ADV TOP
ADV LEFT

jak se naučit opět lyžovat?

sem zmizela vybraná témata z diskusí ke smazání
Pravidla fóra
PŘÍSTUP DO FÓRA

bez registrace/přihlášení: jen čtení
noví/registrovaní uživatelé: běžný přístup
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Barci » čtvrtek 25. leden 2018, 10:02
Mám na vás dotaz, jak se naučit OPĚT lyžovat a bez instruktora.

Absolvovala jsem před asi 15 lety lyžák na škole, základy mi to dalo určitě, pamatuji se, že mi to nedělalo nějaký problém. Loni jsem na ta ďábelská prkýnka nastoupila po těch tížených 15letech a asi 20kg navíc a tedy nic moc. Připadám si hrozně neohrabaná, jako styl bych asi rozjezdila, dokonce jsem chvilkama ani neplužila :-) a dělala hezké zatáčky, ovšem POMALU a to velmi pomalu a na dětské sjezdovce. Normální, tedy pro mě prudší sjezdovku, jsem nebyla schopná sjet, jak se to trochu rychleji rozjelo, tak jsem byla na zadku. A jak se sjezdovka začala plnit, tak byl konec úplný, to jsem se bála, že nějaké dítě odstřelím.
Neplánuji trávit týden v zimě na horách ani v ČR natož v cizině, ani každý volný čas lyžovat. Jsem spíš na ty běžky. Ale tak 2-3 za zimu bych klidně vyrazila a hlavně, chci dát dětem tu možnost se to naučit, přece jen bydlíme v dojezdu ke sjezdovkám a lyžují tu téměř všichni, takže bych ráda, aby děti v tomhle neměly nějaký výrazný hendikep. Ale s tímhle mým stylem se fakt bojím je vzít na lyže, nebyla bych schopná reagovat a dojet je, kdyby něco a tak podobně.

neřešil jste někdo něco podobného? Šlo to nějak?
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3685 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Desiree » čtvrtek 25. leden 2018, 10:28
Barci, a proč bez instruktora, jestli se smím zeptat?

Já se loni postavila na lyže taky asi po 20 letech a 20 kilech a zaplatila jsem na 2 hod instruktora pro sebe a 2 děti (tehdy 5 a 8 let). Bylo to super, manžel nás během výuky jen doprovázel (lyžuje skvěle). Moc mi pomohlo, že sice říkal to samé co muž, ale přidal praktické věci, co třeba muži nepřišly na mysl.
Fakt jsem ocenila profesionalitu a dohled, sama nebo s mužem bych to nedala, chytli bychom se a šla bych s pláčem :D

Letos se chytáme zas, už tedy bez instruktora a uvidíme.
Vím, že to není odpověď na Tvou otázku, tak se kdyžtak omlouvám za nevyžádaný příspvěvek...
Desiree
Diskutérka
Diskutérka

2496 příspěvků
02. červen 2009
Příspěvekod Rrendy » čtvrtek 25. leden 2018, 11:02
Ahoj Barči, předně ti moc fandím....
Tak já bych si určitě vzala na 2 hodiny instruktora, klidně i s dětma dohromady (jestli ony už nelyžují). Je to super už jen v tom, že jede před tebou,dělá ooobr oblouky ty ho kopíruješ a vlastně se i pomalu oprosťuješ od strachu, který tě asi svazuje, a proto jedeš pomalinku. Fakt to stojí za tu investici, čím víckrát pojedeš, tím víc budeš jistější - tudíš postupně i rychlejší a rychlejší.
Držím palce do začátků!
Já lyžování miluju, je to krásný sport a hory také!
Rrendy
Klábosilka
Klábosilka

561 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Barci » čtvrtek 25. leden 2018, 11:27
No tak jedna věc je ta, že se mi instruktor prostě nechce platit a druhá, že partner mě učil přesně to samé co instruktor paní co se mnou držela basu na dětské sjezdovce.
Asi máte pravdu, možná už jsem jen prostě stará a jen se bojím :-) Ono už ani na kole to z kopce nepustím..
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3685 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Baru » čtvrtek 25. leden 2018, 11:34
Ahoj,
tak bohužel taky doporučuji instruktora. Dnešní lyže už jsou totiž úplně jiné než ty, na který jsme se učily jezdit a styl jízdy už je dnes taky úplně jiný. Bez rady někoho, kdo tomu rozumí na to asi nepřijdeš :-( Nebo pokud máš někoho, kdo lyžuje a rady je schopen poskytnout, to je také možnost.
Baru
Baru
Treperenda
Treperenda

