ADV TOP
ADV LEFT

Kdo ho bude léčit? A jak?

sem zmizela vybraná témata z diskusí ke smazání
Pravidla fóra
PŘÍSTUP DO FÓRA

bez registrace/přihlášení: jen čtení
noví/registrovaní uživatelé: běžný přístup
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » úterý 13. březen 2018, 22:40
Ahoj holky, obracím se na Vás s prosbou o pomoc a radu. Jelikož budu uvádět dosti podrobné informace, pochopte prosím, že volím raději Inko.

Až dnes můžu problém hodnotit retrospektivně - dříve to byly "samostatné léčebné úkony". Ale dnes je již patrné, že vše souvisí se vším ...

Potřebovala bych znát odpověď na otázku: Kdo a jak ho umí vyléčit?

Můj manžel měl od dětství/mládí sennou rýmu, ale dosti významného rázu (prostě byl někdy kaput, dusil se = kortikoid. dýchátko, neviděl = černé brýle, některé dny proležel, prokašlal, prosmrkal a proslzil v posteli). To léčil alergolog.
Co ho znám (18 let), měl i občasné problémy (tak 1x do roka) s kůží na chodidlech. Někdy prasklinky, někdy puchýřky. To léčila kožní.
Taky oteklé nohy. To léčil internista.
V roce 2012 dostal manžel růži (erysipel). Léčili ho na infekčním. Do konce roku 2016 dostal manžel tu růži cca 6x (vždy intenzivně Penicilin, následně Pendepon, i přes Pendepon se růže aktivovala a znovu Penicilin ...).
Po celou dobu měl více či méně porušenou kůži na chodilech, kterou se ani jedné ze dvou kožních lékařek dosud nepodařilo ani dostat pod kontrolu, natož vyléčit. Na infekční je to nezajímalo, tam léčili růži. Tvrdili, že na chodidlech má plíseň.

Ale v roce 2017 se situace na chodidlech a na noze s růží velmi významně zhoršila. V současné době má chodidla pokryta hnisavýma bolákama s žlutavýma krustama, že nemůže chodit, oteklé nohy po kolena, nemoc mu v nepravidelných intervalech "aktivuje" centrální ložisko růže na lýtku, což - zatím - úspěšně rozháníme Acylpyrinem (nejvyšší či lehce překročené dávky) a přísunem vit. AD. Nemoc se mu již velmi aktivně šíří na obě ruce.
Finta je v tom, že již delší dobu (cca 12 měs.) nebral žádné antibiotikum.

Když si to tak zpětně uvědomuji, tak v dobách, kdy byl na jakékoliv ATB léčbě (intenzivní), do vysoké míry se odhojily i chodidla - sic ne úplně, ale dosti výrazně. Pokaždé jsem si říkala, že se to již za chvíli nadobro zahojí a bude klid.

Mám tudíž velmi vážné podezření, že trpí MRSA.

Prosím, neznáte někoho, kdo by ho dokázal vyléčit jako celou osobu?

PS: homeo nezabralo

Děkuji předem za jakýkoliv příspěvek
Inko Bl.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » úterý 13. březen 2018, 23:00
Opravuji původní text - nedodáváme vitamíny A a D, ale C a D.

A ještě bych ráda podotkla, že manžel má v nepravidelných intervalech zvětšené uzliny, dlouhodobě v oblasti nad a pod kolenem (hlavně na noze s růží) a v horších stavech oboustraně v tříslech.

Nikdo to neřeší - obvoďačka ho posílá na kožní, že to má z "plísně na chodidlech". Kožní ho posílá na infekční, že to má z růže. Infekční ho posílá na internu, že to má z vysokého tlaku, interna ho posílá k obvoďačce, že tlak má dobrý. Kdo napsal tu pohádku o slepičce a kohoutkovi???

