ADV TOP
ADV LEFT

Poloprevod, neregistrované auto

sem zmizela vybraná témata z diskusí ke smazání
Pravidla fóra
PŘÍSTUP DO FÓRA

bez registrace/přihlášení: jen čtení
noví/registrovaní uživatelé: běžný přístup
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » pátek 09. březen 2018, 17:59
Ahoj holky,

Prosim o radu....

Manzel mi nechal auto s tim, ze si ho mam napsat na sebe. Auto je z roku 2009. Dnes jsem byla na stk, tu mi neudelali, protoze jsem se dozvedela, ze poloprevod byl nedokonceny, tim pádem auto neexistuje....

Neco malo jsem si o tom ted nacetla a zacinam mit pocit, ze uz mi ho nikdo nezaregistruje:(

Stk mi propadla v unoru. Uplne na prd situace:(.

Nemate nekdo čerstvou zkusenost s tim, jak to funguje?

Diky moc, obavám se nejhoršího....

Inko R.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pátek 09. březen 2018, 21:29
Inko polopřevody se řešily někdy v r.2015, ty fronty na úřadě si dodnes pamatuju, museli jsme tenkrát dořešit asi osmery doklady k motorkám co manžel sbírá. Takže ano, už ti auto nikdo nezaregistruje, v roce 2015 bylo úředně vyřazené z registru. Navíc od toho léta 2015 už správně nesmí na silnici, platná STK na to neměla žádný vliv. Od té doby se nic nezměnilo, ten zákon je stále platný, polopřevod jako stav dokladů už neexistuje, teď se přehlašuje vozidlo v jednom úkonu nebo kroku nebo jak to říct. Použitelné už je bohužel pouze na náhradní díly, manželovi bych ho s díky vrátila...
Inko sběratel
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Barci » pondělí 12. březen 2018, 15:43
Protože auto v polopřevodu úředně neexistuje, tak nemůže být ani pojištěné, nebo se pletu? Fakt jsem netušila, že dneska se dá ještě něco takového na silnici potkat.
Tady to stejně nevyřešíš, jedině na úřadě. Dej vědět jak jste pochodili.
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3685 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Inkognito » pondělí 12. březen 2018, 20:02
Dekuju za názory.

Dnes jsem volala na registr, auta je potreba se co nejdříve zbavit. Nic jineho jsem v podstate ani necekala.

Barci,
Myslim, ze bysme se nejen my dve dohromady divily, kolik takovych aut jezdi. Statistiky mluví jasne.Je to v radu statisíců....

Takze muj bezporuchovy uzasny Golf poletí do rite kvůli naši blbosti.
Budiž mi útěchou - kdyz nejde vo zivot, jde vo hovno.

Diskuzi je mozne smazat.

Dekuju.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Nelinda » úterý 13. březen 2018, 09:04
Šance by tu asi byla
https://www.ochrance.cz/aktualne/tiskov ... h-vozidel/
Stojí to trochu víc poplatků a musíš úředně předstírat, že tvoje staré auto je nové auto. Pokud je to ale už hodně staré auto, tak nemáš šanci splnit nové emisní limity a tím pádem je to taky pasé.
Nelinda
Treperenda
Treperenda

1078 příspěvků
19. duben 2007
Příspěvekod Barci » úterý 13. březen 2018, 20:59
Zakladatelko a jak je to stou pojistkou? Měli jste auto pojištěné? Mě osobně tedy docel děsí ta představa, že mě nabourá někdo bez pojistky. Nevím, jestli ještě funguje to, že to prostě zaplatí moje pojišťovna, dřív něo takového fungovalo a hlídala si to kancelář pojistitelů, nebo tak něco.
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3685 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 15. březen 2018, 12:15
Barci,

ano, auto je pojištěné.

K Tvému dotazu - pokud by se stala nehoda, bude všechno platit ze svého majitel auta v polopřevodu, z pojistky se nebude platit vůbec nic.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Cherry » čtvrtek 15. březen 2018, 23:20
Barci píše:Zakladatelko a jak je to stou pojistkou? Měli jste auto pojištěné? Mě osobně tedy docel děsí ta představa, že mě nabourá někdo bez pojistky. Nevím, jestli ještě funguje to, že to prostě zaplatí moje pojišťovna, dřív něo takového fungovalo a hlídala si to kancelář pojistitelů, nebo tak něco.

Co tě na tom děsí?
Když tě nabourá někdo bez pojištění, tak to na sebe automaticky bere Kancelář pojistitelů, za viníka škodu uhradí a po něm vymáhá. Ty s tím nemáš víc starostí než když tě nabourá někdo s pojištěním.
Cherry
Guma a neuvařitelná slepice :-)

6299 příspěvků
24. září 2006
Pařezová chaloupka
Příspěvekod Barci » pátek 16. březen 2018, 06:42
Chery, děsila mě ta přestává, protože jak je vidět z mého psaní, nevím kdo má a jestli vůbec povinnost mi to pak uhradit.
Jsem ráda, že pojišťovny pojistit i auto, které oficiálně neexistuje, když jich je údajně tolik, ale moc tomu nerozumím, že to akceptují, jedině že se pokračuje už v uzavřené pojistce.
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3685 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Zuza77 » pátek 16. březen 2018, 06:44
Barci, tebe jako poškozeného nemusí zajímat, zda je auto pojištěné. Škoda se ti vyplatí buď ž pojistky viníka, nebo (pokud ji nema) z fondu Kanceláře pojistitelů.
Oni to pak vymahaji na vinikovi, což je někdy fakt pálka.
Takže já bych se bála především na místě těch neppjistenych.

Odesláno z mého SM-J530F pomocí Tapatalk
Zuza77
Howgh
Howgh

12805 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Inkognito » pátek 16. březen 2018, 07:48
Přesně tak, jak píše Zuza a Cherry.

Ještě k dotazu ohledně toho, jak je možné, že je auto pojištěné, když vlastně neexistuje - na to jsem se také ptala. Pojišťovny nehledají a nezajímají se (to mi bylo sděleno) o to, zda auto existuje či ne. Je to čiště na majiteli auta.

Auto mám zatím v garáži, do 3 týdnů budu mít auto nové, rozhodli jsme se pro elektro auto. Ted to prostě musím nějak překlepat, naštěstí máme auta dvě, tak se to dá nějak vykrýt.
Inkognito Inkognito