1402 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Romisek » čtvrtek 25. leden 2018, 15:22
Barci, ano, měla jsem ten samý problém, nikdy jsem nebyla extra sportovní oproti manželovi. Jezdila jsem pomaloučku a hrozně se bála, že mě někdo sejme nebo sejmu někoho já.
Můj názor je, že jinak než tréninkem se toho nezbavíš. Instruktor/manžel ti může nakrásně radit, ale dokud nebudeš víc jezdit, tak abys získal jistotu, znovu si všechno osahala... jezdit, jezdit a jezdit.
Postupně budeš zrychlovat, víc si věřit. Myslím, že nic špatně neděláš, jen ti chybí praxe...
Romisek
Treperenda
Treperenda

1376 příspěvků
30. květen 2007
pod Orlickými horami
Příspěvekod Sally » čtvrtek 25. leden 2018, 22:18
Barči,
já měla za sebou lyžák v sedmičce, lyžák v prváku a lyžák v třeťáku, když jsem ve třiceti jela na opravdové sjezdovky s manželem. Byli jsme asi 6 - 8x na půl dne tu první zimu, podobně druhou, pak jsem byla těhotná a na lyže vlezla až když dětem bylo 5 a 7 - to mi bylo 40. Rozlyžovala jsem se sama. Prostě jsem jezdila dětské sjezdovky, v klidu a pomalu. Tím, že děti taky začínaly, tak to bylo v pohodě, začátek jsem utáhla na to, že přeci jen mám zkušenosti z běžek. Děti mě třetí sezónu předběhly, takže teď už jezdí mnohem těžší věci než já, ale to se dá řešit tím, že se rozdělíme a zase sejdeme (oni jezdí terény, já to sešoupu třeba po sjezdovce a máme styčné body, kde se scházíme, nebo je posílám s našimi zdatnějšími kamarády). A nebo prostě musí na mě čekat, zásada, že v horách se čeká na nejslabšího, aby se všichni dostali ve zdraví dolů (když jezdíme černé terény, tak tam se fakt nedá spoléhat na to, že mě někdo sebere - tam taky nemusí nikdo jet hodně dlouho) - prostě místo toho, abych sbírala já je, sbírají oni mě :-))

Jinak doporučuju opustit pluh a naučit se jezdit po hranách... i zastavování provozovat vlastně otočkou, sešoupat svah stranou je taky bezpečnější než pluhem... A hlavně NABROUSIT HRANY - každý rok. To dělá obrovský rozdíl v tom, jak moc jsou lyže ovladatelné.
Sally
Howgh
Howgh

7996 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Barci » pátek 26. leden 2018, 08:31
Díky všem za rady. Kdyby to nebylo tak drahý a tak neekologický, tak bych i lyžovala častěji, v rámci pohybu přes zimu a snad bych se do toho dostala, takhle to holt bude trvat déle :-)

A mimo téma, jakožto levnější, časově i organizačně míň náročnější a bez problému pro celou rodinu, jsem chtěla jet bruslit na zimák po práci v krátký den. Pro veřejnost mají otevřeno jen o víkendu, někde ještě třeba 2x v týdnu od 20hod případně dopoledne. Dost mě to překvapilo a to máme v okolí 4 zimáky. Asi mi je osudné přes zimu dělat medvěda :-)
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3685 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Sally » pondělí 29. leden 2018, 07:15
Barči,
a co rozchodit ty běžky? Nebo třeba s dětma ze začátku sněžnice, prostě chodit si na výlety... naše děti tedy na běžkách obvykle skončí v nějaké závěji, kde si začnou stavět bunkry, ale neva - tak kolem nich třeba kroužím po louce nebo tak...
Sjezdovky jsou holt finančně atd. náročné, no... plus je tam docela důležité to vybavení, třeba mít padnoucí lyžáky (což já nemám a na starý kolena přemýšlím, že přeci jen investuju, že by to lyžování byla třeba menší dřina a menší vopruz), a ty nabroušené lyže (sorry, že s tím otravuju, jsem loni objevila Ameriku :-)) - takže je tam i poměrně znát ta výchozí investice...
Sally
Howgh
Howgh

7996 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Barci » pondělí 29. leden 2018, 08:47
jo běžky mám v plánu. Loni se mi právě podařilo sehnat levně výbavu pro mě a syna na sjezd, na běžky už nedošlo a letos, jak není tolik sněhu, tak mě to tolik nenutí a hlavně běžky levně sehnat není jen tak. Ono i ta nejlevnější nová výbava stojí tak 5tis, což nedám.
Teď nás vypeklo počasí a nikam jsme stejně nejeli, se tu chystám a ono pak nic :-)
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3685 příspěvků
19. listopad 2008