Inko Bl.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Mamia » úterý 13. březen 2018, 23:44
Inko, tchýně měla roky velké potíže s kůží na nohách, bércové vředy, místa bez kůže, otoky, záněty, zvětšené uzliny, velké bolesti měla, nemohla spát, nemohla chodit. Posílali ji kožní - cévní - interna - ... a NIC. Při delší hospitaci na kožním maličko pomohli, ale brzo se to všechno zas vrátilo. Tchýně zkoušela i změnit stravu, homeo, bylinky, akupunkturu, aloe a nevím, co ještě, všechno pomohlo jen trošku. Pak snacha viděla pořad o terapii oxidem dusnatým (NO), našli jsme kontakt na kliniku v Brně (dá se vyhledat, nechci dávat přímo odkaz, ať to není nepovolená reklama a třeba jste z daleka a najdete něco blíž), tchýně se objednala a po několika terapiích má nožky jako baletka - přeháním, ale fakt je to obrovský rozdíl a moc se jí ulevilo. Pojímají to tam dost celostně, dělali jí vstupní vyšetření, kde zjistili kde co, ale o tom už nevím, se mnou řešila jen ty nohy.
Kéž se uleví i manželovi, třeba někdo poradí i něco lepšího :erik:
Naposledy upravil Mamia dne 13. březen 2018, 23:48, celkově upraveno 1
Mamia
Klevetnice
Klevetnice

3453 příspěvků
02. březen 2011
Příspěvekod Maggiemae » úterý 13. březen 2018, 23:45
Mně to zní jako práce pro dobrého imunologa/alergologa. Do kůže po kortikoidech (která je tenčí, křehčí) se snadno dá cokoli, bakterie i plísně, a atb zase udělají další imunitní paseku. A je mi to teda dost líto :(
Maggiemae
Howgh
Howgh

5117 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Sally » úterý 13. březen 2018, 23:55
na kvasinky a kožní problémy trpí diabetici, máte tohle zkontrolované?
Sally
Howgh
Howgh

7973 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Wingec » středa 14. březen 2018, 00:51
souhlasím s Magg...., alergolog a imunolog, toto mi evokuje autoimunitní nemoc
Wingec
Howgh
Howgh

9774 příspěvků
27. září 2006
Brno
Příspěvekod Pájík » středa 14. březen 2018, 11:33
Inko, moje tchýně má RS. Podobné projevy se jí objevily po vysazení injekční léčby RS a přechodu na pilulky. Diagnostikovali jí na kožním erythrema nodosum, skončila nakonec v nemocnici, z nohou jí valil hnis a krev, postupně se lepšila, horšila, lepšila......byl problém s reakci jejího těla na antibiotika a ostatní léky, díky RS a její dlouhodobé léčbě. Nakonec zkolabovala, skončila na JIP, zachránili jí tam život a potkala doktora co má sám RS a začal se na její potíže někdo dívat komplexně. Léčbu na RS vysadili úplně, dlouho hledali vhodná atb, fakt peklo. Ležela na kožním asi dva měsíce.
Momentálně se rány hojí, začíná chodit a fungovat, v rámci svých možností. Já to považuju za zázrak, v srpnu jsem se o ní fakt bála.
Nechci strašit, zaměře se na autoimunitu, hledejte dobrého neurologa a imunologa, nejlépe takové, co nebudou léčit jen projev ve svém oboru, ale komplexně.
Držím palce.
Pájík
Klevetnice
Klevetnice

3765 příspěvků
20. září 2008
Příspěvekod Hanal » čtvrtek 15. březen 2018, 18:46
Známému na podobný probém zabraly pobyty v hyperbarické komoře.
Hanal
Žvatlalka
Žvatlalka

173 příspěvků
15. březen 2008
Příspěvekod Inkognito » neděle 18. březen 2018, 23:37
Ahoj holky, děkuji za reakce, neměla jsem možnost reagovat dříve.

Mamiu s NO beru v potaz. Díky za tip.

Cukrovku nemá, každý rok chodí na preventivky (s odběrem krve) a dle těch rozborů je zdravý jako řepa.

