práce, tak vstávám v 5,20 a to by pak děti byly večer zcela k.o.
když nejdu do práce, tak vstávám s dětmi v 6,50, deset minut mazlení a pak už ranní rutiny.
jenže většinou se děťátka budí dřív, mezi šestou a půl sedmou :roll:

a budí se na první zašustnutí, včetně štěkotu psa venku.

muž se někdy budí na několikrát a to mi fakt vadí, navíc nechává budík zvonit dlouho, spí tvrdě. takže všichni vzhůru, pravděpodobně včetně sousedů :-Z
Myš
Howgh
Howgh

8664 příspěvků
20. únor 2010
Příspěvekod Kacous » pátek 10. listopad 2017, 23:04
Vstávám 6.30-6.40. Když mi zazvoní budík, tak ještě chvíli ležím, pak vstávám. Jdu do koupelny, pak začnu vařit kaši dítěti k snídani, mezitím jdu budit dítě. Pak dítě jí, já jdu do koupelny zušlechtit se, pak si jde dítě vyčistit zuby, oblékneme se, přichystám mu svačinu, sobě snídani do práce a v 7.30 odcházíme z domu.
Obrázek
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3645 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Mae » sobota 11. listopad 2017, 07:54
Vstávám nejpozději v šest sama, budík nemám. Děti vstávají sami mezi šestou a půlsedmou. Všechny, protože jsou v jednom pokoji. Manžel (sova) v týdnu má budík nastavený na 6h45, většinou ho ale vzbudím, když se jdu po sedmé hodině oblékat. Mezitím dostanu děti ke snídani, připravím jim krabičky do školy/školky, občas už jdou oblečený na snídani.
Jsem ranní ptáče, takže mi to takhle vyhovuje, ale taky to znamená, že chodím spát v 10. Ale to mám přirozeně, prostě v 10hod usnu. Musím už být připravená na postel, protože i hloupé čistění zubů mě posune za tu dobrou hranici a pak sůvčím do jedenácti a jsem druhý den unavená.
o víkendu totéž, akorát manžel stává, až se vyspí, což je kolem půldesáté. To už mám půl dne za sebou. Občas tedy už rostu z dětí, které se snažím aspoň do těch devíti udržet jakžtakž potichu.
Mae
Krafařka
Krafařka

626 příspěvků
12. prosinec 2009
BE