V čem vidím největší problém? V komunikaci pacient - lékař. Teď rozhodně potřebuji najít nějakou osobu, která si vyslechne, jak se všechno opakuje, aniž by ho v půlce druhé věty odeslala na kožní, aby mu tam nejdříve vyléčili chodidla. Nebo pak hledám kožního, který si vyslechne, jak se všechno opakuje a pochopí, že po 6-ti letech neúspěšné léčby kvasinkové a plísňové infekce by bylo konečně vhodné odeslat vzorky vytékajícího hnisu na rozbor stafykokoka či streptokoka. Na infekčním na něj kašlou zvysoka, neb růži zrovna nemá. Alergolog mu léčil sennou rýmu a asthma, nohy přenechal kožnímu. Nemůžu ho teď poslat na imunologii, aby mu tam řekli, že se budou snažit posílit imunitu jakýmkoliv přípravkem s kontrolou za rok.
On totiž nemůže již ani chodit, jaké má na těch chodidlech boláky, puchýře a hluboké fistule, že kterých se řine hnis. Mám vážné podezření z nákazy zlatým stafylokokem, ale jak a komu to říct? Jakože by vstoupil do ordinace a zahlásil, že jeho žena vyčetla na těch internetech, že je vážně nemocen a potřebuje nutně přeléčit ATB? To by ho pak mohl mít v kompetenci i psychiatr ...

Inko Bl.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Baboon » pondělí 19. březen 2018, 08:12
Nevím, kde se tvůj muž léčil - jestli chodil po jednotlivých ordinacích. Já bych ho odvezla do nějaký velký nemocnice a trvala na komplexním vyšetření.

Ale jinak je smutný, že bez známých to prostě nejde :(
Baboon
Howgh
Howgh

5546 příspěvků
08. říjen 2006
Plzeň
Příspěvekod Pájík » pondělí 19. březen 2018, 13:02
Inko, stěr z nohou ti musí umět nechat udělat i obvoďák. Odkud si?
Pájík
Klevetnice
Klevetnice

3765 příspěvků
20. září 2008
Příspěvekod Petulka82 » pátek 23. březen 2018, 13:02
To je to, co říkám já, že tady zoufale chybí DIAGNOSTIK. S bolavou hlavou na neurologii, s bolavou frndou na gyndu, s bolavým žaludkem na gastro, ale aby to někdo dal dohromady, zda to nesouvisí, na to tu borci nejsou :( Tchyně měla kašel a bolel ji žaludek. Nejdřív vyléčíme kašel. Po létech léčení kašle, kdy jí ty chemický dryáky odrovnaly kde co, přišli na to, že kašel je díky těm problémům se žaludkem.
A navíc, poslouchat pacienta, co říká, to taky nee. S tátou jsme běhali po doktorech leta, až na IKEM jsem ho dotáhla, nikde si ho nikdo plně ani nevyslechl. Nějakým způsobem přežívá bez dg., bez léčby, na co si nepřišel, to nemá.
Omlouvám se za povzdech, jen že vím, o čem píšeš.
Petulka82
Diskutérka
Diskutérka

2630 příspěvků
27. červen 2008
Karlovarsko
Příspěvekod Veru123 » pátek 23. březen 2018, 14:05
Inko, napiš mi SZ
Veru123
Klábosilka
Klábosilka

400 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Bebet » pátek 23. březen 2018, 14:33
MUDr. Jan Šula rozhodně přistupuje k člověku jako k celku. (web na jeho ordinaci jsem nenašla, ale informací najdeš mraky)

Stejně tak MUDr. Jan Vojáček: https://endala.cz/mudr-jan-vojacek/

Mám kamarádku neuroložku v Brně, která pracuje celostně, ale moc si nedovedu představit, že by zrovna její specializace a problémy tvého muže šly dohromady se zdravotní pojišťovnou.

A taky mě v souvislosti s problémy tvého muže napadlo dárcovství střevní mikrobioty od zdravého dárce, ale to už je tak trochu hard core (nicméně s naprosto fantastickými výsledky, alespoň podle dostupných studií a zkušeností lidí, kteří to absolvovali).
Bebet
Treperenda
Treperenda

1480 příspěvků
17. září 2013
(skoro) Brno